ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
Re: ВИЖТЕ КАК СЪРБИТЕ СА НАЛАГАЛИ МАКЕДОНИЗЪМ
    #2486322 - 21.10.2009 16:11 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Всичко сръбско е вредно !!!

Виж, с туй няма как да се съглася
Има какво да вземем като пример от тях. Дори в исторически аспект.

И все пак водата им е гадна. Още по-гадно е кафе с гадна солена вода..

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
    #2486325 - 21.10.2009 16:16 [Re: MyPa TpuO]

Какво да взимаме за пример от народ в чиято национална доктрина е заложено завземането на БЪЛГАРСКИ ТЕРИТОРИИ??? На сърбите сега им се връща всичкото зло което са направили на Балканите, за разлика от нас нищо добро не са дали на Балканите. ТЕ ИМА ДА СЕ УЧАТ ОТ НАС НЕ НИЕ ОТ ТЯХ!!

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

siuxi
пристрастен
**

Регистриран: 30.05.2009
    #2486752 - 22.10.2009 03:19 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Всичко сръбско е вредно !!!

Браво бе!!!!Ти се изказа..........

tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
Re: КАК във форума се утвържава МАКЕДОНИЗЪМ...
    #2486780 - 22.10.2009 04:57 [Re: siuxi]

Цитат:

Цитат:

Всичко сръбско е вредно!!!

Браво бе! Ти се изказа...

Цитат:

...На сърбите сега им се връща всичкото зло, което са направили на Балканите; за разлика от нас, нищо добро не са дали на Балканите. ТЕ ИМА ДА СЕ УЧАТ ОТ НАС...

Да бе, точно тъй - нищо не са дали сърбите... Само няколко лауреати на Нобелова награда за литература (за разлика от нас - българите, дето от ежби помежду си нямаме ни един), да не говорим за други изкуства и сфери на културата.

Изречено предвзето, с толкова апломб, звучи като изказване на добрия войник Йозеф Швейк в пивницата на кръчмаря Паливец. Ама Швейк на чеха Ярослав Хашек не е ампе да настройва съседи срещу своята Чехия, ами се бъзика с патриотарите в някогашната Австро-Унгария.

Нали това настройване едни срещу други е цел и на упоритите уж висти македончета във форума - да сеят злост, дето срещнат подобна на своята глупост! Ей така се промиват мозъци, също като при кресливите фенове на западащ футболен отбор...

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Atanassovski
македонец

#2487331 - 22.10.2009 18:05 [Re: tisss]

Tiss, голямо изказване БРАВО !!! Ако тръгнем да изброяваме кой народ колко учени и откриватели е дал на дали сърбите са дали повече Страшно много уважавам Никола Тесла аз, той им е най-силният ас въпреки, че американците са го купили и него, че и почти всичките му открития са потулили някъде из секретните бази...

Я кажи нещо добро сърбите направили ли са на Балканите ??? Аз това имам в предвид. Нищо против нямам обикновенният сърбин...

Иди питай хърватите или босненците какво е да си под сръпски ботуш, или най-лесният пример, питай ВМРО и Тодор Александров или Гоце Делчев......те ще ти кажат най-добре...Виж Македония и си помисли какво добро да дали сърбите на Балканот и особенно за нас Българите.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Atanassovski
македонец

#2493656 - 30.10.2009 06:10 [Re: Atanassovski]

Дека сте бре ?

--------------------

bambaa
отварящ очи

Регистриран: 24.03.2009
    #2494772 - 31.10.2009 08:16 [Re: MyPa TpuO]

фиромците избегаа

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО

Atanassovski
македонец

#2494937 - 31.10.2009 14:09 [Re: bambaa]

избегаа се не видеа, нема ги

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
    #2495008 - 31.10.2009 16:45 [Re: Atanassovski]

Та кој го измислил МАКЕДОНИЗМОТ? И кога?

Atanassovski
македонец

#2495360 - 01.11.2009 05:19 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Македонизъм

Македонизмът е политическа и научна доктрина, която обосновава съществуването в миналото и днес на македонска идентичност и самостоятелна македонска нация, език и култура, различни от българската, гръцката и сръбската. Македонистката идеология е официална в Република Македония.

Същност

Македонизмът произтича, и е своеобразно продължение на Великосръбската доктрина, следствие от окупацията на Вардарска Македония през 1912 г., с последвалото сръбско владичество над територията и. Според македонизма македонците в различните части на географската област Македония представляват отделен народ със своя собствена история и традиции, различаващи ги от всички съседни народи. Македонизмът търси корените на македонската идентичност в Античността. В зависимост от различията в интерпретациите на историческото минало споделящите македонистката идеология се делят на антични македонисти, акцентиращи на мнимо или реално наследството от Древна Македония, и такива, които наблягат на славянската принадлежност на мнозинството в днешна Република Македония. Македонизацията е следствие на политиката на Югославия, СССР и донякъде Българската комунистическа партия, и е вдъхновена от появилата се през 19 век македонистка идеология. Според някои историци, македонистката концепция е замислена като опит за денационализиране на българското население в Македония. Тя е насочена към населението на всички части на историко-географската област Македония или извън нея и има различен успех в различните части на областта. Процесите на македонизация са най-напреднали в Република Македония — особено след 1944 г. и отказа на официалната сръбска доктрина от тезата, че населението на Вардарска Македония е сръбско по произход и етническа принадлежност. Македонизацията е идея, силно окуражавана от Сърбия от 70-те години на 19 век и специално от политика Стоян Новакович в края на 19 век. Част от привържениците на македонизма търсят опора за своите възгледи в историческото минало на региона Македония, като утвърждават тезата за наличие на македонско самосъзнание в миналото — от Античността до Възраждането. Македонистки ориентираните историци и историография, твърдят, че през 10 век в пределите на българските земи е създадена македонска държава на етнически принцип. За неин основател е посочен българският, а според тях „македонски“ цар Самуил. Терминът македонист за първи път се употребява в статията „Македонският въпрос“ на българския общественик Петко Рачев Славейков, издадена във вестника „Македония“ от 1871 година, в която ги критикува:

Цитат:

Много пътя сме чували от македонистите, че те не били българе, но македонци, потомци на древните македонци, и всякога сме чакали някакви доказателства на това, без да ги дочакаме. Македонистите никога не са ни показвали основанията на таквозито си мнение. Те упорствуват в своето македонско произхождение, което никак не могат да прокарат, додето тряба.

Пример за македонистки организации в България са македонските сепаратистки структури ОМО Илинден и ОМО Илинден-Пирин, които според българското правителство имат за цел да македонизират Пиринския край. Представители на ранния македонизъм са Стефан Дедов, Кръсте Мисирков, Петър Драганов, Георги Пулевски, Теодосий Скопски, Атанас Раздолов и Димитър Чуповски. Мнозинството от тях са непостоянни в македонизма си — неколкократно приемат и после отказват идеите му и признават българския характер на македонците и своята българска национална принадлежност. Една част от тях творят докато са в близост на сръбски и руски политико-обществени кръгове, като някой от тях дори са агенти на руските и сръбските тайни служби. Мнозинството от тях умират в България.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4152

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.