ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
Re: Националната принадлежност се определя от
    #2754276 - 18.02.2011 12:08 [Re: admiral]

Така зададена анкетата само с един отговор е некоректна, защото хората от една нация имат повече от едно общи неща. От Викито
Цитат:

Едно от възможните определения е хора с общо минало, култура, език, общ национален пазар, единна териториална обособеност и единно самосъзнание

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
    #2754279 - 18.02.2011 12:40 [Re: admiral]

Ха интересно можеби заради госпожата която се крие зад национални имена се отваря тая тема !

Нека само да кажа и нека всички да знаят, че националната принадлежност не може и не се определя ей така по някакво си златно условие или фактор или прищявка !

Този въпрос е много сериозен и сложен и дадена национална принадлежност е КОМПЛЕКС ОТ МНОГО ФАКТОРИ И УСЛОВИЯ ВКЛЮЧИТЕЛНО ВСИЧКИ ГОРЕПОСОЧЕНИ !

Ако националната принадлежност се определяше само от вербалните и публични изявления за самоопределение на даден индивид, в света щеше да настане пълен хаос и анархия !

Ако към тези фактори имаше написан и още един който е с най голяма стойност а именно това е индивидуалното ВЪТРЕШНО национално самоопределение то това би бил един приемлив вариант

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2754282 - 18.02.2011 12:57 [Re: stingers]

Цитат:

Този въпрос е много сериозен и сложен и дадена национална принадлежност е КОМПЛЕКС ОТ МНОГО ФАКТОРИ И УСЛОВИЯ ВКЛЮЧИТЕЛНО ВСИЧКИ ГОРЕПОСОЧЕНИ !
....
Ако към тези фактори имаше написан и още един който е с най голяма стойност а именно това е индивидуалното ВЪТРЕШНО национално самоопределение то това би бил един приемлив вариант

За първото си прав, че въпросът е сложен.
За второто имам сериозни съмнения. Какво значи "вътрешно национално самоопределение" и как се проявява то?

Кой го проверява и как?

Може би трябва да се назначи комисия, която да реши дали афишираното национално самоопределение отговаря на вътрешното.

Тази комислия ще коли и ще беси, тя ще определя съдбини на индивиди и наследлиците им.

Както едно време определени отговорни лица са решавали кой е "чистокръвен ариец" и кой не...

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Perfekt

Регистриран: 25.01.2011
    #2754291 - 18.02.2011 13:12 [Re: Biljana]

Много е малко, Билянке тази сръбска кръв в мене, за да ме прави мелез. Етническа българка съм. Единственото, което ми носи сръбската жилка е симпатии към сръбския народ. Не само моите роднини от Сърбия, а и всички сърби са ми "рода" и си ги обичам. Но за тях аз съм българка, а за мен, те са сърби. Близки сме, но не сме един етнос.

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2754293 - 18.02.2011 13:17 [Re: Perfekt]

Признай си, че освен това си падаш по српска музика и плескавици.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
    #2754323 - 18.02.2011 14:13 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Предлагам да се добават още и „Историята“ и „народностната принадлежност на субекта“.

Оле-ле мале-ле!
Не всявай ужас в нежната ми душа!

Нали знаеш кои са йонийците - това най-общо казано са малоазийските елини. Виж Херодот какво пише за тях. В книга 1, гл.143 той говори за тях, но и след това (1.146) казва, че йонийците си направили дванайсет града и би било голяма глупост да се твърди, че тези йонийци са повече йонийци от останалите или че са от по-благороден произход: абантите от Евбея са една немалка част от тях, а не са йонийци дори по име; сред тях били и минийци от Орхоменос, и кадмейци, и дрюопи, и фокейци отцепници, и молосци, и аркадски пеласги, и дорийци от Епидавър и много други народи. Дори ония, дошли от пританя на Атина, смятащи се за най-чисти йонийци, не отвели в колонията жени, а се оженили за карийки, чиито родители убили. Поради това престъпление тези жени си създали обичай и се обвързали с клетви — обичая предали и на дъщерите си - да не се хранят заедно с мъжете си, нито да ги извикват по име. Понеже йонийците убили бащите, мъжете и синовете им и след всички тези злодеяния заживели с тях. Това станало в Милет.

И си представете, мили съфорумци, че това става на територия, колкото една човешка длан. Тези спорове за македонско и българско са толкова безумни, че ми напомнят за юнашките изцепки по време на младостта ми. А те включваха редовните футболни мачове между отборите на Мировяне и Казичане. Тогава мировянци идваха на ливадите в Казичане, за да изиграят поредния кьопав, но върло юнашки мач, да се напият, да се сбият и да изпонаебат после селските курви. Всичко ставаше по реда си след няколко смлени носове с "прав десен". Най-щастливи бяхме селските курви, разбира се...

На тия македонски теми направо цвиля от смях понякога. Добре, че бях млад по друго време.

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2754357 - 18.02.2011 15:20 [Re: Signor d'Oro]

Цитат:

Цитат:

Предлагам да се добават още и „Историята“ и „народностната принадлежност на субекта“.

Оле-ле мале-ле!
Не всявай ужас в нежната ми душа!

Що бе? И „Религията на субекта“ може да се добави. И „Шапката“ и „Татуировката“ на субекта може да се добават, кво?

Perfekt

#2754374 - 18.02.2011 16:09 [Re: admiral]

Само по музиката, която не спада към категорията "турбофолк". Иначе плескавиците не ги обичам. Съпругът ми ги яде тях, аз карам на бюреци.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2754412 - 18.02.2011 17:11 [Re: Perfekt]

Коя е тази музика, която не спада в турбофолк? Интересно ми е, сериозно.

Perfekt

#2754440 - 18.02.2011 18:33 [Re: Гай Баньо]

Песните, изпълнявани от "старата генерация" фолк изпълнители, от 80 -90г. не спадат към турбофолка. Не съм музикален специалист, Дзундзурко, но понятието съм го чула от Мирослав Илич, който както много други свои колеги не харесва този стил. Има и такива, пак от по-старото поколение, които са осъвременили репертоара си с този жанр.
Иначе и сръбския фолк има много хубави балади, както и песни в стил народна музика. Някои и на фолка викат естрадна музика, но същинската им такава също не е лоша.
Въобще харесвам по-старите песни, изключая "Псуjем те животе" и подобни безсмислици, както и музиката, клоняща повече към турски маанета, отколкото към сръбски фолклор. Ма тя е малко или понеже аз не я слушам, не зная много за нея.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 25961

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.