ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: Што има смешно, ве?
    #2951170 - 12.09.2012 15:47 [Re: kiBik]

Да бе да - ако в някоя друга страна извън БГ вземеш да ги псуваш на майка, ще се озовеш много бързо или в най-близкия медицински пункт, или в полицията (ако не скочи навреме някой предвидлив доброжелател, който да обясни, че като псуваш не знаеш какво говориш или не си искал да ги обидиш)!

Обаче в БГ-то чувам напоследък се увеличил броя на мазохистите и много от тях ходели по форумите!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Што има смешно, ве?
    #2951171 - 12.09.2012 15:47 [Re: Македонец]

Цитат:

Цитат:

Изразот не е многу учтив за да се употребува во присуство на повозрасни луѓе или таму кадешто атмосферата наложува сериозност и воздржаност, затоа што е релативно нов жаргон кој е својствен за младите (иако зборот не е нов, само неговиот опсег на употреба е нов), и повозрасните може да го разберат погрешно. Но не е навредлив.
Абе вие Југићите не само што ни смисливте азбука и правопис, сега ни измислувате и други значења за зборовите и изразите.

Ако за тебе не е навредлив и е позитивен, тогаш сигурно не би се навредил ако некој ти каже дека имаш „заебана мајка“?

Каква е разликата меѓу „заебана бугарка“ и „заебана мајка“?Пиле, овој Југићов може лекции да ти држи за јазикот, азбуката и правописот. Каква е разликата меѓу "гола вода" и "гол пиштол"? Првото е безспорно навредливо, а второто е само некултурно да се употребува во определени ситуации. Не е убаво да го употребиш "заебан" во црква или пред родителите на својата сопруга, но не е навредливо ако го употребиш во забавен контекст и со луѓе со кои имаш воспоставено непосредна комуникација.

Редактирано от Срррбослав Југић (12.09.2012 15:53)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Што има смешно, ве?
    #2951173 - 12.09.2012 15:49 [Re: Негатор]

Цитат:

Да бе да - ако в някоя друга страна извън БГ вземеш да ги псуваш на майка, ще се озовеш много бързо или в най-близкия медицински пункт, или в болницата (ако не скочи навреме някой предвидлив доброжелател, който да обясни, че като псуваш не знаеш какво говориш или не си искал да ги обидиш)!

Обаче в БГ-то чувам напоследък се увеличил броя на мазохистите и много от тях ходели по форумите!Аман бе! Пак за себе си ли говориш?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Што има смешно, ве?
    #2951174 - 12.09.2012 15:50 [Re: kiBik]--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: Што има смешно, ве?
    #2951176 - 12.09.2012 15:52 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Да бе да - ако в някоя друга страна извън БГ вземеш да ги псуваш на майка, ще се озовеш много бързо или в най-близкия медицински пункт, или в болницата (ако не скочи навреме някой предвидлив доброжелател, който да обясни, че като псуваш не знаеш какво говориш или не си искал да ги обидиш)!

Обаче в БГ-то чувам напоследък се увеличил броя на мазохистите и много от тях ходели по форумите!Аман бе! Пак за себе си ли говориш?
Говоря доста ясно за защитниците на фиромските псувачи!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Што има смешно, ве?
    #2951178 - 12.09.2012 15:52 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Пиле, можам лекции да ти држам за јазикот, азбуката и правописот. Каква е разликата меѓу "гола вода" и "гол пиштол"?Значи мајка ти била многу заебана штом родила толку заебан како тебе кој може лекции да држи за се и сешто.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Што има смешно, ве?
    #2951179 - 12.09.2012 15:54 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Да бе да - ако в някоя друга страна извън БГ вземеш да ги псуваш на майка, ще се озовеш много бързо или в най-близкия медицински пункт, или в болницата (ако не скочи навреме някой предвидлив доброжелател, който да обясни, че като псуваш не знаеш какво говориш или не си искал да ги обидиш)!

Обаче в БГ-то чувам напоследък се увеличил броя на мазохистите и много от тях ходели по форумите!Аман бе! Пак за себе си ли говориш?
Говоря доста ясно за защитниците на фиромските псувачи!Виж кво, и в розово да го оцветиш, все лайняно си остава.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Што има смешно, ве?
    #2951181 - 12.09.2012 15:56 [Re: Македонец]

Цитат:

Цитат:

Пиле, можам лекции да ти држам за јазикот, азбуката и правописот. Каква е разликата меѓу "гола вода" и "гол пиштол"?Значи мајка ти била многу заебана штом родила толку заебан како тебе кој може лекции да држи за се и сешто.
А да видиме що ке одговори сеа!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: Што има смешно, ве?
    #2951182 - 12.09.2012 15:56 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Да бе да - ако в някоя друга страна извън БГ вземеш да ги псуваш на майка, ще се озовеш много бързо или в най-близкия медицински пункт, или в болницата (ако не скочи навреме някой предвидлив доброжелател, който да обясни, че като псуваш не знаеш какво говориш или не си искал да ги обидиш)!

Обаче в БГ-то чувам напоследък се увеличил броя на мазохистите и много от тях ходели по форумите!Аман бе! Пак за себе си ли говориш?
Говоря доста ясно за защитниците на фиромските псувачи!Виж кво, и в розово да го оцветиш, все лайняно си остава.

Фиромизмът не е националност, а манталитет!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Што има смешно, ве?
    #2951184 - 12.09.2012 16:00 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Да бе да - ако в някоя друга страна извън БГ вземеш да ги псуваш на майка, ще се озовеш много бързо или в най-близкия медицински пункт, или в болницата (ако не скочи навреме някой предвидлив доброжелател, който да обясни, че като псуваш не знаеш какво говориш или не си искал да ги обидиш)!

Обаче в БГ-то чувам напоследък се увеличил броя на мазохистите и много от тях ходели по форумите!Аман бе! Пак за себе си ли говориш?
Говоря доста ясно за защитниците на фиромските псувачи!Виж кво, и в розово да го оцветиш, все лайняно си остава.

Фиромизмът не е националност, а манталитет!Бе бегай с тия сентенции на "Пиротска" 5 бе.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 36 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3065

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.