ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
България - екстра за живот
    #3446875 - 25.09.2018 16:27

Вярно ли е, я кажете, гледам си фермата и водещите почнаха да защитават тезата, че в България си е екстра и всичко си е песен и всички емигранти трябвало да се връщат....ако искат да са щастливи.
Аз, вече 2 лета пропускам да се върна макар и за малко за почивка, защото предпочитам и ми се ходи до страна в която не съм бил отколкото България пък и не ми е почивка там, честно казано.

Нещата толкова ли последните 2-3 години са се променили към по-добре?

Някой от България да пише, по възможност бъдещ емигрант какво го дразни в България да видя дали е същото като преди 10 години примерно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: България - екстра за живот
    #3446876 - 25.09.2018 16:33 [Re: rabbit_is_great]

И ако сега ти отговорят 10 човека, че нещата са наистина по-добре от преди какво? Да не би да тръгнеш да стягаш куфарите моментално?!

Maneva
новак

Регистриран: 28.02.2018
От: Plovdiv
    #3446883 - 25.09.2018 17:43 [Re: rabbit_is_great]

Да ти кажа честно ножа е дървен....
И преди 10год. Бойко Борисов беше премиер и сега е премиер, промяна особено голяма няма... Нещата се променят дотолкова, колкото да се замаже положението...Вярно има някаква промяна, но минимална.. Не че мрънкам, но цените на всичко се вдигат, заплатите са максимално ниски, и без кредит е леко неизбежно да живееш... Най големия плюс е, че България е сред малкото страни с дълго платено майчинство(2г).

burjavela
старо куче

#3446885 - 25.09.2018 17:55 [Re: Maneva]

Гледам, че си съгражданка, та да те питам: Ти не виждаш ли някакъв напредък в Пловдив конкретно през последните 2-3 години? Аз лично виждам - малко по малко пътищата в града се оправят, въвеждането на вело алеи, на много места се направиха нови детски площадки и фитнес съоръжения на открито, реставрираха се доста сгради в Стария град и по центъра, започнаха да се появяват фирми за аутсорсинг и се построиха доста заводски цехове около града. За заплатите сигурно си права - не следя дали цифрите са същите във всяка една сфера. Като цяло ДА - има още МНОГО работа в града и кварталите - но в сравнение с положението преди 5-10 години в момента определено е по-добре.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3446886 - 25.09.2018 18:01 [Re: Maneva]

Радвам се, че писа като човек живеещ в България.
С някой неща съм съгласен с други не съм съгласен с теб, ама за това сме различни хора да мислим различно.
Исках да те питам за дребната престъпност има ли я още, дразнеща ли е, също и за неуважението между хората.
От сорта на да си видиш човек на балкона щото съседа от горе си прави изолацията.
Или пък да се събудиш и да си видиш гумите на колата спукани или липсващи чистачки....

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3446887 - 25.09.2018 18:04 [Re: rabbit_is_great]

Ти не можеш ли да четеш на български, че някой трябва да ти казва
как е в България? В нета има инфо колкото искаш.
Ако не знаеш откъде да започнеш, виж първо обявите за работа.

А Фермата е една скалъпена помия, която очернява емигрантите с
цел вдигане на рейтинга от една страна и отклоняване на вниманието
от истинските проблеми на живеещите в България. Техният истински
враг е управляващата от дълго време държавата червена мафия, не емигрантите
без чиито пари икономиката ще се сгромоляса за нула време. Не че сега
е цъфнала и вързала.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

rabbit_is_great
ветеран
**

#3446888 - 25.09.2018 18:08 [Re: Independent]

В нета е пълно с измислени новини пък и като цяло въобще не ме интересуват, хиляди пъти предпочитам да чуя мнението на хора като Манева дето живеят в България, пък за добро или лошо за 10 години вече загубих и не поддържам контакти с никой в България и нямам абсолютно никаква връзка с хора от България да ги слушам, чета и т.н за това и толкова се зарадвах на Манева като се включи.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3446891 - 25.09.2018 19:06 [Re: rabbit_is_great]

Жена ти нали ходи за дълго време в БГ.
Нейните впечатления на къде клонят?

Аз се върнах преди две седмици. Мисля, че има промяна в сферата на обслужването с положителен знак.
Метрото ще има станция почти до нас, Красно село, кога ще бъде готова, май не се знае.

Хората са напрегнати и не трябва много, за да стане разправия/скандал. Станах неволен свидетел на няколко случая.
Шофирането е много агресивно. Приятна изненада беше, че масово шофьорите спират на пешеходни пътеки и отговарят с махване на благодарните пешеходци (визирам себе си)
Пешеходците, лоша работа, не остават по-назад в агресивността си, пресичат където и когато им скимне. Доста стресиращо за шофьорите.
Като цяло, правилото "Абе, те на мен ли ще ми кажат" сякаш важи в пълна сила, всеки се чувства важен и посвоему недосегаем.

В София има контейнери за разделно изхвърляне на отпадъците, нямам идея, дали се ползват по предназначение. Наличието им, ми направи хубаво впечатление, иначе е мръсно, промяна в това отношение няма.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Independent
Alive
**

#3446893 - 25.09.2018 19:59 [Re: Nadin]

Не съм забелязал особена промяна. Може и да има тук там, но по-скоро е
привидна.
Примерно на Витошка в известно заведение сервитьорите си пушеха и пийваха
спокойно на 5-6 метра от клиентите без да се притесняват. Че и повечето
време прекарваха на това импровизирано специално за тях място без
много-много да си дават зор за обслужване на клиентите.
На една аптека пък ми се скараха защо първо не съм им казал, че ще
плащам с карта.

А Пловдив беше напълно блокиран, половината град е в ремонт и
задръстванията са навсякъде. Магистралите и въобще пътищата са
в окаяно състояние. Дори и такива, които са строени или ремонтирани
наскоро, отново са за сериозен ремонт. Шофирането си е изпитание,
нарушители колкото искаш, няколко пъти ме изпревариха с висока
скорост през аварийната лента.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

форумен читател
почетен член

Регистриран: 12.02.2018
    #3446895 - 25.09.2018 20:43 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

Вярно ли е, я кажете, гледам си фермата и водещите почнаха да защитават тезата, че в България си е екстра и всичко си е песен

Сигурно не се е разчуло,щото всички МигрантИ минават транзит към Австрия и Германия
Ако имаш конкретен въпрос - казвай...
Това дето си загубил всички "връзки" с България- малко като с полякините...
Това което пишат колегите е вярно- строи се,отклоняват се средства и е некачествено

Maneva
новак

#3446901 - 25.09.2018 23:23 [Re: burjavela]

Определено има промяна в развитието на Пловдив, ноооо Пловдив не е България...
Аз лично съм пришълец от Плевен, е повярвай ми там развитие за 16год от както съм в Пловдив почти никакво няма...

Maneva
новак

#3446902 - 25.09.2018 23:31 [Re: rabbit_is_great]

Има я, напукани гуми, изкривени чистачки доста често, по терасите на хората не гледам, че не са ми интересни... Но лошото е че навсякъде го има неувжението... Има я и мизерията по улиците... Но пък има и наистина доста предимства да живееш в България.

Independent
Alive
**

#3446903 - 26.09.2018 00:16 [Re: Maneva]

Има промяна, да, напълни се с диви селяни от смолянско, кърджалийско и
хасковско, построиха им тези безумни жилищни комплекси "Оазис" и града
заприлича на едно голямо село по подобие на София.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Maneva
новак

#3446905 - 26.09.2018 00:24 [Re: Independent]

Тук си много прав..

