ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Лов и Риболов

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
Какво правите като намерите труп на животно/и
    #527278 - 23.11.2004 15:44

Да ви питам знаете ли какво трябва да се направи....без значение котка ли е куче ли е или птица или диво животно !!!!!! Я кажете......

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Какво правите като намерите труп на животно/и
    #527311 - 23.11.2004 15:57 [Re: зооманиак®]

а ти какво правиш, като намериш труп на животно, което е обект на лов?

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

зооманиак®
фАнАтик

#527320 - 23.11.2004 16:01 [Re: tender™]

Първо аз попитах ?

tender™Модератор
барман

#527349 - 23.11.2004 16:11 [Re: зооманиак®]

...и сам не каза нищо

--------------------

зооманиак®
фАнАтик

#527356 - 23.11.2004 16:14 [Re: tender™]

На мен самият ли задавам въпросите си !!!!!! И сам да си отговарям. Мислиш ли че питам без да зная отговора !!!!!!!

tender™Модератор
барман

#527362 - 23.11.2004 16:15 [Re: зооманиак®]

ако не отговориш, какво друго да си мисля...

--------------------

зооманиак®
фАнАтик

#527370 - 23.11.2004 16:18 [Re: tender™]

Божееееееее
най-малкото се обаждам на горския ако съм сам. А и дори да сме с хора ловната дружинка не се пипа нищо. Вика се пак горския или друга служба има доста такива вече.
-
Има и още допълнения ама е твой ред.........тъй като доста новости се появиха и никой ловец не видях на семинара а са били поканени хора от БЛРС - пфу и не дойдоха....

tender™Модератор
барман

#527379 - 23.11.2004 16:23 [Re: зооманиак®]

Цитат:

не се пипа нищо

точно така
превоза или пренасянето на разпознаваеми части от дивеч се счита за лов, и ако нямаш съответните документи и разрешителни, се наказва като бракониерство.

Ако обаче трупът е на животно, което не е обект на лов, е добре останките да бъдат изгорени или зароовени, за да не стават те източник на зарази.

--------------------

зооманиак®
фАнАтик

#527391 - 23.11.2004 16:27 [Re: tender™]

Цитат:

Ако обаче трупът е на животно, което не е обект на лов, е добре останките да бъдат изгорени или зароовени, за да не стават те източник на зарази.

непозна

мразим като ми подценяват знанията

а трябва да те взема с мене на някой семинар да видиш че трябва отново да се обадиш да дойдат да вземат трупа да му направят аутопсия и да се види причината за смъртта даже ако е неква мишчица на пътеката........защото не се ли знае от какво е умряло животното не се пипа!!!!!!!!!!!!!!!!!!! не се заравя - а се викат органите отново това е тяхна работа

tender™Модератор
барман

#527407 - 23.11.2004 16:31 [Re: зооманиак®]

извикай органите да видя как ще направят аутопсия на едно бездомно куче пред офиса - през нощта го е блъснала кола най-вероятно, но може и от студ да е умряло.
аутопсията ще покаже...

--------------------

зооманиак®
фАнАтик

#527427 - 23.11.2004 16:40 [Re: tender™]

говоря ти за трупове на животни по горите и открити пространства не по градове и села - макар че и за тях важи същото. а трупа се транспортира а не се прави на място аутопсия има си центрове за това. тва е нова верига от информация която тепърва трябва ад работи в екип ако мвоже да се каже така

tender™Модератор
барман

#527480 - 23.11.2004 16:58 [Re: зооманиак®]

интересна информация даваш.
виждам аз, значи, умряла мишка в гората.
прецаквам си разходката, търся някъде обхват и звъня на 112.
казвам им - пичове, намерих труп.
изсипват се една бойна група и ... познай какво ще стане
а ако им кажа, че трупът е на мишка, предполагам, че ще ми треснат слушалката...но само предполагам, де

--------------------

зооманиак®
фАнАтик

#527496 - 23.11.2004 17:03 [Re: tender™]

длъжни са да дойдат
защото закона ги задлъжава
защото след 100метра в нивата може да има още 50полевки изтровени по една или друга причина
и още но навлизаме в друга тема - но това са си сигнали в гората които винаги говорят за нещо и не трябва да се подминават.....знаеш за какво говоря..

