ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Лов и Риболов

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
lichinka
кривогледа къртица

Регистриран: 15.02.2007
Започна извънпланов отстрел на хора!
    #2196353 - 16.09.2008 10:44

Започна извън планов отстрел на хора.
Жалко за човека, но да си дойдем на думата: кой е опасният - този пред или зад оръжието?
Не е ли крайно време всеки ловец да си плаща всеки сезон задължително застраховка от рода на "гражданска отговорност"?
Кой ще плати сега лечението на пострадалия? Аз ли?
Вади ли се всеки сезон медицинско на всеки ловец, а не само на 3 год. при подновяване на разрешителното и то само психо-преглед, а очен - не ?

Лов на хора!?

Редактирано от lichinka (16.09.2008 10:45)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Започна извънпланов отстрел на хора!
    #2196376 - 16.09.2008 11:22 [Re: lichinka]

Знаеш ли, такива злополуки са крайно неприятни, но за съжаление се случват. И аз съм държал една минута на мушката човек, движещ се в храстите - добре, че са ме учили да не стрелям по силует и по шум. Оказа се мой колега ловец, слязъл да пикае в просеката под моя пост и ми се движеше точно там, където очаквах да излезе диво прасе. Чувал съм за няколко подобни случая с трагичен изход. Няма ловец, който да не е попадал в ситуация да е на ръба на злополуката. Затова има добри практики при ловуването, прилагането на които до голяма степен намаляват риска от злополука при боравенето с оръжието. Всеки законен ловец е минал обучение за това. Дано да го е минал всеки. После се обучава и в реалния лов. Но въпреки това се случва нещо да се обърка. Нормалното отношение в подобни случаи е състраданието - както към този пред пушката, така и към този зад нея - защото и двамата са попаднали случайно и без умисъл в адски гадна ситуация. Вината нека я определя разследването. Ако може да се оправят нещата с лечение, мен лично това би ме зарадвало безкрайно, малко ме интересува кой щял да плати. При катастрофи страдат много много повече невинни люде, всеки ден - защо не попиташ във форум "Автомобили" кой им плаща лечението?
Знам за случай, при който отиват двама дългогодишни приятели на лов за пъдпъдъци и единия уби другия - литнал пъдпъдъкът отстрани, завъртял пушката и ...право в черния дроб на приятеля му. Последния си половин час, преди да издъхне раненият, изкарали заедно, прегърнати. Живот и смърт - кое от тях идва по избор?

Медицинските прегледи за ловците са на всеки 3 години. Очни прегледи са излишни - тези злополуки стават, не защото някой недовиждал, а защото не е спазил някоя процедура при стрелбата. Като недовижда - да не стреля. Обикновено тези втълпени при обучението процедури за безопасност са автоматизирани при ловците с опит, но нали знаеш, че добрите плувци се давят най-лесно.
Дано се оправи човекът. И двамата.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2196393 - 16.09.2008 11:47 [Re: tender™]

а какво да кажем за полицаи /а и не само/ които използват пияни служебно оръжие и "отстрелват" случайни минувачи.... примерно...

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

tender™Модератор
барман

#2196405 - 16.09.2008 12:06 [Re: Дон Кихот]

Абе и тоя ловец в случая си е баш нарушител - бил е без разрешително за ловен излет за деня. Тоест е бракониерствал. Така е - всяко стадо си има и черни овце. И всяка бяла овца си има и черно петънце някъде Така че, да се търси сензацията и генерализирано да се твърди, че "Започна извънпланов отстрел на хора!" вследствие на една злополука, е неправилно.

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2196431 - 16.09.2008 12:35 [Re: tender™]

Дано се оправи човекът. И двамата.
И както ти сам казваш, такива злапалуки стават и то с трагичен край. Очевидно въпросът е до безотговорно поведение, а аз не желая обществото да плаща в буквалния и преносен смисъл за нечия безотговорност (знам че това важи за много други сфери на живота).
Как би коментирал обаче идеята за задължителна застраховка и годишен здравен преглед?

lichinka
кривогледа къртица

#2196440 - 16.09.2008 12:45 [Re: tender™]

Цитат:

... Така че, да се търси сензацията и генерализирано да се твърди, че "Започна извънпланов отстрел на хора!" вследствие на една злополука, е неправилно.