NadinАдминистратор
Charmed

#3446913 - 26.09.2018 04:45 [Re: Maneva]

Цитат:

Има я и мизерията по улиците... Но пък има и наистина доста предимства да живееш в България.

Мизерията е факт, независимо, дали наличието и се признава или бива отричано.
Би ли изброила, кои и какви са доста-та предимства, през твоята призма.

За мен, това биха били, основно близостта на родата, малките разстояния и наличието на добър градски транспорт (София) Не го ползвах, но знаейки, че го има, някак се чувствах добре.

--------------------

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3446914 - 26.09.2018 04:55 [Re: Independent]

Цитат:

Има промяна, да, напълни се с диви селяни от смолянско, кърджалийско и хасковско...

Не съм си ходил до БГто тая година, но на един приятел брат му си ходил и каза, че Варна се е напълнила само с питомни селяни. То и аз го забелязах като че ли миналата година още. Хапваме там едно шкембенце на Гюрлата и никой не мляска. Възпитана работа. И не слагат вече по една супена лъжица с чесън вътре, ами само три четвърти. И кебапчетата ги мушват на четири хапки, не цялото на веднъж. Определено има доста положителна промяна. Не видях един с потник. Всички с фанелки с късо ръкавче, по-яките може да са без ръкав, но не се вижда кьорав косъм. Направо човек да хапва с удоволствие. Чух само един да се оригва, ама той беше чак на паркинга на поне двайсет метра от най-близката маса.
Варна си е Варна, не като Пловдив и София - някаква дива селения.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Independent
Alive
**

#3446915 - 26.09.2018 05:24 [Re: Абуто]

Викаш Тимаджиите държат положението здраво засега. Допускат се
пришълци само ако говорят чист руски език и купуват имоти само
в кеш.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Абуто
АйДутин

#3446916 - 26.09.2018 05:36 [Re: Independent]

Точно. И то само ако са от Москва и Санк Петербург. Сини или зелени очи задължително.
Един не видях от Хасково. От Смолян само картофи имаше. От Тутракан видях един, ама на околовръстното.
Иначе Варна... сядаш си възпитано долу покрай морето в някое заведение, половината хапват руска салатка, половината цаца. И картофки със сирьни. Задължително.
Там във Пловдив и София имаше ли море, че не мога да се сетя. Някакви лодки съм виждал, ама за кораб нямам спомен. То и аз ако съм от Хасково и аз ще отида в Пловдив.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3446918 - 26.09.2018 06:18 [Re: Абуто]

Цитат:

То и аз ако съм от Хасково и аз ще отида в Пловдив.

Ако беше от Аскюу щеше да си див селянин и нямаше да имаш избор така или иначе. Всички хасвалтени пътища водят в Оазис.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Кориандър
член

Регистриран: 10.09.2018
    #3446924 - 26.09.2018 08:22 [Re: Абуто]

Цитат:

То и аз ако съм от Хасково и аз ще отида в Пловдив.

Нали? Добре, че не съм от там.

Maneva
новак

#3446925 - 26.09.2018 08:58 [Re: Nadin]

Мога да отговоря спрямо Европа, защото имам роднини там , а и мъжа ми работи 2 години във Франция. Първото са ниски данъци, достъп до лекар специалист(не чакаш с месеци за преглед), кратки разстояния, градски транспорт има и в Плевен и в Пловдив (и аз не го ползвам ,или пеша или с колата), роднините моите сме в няколко точки на България, събираме се веднъж годишно на Коледа, на мъжа ми роднините едни са в Щатите, другите са в Пловдив, но рядко се виждаме с тях.. Приятели, всяка седмица или имаме гости или ние сме на гости.

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3446929 - 26.09.2018 14:34 [Re: Абуто]

Цитат:

Варна си е Варна, не като Пловдив и София - някаква дива селения.

В София след дълги и мъчителни научни експерименти са открили предназначението на пешеходната пътека. Дори и слухове за глоби на неправилно пресичащи пешеходци се чуваха.
Всички прадавачки и сервитъорки едни вежливи, услужливи и извиняващи се за к'во ли не. Може и да имаше нещо общо, че се разкарвах из центъра с орган от СДВР-то, ама то ролята на органа обикновено е преувеличена.
Седиш в Рафи, мааш палачинки, Витошка в работен ден по тъмно фрашкана с народ, булки, иностранци, всички слаби. Също като в Бостън в ден на червените чорапки. Без последното.

В Пловдив за една седмица - два скандала в градския транспорт. Слезнах, тръгнах пеша. Калдаръм, разкопки, валяци, фадроми, няма откъде да минеш. Много култура в тоя град.
Барбекю направили на гребната, люлки, пясъци, беседки, гора, тишина. Проектантът забравил тоалетните. Назад към природата. Много природа в тоя град.

Редактирано от plain (26.09.2018 14:41)

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #3446939 - 26.09.2018 16:22 [Re: Nadin]

Надинка, аз например няма как да говоря за предимства (респ. недостатъци) спрямо, да речем, Щатите, щото все тука си живея. Т.е. съм си свикнала с това, което е, но със сигурност мога да сравнявам времево и сега е много по-добре отпреди около 10 години (примерно). Откъм инфраструктура, доходи, стандарт (и то говорим за средна класа, не за некви супер богаташи). Народът пали всеки уикенд колите и я до морето, я до Гърция - пак на море, което говори нещо. Има си кусури, разбира се, но за мене си е екстра, друг въпрос, че съм пристрастна.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3446940 - 26.09.2018 16:26 [Re: Hard Rock fan]

Това е повече от супер не само Манева, а човек от България който не иска да емигрира и много му харесва.
Добре, а не те ли дразни неспазването на закона от бих казал не само мутри дори а от нормалните хора с някое и повече кило или мускулче от горе, тоест не ти ли влиза тази наглост в твоето лично пространство, имаш ли съседи в някаква сграда или живееш в къща?
Може би си от по-богатите и за това ти харесва България, но дори и от тях да си, като си сред обществото с децата, мъжа си, теб и когато нямаш защитата от закона, защото никой не го е страх от закона, я влезне за 1-2седмици в затвор я въобще не - условно ако някой ти удари 2-3 шамара на теб или детето или мъжа ти тези неща не те ли притесняват?

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #3446941 - 26.09.2018 16:29 [Re: rabbit_is_great]

Ми не, не съм от богатите въобще, а от средните. Дразни ме неспазването на закона от когото и да било. Но в личното ми пространство няма неспазващи закона Сериозно: има агресия вероятно (или поне всеки ден ми показват, че има, в новините на някоя ТВ), но лично, за щастие не ми се е случвало.

Иначе, в блок съм, ма не панелка (така де, не е много голям и съседите ми са ОК, нямам проблем).

Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3446944 - 26.09.2018 18:18 [Re: Maneva]

Цитат:

цените на всичко се вдигат, заплатите са максимално ниски, и без кредит е леко неизбежно да живееш.

