ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Балканите ще се обединят
    #2957403 - 25.09.2012 01:48 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Какви са твоите реални доводи за съюз със Сърбия? Освен те не могат да ни ев@т толкова колкото ние може да носим друг не видях - ми да им подадем пак ръка, да бъдем добри, да опитаме?!?!?!?

Моите доводи са чисто човешки. Не виждам какво те учудва относно сръбската политика след като един толкова цивилизован народ, като немският остави един луд диктатор - Хитлер да го въведе в такава касапница - Втората Световна Война. Французите си имат пък Наполеон, русите - Сталин...но това не значи, че заради ненормалници, като Милошевич и разни сръбски шовинисти(каквито не липсват при никой народ, но зависи каква възможност ще получат) ние постоянно трябва да се мразим и избиваме със сръбския народ. Щом французи и германци живеят в мир и без омраза, макар имат историческо основание да не се понасят, защо ние със сърбите да продължаваме да го играем на диваци. И най-важното - говоря за равнопоставеност, а не да се дава и най-малката възможност за доминация на сърбите. Взаимно-изгодно сътрудничество. За това си мисля.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
soreno
眼镜蛇
**

Регистриран: 05.02.2012
От: Wien
    #2957404 - 25.09.2012 01:55 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

-Македонците - комплексирани и с ниско самочувствие.Затворен в себе си и изолирани един от друг.Недоверчиви и много подозрителни.
Трябва да внимаваш много ,когато разговаряш с тях ,защото почти винаги търсят навредлив контекст , каквото и да кажеш.По принцип не преуспявят много ...

Защо така за македонците? Това, което съм виждал с очите си е, че те са много добре разположени към нас в чужбина и се радват да ни срещат. Взаимно си помагаме. Така е и със сърбите, когато могат - помагат. Иначе е вярно, че сърбите са по задружни и организирани, докато българите и македонците са по единаци, но както при българите, така и при македонците - кадърните успяват. Явно и в чужбина сме близки по манталитет повече с македонци, от колкото със сърбите(разбираемо е). За румънците нищо не каза, но да се повторя, че те като манталитет са почти като нас. За хърватите е ясно.

Лични наблюдения , професионална деформация и индиректни експерименти.
Може би си бил свидедел на екстремна радост и македонска любов от срещата с македонец в чужбина, но аз не сум имал такъв случай.
И точно преди 3 дни героически изтърпях една лекция на македонец , роден в Австрия , каква стара , велика, древна и незнам си каква нация са ...Прав е Пиринец ,че тиа родени в чужбина , са най-гротестни- хем са донякаде европейци , хем залитат в псевдородолюбие.......
Сърбите си остават простаци , каквото и да правят.Тук ,във Виена -малкия Белград , един сърбин те заговаря веднага на сръбски
Румънците са безлични. Нямам много контакти с тях . Но те са донякяде незабележими.

Бяло Конче
раванлия

#2957407 - 25.09.2012 02:02 [Re: soreno]

Цитат:

Тук ,във Виена -малкия Белград , един сърбин те заговаря веднага на сръбски

Освен, ако не е живял дълго време в САЩ или Канада. Тогава пере на английски дори, когато е в София. Имах среща с един такъв преди време по бизнес въпроси и оня, като зачеса на английски. За мен няма проблеми, но се учудих. После ми казаха, че бил живял в Америка. Но както и да е, както и очаквах в един момент си превключи на сръбски. Не издържа до края да се прави на англоговорящ...

--------------------

Evita

Регистриран: 23.09.2012
    #2957410 - 25.09.2012 02:18 [Re: Бяло Конче]

На Балканите няма само три държави. Ако такова обединение се постигне, няма ли да предизвика контраобединение на останалите Балкански държави?

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!

(Марк Твен)

Бяло Конче
раванлия

#2957425 - 25.09.2012 08:22 [Re: Evita]

Цитат:

На Балканите няма само три държави. Ако такова обединение се постигне, няма ли да предизвика контраобединение на останалите Балкански държави?

