ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Лов и Риболов

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
Re: Какво правите като намерите труп на животно/и
    #528816 - 24.11.2004 14:53 [Re: Боил]

тоя горски заминава зад решетките приятелю ако всеки гражданин на България милее за природата и за животните. такива хора като него са нещо как да кажа гнусно - та ако ще да са най-великите ловци или горски на планетата. вземи помогни с нещо на хора които се опитват да променят нещата. хора които вместо да дебнат животни с пушки ги дебнат с бележник и бинокъл и химикалка. хора които не можеееее да ги намериш в нета или в софия може да ги намериш в пирин в краище в источните родопи. или само на мобилният им апарат. тези хора имат нужда от помощ. тях мога и аз ги срещам по 1-4 пъти в годината по разни семинари на които ходя и на които те благодарение на труда си доставят инфо което не можеш да си представиш как се събира......
-
и тези хора впечатляват чужденците и всичката свършена работа и доставено инфо и доказателства в подкрепа на това инфо - много сме напред с материала и за това получаваме подкрепата на евросъюза по разни природозащитни програми. макар че доста има кртики че става въпрос за източване на средства от евросъюза НООООО дори и така де е работа се върши и Европа може и ни диша прахта. Щом на семинара имаше испанци които също опазват вълците си по тяхни програми и с ушите си чух че канеха млади българи като доброволци да им съдействат като им осигуряват само храна и подслон да им помогнат при техните програми защото:

ТЕХНИТЕ МЛАДИ ХОРА ги било страх да скитат или да докоснат изпражнението на вълка за да го вземат за изследавне !!!!!!!!!!!!

можеш да се гордееш но такива хора не ще видиш никога в нета освен ако аз не ти разкажа или не покажа труда им или снимката им примерно......хора семейни, което семейство ги вижда 5 пъти в месеца!!!!!!!!!!

мен пък ме обвиниха едни път че не правя нещо а просто си губя времето в нета по форумите !!!!!!!!!! е аз се гордея с това мое действие и със всяка загубена минута за да кача информация която просто няма ад отиде в нета защото хората са по горите и планините и реките и наблюдават с бележник в ръка

много писах но трябва да се гордееш с това - що не станеш член на БДЗП примерно и не дадеш лептата си за БДЗП примерно 100долара за нещо си

без обединение нищо не става !!!!!!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боил
консуматор на душевни отпадъци

Регистриран: 29.04.2004
От: Голямо Ябълково
Е хубава работа сега
    #530282 - 25.11.2004 14:14 [Re: зооманиак®]

Що ме нападаш бе човек.Горският ме изненада с уменията и варващината си.Все пак аз го гледам от друга гледна точка,а тя е повече за оцеляване в гората отколкото като бракониер.Верно ,че прекалява със задълженията си,но представи си му физономията ако почна да му чета морал.Освен това е трудно да разкритикуваш човек грубо ,след като те е приел в дома си като гост.Разбирам ти болката.И мен ме боли,че дивечът е оредял в България.Аз не съм много запален ловец ,но обичам дивите животни като създание ,а не като кожа или кюфтета.Сега как да помогна,когато виждам,че тези който ще им бъде платена заплаттата от моята помощ ,браконерстват най-много.Ми не е само "Пенчо" където отидох в България из горите ,видях изсечени площи.А министърът на горите и земеделието си строи хотелче в много населено място някъде си там.Вместо една хубава хижичка за туристи,изследователи и ловци.И да ти кажа честно в същинска средна гора видях повече хора отколкото на центъра на Стрелча и Копривщица взети заедно. И да ти кажа само аз и моите приятели бяхме туристи.Другите изобщо не приличаха на такива.А колко коли видях по пътищата в чукарите,чудех се -"Бре тоя народ наистина обича природата".Не ме разбирай погрешно.Дават ми се пари за помощ,но не за виното ,което липсва на бракониерската придобивка като мезе.Все пак четем вестници и гледаме наоколо през редовете.А не какво пише и какво ни показват.и много неща се виждат ,защото всичко е прозрачна пародия на законност.

--------------------
когато фактите говорят,боговете мълчат

зооманиак®
фАнАтик

Re: Е хубава работа сега
    #530294 - 25.11.2004 14:23 [Re: Боил]

Сори извини ме - няма проблеми. Тва е един гаден кръговрат....и ние на дали ще го решиме....всичко е наред....

Terminator
член
**

Регистриран: 22.11.2004
    #572868 - 25.12.2004 06:38 [Re: зооманиак®]

Ами не знам за какво питаш, обаче ако на пътя лежи убито или умряло животно, ще спра и ще го издърпам от пътя(по възможност ще го закопая), защото ще дойдат други животни да го ядат и ще бъдат убити от някой моткарист, капиш? Весела Коледа и като шофираш дръж волана с две ръце!!!

--------------------
I'll be back....

зооманиак®
фАнАтик

#572912 - 25.12.2004 10:19 [Re: Terminator]

няма значение заеби я тая тема малко хора я разбират

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™ 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3170

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.