ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
BMRO
Старо куче от Хунзия

Регистриран: 01.03.2011
От: FYROM
Re: Извори, документи, свидетелства, текстове от първа ръка
    #2917323 - 15.06.2012 20:48 [Re: komunist]

Цитат:

Цитат:

Во ферманот си стои...

Помеѓу грчката патријаршија и прсвославните бугари ...!!!

Не стои помеѓу грци и бугари ... Ферманот не дава етнички предзнак туку религиозен ... Каде бугари се сите праволсавни славјани ...

Глупости, в същия период съществуват славянските ПРАВОСЛАВНИ сръбска патриаршия, руска патриаршия и т.н., като нито едните, нито другите са били некога българи.

Сърбите имат Патриаршия след Първата Световна Война!
Това е един от силните козове на България - няма как да дадем на Сръбско-хърватско-словенската държава собствеността на Българската екзархия поради следните по-важни причини:
1. Църквата на Сърбия Хърватия и Словения няма патриаршеско достойнство;
2. Българската Екзархия е в схизма и няма как да се прикрепят новите области към православна църква;
3. Българската Екзархия е регистрирана в Османската империя и нашето правителство с подписа си в Ньой няма как да се откаже от Църковна собственост, която НЕ МУ ПРИНАДЛЕЖИ.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
komunist
заслужил ветеран

Регистриран: 22.02.2012
    #2917328 - 15.06.2012 21:01 [Re: BMRO]

Цитат:

Твърдят, че имат такава още от 1848 г., макар и непризната. Но това мен слабо ме интересува. Факт е, че НИКОГА не са се наричали "българи", нито пък некой ги е наричал "българи", както твърдят македонистите, въпреки че са славяни по произход!

BMRO
Старо куче от Хунзия

#2917329 - 15.06.2012 21:05 [Re: toto2]

Цитат:

Мога ли да поканя нашите мили македонисти да поизпратят документи, в които някой се е наракъл "македонец" в етническия смисъл на думата през 1860-а, например?
Хайде, макета, пребройте македонците от 19 век, лесно е

От преди 19 век знам за Василий II Македонски /по известен като Българоубиец/ и цялата Византийска династия на Македонците са били вистински антички македони...
Ама понеже били македонисти - избили вистинските македонци - войниците на СамОила, който се считали себе си за Татаро-Бугараши!

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.

Biljana

**

Регистриран: 03.04.2010
    #2917332 - 15.06.2012 21:06 [Re: BMRO]

Бръмчалник, какви са тия словоблудства, бре човек?

BMRO
Старо куче от Хунзия

#2917336 - 15.06.2012 21:13 [Re: komunist]

Цитат:

Цитат:

Твърдят, че имат такава още от 1848 г., макар и непризната. Но това мен слабо ме интересува. Факт е, че НИКОГА не са се наричали "българи", нито пък некой ги е наричал "българи", както твърдят македонистите, въпреки че са славяни по произход!

Това е точно!!!
По-интересно е, че византийците са наричали сърбите "РОБИ" и "ЦЪРВУЛИ".!!!

Константин Багрянородный -
"Приняв его, сам василевс Ираклий предоставил ему в феме Фессалоники как место для поселения Сервии, которая с той поры и получила это прозвание. Сербами же на языке ромеев обозначаются "рабы", почему и "сервилами" в просторечии называется обувь рабов, а "цервулианами" — носящие дешевую, нищенскую обувь."

--------------------
и Македония…

Yuf Gaskew Junior
непотребен

Регистриран: 18.04.2012
    #2917338 - 15.06.2012 21:16 [Re: komunist]

Цитат:

Нема смисъл, в този сборник документите не са публикувани в оригинал, а самите текстове отдавна са качени в интернет.

Ами, на мен не ми пречи-документите, които поствам от няколко книги, не са тайна за никого в България-те са открити/публикувани в последните 100 години и на тяхна основа са написаните нашите учебници.
В тях има и факсимилета, но няма никакво значение дали ги давам в оригинал или в транскрибция, дали като копи-пейст или като картинка-всички те са надлежно идентифицирани, номерирани и съхранени както и където трябва, с дадени указания, а не приказки "от въздуха".
Няма да ми изсъхне ръката ако препиша няколко реда.
Прави ми кеф да виждам как десетилетия сърбокомунярски лъжи и днешни абсурди и илюзии се разпадат, безпомощни и жалки в своята уродливост, само с едно цитатче от извора (как самите хора са писали, не как някой сега иска да ги изкара че би трябвало да са писали).
А е и полезно да си подбереш на едно място ярки неща-свидетелства за младите, особено от Македония-да видят с каква любов дедите им са полагали труд на ползу роду...

Редактирано от Zabergan (15.06.2012 21:22)

BMRO
Старо куче от Хунзия

#2917341 - 15.06.2012 21:21 [Re: Biljana]

Цитат:

Бръмчалник, какви са тия словоблудства, бре човек?

Съжалявам, ако те обиждам тази вечер, понеже ми се виждаш променен да неузнаваемост!
Тук се шегувам, защото какво всички знаем, Василий II /Българоубиец/ е от Mакедонската династия и нещо не излиза сметката на македонистите.
Няма как етнически македон да избива други етнически македони и да заробва собствената си държава да около 200 години...

--------------------
и Македония…

BMRO
Старо куче от Хунзия

#2917343 - 15.06.2012 21:24 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Цитат:

Цитат:

Нема смисъл, в този сборник документите не са публикувани в оригинал, а самите текстове отдавна са качени в интернет.

Ами, на мен не ми пречи-документите, които поствам от няколко книги, не са тайна за никого в България-те са открити/публикувани в последните 100 години и на тяхна основа са написаните нашите учебници.
В тях има и факсимилета, но няма никакво значение дали ги давам в оригинал или в транскрибция, дали като копи-пейст или като картинка-всички те са надлежно идентифицирани, номерирани и съхранени както и където трябва, с дадени указания, а не приказки "от въздуха".
Няма да ми изсъхне ръката ако препиша няколко реда.
Прави ми кеф да виждам как десетилетия сърбокомунярски лъжи и днешни абсурди и илюзии се разпадат, безпомощни и жалки в своята уродливост, само с едно цитатче от извора (как самите хора са писали, не как някой сега иска да ги изкара че би трябвало да са писали).
А е и полезно да си подбереш на едно място ярки неща-свидетелства за младите, особено от Македония-да видят с каква любов дедите им са полагали труд на ползу роду...

И на мен ми прави кеф да чета тези редове!!!
Много добре пишеш, Приятелю!!!

--------------------
и Македония…

Biljana

**

Регистриран: 03.04.2010
    #2917345 - 15.06.2012 21:25 [Re: BMRO]

Пак словоблудстваш.

Много наподобяваш на Андрей. сам си измисляш теза, приписваш я на някого и доказваш, че не е верно. То така и баба може.

Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
    #2917350 - 15.06.2012 21:30 [Re: komunist]

Па Ангелов тоа многу добро го покажал... Ете Биљан ке ти ги покаже неговите описи ....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 28 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 21757

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.509 seconds in which 0.501 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.