Напротив, сензации се търсят със стръвници мечки, плъзнали едва ли не и по жълтите павета.
А този случай ти сам казваш съвсем не е единичен, и често е и фатален, което веднага води до необходимост от много по-сериозно отношение.
Надявам се за последното поне, ще се съгласиш с мен?

tender™Модератор
барман

#2196444 - 16.09.2008 12:50 [Re: lichinka]

За задължителна застраховка "ГО"-"Злополука при лов" съм с две ръце ЗА. 120 000 ловци сме, всеки да даде по 10-20 лева, ще има 1-2 милиона за обезщетение и/или лечение на няколкото нещастни случая годишно. Друг е въпросът дали и доколко тази застраховка ще покрива нанесени щети в случаи като този - законен ловец, законно оръжие, но липса на разрешително за лов за деня /бракониерство/. и сега има разлика в обезщетенията при "ГО" за автомобили, когато водачът доказано е бил пиян, например.

За задължителен пълен годишен здравен преглед за ловците съм против. Това би довело до още такси - държавни и банкови, още условности, още схеми за събиране на пари, още документации, висене по опашки в работно време и какви ли не още екстри, с които се сблъсква и без това всеки ловец на всеки три години. За сведение, комплектоването на документацията за подновяване на разрешителното за съхранение и носене на оръжието, на всеки 3 години отнема около месец и се обикалят 10-11 институции. За всяка платена държавна такса се плаща и банкова такса за превода, която обикновено е два пъти по-голяма от държавната такса за съответния документ. Нали ловът ни е в сърцето, плащаме си. Но нека вместо на нас, ловците, властите да обърнат повечко внимание на бъдещите майки и да ги запознават задължително всяка година с "Националната програма за превенция на малформациите", вместо да ни гледат на нас очните дъна.

--------------------

tender™Модератор
барман

#2196447 - 16.09.2008 13:02 [Re: lichinka]

Вероятно за хората, пострадали от хора при ловни инциденти, има точна статистика. Ако имаше индикации за повишаване на тези нещастни случаи, то са щели да бъдат взети и още мерки. Щом законодателят не е взел такива мерки, значи генезиса на тези инциденти не се крие в законов пропуск, тоест, отношението е достатъчно сериозно и всичко опира до спазването на процедурите. Щом законодателят иска да вземе законодателни мерки по отношение разрешаване на отстрела на мечки като обект на едър лов, обаче - значи там положението е сериозно.

Ще ти дам пример с друг проблем - колкото и да се ограничи скоростта, ако не се спазва ограничението и се кара безразсъдно - жертви ще има. Което не значи, че жертви няма да има изобщо, дори ако ограниченията се спазват...

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2196466 - 16.09.2008 13:15 [Re: tender™]

При лов:
мечка - човек фатален случай няма
човек - човек фатални случаи има достатъчно

Е кажи с кое по-сериозно трябва да се занимае законодателят?

По другият въпрос: дори и в Германия, при най-дисциплинираните водачи, има фатални случаи по пътищата, което не ги спира да предприемат още мерки за повишаване сигурността на пътя, като под това не се разбира само ограничаване на скоростта.

lichinka
кривогледа къртица

#2196472 - 16.09.2008 13:24 [Re: tender™]

Да, винаги може да се намери нещо по-сериозно от нещо друго. Но това не означава да се обръща внимание само на най-сериозните неща, нали?

За периодичното подновяване на разрешителното - вероятно си се досетил, че идеята ми е какво да се направи за да се ходи на лов все по-рядко
Съжалявам, че съм против любимото ти занимание , но нека да има и такива като мен.

tender™Модератор
барман

#2196477 - 16.09.2008 13:35 [Re: lichinka]

Преекспонираш проблема с ранения от ловец човек. Все пак говорим за неспазен закон, но - закон има, нали? А за нападнала мечка, за стръвница - какъв е законът? Знаеш - нали?
А какво разбираш ти под фатален край? Знаеш ли, че след някои инциденти е по-добре за човека да си умре на момента, отколкото да оцелее някак си, например с 4-6 счупени прешлена, пробит череп и за капак на всичко - страхова психоза? Такива случаи има след нападение на хора от мечки - е, да, в Америка. Но трябва ли да се случат и тук, за да имаме статистика и тогава чак да реагираме адекватно на века, в който живеем? Какво сме виновни ние, въоръжените туристи, какво са виновни и невъоръжените туристи, че някога си някой си партиен вожд докарал у нас кафяви мечки за развъждане, десетки бройки, хранел ги с мармалад и месо, защото бил мераклия да може да си отсрелва по мечка когато си пожелае. И когато му свършила безграничната власт, нямало вече кой да ги храни тези мечки, и знаеш ли какво станало? Пуснали ги на свобода в планината. А какво прави такава мечка, знаеш ли? Ми търси си да яде каквото е свикнала...от когото е свикнала...и си намира Фактът е, че у нас има на свобода около 150 мечки повече, отколкото е допустимият им запас.
А кой ще ги събира - нека се реши законово. Аз мечка не ща да видя повече.

