ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: Гледате ли Фермата БГ?
    #3446360 - 17.09.2018 21:36 [Re: venturer]

Цитат:

Интересното е, че според моите наблюдения, тези които са останали в България по-често изтъкват този факт и намират за необходимо да го натякват, като често използват патриотизма за причина.Българите в чужбина, като че ли се чувстват по удобно в кожата си.

ЗЗП
По-скоро бих казал, че българите в чужбина сме били и от двете страни на гьола и имаме опит както тук така и там, докато тези в БГ имат опит само в БГ и не им остава друго освен да гадаят и обсъждат как се справяме ние отвъд океана. Малко стигаме пак до това, че всеки гледа в чуждата паничка, а не в своята. На някои хора им е по-интересен живота на другите отколкото техния собствен - затова и всички киснат цял ден във фейс-а, следят всеки къде ходи и какво прави, за да имат повод за коментари вечерно време докато люпат семки на пейката с дружинката...

Именно на същата логика са подчинени и подобни риалити предавания - интересно е като идея и експеримент, но си личи как всичко се дърпа на конци през цялото време от продуцентите, за да има драми и интрига, които да държат рейтингите високо. На мен лично точно това ми убива желанието да прекарам маса часове гледайки отчаяни хора, които ронят сълзи и се нападат един друг. Предпочитам накрая на сезона да изгледам един recap на всичко станало до момента с хайлатите и да видя как ще свърши всичко накрая. И това е АКО ВЪОБЩЕ ми се гледа такова предаване, което никога не се случва

Редактирано от burjavela (17.09.2018 21:57)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3446380 - 18.09.2018 14:03 [Re: burjavela]

Слабо ме интересува какво мислят в Бегейница.
Ако гледам нещо българско това е "Капитан Петко" или "Записки по българските въстания".

Акад. Неделчев
смехурко

Регистриран: 30.04.2009
От: Св. Америка
    #3446571 - 19.09.2018 20:05 [Re: Izmoren]

Цитат:

Аз съм толкова възмутен от това промиване на мозъци и противопоставяне на емигранти срещу живеещи в БГ, че чак прописах ...

Реших да погледна за какво иде реч и изгледах един епизод (първия за 2018).
Верно доста печална картинка, виждам има цялостен замисъл за обединение на емигранти с живеещи в БГ ама като цяло тези представителите на "емиграните" реално не са истинска извадка на хората живеещи извън БГ.

Не виждам кой инегриран емигрант би имал времето/енергията и търпението да участва в подобен формат. Да везем някой инжинер, ИТ мениджър, учен, професор или лекар от US, да отиде на подобно 3-4 месечно приключение с крайна цел спечелване на едни 100К лева. АМи то за това време кибичене в БГ, лепене на кал и т.н. ще си реално тотално на тотална загуба защото opportunity cost too high.

Според мен е пълна загуба на време цялото предаване, печелят единствено продуценитие и някои от по-младите участниците които са там по "романтични" причини с цел повишаване на успехите в интимния живот...

Като цяло зрелището е организирано да храни нуждите на хората предимно живеещи в БГ.

--------------------
Keep calm and Digi fonf.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3446572 - 19.09.2018 20:16 [Re: Акад. Неделчев]

Много добре казано.

Цитат:

печелят единствено продуценитие и някои от по-младите участниците които са там по "романтични" причини с цел повишаване на успехите в интимния живот...

Къв намек само

@Абу
Цитат:

Като цяло зрелището е организирано да храни нуждите на хората предимно живеещи в БГ.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3446575 - 19.09.2018 23:00 [Re: the_man]

Мерси.
Аз си го гледам всяка вечер. Нямам оплаквания.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3446576 - 19.09.2018 23:06 [Re: Абуто]

Кои са ти любимците - Мен Симеончо ме кефи най-много, много симпатично ми е момчето.
А от жените от емигрантките, на учителката по история бих и показал някоя и друга хватка заешка.

Абуто
АйДутин

#3446577 - 19.09.2018 23:18 [Re: rabbit_is_great]

По характер - Дидо и Александра.
За разни фантазии - Кисито, ама тя не е от фермата. Само платонично естествено.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3446580 - 20.09.2018 01:57 [Re: Абуто]

Цитат:

Мерси.
Аз си го гледам всяка вечер. Нямам оплаквания.

Това е добра новина, да му кажеш на джипито. Ти при по-младите участници ли се буташ или при живеещите в България?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3446583 - 20.09.2018 04:13 [Re: burjavela]

Явно, живеещите в България имат време за пилеене и си го гледат, но аз не виждам как ще седна да си губя времето да гледам подобно предаване.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Абуто
АйДутин

#3446584 - 20.09.2018 04:43 [Re: venturer]

Много ме кефят хора, които не искали да гледат нещо, "ама от любопиство го гледали". Ама после не били го гледали. Ами като не искате да гледате не гледайте. Сега от девет кладенеца - ама тез дето го гледат имали време за пилеене, пък аз нямам. Голям прас. Един шие гоблени, друг гледа мач, трети фирка като смок. Четвърти гледа нещо по ебаната телевизия. Всеки отпуска както може. Ама нали сме отворени - туй дето го правят другите било загуба на време. Гледайте си живота, оставете простите да простеят, пияниците да пият, умните да поумняват. Като станем роботи - тогава всички с един фърмуер и софтуер и всичко ще е супер.
И писането в тоя форум е загуба на време. Но си пишеме. Щото ни боли гъза кво ще каже някой някъде на това земно кълбо.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 27 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3283

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.