За 10г доходите поне в частната сфера са се увеличили 2х - 3х. За това не се говори - защото все още официално са под европейските - но всъщност стандарта е нарастнал значително. Нямам време да спорим защо и как, колко е зле в сравнение с Европа/света, и колко са нарастнали и цените (много, но не толкова) - но в абсолютни цифри доходите са отишли доста напред - за повечето.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Independent
Alive
**

#3446947 - 26.09.2018 18:40 [Re: Травис]

Ето какви заплати се предлагат в София в момента:

уеб страница

След това ги сравни с цените. Масовото заплащане е до 1200-1300 лева чисто,
което е нищо за стандарта на София.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Scarlett O'Hara
Whiskey in a tea cup

От: East Coast
    #3446956 - 26.09.2018 21:35 [Re: Nadin]

Цитат:

....Аз се върнах преди две седмици. Мисля, че има промяна в сферата на обслужването с положителен знак.
Метрото ще има станция почти до нас, Красно село, кога ще бъде готова, май не се знае.

Хората са напрегнати и не трябва много, за да стане разправия/скандал. Станах неволен свидетел на няколко случая.
Шофирането е много агресивно. Приятна изненада беше, че масово шофьорите спират на пешеходни пътеки и отговарят с махване на благодарните пешеходци (визирам себе си)
Пешеходците, лоша работа, не остават по-назад в агресивността си, пресичат където и когато им скимне. Доста стресиращо за шофьорите.
Като цяло, правилото "Абе, те на мен ли ще ми кажат" сякаш важи в пълна сила, всеки се чувства важен и посвоему недосегаем.

В София има контейнери за разделно изхвърляне на отпадъците, нямам идея, дали се ползват по предназначение. Наличието им, ми направи хубаво впечатление, иначе е мръсно, промяна в това отношение няма.

Закачам се за теб Надин. Пратихме детенце в България за през лятото, да се порадват бабите... Та нейните впечатления бяха, че може да ходят с баба й на всякъде пеша, има доста обществени, добре подържани, детски площадки и храната е много вкусна! Като ходихме да я вземем ми вика: Не пресичай мамо, тук колите не спират

Хората в полицията бяха много любезни и отзивчиви. Друг беше случаят със персонала в хранителните магазини. Едно такова отбранително отношение, защитно..не мода да го разбера. Да съм ги редизвикала, не съм. Аз съм много,много положителен и усмихнат човек

Отношението на децата към учителите, на учителите към децата, подрастващото поколение, все още много бездомни страдащи животни на улиците ...

Инфраструктората може и да се е променила, но манталитета си е все същия

Maneva
новак

#3446959 - 26.09.2018 22:17 [Re: Травис]

Няма нужда да се спори, всичко е явно, цените на всичко гонят евростандарт, но не и заплатите....

tara_tara
мечтателка

Регистриран: 29.07.2013
    #3446980 - 27.09.2018 12:30 [Re: rabbit_is_great]

Като живееща в България - София, мога да споделя следното:

Работя в района на Халите, води се център - мръсно, прашно, мете се на 2 месеца веднъж, мие се 1 път на 2 години, счупени тротоарни плочки, ако не гледаш къде стъпваш ще се пребиеш, а като завали ще се окъпеш.

Градски транспорт - доста редовен,неоправдано скъп билет на фона на 40-год. трамваи и автобуси. Е, има и нови, но те са само за богопомазаните от Фандъкова южни квартали. Масово циганите се возят гратис, но никой копче не може да им каже и това страшно дразни хората, често стават скандали - личен опит.

Строи се трети лъч на метрото - чудесно!!! Само да го доживеем...

Правят се ремонти на основни булеварди - похвално!!! Нооо...след няколко месеца започва ремонт на ремонта, причини - некачествено строителство поради неспазване на технологиите, неправомерно усвояване на средствата отпуснати за ремонта или простичко казано - безочливо и безконтролно крадене. Пример - бул. Дондуков - подновиха десният тротоар, а левият остана със старите счупени плочки - явно парите за него са отишли в нечий джоб. Велоалеята прогизна при първия дъжд, паветата се извадиха на втория месец - пак ремонт. Фандъкова глобявала фирмата, добре, само че следващият път пак тази фирма ще прави ремонти, защото ще си плати, за да спечели обществената поръчка. И сагата с некачествения ремонт ще се повтори, но джобчетата на общинарите ще се напълнят отново...Омагьосан кръг..

Колите вече масово спират на пешеходни пътеки, но има много малоумни водачи, без книжки, пияни, дрогирани, на едно от първите места сме по брой загинали на пътя, корумпирани катаджии, пътища в окаяно състояние, пак не стигат парите - крадат се. Пример - магистрала Тракия в отсечката Чирпан-Ст.Загора може да излетиш от пътя, ако караш с над 90 км/ч, проверено август месец, защото асфалта е на огромни вълни, а е правен преди 4-5 години. Пак няма виновни, ако някой се пребие. Пътят за Своге, където загинаха 18 човека, пак некачествено строителство от близката до ББ фирма Трейс, дето печели всички поръчки за милиони левове откакто Боко е на власт. Естествено, че няма виновни, има само политически чадър..

Плачевно изоставащи доходи за по-голямата част от работещите, неоправдано високи цени, пример - опаковка краве масло Prezident в ЕС - 8 евро/кг, в Бг - 33.96 лв./кг. Да не изброявам боклуците, с които са пълни големите чужди хран. вериги. Е, нали и ние сме европейци, само че второ качество...Само се говори, но нищо от властимащите не се прави.

Месечна издръжка на човек - около 600 лв. Двама възрастни със заплати около 1200 лв. и с 2 деца работят за толкова колкото да не умрат от глад. Ако искат екстри отгоре трудно ще си ги позволят. Ама има работещи със заплати много под 1200 лв. Тогава кво праИм?!? Те да му мислят...
Изключения - високо платени служби и професии, укриване на данъци, рентиери, самозадоволяващи се от село, рушвети, откровено крадене от държавата кой откъдето и колкото може. И пак държава нЕма, на никой от тези отгоре не му пука какво се случва. Отвреме навреме се прави една показна спецакция, колкото да се отчете дейност, да се тупнат по гърдите бат Бойко и прокурора и до там..

Кръгла 0 - правосъдна система
Кръгла 0 - мерки против наглата корупция, която е завладяла цялата държава, като почнеш от най-високите етажи на властта, та стигнеш до горския на село..
Кръгла 0 - полиция - престъпност няма, защото няма кой да хване престъпниците, а ако случайно ги хване, няма кой да ги осъди, а ако случайно ги осъди - предсрочно ги пускат за добро поведение. Пълен цирк!!!

Здравеопазване - противоречиво!!! Ако уцелиш добър доктор, грижливо отношение в болница, зъболекар който работи със здравната каса, лекарства дето да ти свършат работа, но в по-ниския ценови диапазон, си истински щастливец! Обратното не го коментирам.

Красива природа, все още има кътчета, които си заслужават и на морето, и в планините, добри и не много скъпи къщи за гости, уютни хотелчета, вкусна Бг кухня, подобряване на обслужването, по-високи изисквания от страна на клиентите и гостите, търсене на права, изискване на отговорности от обслужващ персонал.
Презастроено Черноморие, мегаломански хотели, че някои освен скъпи и грозни, недостиг на качествен персонал, хубави кръчми, вече не чувам дива чалга или поне на местата където съм ходила - сръбско, италианско, бг рок - културно..

Като цяло, особено в големите градове стресирани, нервни, намръщени, избухливи хора, готови за скандал, много просяци, бездомници по улиците, много надошли селяци с ниска култура, но с големи претенции и самочувствие.

