ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
Re: Националната принадлежност се определя от
    #3027069 - 18.03.2013 12:08 [Re: bloody Mary]

Цитат:

По желание на клиента.

Жива да не бях, пустото му интернет пространсто, от него разбрах че имало и шопска нация.

Ти мене с'я че ме негираш ли или какво?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bloody Mary
щерката на Хенри VIII

Регистриран: 06.03.2013
    #3027103 - 18.03.2013 13:43 [Re: Simulant]

Цитат:

Постоиме и во времето и во пространството, и сме голема работа, нема никакво съмнение в това. Опитах се да обясня на някои кухи лейки, че сме етногеографска група, не ме разбраха, главата ме заболя и се отказах. И от цялата работа си извадих поука, че не се спори с хора, стояли близо до прожектора.

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3027115 - 18.03.2013 13:59 [Re: bloody Mary]

Цитат:

Цитат:

Постоиме и во времето и во пространството, и сме голема работа, нема никакво съмнение в това. Опитах се да обясня на някои кухи лейки, че сме етногеографска група, не ме разбраха, главата ме заболя и се отказах. И от цялата работа си извадих поука, че не се спори с хора, стояли близо до прожектора.

Разбрах те Блъди много добре и както виждаш си правя майтап, защото нещата са ми пределно ясни и ми е интересно как някои хора приемат очевадни неща за сериозни. By the way аз не съм шоп, въпреки, че живея в най-шопското място (София, Драгалевци). Инак съм съгласен, че шопите са си опак народ, ама това е друга тема. Това не значи, че няма свестни шопи (да не се засегне някой от форума). Напротив, аз имам много приятели шопи, които са много точни. Не ме учудва обаче, че по време на войните шопската дивизия е била най-лютата.

игнят
старо куче

Регистриран: 25.07.2012
    #3027118 - 18.03.2013 14:09 [Re: Simulant]

Няма кой да се засегне , защото си прав . И до днес най използвания лав у шопско е - Он на мене че ми каже ! Шопите ни се водан ни се карат , а може би е за добро .

bloody Mary
щерката на Хенри VIII

#3027169 - 18.03.2013 16:28 [Re: Simulant]

Симулант, най-интересното е че съм водила безсмислен спор с хора, които не са шопи, но се смятат за такива. Да оставим настрана хората от Царибродско и Пиротско, които са си шопи, т.е. българи. Има сърби, изживяващи се като шопи, защото обитават споменатите райони и по тази причина автоматично се превръщат в народ, различен и от българи и от сърби.

Разбрах ти шегата.

Игнят, имаме една думичка, изразяваща шопското ни недоволство и дебелоглавщина и тя е "макя".

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3027192 - 18.03.2013 17:05 [Re: игнят]

Цитат:

Сега слизам от баира , бях малко на ората - копата . Направо настръхнах като видях огньовете в десетки села . Странно е усещането да се наблюдава една толкова стара , езическа традиция , може би , тракииска , КОНЧЕ . Днес , обаче прочетох , че тази традиция я имало само на македонското етничко ткиво и побързах да се прибера докато не съм се македонизирал .

Toчно тракийска е. Повече от традициите ни са тракийски. Ние добруджанците - от двете страни на Дунава сме били гети...Интересно, но факт е, че повечето историци поставят македонците в тракийското множество. Т.е. - македонец, трибал, одрис, гет, серд, трибал и т.н., се е исто. Или ако погледнеш картите на Първото и Второто Българско царство и картата на тракийските племена - ще видиш, че те се припокриват. Дали е случайно? Ами не.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3027195 - 18.03.2013 17:07 [Re: bloody Mary]

Цитат:

Само по македонки ли си падате вие добруджанците?

Не само...Но най-омиленото ти е това, което си го загубил...Поне засега...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

игнят
старо куче

Регистриран: 25.07.2012
    #3027330 - 18.03.2013 22:43 [Re: Бяло Конче]

Един шоп се явява на изпит по английски. Изпитващият го пита:
-Как е на английски "ела тук"?
-"Come here" отговорил шопът!
Изпитващият го погледнал с изненада и му задал втори въпрос:
-А как е "отиди там"?
Шопът мислил, мислил и накрая казал:
-Е па че идем там и че му кажем "come here"!

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #3027448 - 19.03.2013 11:56 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

Ти се смей , ама верно сте много бели там . Лятото бях командировка по североизтока и да ти кажа имах чувството че съм в Словения , а не в България . Даже и турците ви са по - бели от нас , направо се комплексирах .

Между другото - това си е истина. В Добруджа сините и зелените очи, както и русата коса не са изключения. Аз като малък имах руса коса, после ми стана кестенява, а очите ми са зелени. Когато дойдох в София и видях баш македонците - установих, че те са доста по-мургави от нас, вкл. и от сите Македонии. Така, че тезата за българите татари на изток, които са мургави не е верна...
Между другото и така трябва да бъде, защото македонците са повече средиземноморски тип и по-близо до италианци и испанци от нас белите северни българи... Абе да живее Добруджа - от Северния до Южния полюс.

Потвърждавам :Ела в нашия род да видиш, че това е правило, не изключение-моите очи -зелени, на сестра ми сини, мъжът на сестра ми -зелени, племенницата-сини, мъжът ми и синът ми светло кафяви, но доста светло, кожата на всички е много бяла, на синът ми през зимата става чак прозрачно бяла. По правило децата се раждат руси / точната дума е със златни коси, пазя кичур от сина до ден днешен /.Сега косата му е светло кестенява.
Как беше: Да живее Добруджа

bloody Mary
щерката на Хенри VIII

#3027486 - 19.03.2013 13:45 [Re: Сияйна]

Цитат:

Как беше: Да живее Добруджа

Да живее Добруджа, ама аз се комплексирах като ви чета и се чувствам като цигане.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 25936

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.