--------------------

tender™Модератор
барман

#2196480 - 16.09.2008 13:42 [Re: lichinka]

Цитат:

вероятно си се досетил, че идеята ми е какво да се направи за да се ходи на лов все по-рядко

о, отдавна се досещам, че за каквото и да си говорим, всъщност идеята ти е точно тази.
нека има и такива като теб, но не мислиш ли, че това някак си допуска да има и такива като мен...и лов...

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2196528 - 16.09.2008 14:54 [Re: tender™]

Виж това не го знаех, че може да си бракониер дори и с редовен ловен билет.
А иначе с няколко думи идеята ми е да се намери начин ловците да намалеят, а бракониерите да изчезнат. не ме разбирай буквално
След това, съвсем естествено, неприятните случаи и инциденти ще намалеят. Не става въпрос за "Има човек - има проблем ..."

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2196535 - 16.09.2008 15:02 [Re: lichinka]

Цитат:

Не става въпрос за "Има човек - има проблем ..."

както си го написала... точно ката излиза...

то по тая логика да бяхме се спасили от боклука по улиците...
или пък от катастрофите по улиците...

...есть человека, есть проблема...

поне за БГ това ще остане реалност за съжаление

д.К.

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2196537 - 16.09.2008 15:08 [Re: tender™]

Цитат:

Цитат:

вероятно си се досетил, че идеята ми е какво да се направи за да се ходи на лов все по-рядко

о, отдавна се досещам, че за каквото и да си говорим, всъщност идеята ти е точно тази.
нека има и такива като теб, но не мислиш ли, че това някак си допуска да има и такива като мен...и лов...

лошото е че такива като мен сме малко , а баланс трябва да има, както и в Природата

За нова тема ли е въпросът как да минимизираме бракониерството?

lichinka
кривогледа къртица

#2196539 - 16.09.2008 15:14 [Re: Дон Кихот]

Трудно е да се намери добро решение и в това се корени доброто управление и в твоя ред на мисли - което при нас липсва

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2196548 - 16.09.2008 15:24 [Re: lichinka]

не е само до управлението - в голяма степен проблема ни е с КОНТРОЛА - закони има, контрол - НЯМА.... къв е смисъла от закона тогава

в повечето случаи това води до пълна свободия... а личното самосъзнание на българина отдавна е удавено в публичната незаинтересованост

д.К.

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2196565 - 16.09.2008 15:36 [Re: Дон Кихот]

а контролът е съществен елемент на управлението ...

tender™Модератор
барман

#2197198 - 17.09.2008 10:00 [Re: lichinka]

Цитат:

контролът е съществен елемент на управлението

изкефи ме тази мисъл

случайно имам тясна специалност Systems & Control, което на български означава Системи и Управление.
тоест, те са синоними.

Цитат:

CONTROL
[k;n'troul]
I. 1. власт, управление, ръководство, ръководене, регулиране

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197203 - 17.09.2008 10:08 [Re: lichinka]

Цитат:

как да минимизираме бракониерството?

Мисля, че не си наясно с действащите законови разпоредби по този въпрос.
Настоящият ЗЛОД и правилника за приложението му бяха приети точно с тази цел. Ако се спазва, бракониерите почти нямат шанс да се измъкнат безнаказано. Така че въпросът, който поставяш, е решен законово отдавна. Остава да се реши въпросът със спазването им - също както и при ППЗДП (правилник за приложение на закона за движението по пътищата).

И тъй като искам да ти се изясни на теб ситуацията, те моля да откриеш и да публикуваш тук правната дефиниция на термина "Ловуване". Направо ще се учудиш какво значи да "ловуваш", според ЗЛОД. И това е направено с цел борба с бракониерството.

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197211 - 17.09.2008 10:28 [Re: lichinka]

Цитат:

да се намери начин ловците да намалеят, а бракониерите да изчезнат. След това, съвсем естествено, неприятните случаи и инциденти ще намалеят.

Не си права.
И какво ще постигне "намаляването" на ловците? Единствено елитаризация на изконното право на лов. Ще останат да ловуват само онези с многото пари, за които и сега няма бариери пред желанията им. А много от обикновените (и в голямата си част спазващи закона) ловци, ако изгубят правото си на лов, ще се ориентират към бракониерство. Което допълнително ще затрудни контролните органи. Така хем ще си има платен отстрел на мечки, хем ще има и още повече бракониери. И вместо да се изпишат вежди...
Абе хора, мислете малко, като пишете предложения...

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2197217 - 17.09.2008 10:39 [Re: tender™]

що бе Томе... аз пък предлагам да намалим броя на правоспособните шофьори в БГ хем няма да има задръствания по улиците, а пък тия дето карат без книжки - направо да ги растрелваме или поне да ги изселваме зад граница
повЕрвай ми - катастрофите и жертвите по пътищата ще намалеят драстично

д.К.

