ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952277 - 14.09.2012 13:44 [Re: niama kak]

Цитат:

Какво каза явно и кога го каза?

јавно = публично

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2952283 - 14.09.2012 13:49 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Ми погледни трейлъра на този филм - на 0.44 мин дават как войници разстрелват очевидно мирни хора - дай какъвто и да е извор за подобни разстрели и после говори за пропаганда...

За разлика от Западна Европа и Русия, където немците са разстрелвали и на публични места за назидание, политика на властите в БГ е била да прикрива разстрелите.

Имало е разстрели и на територията на "Стара България", но са правени скрито. Има случаи на разнасяни трупове и отрязани глави с цел сплашване и назидание на населението, но това е правено по селата, никога в големите градове!

Улични разстрели в Скопие или Битоля са напълно несъвместими с фактите!

Негатор
Античен вагабонтин

#2952285 - 14.09.2012 13:51 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

јавно = публично

На български литературен език ЯВНО означава ОТВОРЕНО, ЕКСПЛИЦИТНО, ОЧЕВИДНО!

Гай Баньо
комшията

#2952287 - 14.09.2012 13:53 [Re: niama kak]

Цитат:

Да.
Едно не мога да разбера, толкова ли е страшно в РМ, да кажеш, че Сандански е българин?
Защо?

Не е страшно. Но многумина не знаат. Некои знаат, но не зборуваат за тоа. Дарко Митревски се "дрзна".

Гай Баньо
комшията

#2952288 - 14.09.2012 13:56 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

јавно = публично

На български литературен език ЯВНО означава ОТВОРЕНО, ЕКСПЛИЦИТНО, ОЧЕВИДНО!

Знам. Затоа и му кажувам дека на македонски има поинакво значење.

Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
    #2952289 - 14.09.2012 13:59 [Re: Пaт]

Ми и аз, като Кибика, от трейлъра виждам един единствен образ: образа на "бугарскиот фашистички окупатор". Подобен филм, трудно може да бъде гледан (както от българи, така и от македонци) от чисто естетическа гл. точка. Никой не е "над тези неща". И точно това ти казвам (с предходните си постинги).

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2952292 - 14.09.2012 14:04 [Re: Esther]

Ајде вака да те прашам - би го гледала ли филмот и воопшто, би мислела ли дека се работи за антибугарска кампања уште пред да го гледаш ако истиот беше режиран од бугарски режисер? Значи комплетно се' исто, само режисерот да е бугарски и финансиран од бугарското правителство.

--------------------
Ridentem dicere verum

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2952294 - 14.09.2012 14:08 [Re: Пaт]

Добрем ето му го обективното и неизманипулирано интервю на канал 5.
[url=

[/url]]
Още от първото изречение: "В България все още са живи идеологическите наследници на хората депортирали евреите;все още съществуват неофашистки десни клубове в България, които отиват и до там ,че да отричат Холокоста, (до тук с обвинението, че било параноя от наша страна и че Дарко няма нищо насочено срещу съвременна България)
Пропускаме любовните глупости,
11:30 - не може отбор на непризнат народ с треньор евреин-от нация предвидена за ликвидация, да спечели. Дарко - Да тоа е мойот став и това е една от двете приказни кои ги расакажува овой филм Населението силно се идентифицира с този клуб и чрез него почва известна форма на граждански протест, почва една политическа и идеологическа борба да се отбранява на футболния терен, което е и показано в моя филм. (дават сцена с масов разсрел на улицита )
14:45 Поентата - да не бъдат шампиони граждани на непризната държава (?), евреинът Иле Шпиц,на мача се стига до инциденти, идва конницата, разпръсква протестиращите и това е своебразно начало на граждански отпор, които е показан във филма.
15.00- децата които се радват, че има викове македония и казват това е името на нашия клуб, а един по-стар човек им прошепва това не е само името на клуба, а на нашата земя. - България и Гърция искат да унищожат идентита на македонците.
16.02 - на мачовете ходели дори тези които не се интересували от футбол защото това било единственото място където можели да казват Македония без да бъдат наказвани , уж му го бил казал стар скопянец.
17:20 - филма предава период от историята в който нашите предци са били герои, дори и тези без пушка
18:40 Ето сега един "кутурен настан" е използван от България в полза на политическите амбиции на определени кръгове които не са си разчистили миналото (демек се плашат от него).
20:00 - цитира български вестник, чете само началото и манипулира като извърта изречението, смисъла на което е, че не ние сме избили евреите, той го предава в смисъл - отричат хоукоста.
Да продължавам ли?

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2952296 - 14.09.2012 14:13 [Re: niama kak]

Абе не е толку страшно колку што тоа се уште е еден вид табу тема. Тоа веќе се има кажано и од историчари со најразлични толкувања, работата е во тоа што, да го парафразирам Денко Малески, во времето на комунизмот се има направено едностранчив прочит на историјата, при што се земаат само удобните факти. Така на пример, како најудобна за тогашниот комунистички естаблишмент е левата опција на ВМРО од повеќе причини, и се следи нејзината традиција се до ВМРО(об) на Димитар Влахов, но се премолчува фактот дека токму луѓето од ВМРО(об) - Ченто, Шаторов, Брашнаров, Шатев се ликвидирани токму од КПЈ. Затоа тие личности и не беа спомнувани се до деведесеттите години. Не е лесно да се прифати дека основоположниците на револуционерната македонска идеја во деветнаесеттиот и почетокот на дваесеттиот век можеби имале поинаква самоидентификација од твојата.

--------------------
Ridentem dicere verum

Негатор
Античен вагабонтин

#2952298 - 14.09.2012 14:16 [Re: Пaт]

„Дневник”, Македония: Българска окупация на Битоля и на фестивала „Братя Манаки"

http://www.focus-news.net/?id=f22247

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 38 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3307

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.