Страната се променя, бавно и несигурно, но се променя. Някои неща към добро, други към по-лошо. Ако средствата, които ни се даваха като страна член на ЕС за развитие на различните сектори не се крадяха толкова нагло, ако имаше политическа воля това да не се случва, ако всеки властник мислеше първо за хората, а после за собствения си задник, щяхме други работи да си говорим сега, къде-къде по-хубави..Още много ако-та има, но няма да продължавам, че ще се размирише съвсем...

Извод: Все още не виждам достатъчно заслужаващи си причини емигрантите да се завръщат в България. Поне засега...

Редактирано от tara_tara (27.09.2018 12:42)

Smileyy
неориентиран

Регистриран: 02.04.2015
    #3446982 - 27.09.2018 13:21 [Re: tara_tara]

Сигурно може и по-подробно, но това е точно моето мислене и виждане на нещата. Обобщено за мен: ред и справедливост тотално липсват, от където и 90% от написаното е следствие.
Добре сме финансово за сега (средното бих казала), с допълнително здравно осигуряване, заобиколени сме главно с интелигентни хора и работим това, което ни харесва. Общо взето имаме много причини да не обмисляме емиграция въобще, обаче... тия горните не мога да ги игнорирам и започват все повече да ми тежат. А още нямаме деца.
Има хора, които много добре се напасват към заобикалящото - или са се примирили, или съумяват да извличат ползи от всичката гнусотия. Мъча се да съм позитивна и да не издребнявам, но или се самонавивам, или наистина ментално никога няма да се развием тука.

Продължаваме да пускаме за ЗК и се надяваме на добър късмет за евентуална релокация.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3446986 - 27.09.2018 14:41 [Re: rabbit_is_great]

И мен точно беззаконието в Бегейница ме дразнеше.Най-уязвими са децата-я хулигани им взели парите,я бивши пандизчии ги набили за кеф.Имаше и съседи- мутри..Цигани влизат да крадат също.Затова в Бегейница ние си имахме ударна група от трима-четирима за саморазправа.
А тука ...ей сега тъкмо Бил Козби влезе в затвора.Нема милионер , нема звезда.Яде същите буламачи и е сред най-големите отрепки-без привилегии. Даже Оу Джей го посъветвал да си пази гърба.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3446987 - 27.09.2018 15:11 [Re: Smileyy]

Цитат:

Сигурно може и по-подробно, но това е точно моето мислене и виждане на нещата. Обобщено за мен: ред и справедливост тотално липсват, от където и 90% от написаното е следствие.

Отговори си на въпроса, как е най-лесно да наложиш на 99,9999процента от хората ред и справедливост, проблема на 99,9999процента от хората в България е, че не ги е страх от закона, тук да пернеш някоя жена един шамар или друго офенсив екшън и ще си влезеш в затвора за няколко години. Да пребиеш някой както в България по улиците бум в затвора 10 години.
Малцинства, не малцинства, всички под ножа, когато има страх от закона нещата са добре.
Проблема единствения на България е, че никой няма страх от закона.

Independent
Alive
**

#3446995 - 27.09.2018 17:24 [Re: rabbit_is_great]

Чакай, нали уж не знаеше как е там и питаше някой да ти каже?
Отговориха ти доста добре, щото те взеха насериозно, а ти
вместо да им благодариш акъл ли ще почнеш да им даваш сега
за живота в България?

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

rabbit_is_great
ветеран
**

#3446996 - 27.09.2018 18:43 [Re: Independent]

Прав си, аз съм сигурен, че ти би им дал по-добър съвет.
Всичките сме в слух в твоите съвети.
Като всеки форум просто изказваме всички тук мнение и си говорим, обаче винаги ще дойде някой дето иска да се заяжда.

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3446998 - 27.09.2018 18:49 [Re: tara_tara]

Цитат:

на едно от първите места сме по брой загинали на пътя

... това всъщност е една голяма публична заблуда. ако погледнеш брой на загинали на 100к превозни средства разбито по държави- не сме дори в първите 2/3ти...

burjavela
старо куче

#3446999 - 27.09.2018 18:56 [Re: rabbit_is_great]

Заек, понеже ти и доста други тук говорите за престъпност, корупция, безнаказаност и т.н., нека ви питам следното: АКО ... АКО един ден в БГ няма и след от всички изброени негативи до момента, колко от вас биха избрали да се върнат? Ама честно! Ти конкретно би ли стегнал куфарите? Защото оставам с впечатлението, че доста хора не само във форума, но и от тези, с които съм говорил са тук или някъде другаде по света по нежелание и свикват с живота в чужбина насила. Други не само свикват, а и им харесва повече и нямат намерение да се връщат. Та, много ми е интересно от милион и нещо българи по света колко биха се върнали ако "всичко се оправи" в държавата...

NadinАдминистратор
Charmed

#3447000 - 27.09.2018 19:34 [Re: burjavela]

Каквото и да променят, аз не бих се върнала.
Едва дочаках да се прибера у дома.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3447001 - 27.09.2018 20:03 [Re: fireice]

Класацията трябва да е загинали на еди си колко минати мили а не на брой коли, дето седят пред боока или се карат само през уикенда

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

plain
Iland

#3447002 - 27.09.2018 20:04 [Re: burjavela]

Цитат:

АКО ... АКО един ден в БГ няма и след от всички изброени негативи до момента, колко от вас биха избрали да се върнат?

Много голяма част биха се върнали, повечето, дори и ако не всичко изброено се приеме за "оправено". Изключвам тези, които са създали семейства с половинки от друга народност или децата им са се интеграли тук и нямат никаква идентификация с България.
Като се замисля, повечето българи, които съм познавал по-отблизо тук или са мислили сериозно да се върнат, или са се колебаели дали да остават дори години след като са имигрирали, или са се върнали в РБ.

the_man
Royal

#3447005 - 27.09.2018 20:15 [Re: plain]

Аз пък съм на обратното мнение, особено за тези установили се в Австралия, Сев. Мексико или САЩ.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3447006 - 27.09.2018 20:26 [Re: the_man]

Аз твърдо оставам тук без значение колко ще се “оправи” или колко ще я “оправят” България .

--------------------

Склададжията
бутилкаджия

#3447008 - 27.09.2018 20:31 [Re: the_man]

Умиране има, връщане нема.Калашникът ти калашник, приятелите ок, кеф ти парти , кеф ти спане, алкохола е добре. От цяла Америка само Буржавелата, Кукера само понякога, разбира се и леля ти Гинка,и ако можем да вярваме на Колар Тролов(ма него и без туй го депортираха)-това са лицата, които ше се връщат у Бегейница завинаги. Успех:)

Редактирано от Склададжията (27.09.2018 20:33)

burjavela
старо куче

#3447009 - 27.09.2018 20:50 [Re: Склададжията]

Това сме само хората от ФОРУМА, а не от цЕла хАмерика Ако щеш вярвай, но има хора, които се върнаха и такива, които познавам и са изявили желание да се връщат. Чакам да видя дали Зайо и той ще пуска котва тук или ще се върне ако има промяна

Благодаря на тези, които се включиха досега в анкетата!

Reks
Evil Guild Member

#3447010 - 27.09.2018 21:00 [Re: Склададжията]

Кукера ако искаше да се връща нямаше да стои нелегален тук от 15 години, така че не го гледай какво пише а какво прави, щото 90% от това дето пише няма нищо общо с реалността .

