ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: още от утрински
    #2955196 - 20.09.2012 22:20 [Re: Пaт]

За кои падежи пишеш, Пут?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: още от утрински
    #2955244 - 20.09.2012 22:57 [Re: DIVА]

Цитат:

За кои падежи пишеш, Пут?
Абе тоя Пут да не изпадне роднина на Путин?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: още от утрински
    #2955253 - 20.09.2012 23:04 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

За кои падежи пишеш, Пут?
Абе тоя Пут да не изпадне роднина на Путин?
Гледајте после 1:50

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: още от утрински
    #2955306 - 21.09.2012 00:25 [Re: Негатор]

Цитат:


Абе тоя Пут да не изпадне роднина на Путин?


Не е роднина на Путин, а си е чист сръбски пут.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: още от утрински
    #2955307 - 21.09.2012 00:29 [Re: Македонец]Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: още от утрински
    #2955648 - 22.09.2012 00:48 [Re: DIVА]

Негативните перцепции за Македонија во Бугарија, не држат вода
http://www.makfax.com.mk/_tools/refinedSearch#_tools%2Farticle%2F292428%2Fview

Бугарија има интерес да ја види Македонија како членка на ЕУ и НАТО и не би требало да им се дозволи на креаторите на негативна перцепција кон Македонија да надвладеат, смета министерот за надворешни работи, Никола Попоски.Ай гиди креатори с креаторите на негативни перцепции, дека сте бре?
А иначе мистър Бийн вече знае от какво БГ има интерес и какво трябва да се дозвори и надделее в БГ - браво г-н Поповски, браво юнак!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 6338
Re: още от утрински
    #2955726 - 22.09.2012 12:32 [Re: Негатор]

Цитат:

Негативните перцепции за Македонија во Бугарија, не држат вода
http://www.makfax.com.mk/_tools/refinedSearch#_tools%2Farticle%2F292428%2Fview

Бугарија има интерес да ја види Македонија како членка на ЕУ и НАТО и не би требало да им се дозволи на креаторите на негативна перцепција кон Македонија да надвладеат, смета министерот за надворешни работи, Никола Попоски.Ай гиди креатори с креаторите на негативни перцепции, дека сте бре?
А иначе мистър Бийн вече знае от какво БГ има интерес и какво трябва да се дозвори и надделее в БГ - браво г-н Поповски, браво юнак!
Ей ме бре. Креирам ли креирам негативни перцепции на килограм.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: още от утрински
    #2955858 - 22.09.2012 19:10 [Re: Simulant]

Попоски: Нема материјал за кавга со Бугарија
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=214E633EF4A3634482953D8256654A41

Измислени провокации и креирање погрешни перцепции за Македонија од некои бугарски кругови - е оцената на шефот на дипломатијата Никола Попоски на најавите од Софија за утврдување црвени линии кон Македонија и можна блокада на нашата евроинтеграција.

„Не гледам материјал за создавање негативна клима меѓу Македонија и Бугарија. Одредени актери кои немаат голема политичка тежина во Бугарија ја креираат неа“, изјави Попоски вчера на прес-конференција, додавајќи дека е измислена провокација дека бугарскиот амбасадор во Скопје бил тепан, бидејќи немало таков настан. За црвените линии на Софија тој изјави дека многу слуша, а не видел ништо конкретно, додавајќи дека со овој сосед Македонија сака да гради конструктивни односи, а се' што излегува од тие рамки и се базира на црвени линии и поставувања услови не го рефлектира духот што сакаме да го градиме со оваа земја. „Се' што сакаат да стават на маса, подготвени сме да го дискутираме“, порача тој предупредувајќи дека треба да се има на ум дека црвените линии на Балканот беа поврзани најмногу со крв и со жртви. Тој беше категоричен дека ни една од негативните перцепции за Македонија во Бугарија „не држи вода“, па ако одговориме на таа реторика, и ние ќе придонесеме за ширење на таа негативна клима. „Убеден сум дека Бугарија нема никаков интерес да стави бариера на патот на Македонија кон ЕУ и НАТО“, рече тој со препорака со историјата да се занимаваат историчари, со бизнисот бизнисмени и така натаму. Притоа тој најави дека за овие прашања ќе разговара со министерот Николај Младенов со кого, ако има можност, планира средба во Њујорк за време на Генералното собрание на ОН идната недела.Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: още от утрински
    #2956021 - 22.09.2012 23:52 [Re: Негатор]

ГЕРБ: Македония и Сърбия няма да получат дата за преговори

http://balkani.actualno.com/GERB-Makedon...ews_401129.html
"Четвърто полувреме "

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: още от утрински
    #2956082 - 23.09.2012 12:11 [Re: vargo]

Македония отрече нападението над българския посланик в Скопие: http://www.chernomore.bg/index.php/compo...-09-23-08-17-10

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 31 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2429

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.