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197219 - 17.09.2008 10:47 [Re: Дон Кихот]

ми да - кой станал шЮфьор - станал. като умре някой, пак тогава ще има право друг да го замести. както беше едно време с правото на лов - трябва да умре някой старец от дружинката, за да можеш ти, синът или внукът му, да станеш ловец. и кво? - синът или внукът бленуват дедото да се гътне...за да одят и те на лов...

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197224 - 17.09.2008 11:01 [Re: tender™]

Цитат:

Цитат:

как да минимизираме бракониерството?

Мисля, че не си наясно с действащите законови разпоредби по този въпрос.
Настоящият ЗЛОД и правилника за приложението му бяха приети точно с тази цел. Ако се спазва, бракониерите почти нямат шанс да се измъкнат безнаказано. Така че въпросът, който поставяш, е решен законово отдавна. Остава да се реши въпросът със спазването им - също както и при ППЗДП (правилник за приложение на закона за движението по пътищата).

И тъй като искам да ти се изясни на теб ситуацията, те моля да откриеш и да публикуваш тук правната дефиниция на термина "Ловуване". Направо ще се учудиш какво значи да "ловуваш", според ЗЛОД. И това е направено с цел борба с бракониерството.

Едно е да искаш - "Настоящият ЗЛОД и правилника за приложението му"
Друго е да можеш - "?"
Трето и четвърто да го направиш - "?"

Въпросът ми беше - какво да пише на мястото на въпросчетата?

lichinka
кривогледа къртица

#2197229 - 17.09.2008 11:17 [Re: tender™]

Идеята за контролиран отстрел на шофьори ми харесва измежду тях има достатърно убийци в реалния смисъл на думата

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2197236 - 17.09.2008 11:25 [Re: lichinka]

а кой ще го "контролира" отстрела.... да не се окаже безразборен

д.К.

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197243 - 17.09.2008 11:36 [Re: tender™]

Цитат:

Цитат:

контролът е съществен елемент на управлението

изкефи ме тази мисъл

случайно имам тясна специалност Systems & Control, което на български означава Системи и Управление.
тоест, те са синоними.

Цитат:

CONTROL
[k;n'troul]
I. 1. власт, управление, ръководство, ръководене, регулиране

Тука сгази лука
Помисли пак за поправителен по отношение на "контрол" и "управление" - говорим си на български, а в последните години в речниците пишат големи глупости с примери мога да те затрупам.
(подсказвам за справка: ТАР I-ва част Професор доктор Николай Делчев Наплатанов)

tender™Модератор
барман

#2197244 - 17.09.2008 11:38 [Re: lichinka]

Използвал си мисъл на Николай Хайтов, това добре...но твоята идея не я схванах в случая. За да бъдем малко по-конструктивни и защото виждам, че да намериш определението за "Ловуване" в закона те затруднява - ще те улесня:

Цитат:

ЗЛОД
Глава трета

ПРАВО НА ЛОВ

Чл. 21. (1) Правото на лов включва право на ловуване и придобиване на дивеч, ловни трофеи и дивечови продукти.

(2) С правото на лов е свързано и задължението за опазване на дивеча.

Чл. 43. (1) Ползването на дивеча се осъществява чрез ловуване.
.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г.) Ловуване е убиване, улавяне, преследване и нараняване на дивеч, както и вземане, пренасяне, укриване, превозване на намерен, ранен и убит дивеч или на разпознаваеми части от него, събиране и вземане на яйца от птици - обект на лов.

(3) Ловуване е и престой или движение на лица извън населени места с извадено от калъф и сглобено ловно оръжие, независимо дали е заредено или не.

Ако искаш, можем да коментираме това определение в светлината на борбата с бракониерството

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197254 - 17.09.2008 11:54 [Re: Дон Кихот]

хм...недоволните от "извънплановия отстрел на хора", заговориха за "контролиран отстрел на хора"...

А мислили ли сте да набедите ловците извънпланово да отстрелват шофьорите убийци, а после и те да бъдат отстрелвани - но вече контролирано може би? Така ще решите проблемите и с пътищата и с бракониерите и с природата... и вашите може би.....

...и да не забравя да кажа пак на дъщеря ми да си перфорира билети в градския транспорт, че знае ли се к'ви нови (стари)идеи ще се пръкнат за борба с гратисчиите...

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197257 - 17.09.2008 12:00 [Re: tender™]

еееееее
идеята не беше моя все пак, а за да не останете на сухо, ето МЕЧКИ ЗА ОТСТРЕЛ

lichinka
кривогледа къртица

#2197262 - 17.09.2008 12:10 [Re: tender™]

Законът е само желанието и начина да направиш нещо.
Можем ли да го направим?
А с конкретните действия за реализиране някой трябва да се захване.

