ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Националната принадлежност се определя от
    #2754443 - 18.02.2011 18:46 [Re: Perfekt]

Предраг Живкович?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2754456 - 18.02.2011 18:59 [Re: Perfekt]

Аз пък очаквах да кажеш нещо от сорта на поп, рок, шлагерска музика от сорта на българския еквивалент „Българска роза“ може би, но пък не зная на каква възраст си за да харесваш такова нещо. Аз лично харесвам Екатарина Велика (EKV), те са поп-рок група от периода 1982-1994. Фолкорната им музика направо ме отегчава, но имат интересни етно-рок варианти като тази:

Navigator N

Регистриран: 26.04.2006
    #2754462 - 18.02.2011 19:26 [Re: admiral]

Преди време Николай Хайтов беше казал, че родопските песни са заоблени като Родопа планина, пък пиринските - изшилени като върховете на Пирин. Тогава това ме впечатли доста, щото бързо разбрах, че е точно така. След време осъзнах, че същото или нещо подобно може да се каже за всички територии, етнографски области, народи и култури по света. Природната среда, водите, горите, планините, климатът, релефът, излъчването на обитаваната територия определят народопсихологията, традициите, песните, местната и националната култури. В този смисъл националната принадлежност се определя от околната природна и жизнена среда на обитателя - 50%, от етническото и религиозно възпитание - около 20% и от етническото и религиозно самооопределение - около 30%. Така смятам.

Perfekt

Регистриран: 25.01.2011
    #2754479 - 18.02.2011 20:14 [Re: admiral]

Шефе, този не го харесвам. Повечето му песни наистина са от време "оно". Любим изпълнител нямам. Имам симпатии към Мирко. Иначе всичко, що те кара да се разчувстваш или да ти се прииска да заиграеш ми харесва.

Тази я харесвам, защото имам чувството, че е писана за един мой съученик, който си отиде на 36г. В средното училище бяхме много задружен клас. Събираме се и до днес на всеки 5г. Не сме се забравили, както и си помагаме един на друг, кой с каквото може. Не сме забравили и него. Казваше се Пламен.

Извинявам се за отклонението от темата.

Редактирано от Perfekt (18.02.2011 20:17)

stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
    #2754480 - 18.02.2011 20:15 [Re: admiral]

Цитат:

За първото си прав, че въпросът е сложен.
За второто имам сериозни съмнения. Какво значи "вътрешно национално самоопределение" и как се проявява то?

Кой го проверява и как?

Може би трябва да се назначи комисия, която да реши дали афишираното национално самоопределение отговаря на вътрешното.

Тази комислия ще коли и ще беси, тя ще определя съдбини на индивиди и наследлиците им.

Както едно време определени отговорни лица са решавали кой е "чистокръвен ариец" и кой не...

За това какво е вътрешно самоопределение всеки един отделен индивид вътре в себе си на ментално ниво знае какво е !

За всички други въпроси които задаваш няма конкретен отговор и чудодейно решение, единствения най обективен критерий до който човечеството е стигнало е заключено в думите написани в светото писание ..... по делата им ще ги познаете !

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

Perfekt

#2754486 - 18.02.2011 20:28 [Re: stingers]

Цитат:

За това какво е вътрешно самоопределение всеки един отделен индивид вътре в себе си на ментално ниво знае какво е !
по делата им ще ги познаете !

Стингър, точно така е. Съгласна съм с теб. Аз съм етническа българка от момента, в който съм се родила и като такава ще си умра. Зная за предците си до 3 поколения напред, с изключение на 2-ма пра-пра-дядовци. А Биляна ме изкара мелез. Не съм българка според нея. Тя била българка до 9-то коляно. (блазя на този, който е изучил родословието си до 9-то коляно).
Посъветвай ме, как да я възприема като такава, след като е привърженик на абсурдното за мен определение "македонски българин". Ами аз "шопска" и "кюстендилска" българка ли съм?
Помагай да се самоопределя.

Perfekt

#2754495 - 18.02.2011 20:47 [Re: Гай Баньо]

Дзундзурко, и това е србски фолк от началото на 90-те. Мисля, че беше от 1991г.

ПП: Когато съм в Ниш, много обичам насред площада да запея "Шта хочеш" и да заиграя хоро. (шегувам се)

Biljana

**

Регистриран: 03.04.2010
    #2754496 - 18.02.2011 20:50 [Re: Perfekt]

Цитат:

Цитат:

по делата им ще ги познаете !

Стингър, точно така е. Съгласна съм с теб. Аз съм етническа българка от момента, в който съм се родила и като такава ще си умра. Зная за предците си до 3 поколения напред, с изключение на 2-ма пра-пра-дядовци. А Биляна ме изкара мелез. Не съм българка според нея. Тя била българка до 9-то коляно. (блазя на този, който е изучил родословието си до 9-то коляно).
Посъветвай ме, как да я възприема като такава, след като е привърженик на абсурдното за мен определение "македонски българин". Ами аз "шопска" и "кюстендилска" българка ли съм?
Помагай да се самоопределя.

Перфектке, ако си забравила, мелезка си според своите забежки по гевнетиката. От къде накъде ще си по-голяма българка от мене, щом си със сърбска кърв?

Аз си ги знам предците етео как се викали.
Така

Биляна, Христова, Георгиева, Христова, Петкова, Христозова, Христева, Митева, Христева, Ванева.

За тез мои прадядовци имам разкази от семейната архива.

Не ги знам последните троица кога са родени и кога са умрени, ама знам,че ги имало.

Поназад в семейното дърво нямам. Сега засега!

Perfekt

#2754513 - 18.02.2011 21:08 [Re: Biljana]

Цитат:

Перфектке, ако си забравила, мелезка си според своите забежки по гевнетиката. От къде накъде ще си по-голяма българка от мене, щом си със сърбска кърв?

Аз си ги знам предците етео как се викали.
Така

Биляна, Христова, Георгиева, Христова, Петкова, Христозова, Христева, Митева, Христева, Ванева.

За тез мои прадядовци имам разкази от семейната архива.

Не ги знам последните троица кога са родени и кога са умрени, ама знам,че ги имало.

Поназад в семейното дърво нямам. Сега засега!

Биляна, какво е това "гевнетика" и "умрени"? Няма такива думи в българския език. Аз също си зная родословието до 3 поколония преди мен и още двама пра-пра- дядовци. Всички етнически българи, с изключение на прабаба ми, която се е омъжила за българин, родила е българчета, живяла е и е умряла в България. Никога не е афиширана друга националност освен българската в моя род и по майчина и по бащина линия.
Ако и този път не си ме разбрала, за твоя сметка си е.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2754514 - 18.02.2011 21:10 [Re: Гай Баньо]

Представяш ли си какви татуажи би могла да има Билянче на скрити места, м?

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 34 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 27625

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.