ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
Re: конкретни имена
    #2943936 - 01.09.2012 11:01 [Re: sofmak]

http://www.scribd.com/doc/35830651/Macedonian-Glagolitic-and-Cyrillic-Manuscripts

NO koment.

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
това сега е научен труд
    #2943941 - 01.09.2012 11:13 [Re: vargo]

Цитат:

NO koment.

Обикновено научните трудове се четат от други учени и на конференции, симпозиуми те се обсъждат.
Аз не съм историчар, но ако попадна на конференция, на която този труд се обсъжда ще попитам съвсем ненаучно: Какво имахте предвид, като озаглавихте вашия труд "Македонски". Може би имате предвид вашето държавянство или пък наблягате на името на държавата, на чиято територия тези ръкописи се съхраняват?
Божидар Димитров затова е толкова несимпатичен на живеещите в Република Македония, защото съвсем ненаучно и недипломатично заявява: Там историци няма, има белетристи

sofmak
рекордьор

малко за научните трудове
    #2943944 - 01.09.2012 11:24 [Re: vargo]

един научен труд не е истината, само истината и нищо друго освен истината.
Науката не е нещо национално, науката е интернационална. За да бъде оценен високо един научен труд, той трябва да бъде проверен и ако е подкрепен от световно респектиращи научни центрове, той влиза в познанието на човечеството.
Когато се оценява един труд се гледа: Къде е публикуван, използваната литература. Но най-голямо значения имат цитиранията. Колко пъти е цитиран, от кого, къде!
Лошо впечатление правят рецензии за трудове в интернет форуми, при това с подигравателен тон

stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
Re: малко за научните трудове
    #2943957 - 01.09.2012 11:41 [Re: sofmak]

Всичката тая свръх извратеност е благодарение на елементарната схема която македонистите прилагат :

"от македония т.е. македонски"

така и българските народни песни по тая схема за дебили са "от македония т.е. македонски"

така и българите от македония са "т.е. македонци"

Това е то македонизма но интересно е защо нашата държава вече двадесет и повече години не предприема действия да прекъсне веднъж за винаги тая практика и подигравка не е луд тоя дето яде зелника нали налитъй беше !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

sofmak
рекордьор

сега, ако забелязваш
    #2943967 - 01.09.2012 11:59 [Re: stingers]

Цитат:

Това е то македонизма но интересно е защо нашата държава вече двадесет и повече години не предприема действия да прекъсне веднъж за винаги тая практика и подигравка не е луд тоя дето яде зелника нали налитъй беше !!!

това е действие в тази посока. Четох нещо, че и посолства, министерства се включиха в тази "паника" - както беше наречено от македонистите, опит за неглежиране, крадене и т.н.
Например на авторите на научния труд (ако аз им бях рецензент) щях да предложа: Събран е достатъчен по обем материал и за да не пропадне напразно, не е лошо да потърсите подходящо място за публикуване. Защото симпазиум "Година на македонскиот язик", организиран от такъв световно известен институт, като "Мисирков", няма да осигури необходимата читаемост. Но трябва да се огледа още веднъж заглавието, защото в този си вид, то не отговаря на публикувания материал. То може да подведе непрофесионалистите. Това няма да го пиша, би трябвало авторите сами да се сетят: И разни будали ще хукнат да правят изложби на места, до които българите имат достъп и ще стане тя една

stingers
българинъ родомъ

Re: сега, ако забелязваш
    #2943976 - 01.09.2012 12:21 [Re: sofmak]

Цитат:

Цитат:

това е действие в тази посока. Четох нещо, че и посолства, министерства се включиха в тази "паника" - както беше наречено от македонистите, опит за неглежиране, крадене и т.н.
Например на авторите на научния труд (ако аз им бях рецензент) щях да предложа: Събран е достатъчен по обем материал и за да не пропадне напразно, не е лошо да потърсите подходящо място за публикуване. Защото симпазиум "Година на македонскиот язик", организиран от такъв световно известен институт, като "Мисирков", няма да осигури необходимата читаемост. Но трябва да се огледа още веднъж заглавието, защото в този си вид, то не отговаря на публикувания материал. То може да подведе непрофесионалистите. Това няма да го пиша, би трябвало авторите сами да се сетят: И разни будали ще хукнат да правят изложби на места, до които българите имат достъп и ще стане тя една

Какви действия бе, нищо не правят наще предатели !!!

