ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Фурия
помитаща

Регистриран: 23.09.2012
Re: Пак за Вапцаров
    #2965859 - 09.10.2012 22:37 [Re: Taridin]

Цитат:

Хурке, бръщолевиш си глупости.
Аз съм един от най-големите антимакедонисти. Няма македонистически мит, който да не съм разбил с аргументи, или поне да не съм помогнал да бъде разбит.

Кой те излъга, че си такъв?

Нещо за откъсите, които цитирах да кажеш? Не ти допадат. Не са македонистически.

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
    #2965860 - 09.10.2012 22:39 [Re: Taridin]

Цитат:

За последното съм съгласен. Така е. Аз съм го писал оня ден на Кайгана.
Но, не можеш да ме убедиш, че в полицията е написал истината, а пред листа на тефтерчето, останал сам със себе си е лъжел.

Ти гледай сам себе си в какво си се убедил и какво говориш пред всички на форума като последна инстанция. Което е хипотеза си остава хипотеза и твърди и еднозначни заключения не важат ...
И друго - бъди по внимателен с всички "гранични" случаи (родени и изявявали се като българи и станали в един момент етнички) - особено с комунистически активисти, които приемат македонизма по директива отгоре. Доколко са били искрени вътрешно в себе си е мноого неясна работа. Друго си е българомразието да ти идва естествено отвътре както при изпечени и възпитани от ранна възраст сърбомани от рода на Благой Лямевикь Конески.
А освен че имаме и различни степени на македонизация при тези гранични случаи имаме и много примери и случаи на разколебаване и скъсване с македонизма - Шатев, Брашнаров, Марковски... Даже и най-изпечени новомакедонисти като Ивановски и Пирински старши завършват животите си в България (интересно като какви).

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2965861 - 09.10.2012 22:39 [Re: nereza]

Цитат:

използва изтъркани комунистически софизми и празнословия ("универсални закони")

Не мисля, че това е комунистическо изобретение. Я виж тук: Universal law

За другите точки: мнозина тук са от същия десен.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
    #2965862 - 09.10.2012 22:39 [Re: velinski]

Цитат:

А това защо не го пусна?

л. 17 а. Незавършен откъс към доклада , мястото му не е маркирано .

…. и всичко да тръгне така , както в доброто старо време. Според мене това е главната причина, останалото е последствия. Разбира се при един по-сериозен анализ би трябвало да се разгледа бита. Не по-малко важен от него е културния фактор, който включва история и главно историята и легендите за революционното движение, песни, език и пр. После подчертания шовинизъм на поробителките, който отблъсква, отчуждава, слага някаква преграда между власт и поробени и създава противодействаща сила.

Допълнението в края на преписа на Николай Шмиргела, който бе публикуван през 1995 г.

И ако в различните епохи на тази борба и сложните политически ситуации, в които тя е попадала, се е появила идеята за автономия или независима Македония, то това се е налагало като тактика на борбата, при която не се е засягало нито националното съзнание, нито крайните цели.

Горчиви уроци на историята и грубото вмешателство на империалистическите сили в съдбата на поробените народи в Македония е налагало в различните етапи да се приема и съответна тактика. И тази тактика е бrла предмет на най-оживени дискусии сред дейците на организацията, често стигащи до братоубийство.

Примерът на обединението на Източна Румелия и Княжеството в съзнанието на македонските българи е бил най-вероятната и примамлива идея.Каквито и цели и идеи, и тактики да са се налагали, то никога в съзнанието на по-бележитите представители на македонските национал-революционни борби не е възприемана идеята за обединение с ФНРЮ./ Федеративна народна република Югославия/.[2]

Бележки
[1] Тук свършва докладът. На л. 17 има откъс, който по смисъл принадлежи към цялостния текст. &#8593;

[2] Този текст започва след изречението “За мнозина ще бъде трудно.” и е привнесен лично от скулптура Николай Шмиргела през далечната 1947-48 г, когато обработва архива на Н. Вапцаров като един от редакторите на второто издание на “Избрани стихотворения”/1948 Г./ . &#8593;

Какво ти харесва в червеното, което е от Вапцаров?

Другото е от Шмиргела, чиито мнения не са обект на темата.

ПС - кои са поробителките?
Според Коминтерна и БКП това са Йугославийа, Гърцийа и Българийа.

Дали си мислиш, че според Вапцаров е различно?

Страници: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 42 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2942

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.