--------------------

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3447011 - 27.09.2018 21:50 [Re: burjavela]

Според мен повечето "връщащи" са само на хартия. Само като ги чуя, че почват с "ако това, ако онова ще се върна", ми става ясно, че нямат намерение изобщо, а само си търсят причина да не се върнат. Разбира се, има хора, които се фокусират на причини да се връщат - обикновено такива са се върнали без значение ситуацията в България.

Independent
Alive
**

#3447014 - 27.09.2018 22:14 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

Жена ти нали ходи за дълго време в БГ.
Нейните впечатления на къде клонят?

Кога ще отговориш на този въпрос? А забрави ли че се оплакваше как
жена ти харчела много пари в България?

Кога ще отговориш на въпроса откъде имаше 80К за даунпеймънт на
къща в Сан Франциско, при условие че си бил скорошен емигрант тук тогава?

Просто си един патологичен лъжец на който все още някои му се връзват, но
не мисля че сме длъжни да търпим измислиците ти.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

rabbit_is_great
ветеран
**

#3447017 - 27.09.2018 23:01 [Re: Independent]

Не така с кубинките, бе човек. Кажи по темата сега, мислиш ли да се връщаш в България.
Виждам днес си в лошо настроение, отпусни се.

Аз да отговоря на Буржи. Незнам един господ знае, мислил съм си за Гърция - малко по-спокойно а ако искам да изкарам ден в България - на 2 часа от Солун и околията.

Акад. Неделчев
смехурко

Регистриран: 30.04.2009
От: Св. Америка
    #3447018 - 27.09.2018 23:10 [Re: Independent]

Цитат:

Ето какви заплати се предлагат в София в момента:

уеб страница

След това ги сравни с цените. Масовото заплащане е до 1200-1300 лева чисто,
което е нищо за стандарта на София.

Погледнах линка, разцъках с търсачката малко и по моето образвание има съвсем малко работа (и заплщането е под 1000лв... ). Изглежда тия специланости и професии като моята (най-общо казано природни науки) в БГ изобщо не се ценят и съответно заплащат. За сметка на това има бум на кол центрове, продажби и т.н. работи от обсужващата сфера. Не знам изобщо връщане ще има ли някога в БГ за моето семейство. Честно казано дори и на туризъм не ми се ходи до БГ. Дори и за министър да ме извикат не бих се върнал, вижте сега Дянков как са го погнали от прокоратурата

--------------------
Keep calm and Digi fonf.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3447019 - 28.09.2018 00:42 [Re: Акад. Неделчев]

За връщане в България, не се коментира нито в моето семейство, нито съм чувала да се говори между приятелите ни българи тук.
Познавам едно семейство което са тук 20+години и скоро решиха да прекарват 4,5 месеца в България и останалите тук. Но те са финансово осигурени, не е необходимо да работят в България. Те са semi-retired so to speak.
Предполагам, че тук се коментира друг вид "връщане".

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (28.09.2018 00:56)

plain
Iland

#3447020 - 28.09.2018 04:08 [Re: Акад. Неделчев]

Горе долу такива са масовите работи и заплати.
Една от основните причини и аз да не бих се видял в РБ поне засега. Избора от работи, не заплащането. За моята професия са по-скоро от 3К нагоре, обаче не мога да си се представя да работя същата работа до пенсиониране...
Има разни острови на спасението и като за хора с твоя профил, но са рядкост. Наскоро мернах обява за София - 3-годишен проект за човек с магистратура по бионформатика, заплата около 3К евро по спомени. Някаква европейска програма.
Познавам няколко човека работят за CROs в София. Доста добро е заплащането, не само за РБ, а и профилите са химия, биология, медицина. Ама и там се набляга на кол-център профила.

Абуто
АйДутин

#3447021 - 28.09.2018 04:22 [Re: plain]

Не знам защо, но "кол-център" в България ми звучи като стриптийз бар.
За другото - аз бих се върнал. След пенсиониране. Но ми се струва, че и зависи кой от къде е тръгнал. Ако си излязал от някой умиращ град в БГто, и "връщането" го свързваш с това място, сигурно няма да ти се прибира много. Аз ще се повторя, но останах много очарован от Несебър - чисто, спретнато, с розичките по улиците, има море ... Сигурно е мъртвило зимата, но то къде ли не е. В Балкана има приятни места, в Родопите. София и Пловдив - много калабалък за пенсионер човек. Варна - супер. В Балчик съм живял, и там може. Даже може да ходя на Тузлата лятото да си мажа дъртия гъ заднинк с целебна кал.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
    #3447022 - 28.09.2018 04:45 [Re: Абуто]

Не се прави, и после на Слънчака да забършеш някое девойче Или няколко, то очите ще им светват като усетят Хамериканския пенсиониран шугър деди

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

Редактирано от Киси (28.09.2018 04:49)

plain
Iland

#3447023 - 28.09.2018 04:46 [Re: Абуто]

Баш такива са си.

Ако си намеря булка доктор, гериатричка и аз бих се замислил за позавръщане след пенсия.
Може и мед сестра, ама с повече условности.

Абуто
АйДутин

#3447024 - 28.09.2018 05:25 [Re: Киси]

На виаграта дали ще и падне цената след двайсетина години.
Питам от чисто медицинска гледна точка.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Травис
renegade

#3447028 - 28.09.2018 09:40 [Re: Independent]

Тия трябва да знаеш как да ги четеш, нищо не е това което пише.

Всичко под 1000 предполага осигуровки на минимална заплата и договаряне за останалото, което обикновено почва на 1.2-1.5К. Тези за уеб-девелопъри и 6К евро всъщност са на към 3 ама "ще стигнеш 6". А да не говорим в здравеопазването доходите какви са, неслучайно много малко доктори заминават навън.

Проблема отдавна не е че няма пари. Пари отдавна има - за повечето. Може да не са $100К+ на година но материалния стандарт не е основния проблем от доста време - независимо какво се мрънка масово:

"И не е затова, че неаме пари,
ами според мене като цяло много се пърди."

И пърди го разбирайте както щете - пърдене, корупция, простотия, алчност, дребнавост. Все неща дето с пари не се оправят. Само с времето и напредването на исляма ..

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Редактирано от Травис (28.09.2018 11:29)

sashule
неориентиран

Регистриран: 13.03.2018
    #3447031 - 28.09.2018 12:14 [Re: Травис]

Моето връщане в Бг след пенсиониране/може би дори малко преди това/ е абсолютно сигурно.Не разбирам какво тук е по-различно от Бг/изключвам финансовата страна/,абсолютна и тотална олигофрения,лиглювци които се жалват с повод и без повод,мноооого некадърни шофиори,гадна гмо :храна:......

Склададжията
бутилкаджия

#3447032 - 28.09.2018 13:45 [Re: sashule]

Сашуле, а тебе кой та бий по главата да си купуваш гадни храни? Мчи избирай кво пазаруваш ве.

Склададжията
бутилкаджия

#3447033 - 28.09.2018 13:56 [Re: Абуто]

За да се върне пенсионер в Бегейница трябва да си купи къща или на оживено място или в некое диво село, където са само бучакчии.Инак рискува да бъде ограбван от мангали. А като нема право на самозащита е обречен.:)

sdimov
рекордьор

#3447038 - 28.09.2018 16:44 [Re: Абуто]

Правилно си се насочил. Зимата е добре в Несебър, не е лудница като лятото, но пък определено не е мъртвило.

plain
Iland

#3447039 - 28.09.2018 17:38 [Re: sdimov]

То сигурно е хубаво и зимата, ама малко трудно ми се види тая работа. Децата и унуките в Мариета (примерно), айдутите в Месемврия (примерно). Особено, когато човек става на възраст, когато не му се лашка по самолети.
Друго си е да си волен жерав като мен.