По точно незнам как да го кажа. Наличието на законова уредба не решава проблемите ни най-малко, това е само предпоставка за решаването им.

tender™Модератор
барман

#2197263 - 17.09.2008 12:10 [Re: lichinka]

Може и така да е...
Имам му всички томове Изучавал съм ги като студент. 4 месеца денонощно съм настройвал до работен вариант и съм програмирал под MATLAB шест алгоритъма за идентификация на модели на обекти от типа "черна кутия". Имаш непознат обект и с тях го разбираш що за птица е Всички работеха отлично - тоест бяха добре описани
Та кое, казваш, било основна част от управлението в смисъла на трудовете на проф. Наплатанов? А знаеш ли в кои години са писани тези трудове? А нещо за интернет и глобализация пише ли в тях?

Това, че на български контрол означава и проверка (както и на английски, между другото), не е довод против факта, че контрол означава и управление.

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197265 - 17.09.2008 12:12 [Re: lichinka]

остава и да е твоя... не е твоя - на Хитлер е

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197271 - 17.09.2008 12:29 [Re: lichinka]

Цитат:

Законът е само желанието...

Законът няма препоръчителен характер. Прав си за другото - да, Законът е начинът.
Той казва кое как трябва да бъде правено (задължения) и какви права имаме в този аспект. Правото, дадено по закон, не може да бъде тълкувано според нечии лични предпочитания. То е ненакърнимо.
Един е мюсюлманин, друг е християнин - законът дава еднакви права за вероизповедание. Един ползва право на лов, друг - право да изповядва религия, трети - право на глас. Или всички тези права накуп. Или никое от тях. Кой от тях е закононарушител? Никой. Но ако пречиш на някой да си изповядва религията, ако пречиш на някого да ползва правото си на глас /или на лов/ - то накърняваш негово право.

Пак ти предлагам да поговорим за бракониерството, защото лесно човек който хал-хабер си няма от пушки и лов, може да се окаже законен бракониер

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197279 - 17.09.2008 12:43 [Re: tender™]

Цитат:

Може и така да е...
Имам му всички томове Изучавал съм ги като студент. 4 месеца денонощно съм настройвал до работен вариант и съм програмирал под MATLAB шест алгоритъма за идентификация на модели на обекти от типа "черна кутия". Имаш непознат обект и с тях го разбираш що за птица е Всички работеха отлично - тоест бяха добре описани
Та кое, казваш, било основна част от управлението в смисъла на трудовете на проф. Наплатанов? А знаеш ли в кои години са писани тези трудове? А нещо за интернет и глобализация пише ли в тях?

Това, че на български контрол означава и проверка (както и на английски, между другото), не е довод против факта, че контрол означава и управление.

Цитираш ме грешно: моят термин е "съществен", а не "основен" както ти казваш, разликата е очевидна
Спорим по фундаментални термини, които не е необходимо да бъдат променени, а ако някой го прави, то е тотална грешка да не кажа неразумност.
В инженерната ми дипрома пише "Автоматика и телемежаника" надявам се от 4 семестъра Теория на автоматичното регулиране да е останало все нещо. Иначе ще е голям срам
Помисли върху комбинациите от термини: "измерване и контрол" и "регулиране и управление"

lichinka
кривогледа къртица

#2197285 - 17.09.2008 12:49 [Re: tender™]

що бе, не е ли на Дон Кихот?

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2197287 - 17.09.2008 12:52 [Re: lichinka]

Цитат:

как успяваш в дадено мение да цитираш цял постинг без нужда, а в следващия да задаваш въпрос към мение без никва идея за какво точно става дума

д.К.

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197289 - 17.09.2008 12:56 [Re: lichinka]

Цитат:

4 семестъра Теория на автоматичното регулиране

Браво, но нека да не си ги мерим...дипломите Системен инженер специалност "Системи и Управление", магистър. Само знам, че в дипломата ми пише "Systems and Control". Да не би да имам ценз и за катаджия? Че ако е така, що не си купя един радар и да ги почвам - ти 10 кинта, ти 20 кинта...

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197292 - 17.09.2008 13:00 [Re: tender™]

Кой е, чичко, разкажи ми, риболовец бракониер
пита мъничкият Димо, шестокласник, пионер...
вероятно се досещаш на кой мой личен документ е изписано това

lichinka
кривогледа къртица

#2197293 - 17.09.2008 13:03 [Re: tender™]

Цитат:

Цитат:

4 семестъра Теория на автоматичното регулиране

Браво, но нека да не си ги мерим...дипломите Системен инженер специалност "Системи и Управление", магистър. Само знам, че в дипломата ми пише "Systems and Control". Да не би да имам ценз и за катаджия? Че ако е така, що не си купя един радар и да ги почвам - ти 10 кинта, ти 20 кинта...

