ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
Re: Македония не иска...
    #2956956 - 24.09.2012 12:06 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

"Фокус" откъде черпи тези сведения?

От Мосад?

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #2956958 - 24.09.2012 12:13 [Re: Пиринец]

Цитат:

Да, далеч по-силна новина от на Филе излеянията, които и на малките деца са ясни.
Георгиевски алармира скоро, че този паметник в Куманово ще бъде възстановен (разбит е от българската армия ВСВ мисля) и заедно с офицерския клуб в Скопие за него това е сърбизация на Македония.
Ако празнуват със сърбите тази битка, а с нас не празнуват Илинден, става доста сложен казуса за почитане на общи празници, което е мираж според мен ...

Държавата се казва Бивша Югославска .... Винаги съм казвал, че днешните Македонци, нямат нищо общо с македонците отпреди 100г, нито като мислене, нито като цели, нито като идеали.

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
    #2956968 - 24.09.2012 12:37 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Цитат:

"Фокус" откъде черпи тези сведения?

От Мосад?

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #2956969 - 24.09.2012 12:42 [Re: Гай Баньо]

В Дневник Жежов има материал затова Падавичар, чакай да ти пусна линка.

http://dnevnik.mk/?ItemID=B1B4DB5BEA63DD43B3C3BF739F0A5E9C

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

#2956970 - 24.09.2012 12:45 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

"Фокус" откъде черпи тези сведения? Питам съвсем сериозно, защото не знам да е обявено в някоя македонска медия.

]http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=B1B4DB5BEA63DD43B3C3BF739F0A5E9C] Чествувањето на 100-годишнината на Kумановската битка од Првата балканска војна што наскоро ќе се организира на српско-македонско државно ниво [/url]

Гьорче Петров - един от водачите на Вътрешната македоно-одринска революционна организация. По време на Балканската война, Гьорче Петров е редови доброволец в нестроева рота на 5-та одринска дружина на Македоно-одринското опълчение.

Яне Сандански - Сандански е включен в щаба на новосформираната в Одринско 15-та щипска дружина на МОО. На 17 октомври е назначен за кмет и военен комендант на Мелник, но към 20 октомври Яне Сандански е в авангарда на 50-и полк от III бригада на Седма рилска дивизия и подпомага напредването ѝ.

Андон (Антон) Димитров Филахтечев е български революционер, един от основателите на Вътрешната македоно-одринска революционна организация.Между 1915-1918 година работи в Министерството на правосъдието, а след това в Министерството на външните работи и изповеданията

Христо Татарчев - един от основателите на Вътрешната македоно-одринска революционна организация, задганичен представител.Христо Татарчев е лекар в българската армия през Балканската война, Междусъюзническата война, Първата световна война.

Димо Хаджидимов - активист на ВМОРО. В Балканската война Димо Хаджидимов е подофицер в 14-и пехотен македонски полк на Седма пехотна рилска дивизия.МОО

Димитър Влахов - във ВМОРО е член на ЦК. След началото на Първата световна война той е мобилизиран и като запасен офицер е назначен последователно за окръжен управител на намиращите се по време на Първата световна война под българско управление Щипски и Прищински окръг (1916-1917)

Павел Христов - ръководител на Костурския революционен район, в 1903 година е избран за ръководител на Битолския революционен окръг. През Балканските войни Павел Христов е доброволец в Македоно-одринското опълчение.

Милан Апостолов Матов е български революционер, виден битолски деец на Вътрешната македоно-одринска революционна организация, участник в Илинденско-Преображенското въстание в 1903 година, един от основните организатори на Тиквешкото и Охридско-Дебърското въстание в 1913 година.През Балканската война Милан Матов е войвода на чета №24 на Македоно-одринското опълчение в Битолско.

Петър Якимов Чаулев - член на Централния комитет на Вътрешната македонска революционна организация. По време на Балканската война оглавява Трета отделна партизанска рота на Македоно-одринското опълчение.

Христо Чернопеев, е поручик от българската армия и деец на национално-освободителното движение в Македония и Одринско, ръководител на Струмишкия окръг на Вътрешната македоно-одринска революционна организация. При избухването на Балканската война в 1912 година е начело на Втора отделна партизанска рота (чета) на Македоно-одринското опълчение.

Защо ли не искат да честват заедно победите през Балканските войни на една армия, в която са участвали всички тези "македонци"

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Редактирано от ToffeeTwr (24.09.2012 12:46)

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2956971 - 24.09.2012 12:49 [Re: Пиринец]

Интересни коментари има. Овој пат не се пишувани од Бугари.

--------------------
Ridentem dicere verum

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
едно си баба (дедо) знае, едно си бае
    #2956973 - 24.09.2012 12:51 [Re: Пиринец]

Цитат:

В Дневник Жежов има материал затова Падавичар, чакай да ти пусна линка.

http://dnevnik.mk/?ItemID=B1B4DB5BEA63DD43B3C3BF739F0A5E9C

това се отнася за мен.

Сега забелязвам, че Бранко Ѓорѓевски
е написал:
Одбележувањето на годишнината на оваа битка е чувствително за македонската страна бидејќи резултатот на двете балкански војни практично бил распарчување на територијата на етничка Македонија меѓу соседните земји - Србија, Грција и Бугарија.
Пак етническа Македония в смисъл на географски район Македония.
Етнически Македонец е термин за сегашното население на Република Македония. Разпростирането на този термин назад във времето е лъжа!

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

#2956976 - 24.09.2012 12:58 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Партизански формирования на МОО

Къде са по това време "Македонските национални херои - Кръсте Мисирков, Димитър Чуповски,Темко Попов нещо не ги виждам. От толкова сръбско каране и свирене на сръбски кавали, май не са имали време за Македония. Типично за Македонците - докато българите са леели кръвта си за Македония - Македонците са чакали заповед я от Белград, я от Москва.

--------------------

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

#2956978 - 24.09.2012 13:14 [Re: Пaт]

Цитат:

Интересни коментари има. Овој пат не се пишувани од Бугари.

Моят коментар не го пуснаха, а беше много скромен:

На која страна се борат членовите на ВМРО - Ѓорче Петров, Јане Сандански,Христо Татарчев, Димитар Влахов. Каде се нашите национални херои Крсте Мисирков и Димитрија Чуповски во ова време

--------------------

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

#2957005 - 24.09.2012 14:26 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Хер Адмирал вярно в Македония четат алл.бг. Като пуснах тук какъв коментар са ми спряли от Дневник.мк и веднага е излязъл там

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2436

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.