ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
Re: Македония отново фалшифицира - Турция я била признала първа!
    #2962178 - 02.10.2012 19:37 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Да,имам човек под ръка, но не мога да намеря това списание

Мда...и аз до сега търсих,но в нета няма и следа от подобно списание на албански...

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iieee
ветеран

Регистриран: 13.09.2012
    #2962193 - 02.10.2012 19:51 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

От него не очаквам повече, но ти би могъл да прочетеш по-добре и да си направиш извода кой подвежда с фалшификации.

Който и да е - пак си остава кокошкарство. Верижната реакция само показва, че заразата вече е минала и отсам ридо.

Аз следя и нашите и техните медии и мога да направя съпоставка. От една страна /за този материал/ имаме утрински и дневник - големи и авторитетни медии при тях, а тук все е актуално, които нямат печатно издание, а дори в рамките на онлайн изданията са далеч от водещите по качество на материалите и брой читатели. Според мен напипаха определена пазарната ниша. Виждат, че от материалите им това се чете и продължават да изкарват материали на темата. От друга страна смятам, че всеки който чете македонски медии ще се съгласи, че не само тези, но и нова македония и вечер им дават почти ежедневни поводи. Не знам какво е мнението на съфорумците от Мк, но за мене техният вечер е пълен боклук. Говоря не само за темите, свързани с отношенията Мк-Бг, а изобщо. Нещо като нашия шок, но с претенции не само към жълти теми.

BMRO
Старо куче от Хунзия

Регистриран: 01.03.2011
От: FYROM
    #2962348 - 02.10.2012 22:18 [Re: Негатор]

http://vbox7.com/play:9feb7d73

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #2962359 - 02.10.2012 22:35 [Re: татар]

Цитат:

Цитат:

Да,имам човек под ръка, но не мога да намеря това списание

Мда...и аз до сега търсих,но в нета няма и следа от подобно списание на албански...

DAVUTOGLU

Turkey's approach to the issue of the name is clear. Turkey is the first country to recognize Macedonia under its constitutional name and its national identity. We looks at it like a close friend and a reliable cooperative partner in the Balkans and we were the first country to open its embassy in Skopje.

Турчинът наистина го е казал.

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2962386 - 02.10.2012 23:04 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Ако наистина го е казал той, това е убер тъпо В международния правен мир няма такова нещо като "признаване на национален идентитет" на държава. Признава се суверенитетът й. Националната идентичност е лично състояние.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #2962387 - 02.10.2012 23:07 [Re: admiral]

Цитат:

кокошкарство... заразата вече е минала и отсам ридо.

горките кокошки

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2962388 - 02.10.2012 23:08 [Re: Тълмачъ]

Турчинът си е свършил работата.
Направил е добро ПР на страната си и темане на страната домакин.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #2962390 - 02.10.2012 23:16 [Re: Тълмачъ]

Бе то в много страни няма и закон за националната чест, ама в някои има, и в тия,в които има трябва и идентитетот да се бран. Знам ли може и Закон за идентитетот да измислят, ама тъй или иначе са първи приятели с турците, могат да потърсят някой документ за постоенето на "македонски" народ до 1912г, че само циганите и античките нямат берат за съществуваща народност в Османската империя, ама според Дуалният тогава вече има и македонска национална съвест...

Не щя да коментира и официалната грама на правителството на САЩ от 1944, чудна работа:

U.S STATE DEPARTMENT
Foreign Relations Vol. VIII
Washington D.C.
Circular Airgram
(868.014/26 Dec. 1944)

The Secretary of State to Certain Diplomatic and Consular Officers*

The Department has noted with considerable apprehension increasing propaganda rumors and semi-official statements in favor of an autonomous Macedonia, emanating principally from Bulgaria, but also from Yugoslav Partisan and other sources, with the implication that Greek territory would be included in the projected state. "This Government considers talk of Macedonian "nation", Macedonian "Fatherland", or Macedonia "national consiousness" to be unjustified demagoguery representing no ethnic nor political reality, and sees in its present revival a possible cloak for aggressive intentions against Greece".

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2962399 - 02.10.2012 23:47 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Спор с Турция кой пръв е признал Македония
http://offnews.bg/index.php/107824/spor-s-turtsiya-koj-prav-e-priznal-makedoniya

Македония предпочете Турция
http://novinar.bg/news/makedoniia-predpochete-turtciia_NDA1OTs4Mw==.html

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2962401 - 02.10.2012 23:51 [Re: Негатор]

БККС - Бугарија прва ја призна Македонија, а не Турција
http://www.inpress.com.mk/?ItemID=4650F4A59D2D8C4E8C5B2635CB7F00B9

Македонските медиуми се обидуваат да ја променат и најновата историја, реагираат од Бугарскиот културен клуб од Скопје (БККС), јави бугарски „Фокус“.

- Деновиве македонските медиуми ја објавија изјавата на турскиот министер за надворешни работи Ахмед Давутоглу за списание на албански јазик, каде што се тврди дека „Турција е првата држава која ја призна Република Македонија со своето уставно име и нејзиниот национален идентитет“, реагираат од Бугарскиот културен клуб - Скопје од каде потсетуваат дека првата земја во светот која уште на 15-ти јануари 1992 година ја призна веднаш и без двоумење Република Македонија како независна и суверена држава беше токму Република Бугарија, додека признанието од Турција беше на 6-ти февруари 1992 година.

Што се однесува до споменатата изјава на Давутоглу за признавање на национален идентитет, до овој момент на Бугарскиот културен клуб - Скопје не му се познати никакви меѓународни правни или дипломатски практики кои третираат признавање на национални идентитет, а уште помалку ни е познат посебен државен чин на Република Турција од тоа време за признавање на македонски национален идентитет, додаваат од БККС.

- Кај нас се потврдува сознанието дека активистите на поранешниот југословенски режим и соработниците на Тито и Милошевиќ никогаш нема да и простат на Бугарија дека таа прва ја призна независна и суверена Република Македонија и беше непоколеблив гарант на нејзиниот територијален интегритет во најтешките моменти потоа, забележуваат уште од Бугарскиот културен клуб - Скопје, јави бугарската агенција „Фокус“.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 31 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3262

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.