Independent
Alive
**

#3447048 - 28.09.2018 18:34 [Re: sdimov]

Цитат:

Правилно си се насочил. Зимата е добре в Несебър, не е лудница като лятото, но пък определено не е мъртвило.

Кое му е доброто, постоянният студен северен вятър?

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Independent
Alive
**

#3447049 - 28.09.2018 18:38 [Re: Травис]

Цитат:

А да не говорим в здравеопазването доходите какви са, неслучайно много малко доктори заминават навън.

Верно ли?

Викаш под масата им дават 2-3 пъти повече от обявеното.
Явно си прекалил с тревата този път.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

rabbit_is_great
ветеран
**

#3447050 - 28.09.2018 18:41 [Re: sdimov]

Българското черноморие е страхотно 3-4, хайде 6-7месеца в годината...обаче както правилно казаха

Цитат:

Кое му е доброто, постоянният студен северен вятър

Една от причините, Гърция да ми е една от малкото опции на мен и да ми чеква много чекпойнти.
Топло и приятно еле пък мъничко по-на юг от Солун, бил съм зимата в Катерини, едни невероятни 12-15г целзии...толкова меко и приятно време, църквичката, улицата до морето, морето едно спокойно.
Друг чекпойнт е, че мутренско-българските биене на шамари, роуд рейдж и подобните са в пъти по-малко, живее се спокойно.
А ако ти се прииска да изгледаш театър или кино може да отидеш до София за 4 часа да преспиш за 1-2 нощи в хотел и така. Или пък ако искаш само български град да си прекараш деня - 2 часа до Сандански за кафенца, разходка, буза и банички...

Maneva
новак

#3447051 - 28.09.2018 18:54 [Re: rabbit_is_great]

В Гърция е скъпо за живеене, и със сигурност американската пенсия няма да ти стига... Но виж в Турция ако идеш ще ти е в пъти по добре, и топло и евтино, и храната е качествена...

sdimov
рекордьор

#3447052 - 28.09.2018 18:54 [Re: Independent]

Не знам, ти кажи. Явно си живял там.

sdimov
рекордьор

#3447053 - 28.09.2018 18:57 [Re: rabbit_is_great]

Заек, глупости. Черноморието си е целогодишно супер.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3447054 - 28.09.2018 19:16 [Re: Maneva]

Цитат:

В Гърция е скъпо за живеене, и със сигурност американската пенсия няма да ти стига... Но виж в Турция ако идеш ще ти е в пъти по добре, и топло и евтино, и храната е качествена...

Много ми хареса коментара ти, благодаря ти отново, че се включи, да разбира се, ще го имам на предвид, аз нямам много идея от Гърция и Турция съвсем откровенно.

Травис
renegade

#3447056 - 28.09.2018 19:32 [Re: Independent]

Цитат:

Верно ли?

Викаш под масата им дават 2-3 пъти повече от обявеното.
Явно си прекалил с тревата този път.

Явно нямаш представа какви са официалните доходи на лекар в БГ - не говорим за подкупи дори, декларирани доходи. ГП-тата почват на около 5000 лева на месец, поне в София

"Месечните доходи на общопрактикуващите лекари у нас са средно по 10 хиляди лева, а на работещите в Спешна помощ - по около 1500 лева след последното увеличение. Инвазивните кардиолози пък се разписват на фишове с цифри между 30 и 50 хиляди лева, а рентгенолозите в общинските болници - срещу 600 лева на месец. Всичко зависи от специалността и решението на директора на болницата какви бонуси да раздаде на медицинския персонал в края на всеки месец.

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/obshtestvo/lekarite...ews434882.html"

50К лв/м при 10% данък са чисто ... $337К/година при все пак БГ стандарт. Не че хирург в САЩ взема по-малко, ама при разликите в стандарта ...

--------------------

Independent
Alive
**

#3447057 - 28.09.2018 19:34 [Re: sdimov]

Аз не съм, но знам хора които живеят там. То не е и трудно да намериш
инфо за времето по черноморието извън сезона.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Independent
Alive
**

#3447058 - 28.09.2018 19:41 [Re: Травис]

Значи първо цитираш Блица и след това знаеш ли колко малък процент
са тези с големите заплати?
Имаш ли си на представа общественото здравеопазване на какъв хал е в България?
Що не провериш в гугъл за недостига на медицински персонал в
България да видим какво ще излезне?

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Абуто
АйДутин

#3447065 - 28.09.2018 20:23 [Re: rabbit_is_great]

Тарикати, гръцки знаете ли че ще ми ходите в Солун.
Аз в Несебър ще си джиткам от май до октомври на черното море и после, като задуха, ако задуха - в Тесалоники на бялото море. Обаче бате ви Абу ги разбира езиците в района.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

sdimov
рекордьор

#3447068 - 28.09.2018 20:38 [Re: Independent]

Пак си дойдохме на "бате не е ял луканка, ама бил чувал". Иначе съм живял достатъчно в Несебър целогодишно за да смятам, че времето е ОК зимата. И от Несебър, минахме на черноморието. След малко ако искаш да минем и на Атлантическия бряг...

BecauseRaceCar
Competent man
**

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3447069 - 28.09.2018 20:41 [Re: sdimov]

при всеки случай, важното е да има море

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3447070 - 28.09.2018 20:41 [Re: Абуто]

Цитат:

Не(на гръцки)

Кориандър
член

#3447075 - 28.09.2018 22:42 [Re: Склададжията]

Цитат:

Умиране има, връщане нема.

Хаха, нимой мъ върна на село. Да се връщат само щастливите...

форумен читател
почетен член

Регистриран: 12.02.2018
    #3447077 - 29.09.2018 00:04 [Re: Абуто]

Цитат:

Тарикати, гръцки знаете ли че ще ми ходите в Солун..

Нема нужда,български и 20 думи английски стигат. Сръбския обаче става доста актуален

Кориандър
член

#3447080 - 29.09.2018 00:20 [Re: Абуто]

Цитат:

Обаче бате ви Абу ги разбира езиците в района.

Бай Ганьо едно време да не е знаел гръцки? Ама все за Солунската митница говореше

Independent
Alive
**

#3447082 - 29.09.2018 00:50 [Re: sdimov]

Някои живеят в Аляска и им харесва там през зимата.
Обаче не съм видял навалица да ходи там да живее
през зимата, нито пък на черноморието за разлика от Флорида примерно.
Сигурно си има причини за това.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

rabbit_is_great
ветеран
**

#3447088 - 29.09.2018 05:23 [Re: Абуто]

Значи ще пием бира по гръцко, то и Дъ мена мисля обмисля Гърция, така че много сме за там.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3447096 - 29.09.2018 09:30 [Re: Independent]

Цитат:

Recently, while I was working in the flower beds in the front yard, my neighbors stopped to chat as they returned home from walking their dog. During our friendly conversation, I asked their 12-year-old daughter what she wanted to be when she grows up. She said she wanted to be President someday. Both of her parents - liberal Democrats - were standing there, so I asked her, "If you were President what would be the first thing you would do?" She replied, "I'd give food and houses to all the homeless people." Her parents beamed with pride! "Wow...what a worthy goal!" I said. "But you don't have to wait until you're President to do that!" I told her. "What do you mean?" she replied. So, I told her, "You can come over to my house and mow the lawn, pull weeds, and trim my hedge, and I'll pay you $50. Then you can go over to the grocery store where the homeless guy hangs out, and you can give him the $50 to use toward food and a new house." She thought that over for a few seconds, then she looked me straight in the eye and asked, "Why doesn't the homeless guy come over and do the work, and you can just pay him the $50?" I said, "Welcome to the Republican Party." Her parents aren't speaking to me...I like it that way no time wasted...!

