ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Smileyy
неориентиран

Регистриран: 02.04.2015
Re: България - екстра за живот
    #3446982 - 27.09.2018 13:21 [Re: tara_tara]

Сигурно може и по-подробно, но това е точно моето мислене и виждане на нещата. Обобщено за мен: ред и справедливост тотално липсват, от където и 90% от написаното е следствие.
Добре сме финансово за сега (средното бих казала), с допълнително здравно осигуряване, заобиколени сме главно с интелигентни хора и работим това, което ни харесва. Общо взето имаме много причини да не обмисляме емиграция въобще, обаче... тия горните не мога да ги игнорирам и започват все повече да ми тежат. А още нямаме деца.
Има хора, които много добре се напасват към заобикалящото - или са се примирили, или съумяват да извличат ползи от всичката гнусотия. Мъча се да съм позитивна и да не издребнявам, но или се самонавивам, или наистина ментално никога няма да се развием тука.

Продължаваме да пускаме за ЗК и се надяваме на добър късмет за евентуална релокация.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3446986 - 27.09.2018 14:41 [Re: rabbit_is_great]

И мен точно беззаконието в Бегейница ме дразнеше.Най-уязвими са децата-я хулигани им взели парите,я бивши пандизчии ги набили за кеф.Имаше и съседи- мутри..Цигани влизат да крадат също.Затова в Бегейница ние си имахме ударна група от трима-четирима за саморазправа.
А тука ...ей сега тъкмо Бил Козби влезе в затвора.Нема милионер , нема звезда.Яде същите буламачи и е сред най-големите отрепки-без привилегии. Даже Оу Джей го посъветвал да си пази гърба.

rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3446987 - 27.09.2018 15:11 [Re: Smileyy]

Цитат:

Сигурно може и по-подробно, но това е точно моето мислене и виждане на нещата. Обобщено за мен: ред и справедливост тотално липсват, от където и 90% от написаното е следствие.

Отговори си на въпроса, как е най-лесно да наложиш на 99,9999процента от хората ред и справедливост, проблема на 99,9999процента от хората в България е, че не ги е страх от закона, тук да пернеш някоя жена един шамар или друго офенсив екшън и ще си влезеш в затвора за няколко години. Да пребиеш някой както в България по улиците бум в затвора 10 години.
Малцинства, не малцинства, всички под ножа, когато има страх от закона нещата са добре.
Проблема единствения на България е, че никой няма страх от закона.

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3446995 - 27.09.2018 17:24 [Re: rabbit_is_great]

Чакай, нали уж не знаеше как е там и питаше някой да ти каже?
Отговориха ти доста добре, щото те взеха насериозно, а ти
вместо да им благодариш акъл ли ще почнеш да им даваш сега
за живота в България?

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3446996 - 27.09.2018 18:43 [Re: Independent]

Прав си, аз съм сигурен, че ти би им дал по-добър съвет.
Всичките сме в слух в твоите съвети.
Като всеки форум просто изказваме всички тук мнение и си говорим, обаче винаги ще дойде някой дето иска да се заяжда.

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3446998 - 27.09.2018 18:49 [Re: tara_tara]

Цитат:

на едно от първите места сме по брой загинали на пътя

... това всъщност е една голяма публична заблуда. ако погледнеш брой на загинали на 100к превозни средства разбито по държави- не сме дори в първите 2/3ти...

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3446999 - 27.09.2018 18:56 [Re: rabbit_is_great]

Заек, понеже ти и доста други тук говорите за престъпност, корупция, безнаказаност и т.н., нека ви питам следното: АКО ... АКО един ден в БГ няма и след от всички изброени негативи до момента, колко от вас биха избрали да се върнат? Ама честно! Ти конкретно би ли стегнал куфарите? Защото оставам с впечатлението, че доста хора не само във форума, но и от тези, с които съм говорил са тук или някъде другаде по света по нежелание и свикват с живота в чужбина насила. Други не само свикват, а и им харесва повече и нямат намерение да се връщат. Та, много ми е интересно от милион и нещо българи по света колко биха се върнали ако "всичко се оправи" в държавата...

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3447000 - 27.09.2018 19:34 [Re: burjavela]

Каквото и да променят, аз не бих се върнала.
Едва дочаках да се прибера у дома.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3447001 - 27.09.2018 20:03 [Re: fireice]

Класацията трябва да е загинали на еди си колко минати мили а не на брой коли, дето седят пред боока или се карат само през уикенда

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3447002 - 27.09.2018 20:04 [Re: burjavela]

Цитат:

АКО ... АКО един ден в БГ няма и след от всички изброени негативи до момента, колко от вас биха избрали да се върнат?

Много голяма част биха се върнали, повечето, дори и ако не всичко изброено се приеме за "оправено". Изключвам тези, които са създали семейства с половинки от друга народност или децата им са се интеграли тук и нямат никаква идентификация с България.
Като се замисля, повечето българи, които съм познавал по-отблизо тук или са мислили сериозно да се върнат, или са се колебаели дали да остават дори години след като са имигрирали, или са се върнали в РБ.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 25 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4072

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.