ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
Re: Кој ви е крив што си играте бугарчиња?
    #2601806 - 03.04.2010 00:01 [Re: tisss]

Цитат:

Ако е истина изнесеното, какво значение дали от минарето на джамията я чувате или от камбанарията на християнска черква, toto2!

Вероятността македонската преса да напише нещо вярно за България е?.....
Каква е тази вероятност, драги Тис, с оглед медийните традиции в милата ни съседка?
И не е ли по-редно първо да се провери информацията, а след това да се вика "Ура, отвориха ни очите!"?
И ако някой вика това "Ура!" преди проверката - това е сериозен подход?
Странно......нещо ми се размиха местата на сериозността и майтапа......

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
    #2601815 - 03.04.2010 00:24 [Re: toto2]

Цитат:

Цитат:

Ако е истина изнесеното, какво значение дали от минарето на джамията я чувате или от камбанарията на християнска черква, toto2!

И ако някой вика това "Ура!" преди проверката - това е сериозен подход?...

Ще поживеем - ще разберем сериозен ли ми е подходът, а г-н министърът дано излезе чист като момина сълза (любим израз на академика-смешник Иван Славков).

Пожелавам да излезете прав, toto2. Единствено фактът, че зарадвахте македониста, луеко ме хвърля в тих унес...

А тази подробност от интервюто случайно да сте пропуснали? Какъв е казусът, лично засегнатият Виктор разказа пред „Галерия”.

Да не би софийският вестник "Галерия" на г-жа Кристина Патрашкова да се е изнесъл в Скопие?!

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

afion
ветеран
**

Регистриран: 01.04.2010
    #2601821 - 03.04.2010 00:37 [Re: toto2]

А го прочита некој од вас македонското интервју на овој разбуден бугарин?

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2601918 - 03.04.2010 12:47 [Re: tisss]

Цитат:

И ако някой вика това "Ура!" преди проверката - това е сериозен подход?...

Ще поживеем - ще разберем сериозен ли ми е подходът Няма никаква нужда да "поживяваме" - възприемането на очевидно преднамерени чужди тези с подобна лекота винаги е форма на дълбока наивност! И поради това си качество - никога и по никакъв начин не може да бъде определяна като форма на "сериозно" отношение...., а г-н министърът дано излезе чист като момина сълза (любим израз на академика-смешник Иван Славков).

Пожелавам да излезете прав, toto2.В какво да изляза "прав"? В това, че министър Димитров е "чиста вода ненапита". Странно - аз никъде и по никакъв начин не съм защитавал подобна теза..... Защитавам тезата, че въпросното интервю е чиста проба намеса във вътрешните работи на страната ни, опитва се да свали един български министър.И е недопустимо разни наивници да призовават да лапаме кукичката като шарани. Това казвам! Единствено фактът, че зарадвахте македониста, луеко ме хвърля в тих унес...Македонистът Ви е упълномощавал да изразявате радостите му? Уауууу

А тази подробност от интервюто случайно да сте пропуснали?
Не, не съм! Ето я "подробността" -

Цитат:

В поръчково интервю за една българска агенция бях обвинен от министър Божидар Димитров, че съм "професионален българин", "част от т.нар. паспортна мафия", "посредник (събирал и подавал молбите на хората, които желаят българско гражданство), който никога в живота си не е работил нищо и очевидно от това се е прехранвал". След като клеветническите думи на Божидар Димитров бяха подети от няколко други български медии, нито една от тях до ден днешен не ми е дала възможност да опровергая Божовите научно‒фантастични приказки. Агенцията, където беше публикувано интервюто, не се обърна към мен да ме пита, вярно ли е или не, че съм посредник, и как така съм посредничил за други хора, а съм "забравил" съм за себе си, след като самият аз още нямам български паспорт. Нито доказателства са прибавени към тези обидни думи, нито се уважава журналистическото правило, да се чува и другата страна. Тогава, извинявайте, не мога да говоря за условията за работа в Македония, където наистина е зле (и за професионални и за непрофесионални българи и във всяко друго отношение), когато в България, по-точно в определени български медии, е още по-зле.
Разбира се, министърът ще отговаря на съд за клеветите, а всички посолства на страните от Европейския съюз и НАТО, посолството на ЕС, канцеларията на Европейската Комисия, Хелзингският комитет, омбдусманът, журналистическите организации в България, както и българското външно министерство и министър-председателят Бойко Борисов ще получат писмо, в което ще бъде описан поредния гаф на министър Димитров, заедно с въпросното интервю, като свидетелство за свободата на словото в Република България, или хайде да кажем, в поне една българска медия, и като свидетелство за милиционерското взаимодействие между политиката и журналистиката, което се отразява върху човешкия интегритет на несправедливо атакуваните.
Няма как да не спомена и последното писмо на Държавната агенция за българи в чужбина, подписано от Райна Манджукова. Според писмото, от "професионален българин" и "паспортен мафиот", съм се превърнал в арогантен.
Точно Божидар Димитров и Райна Манджукова бяха арогантни към идеята на македонските българи, за подкрепа за издаване пробългарско списание в Македония. От декември миналата година насам, когато на е-мейл адресите на Димитров и Манджукова, изпратихме готово странирано списание, не получихме нито куртоазен, пък било то и негативен, отговор.
А колкото до това, че сега съм "само" "арогантен", Райна Манджукова като най-компетентна и оглавяваща Държавната агенция за българи в чужбина, признава, че не съм професионален българин и не съм паспортен мафиот и посредник, занимаващ се с български гражданства. Последното съобщение на Държавната агенция за българите в чужбина показва, че Райна Манджукова се противопоставя на Божидар Димитров и не подържа клеветите му, че съм паспортен мафиот. Аз съм безкрайно благодарен на Манджукова за тази подкрепа. Дано не загуби работата си.
Така че, лицемерно е да коментирам трудното си професионално положение в Република Македония и македонисткия шовинизъм в медиите, след като досега нито един човек в нито една медия не ме е защитил от очевидните инсинуации, ако не смятаме форумите и социалните мрежи.

Тааааа, казвате - в основата на цялата тази промакедонска дандания стоели високи цели и намерения? Странно - аз забелязвам единствено истерични крясъци на човек, който се опитва да отстои една спорна теза. И благородно да накара българското правителство да му се извини и да уволни един министър.... Който при всички случаи е много по-наясно от нас с Вас каква е точната причина един от заявените българи в Македония да чака вече три години за български паспорт!

Да не би софийският вестник "Галерия" на г-жа Кристина Патрашкова да се е изнесъл в Скопие?!

Да не би македонистът да е цитирал вестник "Галерия" ? Не бях забелязал.....

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #2601991 - 03.04.2010 17:25 [Re: tisss]

Склонен съм да вярвам ,както и да уважавам един ,българин,историк и министър -отколкото един тип кайто не знае какъв е ??Българин ли -фиромец ,македонец ?!? И който явно от българското си гражданство е очаквал да получи облаги -заплата ли е очаквал или какво ???
През онази работа ми е какво бил казал Канзуров ,Манзуров или подобните на него!!!!!!!!!!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 42 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 2449

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.