Имам предвид обединението на всички балкански държави. Засега друга работеща формула освен Европейския съюз няма. Но приемането на която и да е нова страна членка - изисква премахване на спорове със съседите и предполага обединение. Както казах пророчествата ги дадох само за екзотика, но точно пък те станаха основната тема, защото там някъде и някой беше казал, че обединението на България, Сърбия и Македония ще е основата на обединението на Балканите. Аз не съм го казал това, но го обсъждаме. Моето скромно мнение, което не веднъж съм го излагал е, че обединението на Балканите трябва да стане в рамките на Европа.

--------------------

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #2957439 - 25.09.2012 10:14 [Re: Бяло Конче]

може, може...

Цитат:

...обединението на Балканите трябва да стане в рамките на Европа.

iieee
ветеран

Регистриран: 13.09.2012
    #2957449 - 25.09.2012 10:49 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

-Македонците - комплексирани и с ниско самочувствие.Затворен в себе си и изолирани един от друг.Недоверчиви и много подозрителни.
Трябва да внимаваш много ,когато разговаряш с тях ,защото почти винаги търсят навредлив контекст , каквото и да кажеш.По принцип не преуспявят много ...

Защо така за македонците? Това, което съм виждал с очите си е, че те са много добре разположени към нас в чужбина и се радват да ни срещат. Взаимно си помагаме. Така е и със сърбите, когато могат - помагат. Иначе е вярно, че сърбите са по задружни и организирани, докато българите и македонците са по единаци, но както при българите, така и при македонците - кадърните успяват. Явно и в чужбина сме близки по манталитет повече с македонци, от колкото със сърбите(разбираемо е). За румънците нищо не каза, но да се повторя, че те като манталитет са почти като нас. За хърватите е ясно.

От личните ми наблюдени, вкл. и разговори с английскоговорящи румънци, мога да кажа, че по манталитет са най-близки до нас, с тази разлика, че национализмът им е няколко степени нагоре.

iieee
ветеран

Регистриран: 13.09.2012
    #2957450 - 25.09.2012 10:56 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

Какви са твоите реални доводи за съюз със Сърбия? Освен те не могат да ни ев@т толкова колкото ние може да носим друг не видях - ми да им подадем пак ръка, да бъдем добри, да опитаме?!?!?!?

Моите доводи са чисто човешки. Не виждам какво те учудва относно сръбската политика след като един толкова цивилизован народ, като немският остави един луд диктатор - Хитлер да го въведе в такава касапница - Втората Световна Война. Французите си имат пък Наполеон, русите - Сталин...но това не значи, че заради ненормалници, като Милошевич и разни сръбски шовинисти(каквито не липсват при никой народ, но зависи каква възможност ще получат) ние постоянно трябва да се мразим и избиваме със сръбския народ. Щом французи и германци живеят в мир и без омраза, макар имат историческо основание да не се понасят, защо ние със сърбите да продължаваме да го играем на диваци. И най-важното - говоря за равнопоставеност, а не да се дава и най-малката възможност за доминация на сърбите. Взаимно-изгодно сътрудничество. За това си мисля.

На теория е така, но на практика имаме всички причини да сме мнителни и недоверчиви и то не само исторически, а и от настоящето и събитията след 1989 г. А това за равнопоставеността как си го представяш на практика и най-вече в контекста на последните изказвания на Дачич, който все пак им е премиер и изразява официалната политика на държавата.

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
малко история
    #2957459 - 25.09.2012 11:28 [Re: iieee]

Цитат:

На теория е така, но на практика имаме всички причини да сме мнителни и недоверчиви и то не само исторически, а и от настоящето и събитията след 1989 г. А това за равнопоставеността как си го представяш на практика и най-вече в контекста на последните изказвания на Дачич, който все пак им е премиер и изразява официалната политика на държавата.

или както аз съм видял. По време на войните в Югославия турците заобикаляха Югославия през Румъния.
След войните, сърбите, за да върнат колите и тировете, намалиха значително путарините (пътните такси). Вследствие на това реката от турските гастарбайтери потече отново през Белград.
Направи ми впечатление, че потокът от Ниш продължи през Македония. Турците предпочитат да заобикалят България, може би защото от Солун до турската граница има нова магистрала.
Като стане Дунав мост 2 и румънците направят магистрала от Калафат до Сегед ще се появи алтернатива. Но и България има много да строи, например София - Видин.

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2957465 - 25.09.2012 11:47 [Re: Бяло Конче]

Абе, кат ви четая всичките тука... я да си останем разединени, а?

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 69 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1788

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.