ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
Re: EУ ја советува Бугарија да тужи за филмот Трето полувреме?
    #2954991 - 20.09.2012 14:00 [Re: DIVА]

Дива, не питах тебе, а и въпросите ти към мен бяха излишни
Не съм ви ровил из всички теми, но когато за първи път видях в Скопие, че Националната им библиотека или к`вото беше там, се гиздеше с името Н. Вапцаров, наистина преживях "културен шок"
А пък когато и авторът на "Строителите на съвременна България" цвъкна на покрива на МНВр у Скопие - да не говорим. Но само това да беше - с мед да ги мажеш...

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена

Регистриран: 01.07.2011
От: Дивия запад
    #2954995 - 20.09.2012 14:12 [Re: Тълмачъ]

Тълмач, извинявай, но се беше закачил за моя коментар и си помислих, че мен ме питаш!
Въпросите ми към теб не са провокативни. Съжалявам ако така ги разбираш. Наистина ми е интересно има ли някъде написано бяло на черно от ръката на Вапцаров, че той определя себе си като македонец. Спекулациите около неговата народност се вихрят и тук. Това, което се върши по Вардарско го оставям без коментар. Всеки има право на свое виждане. Аз предпочитам да си трая по тези въпроси, защото в ума ми идват неприлични думи.

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #2954996 - 20.09.2012 14:13 [Re: DIVА]

Абе ти мислиш ли като говориш? Нали АКО ЕУ иска да се разрасне на Запад, нещо което не иска, но ако иска, знаеш кога България ще я спре? Ти знаеш ли колко усилия, пари, лобиране и компромиси с други решения направи Гърция, за да сложи това вето. Знаеш колко пари се изляха в Македония, за да има и икономическа зависимост, колко македонски политици се платиха да се говорят глупости и да се изострят отношенията.
Шапка на тояга е най-малкото, сложиш ли вето си рискуваш международния авторитет, нещата изобщо не са толкова прости и властта на България съвсем не е неограничена ...

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2954998 - 20.09.2012 14:22 [Re: Пиринец]

Цитат:

Шапка на тояга е най-малкото, сложиш ли вето си рискуваш международния авторитет, нещата изобщо не са толкова прости и властта на България съвсем не е неограничена ...

Ти па като чуеш за ВЕТО и получаваш уртикария, като че ли БЮРМ ти е матичната държава?!
Тия изявления за ограничените права на БГ от името на Конфедерация Хелветика ли ги правиш, що ли?

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #2955001 - 20.09.2012 14:29 [Re: Негатор]

Не, просто като видя глупост и нещо в мен се активира. Вето и шапка на тояга е възможно точно толкова, колкото световната историческа общност да каже в един глас, че има непрекъсната връзка между Ацинка и славяноговорящите Македонци днес.

DIVА
неопитомена

Регистриран: 01.07.2011
От: Дивия запад
    #2955006 - 20.09.2012 14:48 [Re: Пиринец]

Пирински, не говоря, а пиша. Мисля че има разлика между двете.
И стига се потриса от това вето! Кой каквото си търси, ще си го получи.

На теб Гърция да не би да ти е дала отчет колко и` е струвало ветото на БЮРМ!?!?

И с какво ще падне международния авторитет на България, ако сложи вето на ФИРОМ? ББ го оплюха, че не сложил такова на Сърбия за Западните покрайнини. Сега има възможност да се компенсира. Или ветото на Сърбия нямаше да подрони нашия международен авторитет, а това ще го подрони!?!? Не ми звучиш убедително. Пробвай отново!

ПП: Като не ти се четат глупости-цвък игнор и шапка на тояга!

iieee
ветеран

Регистриран: 13.09.2012
    #2955007 - 20.09.2012 14:56 [Re: Пиринец]

Според мене в Европа искат хем вълкът сит, хем агнето цяло - "България не може да слага вето, а Македония не може да продължава с антибългаризма си". Въпросът не е какви са проблемите, а как да се решат. Нашите предлагат диалог, а засега техните се дърпат. От лошите отношения ние губим, но те още повече. Това е положението, а как ще се развие ще видим.

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
    #2955017 - 20.09.2012 15:41 [Re: iieee]

А пък спорд мен на Европа й е през брюкселското зеле какви са отношенията между България и Македония...Щом Турция я отрязаха от ЕС какво остава за страни като Албания,Босна и...Македония (след евентуално преброяване).Европа вече си има предостатъчно мюсюлмани,за да си "вкарва" още!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2955181 - 20.09.2012 21:56 [Re: iieee]

Луѓе за сите времиња
http://plusinfo.mk/mislenje/599/Lugje-za-site-vreminja

Или актуелниов „прв партизан“ Дарко Митревски. Исцица се што можеше од Црвенковски и СДСМ, им изигруваше некаква уметничка авангарда (а човекот бил само шнајдер, но за тоа подоцна!), па сега им се наврте на новиве. Му дадоа пари за еден филм и, виѓи врага (што би рекле црногорци), човеков стана поголем папа од папата. Порано се нечинело, сега се е одлично!?

„Авангардистов“ на времето викаше „уа шнајдери“, а сега во новиот му филм земал такви шнајдерски ножици – од овде до Белград и право до „Монтевидео, Бог те видео“. И сечел ли сечел, кроел ли кроел, безмалу пола филм! Па добро бре човече, што не најде нешто постаро („Монтевидео“ го гледавме лани), или подалеку, нешто што потешко се препознава!?

Авторът е бивш зам. министър на културата на РМ:
http://www.aica-macedonia.org.mk/index.php?cat=14&subcat=7&clen=110

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2955197 - 20.09.2012 22:23 [Re: Негатор]

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 129 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1873

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.