но са длъжни да идват това име е работата....ако е заразена мишката и дивото прасе си е изпапа и знаеш кво става а на дали ти ще вземеш да я заровиш ехехехе

това им е работа на ония пичове

tender™Модератор
барман

#527521 - 23.11.2004 17:12 [Re: зооманиак®]

развесели ме
опитай ти първо, моля те
не искам да ме пишат по вестниците баш по такъв повод

--------------------

зооманиак®
фАнАтик

#527594 - 23.11.2004 17:46 [Re: tender™]

опитах за една умряла врана и стана мазалото ама не ми баяха много щото знаят че им е задължение ехехехе само стеняха че ги разкарваме напразно. беше купон.....

Боил
консуматор на душевни отпадъци

Регистриран: 29.04.2004
От: Голямо Ябълково
    #527999 - 23.11.2004 22:41 [Re: зооманиак®]

Леле каква цивилизована система има в БЪЛГАРИЯ ЗА прозедури с умрели животни.Тия Американци трябва да се учат от нас ,понеже виждам много трупове по шосетата на белоопашата сърна из Пенсилвания и Ню Джърси.Предимно блъснати с коли.

--------------------
когато фактите говорят,боговете мълчат

зооманиак®
фАнАтик

#528303 - 24.11.2004 09:22 [Re: Боил]

така си е нека дойдат лошо нема

ние да си оправиме положението тука пък ще дойдат не само американци да се учат от нас

cимeoн
охотник

Регистриран: 06.03.2004
    #528375 - 24.11.2004 10:18 [Re: зооманиак®]

Дай телефони и адреси към кого да се обръщам като открия такива неща?

--------------------
"В любви, как на охоте - нельзя быть одному"
www.moniconi.com/nanev

Боил

#528679 - 24.11.2004 13:53 [Re: зооманиак®]

Е няма начин.Целият свят ще се учи от България на тарикътлъци.Нали сме си най-големите майстори абсолютно във всички посоки на живота.Класика.Нали.Само едно неможах да разбера-след всичките финти и пунтажи в различни насоки и ситуации,като че ли нещо неможаха да ме изненадат в БГ много.Само един горски ме изненада с нафтата и дивите прасета .Иначе за всичко останало-

--------------------

зооманиак®
фАнАтик

#528786 - 24.11.2004 14:40 [Re: cимeoн]

до 7дни ще ги имаш то не е 1-2 телефона. В момента се обработват нещата от последният симпозциум/семинар и като сме готови ще ги пуснеме в нета навсякъде където има възможност + аз се наемам по достааа форуми да ги сложа като пост. и в зоомания се на висно място.

давам ти дума само истърпи 7 дни защото само преди 3 дни беше обобщено доста инфо което сега трябва да се синтезира отново и да се нанесът корекции и така

а да не ти говоря че скоро ще пуснеме и карти на вълците в българия и техните нападения видове жертви и всичко в проценти и са правени доста наблюдения и т.н.

работи се по програма европейска програма за запазване на вълка и други животните де

ще пуснеме и материали за отравяният по дивите животни с цел или без цел с престъпна умисъл или с разрешение и т.н.

кой има право да трови с кви отрови и ква техника и така нататък

това е от мен ако имаш нещо питай - материалите са до мен но са сурови и чакаме тяхното синтезиране на нормален човешки език + доълнителни скици карти и схеми щото само един телефон не ти върши работа

а да да не забравяме снимковият материал НО всичко с времето си

дадох дума

А ДА ДОБАВЯ ЧЕ ЩЕ СЕ ПУСНЕ И НАЦИОНАЛЕН БЕЗПЛАТЕН ТЕЛЕФОН НЕЩО КАТО НА БЪРЗА ПОМОЩ ИЛИ МВР ЗА ТАКИВА ЦЕЛИ но това е по късен етап предполагам до 1-2 месеца ил ипо рано

зооманиак®
фАнАтик

#528816 - 24.11.2004 14:53 [Re: Боил]

