ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
Re: Пак за Вапцаров
    #2965823 - 09.10.2012 22:00 [Re: nereza]

я да видим и още една интересна форма на македонизъм (от оригинално вдъхновената от коминтерна):
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%8...B5%D0%BD%D0%B0)

Цитат:

На процеса, започнал на 8 юли 1936 година, 9 обвиняеми се обявават за „македонци“, а 5 за „българи“. Всички обвиняеми се обявяват за невинни, защитават национално-освободителния характер на организацията и отхвърлят тя да е класова, като връзките с БКП представят за тактически и така се твърди, че организацията не може да бъде подведена по ЗЗД.
Чаракчиев излага идеологията на ВМРО (обединена) - не крие комунистическите си възгледи, но отрича връзките между ВМРО (обединена) и БКП, поддържа тезата за необходимото отделяне на Пиринска Македония от България и за наличието на „македонска нация“, което обосновава с политически аргументи - изявяването на македонците като българи пораждало подозрения към борбата им у съседните държави и другите македонски народности.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фурия
помитаща

Регистриран: 23.09.2012
    #2965824 - 09.10.2012 22:00 [Re: Taridin]

Цитат:

Родината на Вапцаров е Македония, както и на всички останали македонски българи или само македонци.

Каза един македонист.

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.

nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
    #2965828 - 09.10.2012 22:07 [Re: Фурия]

Цитат:

Цитат:

Родината на Вапцаров е Македония, както и на всички останали македонски българи или само македонци.

Каза един македонист.

и за мен все още не са достатъчно ясни мотивите на Каснакоски, но общото ми впечатление е, че е най-близко до образа на т.нар. червени бабички

Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
    #2965831 - 09.10.2012 22:11 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Цитат:

И двамата - Тукмакъ и Тофчо, сте писали неща, които говорят само за едно - безсилни сте да приемете очевидните факти.

Ако РМ като държава разчита на смехурковци като тебе, горко му на населението край Вардара, наистина. За тях наистина ми е жал.

Аз нямам нищо общо с РМ. Мене пък ми е жал за такива като тебе, които не могат да разберат едно просто нещо - Вапцаров като член на БКП насаждал македонско съзнание.

Taridin
Kasnakoski
**

#2965833 - 09.10.2012 22:15 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Показва само и единствено колко жалка държава е ФИРОМ и македонизма, да накарате майка му на преклонна възраст да пише опровержения на полуидиотите от Вардара...

Показва и безсилието на един Дуален хермафродит да намери и едно изречение, в което той казва че не е българин...

Виж Естер как осъзнава факта, че Вапцаров бил комунист, следователно изпълнител на партийната линия, следователно промотор на македонската нация.

И какво общо има Вапцаров със ФИРОМ, само ти си знаеш.

ПС - кой е накарал майка му да пише опровержения, сам може да се досетиш.

Сигурно не ги знаеш нейните интервюта за скопските вестници от времето на добрите отношения между Тито и Димитров!!!

velinski
пристрастен

Регистриран: 04.08.2012
    #2965834 - 09.10.2012 22:15 [Re: Taridin]

Нищо.Сега Али Ахмети като член на македонския парламент и член от управляващата правителствена коалиция ще насажда албанско самосъзнание.

Taridin
Kasnakoski
**

#2965835 - 09.10.2012 22:15 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Още нещо Дуален хермафродит пиши другия път в Народна воля, че ФИРОМ стига и до Испания, ето ти и доказ:

Тя днес издига барикади,

налива в жилите кураж,

крещи, безумна в свойта радост:

"Мадрид е наш!

Мадрид е наш!"

Що не го пишеш ти?

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2965837 - 09.10.2012 22:17 [Re: nereza]

Цитат:

и за мен все още не са достатъчно ясни мотивите на Каснакоски, но общото ми впечатление е, че е най-близко до образа на т.нар. червени бабички

по кои параметри?

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Taridin
Kasnakoski
**

#2965838 - 09.10.2012 22:18 [Re: velinski]

Цитат:

Помъчихме ли се поне да създадем убеждението, че съществува македонска литература. Помъчихме ли се да създадем с малките си силици, впечатление че съществува група пишущи хора, която не е забравила обществените си задължения към своята родина? Простете, другари, но аз мисля, че отговора трябва да бъде – не. В това направление не се е направило нищо повече...

Помъчихме ли се поне да създадем убеждението, че съществува македонска литература....аз бих добавил и македонско съзнание.Не.Ето защо сте изкуствена нация и никой не ви уважава.Всички се гъбаркат с вас.Най-вече албанците.Сякаш националното съзнание един път е едно,друг път-друго.

Защо ми пишеш "Вас" като че ли имам нещо общо с това?

И какво сега?
Признаваш ли, че Вапцаров работел за македонска нация или ще се правиш на ударен с лирически отклонения от темата?

Taridin
Kasnakoski
**

#2965839 - 09.10.2012 22:20 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Цитат:

Упс сри, изпуснал съм Великобритания, да ма извиняват фиромците:

Това е мойта кръв, която

тревожно в жилите шуми;

и аз познавам тоз приятел

от ланкаширските котли,

Пропускаш и Фамагуста и Филипините, те също са македонски
Цитат:

И онзи див копнеж

по Филипините,

по едрите звезди

над Фамагуста?

Само че в БЮРМ толкова му знаят и творчеството, явно...

Това какво трябва да означава?

Че си разбрал една истина за Вапцаров и го избиваш на глупиране?

То и Итар Пейо едно време така направи. Като видя, че не може да пробие със сериозност, пусна профила Андрей, който и до сега се прави на шут.

Та и ти така.

Страници: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 40 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2943

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.