Трябваше до сега да поставим въпроса за македонясването на най високо ниво редом с гърците трябваше да атакуваме тия нагли узорпатори на термини !!!

Трябва на международно ниво да настоим заедно с гърците а можеби и албанците да се реши проблема с тоя термин, или да се урегулира законово употребата му във псевдодържавното формирование БЮРМ като ясно се запише къде кога и в какви времепространствени параметри от кого и по какъв повод то може да се употребява, или при несъгласие от страна на фиромите да им бъде променено названието в международен план, да им се отнеме възможността за спекулации с тези термини за вбъдеще, да има ембарго и рестрикции докато започнат да си ядат паметниците и енциклопедиите само сеч за македонизма и изкудкудякалите еничари нагли !!!

--------------------

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2943981 - 01.09.2012 12:29 [Re: stingers]

Цитат:

Трябва на международно ниво да настоим заедно с гърците а можеби и албанците да се реши проблема с тоя термин, или да се урегулира законово употребата му във псевдодържавното формирование БЮРМ като ясно се запише къде кога и в какви времепространствени параметри от кого и по какъв повод то може да се употребява, или при несъгласие от страна на фиромите да им бъде променено названието в международен план, да им се отнеме възможността за спекулации с тези термини за вбъдеще, да има ембарго и рестрикции докато започнат да си ядат паметниците и енциклопедиите само сеч за македонизма и изкудкудякалите еничари нагли !!!

Как бе Стингерс заедно с гърците и албанците срещу македонците. Ти и със сърбите може да кажиш да се обединяваме срещу македонците.
Този въпрос си е между нас и македонците. Гърци и албанци - да си гледат тяхната работа. Гърците и сърбите вече са доказани крадци на българска земя и народ. С тях може само по-дистанцирано, както и с румънците. Най-естествените ни съюзници биха могли да са само и единствено македонците. Ако сами не се справим да ги привлечем на наша страна, то не бива да даваме аванта на гърци и сърби. Защото те само това чакат - да си разделят отново Мкедония. Няма да им е за пръв път я.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

stingers
българинъ родомъ

#2943991 - 01.09.2012 12:39 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

Как бе Стингерс заедно с гърците и албанците срещу македонците. Ти и със сърбите може да кажиш да се обединяваме срещу македонците.
Този въпрос си е между нас и македонците. Гърци и албанци - да си гледат тяхната работа. Гърците и сърбите вече са доказани крадци на българска земя и народ. С тях може само по-дистанцирано, както и с румънците. Най-естествените ни съюзници биха могли да са само и единствено македонците. Ако сами не се справим да ги привлечем на наша страна, то не бива да даваме аванта на гърци и сърби. Защото те само това чакат - да си разделят отново Мкедония. Няма да им е за пръв път я.

И със сърбежите също, но те едва ли срещу своето творение ще скочат, за тях то е удобно и нямат за сега особени причини да са срещу съществуването му, тях така ги устройва македонизма си е тяхна доктрина все пак и немалко сили и средства са хвърлили да я реализират !!!

А иначе с всеки трябва да влезем в съюз само и само да ликвидираме македонизма, той е нашия враг и ние не трябва да хабим нито средства нито ресурси за неговото ликвидиране !!!

Македонец македонци казваме стоп до тук с лудостта всякакви граници отдавна са преминали, трябва вече груба сила да се приложи, трябва на децата да им се вземе играчката и да им се ударят и шамари и то силни малко да се освестят, няма етнически македонци и никой няма право да узорпира чужди термини !!!

Ако трябва огромни центрове за рехабилитация и лечение да се изградят да ги лекуват тия няколко стотин хиляди лумпена, но света не е длъжен да им търпи лудостта, кафа от тях вече, трябва терапията вече да загрубее, няма какво да се разтъкаваме още пациентите само се вошават все повече !!!

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2944002 - 01.09.2012 13:03 [Re: stingers]

Цитат:

Ако трябва огромни центрове за рехабилитация и лечение да се изградят да ги лекуват тия няколко стотин хиляди лумпена, но света не е длъжен да им търпи лудостта, кафа от тях вече, трябва терапията вече да загрубее, няма какво да се разтъкаваме още пациентите само се вошават все повече !!!

Споко де - шаманите на македонизма, които зомбифицират останалите, са 500-1000 души, какви ти стотици хиляди?

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2944003 - 01.09.2012 13:07 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

+1

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 57 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3992

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.