ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: още от утрински
    #2956084 - 23.09.2012 12:21 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Македония отрече нападението над българския посланик в Скопие: http://www.chernomore.bg/index.php/compo...-09-23-08-17-10
“Несъщестуващото“ според Скопие нападение над българския посланик Иван Петков тогава бе осъдено от външния министър на България Николай Младенов, а ЕС призова за решаването на случая.Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: още от утрински
    #2956100 - 23.09.2012 12:54 [Re: Тълмачъ]

По-скоро-никой не потвърди подобно нападение!Всичко излезе някакъв долен новинарски балон!
Реакциите от българска страна бяха върху "новините",а не върху официални доклади от посолството!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Редактирано от татар (23.09.2012 12:56)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: още от утрински
    #2956106 - 23.09.2012 13:07 [Re: Негатор]

http://www.focus-news.net/?id=h3793

Цитат:

Посланикът на Македония в София е бил извикан в Министерството на външните работи, за да получи протеста на България срещу възпрепятстването на българския посланик в Скопие да поднесе венци пред паметника на Гоце Делчев в града на 4 май, каза премиерът Бойко Борисов.
Фиромоугодници, засрамете се!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: още от утрински
    #2956107 - 23.09.2012 13:09 [Re: Негатор]

Филе: Нарушените односи на Скопје со Софија ќе бидат пречка за македонските евроинтеграции
http://www.sky.mk/makedonija/31175

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе, во интервју за Радио Слободна Европа, предупредува дека нов проблем за Македонија, се нарушените односи помеѓу Скопје и Софија, кои можат сериозно да влијаат врз влезот на Македонија во Европската Унија. - Мислам дека како прво битно е да се каже дека нема дистинкција, сите соседи се важни за земјата кандидат, за земјата која сака да се приклучи кон Европската унија. Случајот за односот со Грција е очигледен, тоа е прашањето за името кое треба да се реши. Дополнително на односите со Грција, сe почесто слушам за односите и комплексноста на односите со Бугарија. Слушам голем број на изјави од бугарските претставници кои се осврнуваат на проблемите во односите меѓу Софија и Скопје, тоа треба да се реши, тоа треба да биде водено од политичарите од двете страни. Политичарите од двете страни ја имаат одговорноста. Патот кон ЕУ минува низ добрососедските односи и ако сакате да станете добар член на Унијата, единствен можен начин е во исто време да стaнетe добар сосед - изјави Филе.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23931
Re: още от утрински
    #2956110 - 23.09.2012 13:20 [Re: Негатор]

ЕВРОКОМЕСАРОТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ ОБЕЛОДЕНИ УШТЕ ЕДНА МОЖНА ПРЕЧ­КА НА ПАТОТ НА КОН ЕУ
http://www.vest.com.mk/default.asp?ItemID=0022A1F96FB9CA4081D54791900C15BF

Филе: Проблемите меѓу Софија и Скопје треба да се решат

Ма­ке­до­ни­ја мора да биде добар сосед со Бугарија, ако сака влез во Европската унија, из­ја­ви комесарот за проширување Штефан Филе, во интервју за "Радио Слободна Ев­ро­па" на македонски јазик.

Она што, по завчерашната средба со премиерот Никола Груевски, индиректно го нач­на, Филе го обелодени во интервјуто.

"Мис­лам дека, како прво, битно е да се каже дека нема дистинкција, сите соседи се важ­ни за земјата кандидат, за земјата која сака да се приклучи кон Европската унија. Слу­ча­јот за односот со Грција е очигледен, тоа е прашањето за името, кое треба да се реши. Сe почесто слушам за комплексноста на односите со Бугарија. Слушам го­лем број изјави од бугарските претставници кои се осврнуваат на проблемите во од­но­си­те меѓу Софија и Скопје, тоа треба да се реши, тоа треба да биде водено од по­ли­ти­ча­ри­те од двете страни. Политичарите од двете страни ја имаат одговорноста. Па­тот кон ЕУ минува низ добрососедските односи, и ако сакате да станете добар член на Унијата, единствен можен начин е, во исто време, да станете добар сосед", из­ја­ви Филе.

Прв­пат во рамки на Пристапниот дијалог на високо ниво, завчера во Скопје беше збо­ру­ва­но за добрососедските односи. Филе самиот го нагласи тоа, а и направи разлика по­ме­ѓу спорот за името со Грција и добрите односи со другите соседи.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: още от утрински
    #2956126 - 23.09.2012 13:50 [Re: Негатор]

Цитат:

http://www.focus-news.net/?id=h3793

Цитат:

Посланикът на Македония в София е бил извикан в Министерството на външните работи, за да получи протеста на България срещу възпрепятстването на българския посланик в Скопие да поднесе венци пред паметника на Гоце Делчев в града на 4 май, каза премиерът Бойко Борисов.
Фиромоугодници, засрамете се!

Мисията невъзможна.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stingers
българинъ родомъ
***

Регистриран: 08.02.2011
Мнения: 2387
Re: още от утрински
    #2956353 - 23.09.2012 17:01 [Re: Негатор]

Цитат:Фиромоугодници, засрамете се!
По скоро трябва да се каже, лизачи на македонистки подметки, освестете се, от лизането само пришки на езиците ви ще излязат, нищо повече !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Македония не иска...
    #2956933 - 24.09.2012 10:30 [Re: stingers]

Темата за СФРЮ изглежда е блокирана, затова го пускам тук:

Македония не иска Илинден с България, иска Балканската война заедно със Сърбия

Цитат:

Македония и Сърбия заедно ще отбележат 100-годишнината от битката при Куманово по време на Балканската война, съобщиха редица македонски медии. Честването ще бъде организирано край Зебрняк, Кумановско, на 28 октомври т.г. и на него се очаква да присъства новият сръбски президент Томислав Николич. Все още не се съобщава кои македонски политици ще участват в тържествата, но се очаква Македония да бъде представена на най-високо държавно ниво.
През март министерството на диаспората в Белград официално обяви, че тържествата край Куманово ще се организират заедно с Македония, с просветните организации на сърбите в Скопие и с Демократичната партия на сърбите в Македония, която е партньор в правителствената коалиция.
След като в продължение на години Македония отказва на България общо отбелязване на Илинденско-Преображенското въстание, прави впечатление готовността, с която се отбелязва годишнината от Кумановското сражение през Балканската война, която, според македонската историография, е най-голямата трагедия, довела до разделянето на Македония през 1913 г.http://www.focus-news.net/?id=n1698883
Политическа "логика", няма що...

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Македония не иска...
    #2956952 - 24.09.2012 12:02 [Re: Тълмачъ]

Да, далеч по-силна новина от на Филе излеянията, които и на малките деца са ясни.
Георгиевски алармира скоро, че този паметник в Куманово ще бъде възстановен (разбит е от българската армия ВСВ мисля) и заедно с офицерския клуб в Скопие за него това е сърбизация на Македония.
Ако празнуват със сърбите тази битка, а с нас не празнуват Илинден, става доста сложен казуса за почитане на общи празници, което е мираж според мен ...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Македония не иска...
    #2956954 - 24.09.2012 12:04 [Re: Пиринец]

"Фокус" откъде черпи тези сведения? Питам съвсем сериозно, защото не знам да е обявено в някоя македонска медия.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 37 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2432

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.