Еми с нашите дипломи въобще не можем да се мерим с тях
Май се отплеснахме нещо

tender™Модератор
барман

#2197296 - 17.09.2008 13:05 [Re: lichinka]

Това пък откъде го изрови Да не е писано на комсомолската ти книжка?
За това дали бракониерството в риболова има почва у нас, питай чичко Дон Кихот
Аз съм несведущ в риболова- поне не знам колкото него.

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197297 - 17.09.2008 13:07 [Re: lichinka]

Цитат:

Май се отплеснахме нещо

Контролирам нещата, споко
Или другояче казано - нещата са под контрол

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197298 - 17.09.2008 13:07 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

Цитат:

как успяваш в дадено мение да цитираш цял постинг без нужда, а в следващия да задаваш въпрос към мение без никва идея за какво точно става дума

д.К.

какво точно имаш предвид, не те разбирам, ако нещо те е засегнало, съжалявам не е било умишлено

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2197299 - 17.09.2008 13:09 [Re: lichinka]

Цитат:

какво точно имаш предвид, не те разбирам, ако нещо те е засегнало, съжалявам не е било умишлено

точно така се чувствам и аз - не те разбирам, кое е трябвало да е на Дон Кихот
не става въпрос за засягане дискусията си върви, но в случая не е ясно за какво точно

д.К.

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197300 - 17.09.2008 13:11 [Re: tender™]

Цитат:

Това пък откъде го изрови Да не е писано на комсомолската ти книжка?
За това дали бракониерството в риболова има почва у нас, питай чичко Дон Кихот
Аз съм несведущ в риболова- поне не знам колкото него.

Оо, не е на комсомолската, но и комсомолска си имам.

lichinka
кривогледа къртица

#2197302 - 17.09.2008 13:12 [Re: tender™]

Цитат:

Цитат:

Май се отплеснахме нещо

Контролирам нещата, споко
Или другояче казано - нещата са под контрол

А контролът е съществена час от управлението

lichinka
кривогледа къртица

#2197304 - 17.09.2008 13:18 [Re: Дон Кихот]

" що бе Томе... аз пък предлагам да намалим броя на правоспособните шофьори в БГ " е твое, а аз само уточних "с отстрел" което е логично имайки предвид заглавието на темата тук - Започна извънпланов отстрел на хора! но и добавих "контролиран" все пак

tender™Модератор
барман

#2197306 - 17.09.2008 13:23 [Re: lichinka]

Цитат:

А контролът е съществена час от управлението

Точно в тоя съществен час май съм свалял някоя колежка...

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197309 - 17.09.2008 13:28 [Re: lichinka]

Цитат:

предлагам да намалим броя на правоспособните шофьори в БГ " е твое, а аз само уточних "с отстрел"

Ми тъй де - проблемите требе да се решават генерално и радикално!
Като шъ е - да е, кви са тия пол'винчати решения. Намалянето в математиката си е баш изваждане или деление. Изваждаш и готово. Или разделяш - а от лемата "Разделяй и владей!" следва, че (раз)делението е основна част от контрола, който какво бил - основна част от управлението?

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197321 - 17.09.2008 13:49 [Re: lichinka]

Ето на - ти си имаш комсомолска книжка, значи това съответства на твоите разбирания и нужди. ОК.
А аз си имам билет за лов. ОК?

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197325 - 17.09.2008 13:59 [Re: tender™]

Еййй хвана ме на гладно

lichinka
кривогледа къртица

#2197329 - 17.09.2008 14:05 [Re: tender™]

Абе НЕ основна бе, съществена!
А иначе те подкрепям 100% за отстрел, но не на мечки и линк ти пратих даже

tender™Модератор
барман

#2197331 - 17.09.2008 14:05 [Re: lichinka]

Цитат:

Еййй хвана ме на гладно

Абе не се радвам - нали казват, че гладна мечка хоро не играе. Или не е така?

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197335 - 17.09.2008 14:10 [Re: tender™]

Цитат:

Ето на - ти си имаш комсомолска книжка, значи това съответства на твоите разбирания и нужди. ОК.
А аз си имам билет за лов. ОК?

Аааа, не Разликата е, че в моята комсомолска книжка в графите за платен членски внос се мъдри една огромна нула , а в твоя билет ?

tender™Модератор
барман

#2197340 - 17.09.2008 14:13 [Re: lichinka]

Цитат:

Видях го линкът Тия "мечки" са рядкост по нашите гори, но ги има. Имаме дори една дама в дружинката (обикновено добре облечена, все пак ловът е зимно време)
Но за "отстрела" им...ще ми трябва ли разрешително от НУГ (Началник Убийствени Гаджета) или ме подканваш да бракониерствам?