тоя горски заминава зад решетките приятелю ако всеки гражданин на България милее за природата и за животните. такива хора като него са нещо как да кажа гнусно - та ако ще да са най-великите ловци или горски на планетата. вземи помогни с нещо на хора които се опитват да променят нещата. хора които вместо да дебнат животни с пушки ги дебнат с бележник и бинокъл и химикалка. хора които не можеееее да ги намериш в нета или в софия може да ги намериш в пирин в краище в источните родопи. или само на мобилният им апарат. тези хора имат нужда от помощ. тях мога и аз ги срещам по 1-4 пъти в годината по разни семинари на които ходя и на които те благодарение на труда си доставят инфо което не можеш да си представиш как се събира......
-
и тези хора впечатляват чужденците и всичката свършена работа и доставено инфо и доказателства в подкрепа на това инфо - много сме напред с материала и за това получаваме подкрепата на евросъюза по разни природозащитни програми. макар че доста има кртики че става въпрос за източване на средства от евросъюза НООООО дори и така де е работа се върши и Европа може и ни диша прахта. Щом на семинара имаше испанци които също опазват вълците си по тяхни програми и с ушите си чух че канеха млади българи като доброволци да им съдействат като им осигуряват само храна и подслон да им помогнат при техните програми защото:

ТЕХНИТЕ МЛАДИ ХОРА ги било страх да скитат или да докоснат изпражнението на вълка за да го вземат за изследавне !!!!!!!!!!!!

можеш да се гордееш но такива хора не ще видиш никога в нета освен ако аз не ти разкажа или не покажа труда им или снимката им примерно......хора семейни, което семейство ги вижда 5 пъти в месеца!!!!!!!!!!

мен пък ме обвиниха едни път че не правя нещо а просто си губя времето в нета по форумите !!!!!!!!!! е аз се гордея с това мое действие и със всяка загубена минута за да кача информация която просто няма ад отиде в нета защото хората са по горите и планините и реките и наблюдават с бележник в ръка

много писах но трябва да се гордееш с това - що не станеш член на БДЗП примерно и не дадеш лептата си за БДЗП примерно 100долара за нещо си

без обединение нищо не става !!!!!!!!

Боил

Е хубава работа сега
    #530282 - 25.11.2004 14:14 [Re: зооманиак®]

Що ме нападаш бе човек.Горският ме изненада с уменията и варващината си.Все пак аз го гледам от друга гледна точка,а тя е повече за оцеляване в гората отколкото като бракониер.Верно ,че прекалява със задълженията си,но представи си му физономията ако почна да му чета морал.Освен това е трудно да разкритикуваш човек грубо ,след като те е приел в дома си като гост.Разбирам ти болката.И мен ме боли,че дивечът е оредял в България.Аз не съм много запален ловец ,но обичам дивите животни като създание ,а не като кожа или кюфтета.Сега как да помогна,когато виждам,че тези който ще им бъде платена заплаттата от моята помощ ,браконерстват най-много.Ми не е само "Пенчо" където отидох в България из горите ,видях изсечени площи.А министърът на горите и земеделието си строи хотелче в много населено място някъде си там.Вместо една хубава хижичка за туристи,изследователи и ловци.И да ти кажа честно в същинска средна гора видях повече хора отколкото на центъра на Стрелча и Копривщица взети заедно. И да ти кажа само аз и моите приятели бяхме туристи.Другите изобщо не приличаха на такива.А колко коли видях по пътищата в чукарите,чудех се -"Бре тоя народ наистина обича природата".Не ме разбирай погрешно.Дават ми се пари за помощ,но не за виното ,което липсва на бракониерската придобивка като мезе.Все пак четем вестници и гледаме наоколо през редовете.А не какво пише и какво ни показват.и много неща се виждат ,защото всичко е прозрачна пародия на законност.

--------------------

зооманиак®
фАнАтик

Re: Е хубава работа сега
    #530294 - 25.11.2004 14:23 [Re: Боил]

Сори извини ме - няма проблеми. Тва е един гаден кръговрат....и ние на дали ще го решиме....всичко е наред....

Terminator
член
**

Регистриран: 22.11.2004
    #572868 - 25.12.2004 06:38 [Re: зооманиак®]

Ами не знам за какво питаш, обаче ако на пътя лежи убито или умряло животно, ще спра и ще го издърпам от пътя(по възможност ще го закопая), защото ще дойдат други животни да го ядат и ще бъдат убити от някой моткарист, капиш? Весела Коледа и като шофираш дръж волана с две ръце!!!

--------------------
I'll be back....

зооманиак®
фАнАтик

#572912 - 25.12.2004 10:19 [Re: Terminator]

няма значение заеби я тая тема малко хора я разбират

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™ 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3423

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.