Травис
renegade

#3447200 - 01.10.2018 11:55 [Re: Independent]

Цитат:

Що не провериш в гугъл за недостига на медицински персонал в
България да видим какво ще излезне?

Защото нямам нужда да проверявам в гугъл нещо от което живея на 2.5 часа път и 20 евро цена. Мисля че го виждам и познавам по-добре от гугъл. Нямам повече какво да ти кажа - "не можеш да обясниш нещо на някой който няма изгода да го разбере"

--------------------

sdimov
рекордьор

#3447229 - 01.10.2018 17:55 [Re: Independent]

Навалицата от хора ходи, там където има икномически смисъл, а не където им харесва. Като поживееш малко на море особено в Несебър, ела пак да си говорим.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3447255 - 01.10.2018 23:30 [Re: sdimov]

Искаш да кажеш, че на абсолютно всички хора 100процента от хората трябва да им харесва Несебър за целогодишно живеене.
Тук ударението е на целогодишно. Защото едно е да живееш някъде където редовно зимата си е около и под 0лата при това на морето.
Друго е да живееш в южните части на Гърция или Калифорния където температурата е 20тина градуса до морето.

Тук независимия правилно сравни с Аляска, това, че има хора които ги кефи да ги брули северен вятър на морето при 0 и минусови температури, това не значи, че на всички хора им харесва това.

the_man
Royal

#3447258 - 01.10.2018 23:46 [Re: rabbit_is_great]

Народа в Аляска не седи там, щото обичат да им е студено и да ги вали дъжд секи ден. Седи там, въпреки времето.

--------------------

rabbit_is_great
ветеран
**

#3447259 - 01.10.2018 23:53 [Re: the_man]

Съгласен, но аз си мисля, че тук си говорим за пенсиониране.
Интересно дали има много пенсионери в Аляска.
Знам, че има много по-Флорида ама.....за Аляска незнам.

the_man
Royal

#3447260 - 02.10.2018 00:28 [Re: rabbit_is_great]

Има, тези които по принцип са отишли там щото не им се живее покрай много хора. Обикновено са калифорнийци. Повеччето бягащи пенсии отиват в Аризона.

--------------------

sdimov
рекордьор

#3447349 - 02.10.2018 20:30 [Re: rabbit_is_great]

Искам да кажа, че съм живял там целогодишно, не 1-2 години и климата а супер дори и през зимата. Докато дипендънта не е стъпвал там (или са били туряги за седмица-две със семейството), но дава мнение.

Но много ми е странно как не харесваш/харесваш нещо ей така от четене в интернет.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3447418 - 03.10.2018 15:57 [Re: sdimov]

Ами ето съгласявам се, има хора на които българското черноморие им е приятно за целогодишен живот.
Съгласи се, обаче че има и хора на които българското черноморие не им е толкова приятно за целогодишен живот поради северния вятър и доста чести отрицателни температури зимата, сравнение с Аляска естествено това зимно време си е направо рай, но сравнение с централната част на гръцкото крайбрежие, или островите по Гръцко където редовно зимата си е 15-20градуса не е толкова добре за някои българското черноморие. Същото може да се каже за Калифорния, Флорида и т.н не само Гърция.

Maneva
новак

#3447443 - 03.10.2018 23:05 [Re: rabbit_is_great]

Пъпа ти е хвърлен в тази Гърция на теб, ужас!!!! Нищо лично, но защо срвнението е с Гърция???
Не си гледал новини тази година май, какво се случва в гръцко?!..

the_man
Royal

#3447444 - 03.10.2018 23:27 [Re: Maneva]

Кво се случва, че и моя пъп натам се е затърколил?

--------------------

burjavela
старо куче

#3447446 - 03.10.2018 23:47 [Re: the_man]

ЦЪК

Сигурно за тези новини говори съфорумката...

Случващото се е ужасно, но какво от това? И тук има нон стоп бедствия, протести, СТРЕЛБИ В УЧИЛИЩА и какво ли още не, но хората си живуркат.

Maneva
новак

#3447460 - 04.10.2018 06:54 [Re: burjavela]

И това също, уеб страница .
Причини да не харесвам Гърция много, но са по скоро лични, Или по точно не харесвам народа, страната е супер, или поне това което видях от нея по пътя като пътувахме до Халкидики.

the_man
Royal

#3447462 - 04.10.2018 06:59 [Re: Maneva]

Баш народа си е супер за мен. Гръцките запивки са много интересни.

--------------------

Maneva
новак

#3447463 - 04.10.2018 07:03 [Re: the_man]

Вкус другар, няма 😉
Не ги харесвам, изключително нагли и абсолютни мизерници...

the_man
Royal

#3447465 - 04.10.2018 07:59 [Re: Maneva]

Това, че си жена дали има общо с мнението, че са нагли?

--------------------

grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3447468 - 04.10.2018 08:47 [Re: the_man]

По-скоро като нашето клише - обичам си страната, но мразя държавата. Щото, нали, държавността някой или нещо ни го спуска отгоре, а не трябва да си размърдаме задниците сами.

Maneva
новак

#3447470 - 04.10.2018 10:22 [Re: the_man]

Едва ли!...
В интерес на истината са нагли и мизерни тук в България, докато в тяхната страна са коренно различни...

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3447471 - 04.10.2018 11:29 [Re: Maneva]

Може пък сам наглите и мизерните да посещават България.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3447492 - 04.10.2018 17:09 [Re: admiral]

Да, има нещо вярно. От моите скромни наблюдения, само такива посещаваха моят град - мизерници и простаци, мислещи се и правещи се на много велики, защото идваха в пари

--------------------

sdimov
рекордьор

#3447500 - 04.10.2018 17:27 [Re: Киси]

Много внимание им обръщаш. Почни разговора с "Ямас" и всичко се подрежда след това.

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3447502 - 04.10.2018 17:34 [Re: sdimov]

Това беше много отдавна в Бг. Тук, даже имах няколко фена, гръцки дядовци - носеха ми ябълки в офиса

--------------------

sdimov
рекордьор

#3447508 - 04.10.2018 19:04 [Re: Киси]

Ето явно като поостареят им идва акъла...ти още ли се водиш неуравновесена?

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3447510 - 04.10.2018 19:21 [Re: sdimov]

Хаха, особено в моя месец Октомври

--------------------

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3447512 - 04.10.2018 19:30 [Re: Киси]

Цитат:

Какво му е на българския месец октомври?

Абуто
АйДутин

#3447531 - 04.10.2018 23:50 [Re: sdimov]

Цитат:

Почни разговора с "Ямас"...