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197341 - 17.09.2008 14:14 [Re: tender™]

Цитат:

Цитат:

Еййй хвана ме на гладно

Абе не се радвам - нали казват, че гладна мечка хоро не играе. Или не е така?

То мечки не останаха ти искаш и хоро да играят тя оная , ква беше там, ги прибра за наша сметка, или греша?

tender™Модератор
барман

#2197342 - 17.09.2008 14:17 [Re: lichinka]

Ако говориш за танцуващите мечки - да, платиха по около 5 бона на ..ромите, които ги водеха, и ги прибраха някъде. Хубаво направиха - винаги ми е било жал за тези животинки с вериги на носовете.

--------------------

tender™Модератор
барман

#2197350 - 17.09.2008 14:37 [Re: lichinka]

Знаеш ли какво е най-странното?
Имам билета от 5-6 години, може и повече да са вече...Почти не съм пропускал ловен излет в сезона за диво прасе (1 окт-31 дек).

За цялото това време нямам отстреляно животно. /освен една патица на първия лов, беше за патици. късметът на начинаещия/.
Просто не ми е излизало диво прасе на моята пусия - което не ме отказва да ходя отново и отново. Не ходя за стрелбата, нито за месото. Ловът не е само отстрел и месо. За да е добър ловът, не е нужно задължително да има добър улов. Ловът е нещо много повече от улова - той е очакване на петък вечер, той е откъсване от ежедневието, той е пътуване нощем, той е пристигане сред приятели, които чакат точно теб от далечна София, после е нощни преходи с джиповете, ловна хижа, сладки приказки, греяна ракия вечерта, мохабети, споделяне, разбиране, спане на нарове, преходи сред труднопроходими гори, студ, много студ...приключения, опасности, закалка, понякога сълзи, дори съм писал стихове на пусията...А после като се върнем в хижата - отмора, стопляне, пак хапване, пийване, майтапи, сладки приказки с хора от всякаква възраст и ценз, но все хубави, честни, отрудени, раздаващи се за другия...после раздяла с обещанието "пак ще дойда" и усещането, че те очакват - пак, точно теб...Това е ловът - поне за мен.

Извинявай за отклонението.
Та ловът като начин да се разтоварвам продължава да ме влече и си плащам билета за право на лов - редовно.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2197355 - 17.09.2008 14:46 [Re: tender™]

Цитат:

дори съм писал стихове на пусията...

е как чакаш прасе.. то и да мине.... ше замине

д.К.

п.с. понеже не си уиснал Кю-то, кво става с теб, оправи ли се вече гледам че поне усилено чатиш у форума

--------------------

Редактирано от Дон Кихот (17.09.2008 14:47)

tender™Модератор
барман

#2197364 - 17.09.2008 14:57 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

кво става с теб, оправи ли се вече

тряа да се оправя, щото ей го, на - скоро иде 1-ви октомври и почва ловът.

има един ловджийски лаф, че работа и жена, които пречат на лова - се сменят
та каквото пречи на лова - ще го сменям.

Пък и аз съм като оня лаптоп от рекламата на Lenovo... grandma proof

--------------------

lichinka
кривогледа къртица

#2197401 - 17.09.2008 16:07 [Re: tender™]

Цитат:

Ако говориш за танцуващите мечки - да, платиха по около 5 бона на ..ромите, които ги водеха, и ги прибраха някъде. Хубаво направиха - винаги ми е било жал за тези животинки с вериги на носовете.

Тук те подкрепям безусловно
Грозна картинка беше
Не зная дали сега животните са много добре, но преди въобще не бяха в нормална среда.

lichinka
кривогледа къртица

#2197404 - 17.09.2008 16:12 [Re: tender™]

Цитат:

Цитат:

Видях го линкът Тия "мечки" са рядкост по нашите гори, но ги има. Имаме дори една дама в дружинката (обикновено добре облечена, все пак ловът е зимно време)
Но за "отстрела" им...ще ми трябва ли разрешително от НУГ (Началник Убийствени Гаджета) или ме подканваш да бракониерствам?

Ще ти отговоря като си сменя ника

lichinka
кривогледа къртица

#2197411 - 17.09.2008 16:22 [Re: tender™]

Ако беше познал за стихчето, щях да те помисля за брат ми. Единственото, което не съвпада от казаното, е че преди 5-6 години неговия късмет на новака беше една заблудена лисица, чиято кожа си виси у тях в хола.

Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #2197465 - 17.09.2008 17:37 [Re: lichinka]

"Ловецът произвел „два изстрела към посоката, в която се насочили животните"

тоя е абсолютен идиот - не се стреля по незнайна мишена.
Колкото до твоите анти-ловждийски изклияния - ако не бяха ловджиите ти сега нямаше да можеш да филосовстваш по форумите, това е историята на човечеството и въпреки че се отнема живот, това се прави с уважение и отношение към цялостното ни положение в екосистемата.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

lichinka
кривогледа къртица

#2197468 - 17.09.2008 17:41 [Re: Lothian]

Цитат:

"Ловецът произвел „два изстрела към посоката, в която се насочили животните"

тоя е абсолютен идиот - не се стреля по незнайна мишена.
Колкото до твоите анти-ловждийски изклияния - ако не бяха ловджиите ти сега нямаше да можеш да филосовстваш по форумите, това е историята на човечеството и въпреки че се отнема живот, това се прави с уважение и отношение към цялостното ни положение в екосистемата.

Или се заяждаш тъпо или просто си пишеш простотии.
Чети внимателно преди да се изходиш по адрес на някого.

Lothian
бракуван

#2197472 - 17.09.2008 17:47 [Re: lichinka]

аз изчетох цялата тема и забелязвам че ти си определено анти-ловджийски настроена. Това хубаво ама поради каква причина искаш да насъскваш закона против ловджиите? Те и без това в БГто вече имат доста малко права. Аз пък съм пропонент на лов за хора и мисля че трябва да се започне от криворазбраните природозащитници.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

lichinka
кривогледа къртица

#2197486 - 17.09.2008 17:59 [Re: Lothian]

Цитат:

аз изчетох цялата тема и забелязвам че ти си определено анти-ловджийски настроена. Това хубаво ама поради каква причина искаш да насъскваш закона против ловджиите? Те и без това в БГто вече имат доста малко права. Аз пък съм пропонент на лов за хора и мисля че трябва да се започне от криворазбраните природозащитници.

Очевидно си видял само това което си искал да видиш.
Незнаех, че "насъсквам закона" - това някаква нова порода куче ли е?
Би ли казал аргументирано, къде лоджиите имат повече права от тези в България (ако можеш ограничи се с Европа)?
Който ги е разбрал криво - да се поправи, проблемът си е негов. Пък и лов на хора се практикува в щатите, което е много цивилизовано, но нека тази практика си стои зад океана.
По тази тема ще говоря с теб след като изгледаш филма "Човека гризли"

Редактирано от lichinka (17.09.2008 18:00)

Lothian
бракуван

#2198349 - 18.09.2008 19:33 [Re: lichinka]

какво те кара да си мислиш че не съм го гледал този филм?

не знам къде в европа е по добре за ловджиите ама там сте на път да забраните и лова и риболова като че ли и въпреки това такива крайно леви като теб проповядват увеличаването на имиграцията.

--------------------

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2198459 - 18.09.2008 22:05 [Re: Lothian]

Цитат:

какво те кара да си мислиш че не съм го гледал този филм?

не знам къде в европа е по добре за ловджиите ама там сте на път да забраните и лова и риболова като че ли и въпреки това такива крайно леви като теб проповядват увеличаването на имиграцията.

Това, че не отговаряш на личинката, а само го усукваш, си е твоя работа, но видях нейни постинги в други теми и да ти кажа, това че и казваш, че е лява е даста необмислено, да не кажа глупаво, освен ако не се познавате лично.
Ако не те затрудни би ли споделил какво общо имат крайно левите и крайно десните с лова ?

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Lothian
бракуван

#2198523 - 18.09.2008 23:06 [Re: Opk]

ми зелената партия обикновенно я слагат в лявата страна на политическия спектър а повечето зелени са анти-лов.
ама в края на краищата напоследък нещата така са се объркали че трябва да се разглеждат нещата едно по едно.
а ти от къв долен зор следиш мадамата с голия задник напред-назад из форума?

--------------------

Opk
неясен

#2198525 - 18.09.2008 23:12 [Re: Lothian]

Па това дупе не е ли хубаво, ти не мислиш ли така? (дано не ми се обиди )
Не знаех че я познаваш, ама па как реши че я следя. Сакън, да не е ревност това твойто бе човек

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Lothian
бракуван

#2198629 - 19.09.2008 04:57 [Re: Opk]

тц, имай си я на воля :-)

--------------------

tender™Модератор
барман

#2198706 - 19.09.2008 09:45 [Re: Lothian]

Явно всички сме приключили с обсъждането по темата. Початихме си доста, вкл. аз , та предлагам да спрем дотук.
Имате ли нещо против да я заключа вече?

--------------------

Opk
неясен

#2198941 - 19.09.2008 17:14 [Re: tender™]

Мисля, че решението ти е правилно.

--------------------

auvi

Регистриран: 26.12.2007
От: chicago
    #2199363 - 20.09.2008 05:20 [Re: Opk]

И какво излиза.За мечките или хубаво или нищо.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™ 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6546

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.