ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: EУ ја советува Бугарија да тужи за филмот Трето полувреме?
    #2957520 - 25.09.2012 13:42 [Re: Негатор]

Цитат:

Да не си кандидат да им платиш командировките?

Ти вярно, толко си можеш.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2957521 - 25.09.2012 13:43 [Re: Esther]

Цитат:

Ами факт: писания за филма из медиите има колкото щеш, а журналисти на премиерата, да го видят въпросния филм - тцъ.

Ето: прочети за какво иде реч (ако успееш да вдянеш, де).

http://world.actualno.com/Makedonija-Nikakvi-bylgari-v-Bitolja-na-Treto-poluvreme-news_400427.html

Естир. Къде в цитирания от теб материал видя позиция на български журналист? Редакторката на материала (Редактор: Ая Косарова) единствено цитира мнение на скопската журналистика. Беше помолена да приведеш мнение на български журналист. Имаме ли достатъчно професионални, авторитетни и независими български журналисти, бих те попитал аз? И ако да, защо според теб не взимат лично отношение? И защо не присъстваха на фамозното културно събитие? Аз имам своя отговор, а ти?

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2957522 - 25.09.2012 13:46 [Re: Тълмачъ]

В цитирания текст няма позиции на български журналисти, а коментар, че и след толкова коментари в българските медии преди да излезне филмът, нито една от тях не е пратила свои журналисти да гледат филма и да докладват за видяното.

Esther
психодесен соросоид

#2957523 - 25.09.2012 13:49 [Re: Тълмачъ]

Редактирах постинга си, докато си писал, с кратък коментар (който сметнах, че се подразбира и е излишен, ама явно не е).

Дай ми направо твоя отговор.

--------------------

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2957536 - 25.09.2012 14:15 [Re: Esther]

Цитат:

Редактирах постинга си, докато си писал, с кратък коментар (който сметнах, че се подразбира и е излишен, ама явно не е).

Дай ми направо твоя отговор.

Моя ли? Имаме достатъчно силни като личности и независими журналисти (Елена Йончева да речем е добър пример за това). Имаме националистично настроени медии. Те също нито лично посетиха събитието, нито акредитираха.
Защо ли? Какво правиш с форумен събеседник примерно, с когото си убедена, че е безсмислено да се занимаваш, че ти е досаден или че ти джафка като уплашен пинчер? Ignore.
De mortuis aut bene, aut nihil.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Esther
психодесен соросоид

#2957540 - 25.09.2012 14:27 [Re: Тълмачъ]

А-ха. Разбирам. Аристократично неснизхождане на духовния аристократизъм до неподобаващо му ниво. Само дето, медиите ни изобилстват от писания, анализиращи филма. Нещо тук не се връзва.

И друго: работата на един журналист, не е да е аристократ. А да информира (бидейки сам информиран) и анализира информацията.

И точно на това акцентира Инджев (btw, на мен също би ми била интересна негова рецензия).

--------------------

Редактирано от Esther (25.09.2012 14:48)

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2957544 - 25.09.2012 14:47 [Re: Esther]

Ако се апстрахирам од целава работа и замислам дека сум Јапонец кој си тера сеир над балканските глупости, би ви кажал дека бугарските медиуми избрзаа со пумпањето на целата работа, а згора на тоа од сето ова направија и политички скандал. Според мене, многу помудро и позрело ќе беше да се организираа јавни дебати за собитијата и да се направи дури и некој документарен филм во стилот „право куме в очи“ и за своите и за другите, што делумно беше направено, само што на Балканот ништо не може да мине без манипулации или обиди за истите. Епа во тоа се разликуваме од нормалниот свет, тоа е работата.

Вака се направи во стилот „Молчи, бе молчи таму!“ и кога дојде денот за премиерата нормално дека ќе се мислат бугарските новинари дали да појдат на неа или не. И јас би се мислел. Иако сепак би отишол.

--------------------
Ridentem dicere verum

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2957550 - 25.09.2012 14:59 [Re: Пaт]

Цитат:

Ако се апстрахирам од целава работа и замислам дека сум Јапонец кој си тера сеир над балканските глупости, би ви кажал дека бугарските медиуми избрзаа со пумпањето на целата работа, а згора на тоа од сето ова направија и политички скандал. Според мене, многу помудро и позрело ќе беше да се организираа јавни дебати за собитијата и да се направи дури и некој документарен филм во стилот „право куме в очи“ и за своите и за другите, што делумно беше направено, само што на Балканот ништо не може да мине без манипулации или обиди за истите. Епа во тоа се разликуваме од нормалниот свет, тоа е работата.

Вака се направи во стилот „Молчи, бе молчи таму!“ и кога дојде денот за премиерата нормално дека ќе се мислат бугарските новинари дали да појдат на неа или не. И јас би се мислел. Иако сепак би отишол.

+1

Esther
психодесен соросоид

#2957551 - 25.09.2012 15:02 [Re: Пaт]

Мда, има нещо такова. Аз не упреквам журналистите относно реакцията им ин адванс (знаеш мнението ми относно филма, ако и да не съм го гледала - аз, обаче, не съм нито анализатор, нито журналист, нито подобно и нямам притеснения да си коментирам квот' си мисля), обаче подкрепям позицията на Инджев: въпросът, който се засяга в този филм, не е нещо, за което е добре да се мълчи (по принцип). И нито е добре да се мълчи и относно използването на случилото се с евреите с нечисти намерения и в името на пропагандни цели и манипулирайки самите факти.

Отговор на всичко това в стил: "на нас ни е под достойнството да гледаме този филм", не е професионално адекватен. Тва е все едно да заметеш боклука под масата. Във всякакъв смисъл.

--------------------

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2957554 - 25.09.2012 15:13 [Re: Esther]

Естер, но јас не кажав дека во Бугарија требало „мудро да се молчи до излегувањето на филмот“. Нормално е да се реагира, само што, пак ќе повторам - и во „Вчерашнија обед“ има материјали за доста провокативен трејлер под услов истиот да е работен во македонска продукција и поддржуван од владата на РМ.

Кога велам „молчи“ велам дека работата испадна како, еве да си дозволам да карикирам малку, кога некој ќе прдне и ќе сака да го скрие тоа, па на секој што ќе се насмее или ќе си го затне носот или ќе направи непристојна шега или било каква реакција ќе почне да му се заканува или да се жали дека не е фер бидејќи сме пријатели или слично...Лоша реакција е тоа. Како се вади човек од таква ситуација? - или ќе направи шега на своја сметка или ќе каже дека и тоа е дел од разните реакции на човечкиот организам или сл.

Вака што се направи, се вжешти атмосферата во Бугарија (а да не забораваме дека било каков скандал во врска со Македонија на некои кругови во Бугарија им оди во прилог - тоа си е моето мислење) до тој степен да бугарските новинари не знаат како да постапат. Ако појдат на премиерата ризикуваат да „упаднат во стапица на непријателска територија“ што се вели, затоа и акредитираните во една прилика тука ги нареков „курбан новинари“, или пак да не појдат глумејќи дека им е под достоинство да гледаат таков филм, но така пак еве, и од бугарски новинари истото беше прогласено за несериозност. И со право.

Многу помудро и подостоинствено ќе беше да не се реагира толку бурно. Вака се доведе ситуацијата до „или - или“.

--------------------
Ridentem dicere verum

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 73 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1870

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.158 seconds in which 0.137 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.