Това пък защо. Никой не започва разговор така. Но гърците, както и всеки един балкански, че и не само балкански народ коренно променят отношението си, ако им говориш езика. И в БГто да дойде чужденец - това, че говори английски няма да впечатли никой. Но а е проговорил на български - и салата ще има, и ракия, и шкембе, и десерт. Ако е мъж - асортимента от кифли става три пъти поне по-голям.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3447536 - 05.10.2018 02:03 [Re: Абуто]

Много правилно
А, какво означава това?
Аз си знам само няколко думи - Ясас, параполи евра евхаристо и някоя и друга псувня

--------------------

Independent
Alive
**

#3447538 - 05.10.2018 02:28 [Re: Абуто]

Отдавна в България, региона, а и не само най-важен е езика на портфейла.
Особено за кифлите. Това че българин или чужденец говорят книжовен български
никой вече не впечатлява, ако са само с 2 лева в джоба.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Кориандър
член

#3447550 - 05.10.2018 08:03 [Re: the_man]

Цитат:

Баш народа си е супер за мен. Гръцките запивки са много интересни.

Да, особено тези на Тасос.

the_man
Royal

#3447552 - 05.10.2018 10:00 [Re: Кориандър]

Данисмиса засичали по фериботите?

--------------------

sdimov
рекордьор

#3447563 - 05.10.2018 16:00 [Re: Абуто]

Цитат:

И в БГто да дойде чужденец - това, че говори английски няма да впечатли никой. Но а е проговорил на български - и салата ще има, и ракия, и шкембе, и десерт

Sorry, аз не дискриминирам хората, защото не могат да говорят езика ми. Салата, кебапчета и ракия имам за всички. Всъщност сега Флорънса ме върна назад с 30/50 кюфтета/кебапчета, но другите са на път да напълня пак фризера.

Склададжията
бутилкаджия

#3447605 - 06.10.2018 10:13 [Re: sdimov]

Той ти говори за Бегейница. Иначе тука и ние колкото и да сме на купона, един американец да има само, говорим на английски автоматично.

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3447633 - 06.10.2018 17:22 [Re: sdimov]

Ама немаш шкембе от гореизброените!

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3447654 - 06.10.2018 21:13 [Re: Киси]

Цитат:

Тортичка? Честитоооо

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3447661 - 07.10.2018 00:15 [Re: Tanya.]

Благодаря

--------------------

Кориандър
член

#3447792 - 09.10.2018 08:06 [Re: the_man]

Цитат:

Данисмиса засичали по фериботите?

Кат нищо мож и да се е случило

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3447807 - 09.10.2018 16:30 [Re: Киси]

Цитат:

Благодаря

... баси скучната зодия... и тая година около рождения ти ден ще ти е едно още по- скучноооооо ... неам думи

sashule
неориентиран

Регистриран: 13.03.2018
    #3447822 - 09.10.2018 21:35 [Re: fireice]

Да кажа и аз няколко думи.Това лято си бях у дома за 1 месец/София/.Навсякъде се строи,инфраструктурата е доста подобрена,шофиорите са по-културни/почти няма неспиращи на пешеходна пътека/,планината е на 30 мин и там въздуха е страхотен,а за храната какво да се каже-тя е в пъти по-вкусна от тук,така че България си е райско място за живот. :

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3447837 - 09.10.2018 23:37 [Re: sashule]

райско чак не е и това за храната е глупост, но определено има доста подобрения и изглежда и се усеща все повече, като "бяла" държава. Народа е все още доста здухан и черноглед и все още всички звена на бизнеса са на аматьорско ниво, освен ако не се работи за външни компании и пазари

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3447847 - 10.10.2018 00:01 [Re: BecauseRaceCar]

Какво и е на храната в България спрямо Щатите?

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3447855 - 10.10.2018 00:16 [Re: Лаф моабет]

Просто твърдението на горния коментатор не е вярно

the_man
Royal

#3447867 - 10.10.2018 03:16 [Re: BecauseRaceCar]

Цитат:

Просто твърдението на горния коментатор не е вярно

Меко казано.

--------------------

MилeH

Регистриран: 02.12.2008
От: NYC
    #3447868 - 10.10.2018 03:24 [Re: sashule]

За въздуха бях забравил как изглежда Сф от магистралата като влизаш. Промяна не видях, егати смога. Че тука в НЙ въздуха 1000 пъти по-чист. То си личи и по прaха дето се натрупва.
Отказах луканките , не ме съблазняват вече . Сравнени с тукашните сухи деликатесни меса и сирена - въобразявали сме си че сме с най-хубавите.

the_man
Royal

#3447871 - 10.10.2018 03:30 [Re: MилeH]

В София има много чист въздух. Добре пречистен от съдържание на кислород.
Идеално място да си правиш виното.

--------------------

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3447872 - 10.10.2018 03:44 [Re: MилeH]

По скоро в НЙ въздуха е много чист(като видимост) като за голям град, но да, предполагам че сега ще е доста сиво в София и до някъде осъзнавам, че една причина за доста позитивното ми мнение от това лято, е че валеше много и беше чисто и много зелено.

Скоро пак съм там и ще е вече кално, сиво и смоги. Там емисиите са последна грижа и стария автопарк не помага, обаче сички искат да гъзареят с 10+ годишни “премиуми”. Бях в Тайланд тия дни и даже там прави впечатление, колко нови, макар и евтини, коли се карат. Също и улиците в Банкок са значително по-чисти от Софийските. Град 14 пъти по-голям...

Проблема е, както по-рано казах, аматьорщината във всички звена на бизнес и администрация, като става въпрос за вътрешна работа.

the_man
Royal

#3447873 - 10.10.2018 03:58 [Re: BecauseRaceCar]

Цитат:

Проблема е, както по-рано казах, аматьорщината във всички звена на бизнес и администрация, като става въпрос за вътрешна работа.

Ми не работят за пари хората, кво да са друго освен аматьори?

--------------------

sdimov
рекордьор

#3447874 - 10.10.2018 04:02 [Re: BecauseRaceCar]

Препоръчвам ти тук и пробвай Еленски Бут на пещ...цяла вечер са му баели.

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3447876 - 10.10.2018 04:18 [Re: the_man]

Цитат:

Ми не работят за пари хората, кво да са друго освен аматьори?

По-скоро се “водят” на работа...

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3447877 - 10.10.2018 04:19 [Re: sdimov]

Добре звучи

NadinАдминистратор
Charmed

#3447878 - 10.10.2018 04:39 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Какво и е на храната в България спрямо Щатите?

Нищо и няма, особено на цацата, еле пък на цацата
Друго не ме е впечатлявало и едва ли ще ме впечатли.

Гостите от България, редовно се прехласват по тукашната храна. От моето спорадично готвене ще да е
Тревата, зелената. На съседите.

--------------------

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3447879 - 10.10.2018 04:54 [Re: Nadin]

Аз тамАн миналия уикенд намерих цаца в един турски магазин. В НЙ беше по-лесно достъпна.

Independent
Alive
**

#3447883 - 10.10.2018 05:27 [Re: Nadin]

Купи си дребен смелт и става същото, ако не и по-добре от цацата.
Има го в азиатските магазини.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Independent
Alive
**

#3447884 - 10.10.2018 05:37 [Re: sashule]

Като е прекрасно място за живот защо дойде тук?
Презастроява се, не се строи, което не подобрява
инфраструктурата, а прави обратното. Въздуха става
още по-мръсен, трафика още по-голям. А сега като
запалят печките на твърдо гориво, ще стане още по-зле.

Храната ако е домашно приготвена може, иначе е много
съмнително като знам колко нискокачествени
хранителни продукти се продават там.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4070

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.056 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.