ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
Re: Питай патило...
    #3439660 - 11.06.2018 17:16 [Re: Reks]

Рексе, недей да подценяваш овцете, нека овчаря да ти каже

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3439705 - 12.06.2018 13:43 [Re: rabbit_is_great]

Заек,ти ги ориентира идеално хората!

Nasco_3
неориентиран

Регистриран: 08.05.2017
    #3439748 - 12.06.2018 22:33 [Re: peshobass]

Аз няма да съм от полза за съвет как е там,но ще споделя аз какво мисля.Миналата година спечелихме ЗК и сега ще летим за САЩ през август.Мислех да отидем за 1 месец,обаче дъщеря ми пожела да останем и да учи там и сега наех апартамент за 10 месеца.Доходите ми в България по-скоро пасивни и не изискват постоянно присъствие тук,така че мога да си го позволя.Не знам какво точно ще правя в САЩ ,но отивам с желание и съм сигурен че ще намеря с какво да се занимавам.Предполагам с отдаване на недвижими имоти под наем,нещо от което разбирам.При всички хора ,според мен е различно.Аз ще направя 50 г тази година и не се колебая.Вие сте на 30 ,но сте зависими от работа и т.н.Няма как да има правилно решение ,всеки човек си е различен.Така ,че съвети от типа къде е по ок,не вярвам да помогнат.На мен са ми казвали ,че съм луд да си оставя нещата в БГ и да тръгна в неизвестното,ама аз на пук и английски понаучих

rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3439786 - 13.06.2018 16:50 [Re: Nasco_3]

И вярно няма стратегическа логика, не ти знам богатството което си натрупал в България, ама трябва да е доста голямо да ти стигне за да живееш в Америка без нищо да правиш.
Щото 5 апартамента в София от по 150хил долара равняващо се на 600-800 ийч наем, разбирай 3-4хил лв въобще не стигат далеч в Щатите, та дори и на най-евтините места да се забуташ като градове, това са 2хил долара по-малко и повече.

Обикновенно хората правят обратното градат богатство в скъпи страни и отиват на евтини места после, ти си тръгнал обратното да правиш на нормалните хора.

Nasco_3
неориентиран

Регистриран: 08.05.2017
    #3439794 - 13.06.2018 18:06 [Re: rabbit_is_great]

Цял живот правя наопъки.Писах ти на лични що е така

rabbit_is_great
ветеран
**

#3439798 - 13.06.2018 18:42 [Re: Nasco_3]

Аз не харесвам да си говоря на лични бележки, но пак ти казвам, това което си го намислил няма да стане от това което си постнал в тази тема тук публичната, тук-УСА представата за парите е по-различна, не че в България е евтино, но София е единственото място дето с една идейка най-се доближава до тук като скъпотия.
Дори на евтините по-големи градове, не говоря за скъпите, за да водиш що годе приличен начин на живот, нищо фенси, а мидъл-мидъл клас живот за 3-4ма души семейство ти трябва поне 100хил долара доход годишно.
За да изкараш тези пари пасивно като нетна печалба, ще ти трябват доста къщи, щото наема не ти е печалба, имаш разходи по имотите, такси - данъци, и куп други неща.
За да приравниш 100к заплата ти трябва поне имоти на стойност 2млн долара или 3-5 милиона лева.

Още повече си тръгнал да се занимаваш с това в страна в която и понятие си нямаш как работи системата, не си бил 5-10-15-20години в нея и не знаеш как стоят нещата.

Ако дойдеш само ще загубиш. Съвсем приятелски съвет, стой си в България и се наслаждавай на плодовете на труда ти и на поколенията преди теб.

sdimov
рекордьор

#3439799 - 13.06.2018 18:51 [Re: rabbit_is_great]

Мале мале. Много тесногръдо гледаш. Има хора в България, който могат да си позволят живот в САЩ, който 10 като тебе събрани на куп няма да могат. Човека на 50 години, ти съвети си тръгнал да му даваш...представи си, че от пасивния му доход има печалба 500к евро на година. Дали съвета ти е адвекатен?

Съдейки по теб, риъл естейта е доста лесен тук.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3439800 - 13.06.2018 19:02 [Re: sdimov]

Цитат:

Мале мале. Много тесногръдо гледаш. Има хора в България, който могат да си позволят живот в САЩ, който 10 като тебе събрани на куп няма да могат. Човека на 50 години, ти съвети си тръгнал да му даваш...представи си, че от пасивния му доход има печалба 500к евро на година. Дали съвета ти е адвекатен?

Съдейки по теб, риъл естейта е доста лесен тук.

Много голямо самочувствие лъха от теб.
Ти въобще си нямаш никаква идея за мен, но аз за теб си имам.
Междудругото линкедина ти е публична информация, само трябва да напише човек в гугъл мястото където живееш димов и веднага лъсфа.
Хелп деск специалист.

Малко е смешно отстрани, начина по който говориш, ама твоя работа.
Аз ако имах твоя социално-финансов статус в живота нямаше така смело да говоря,
ама това си е джъст ми.

sdimov
рекордьор

#3439801 - 13.06.2018 19:15 [Re: rabbit_is_great]

Представата ти за моя Финансово-социален статус клони към 0, но отляво. Ако разбираш какво искам да ти кажа.

В LinkedIN-а ми не пише, че съм бил и момче за всичко със заплата 70 лв на тримесечие, но самочуствието ми винаги е било такова. Само при мишоците то е право-пропорционално на финансово-социалния статус.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3439811 - 13.06.2018 21:23 [Re: rabbit_is_great]

Ако някой се върже на съветите ти, жив да го ожалиш.
Пишеш, пишеш и това, което пишеш от вдлъбнато, та, по-вдлъбнато.

Изказваш и "авторитетни" мнения свързани със съфорумци, които не познаваш, за нещастие (твое) и те са силно вдлъбнати.

Белким, разбереш, какво се опитвам да кажа

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 36 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4108

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.