ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Re: ДА, да, да! Разбира се, че има македонско малцинство в България!
    #2965310 - 08.10.2012 20:57 [Re: BMRO]

Цитат:

Цитат:

Ти ли реши, че са семити или някой ти го прошепна?

Или може би имаш недостиг на знания по въпроса?

Аз не решавам.
Ако имаш други факти - представи ги!
Но ти определено нямаш, а и си невежа в религията и за това много неща не са ти ясни.

Тука е вече за вай, вай.
Фактите се учат в българското училище. Кюрдите са един от иранските народи, а семити не е религиозно понятие.

Абе Бръмчалник, ти завършил ли си осми клас?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BMRO
Старо куче от Хунзия

Регистриран: 01.03.2011
От: FYROM
    #2965313 - 08.10.2012 21:01 [Re: Taridin]

Цитат:

Цитат:

Недичева Сърбия изби всичките си еврей

Вай, Бръмчалник, мож да си цар на ингилизкия, ама българския ти куца.

Видиш ли си я грешката?

И к'во от това? Не съм тука за да ме изпитваш по машинопис.
Въпросът е, че каквото пиша е истина!

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.

BMRO
Старо куче от Хунзия

Регистриран: 01.03.2011
От: FYROM
    #2965314 - 08.10.2012 21:07 [Re: Taridin]

Цитат:

Тука е вече за вай, вай.
Фактите се учат в българското училище. Кюрдите са един от иранските народи, а семити не е религиозно понятие.

Какво невежество!
Семитите се познават и по езика, който говорят, а не по религията.
За семити се считат: асирийците, етиопците, сирийците, арабите, а също така и лицата, които говорят като свой роден език един от семитската група езици.
Семитските езици имат общ произход и се говорят в районите на Месопотамия, Палестина, Сирия, Арабия и Кюрдинстан.

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2965321 - 08.10.2012 21:26 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Цитат:

Айде сега и ти - не необходимо да си специалист по конституционно право, за да отбележиш и забележиш простия факт че българите не са турци, както и че в България има турци.

Всички много добре знаем какво има и кой какъв е. Говорехме за конституцията, където няма понятие "малцинства" и където се третират граждански, а не малцинствени права и задължения. Отговорих на BMRO, че в случая е прав.
И посочих някои странности в конституцията на РМ, които в случая са интересни.
А какво е конституцията, колко е добра и колко е важна, си е друга тема.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
    #2965336 - 08.10.2012 22:03 [Re: Taridin]

Цитат:

Кой твърди такова нещо?

Каснакоски, евтините ти шмекерлъци взеха да ми омръзват, а и съм почти сигурен, че поредната ти невероятна интерпретация ще избие рибата.
Та за да няма съмнения за това какъв смисъл се влага (и ти конкретно влагаш в него с тролските си еквилибристики) в наименованието македонци, дай да видим сега ти как интерпретираш това самоопредеделение ("самоопределение") македонци при преброяването през 1956та:
- регионално ненационално определяне на българи от пиринска македония (поради грешта интерпретация на въпроса за националност)
- като македонска националност различна от българската и еднаква с тая във вардарска македония
- като македонска националност различна от българската, но и различна от тая във вардарска македония
- като българи принудени с физическо насилие или друга форма на натиск да се запишат като македонци
- като българи, които без директен натиск, но поради страх от репресии са се записали като македонци
- като проста фалшификация на БКП на реалните резултати
- някакво друга обяснение (защо ли си мисля, че ти ще цъфнеш тука )
да чуем ...

Редактирано от nereza (08.10.2012 22:05)

Taridin
Kasnakoski
**

#2965338 - 08.10.2012 22:03 [Re: BMRO]

Цитат:

Цитат:

Тука е вече за вай, вай.

Какво невежество!
Семитите се познават и по езика, който говорят, а не по религията.
За семити се считат: асирийците, етиопците, сирийците, арабите, а също така и лицата, които говорят като свой роден език един от семитската група езици.
Семитските езици имат общ произход и се говорят в районите на Месопотамия, Палестина, Сирия, Арабия и Кюрдинстан.

Абе Бръмчалник, защо не се опиташ да научиш нещо за кюрдите, пък тогава да правиш тълкувания?

Кюрдите са ирански народ, по религия са мюсюлмани.

А изглежда кои са семити, скоро няма да ти стане ясно.

Taridin
Kasnakoski
**

#2965346 - 08.10.2012 22:14 [Re: nereza]

Цитат:

Цитат:

Кой твърди такова нещо?

Каснакоски, евтините ти шмекерлъци взеха да ми омръзват, а и съм почти сигурен, че поредната ти невероятна интерпретация ще избие рибата.
Та за да няма съмнения за това какъв смисъл се влага (и ти конкретно влагаш в него с тролските си еквилибристики) в наименованието македонци, дай да видим сега ти как интерпретираш това самоопредеделение ("самоопределение") македонци при преброяването през 1956та:
- регионално ненационално определяне на българи от пиринска македония (поради грешта интерпретация на въпроса за националност)
- като македонска националност различна от българската и еднаква с тая във вардарска македония
- като македонска националност различна от българската, но и различна от тая във вардарска македония
- като българи принудени с физическо насилие или друга форма на натиск да се запишат като македонци
- като българи, които без директен натиск, но поради страх от репресии са се записали като македонци
- някакво друга обяснение (защо ли си мисля, че ти ще цъфнеш тука )
да чуем ...

Ама защо не се помъчиш да покажеш някакво насилие през 1956 г., вместо да правиш разсъждения върху нищото?

От твоите предложения, първото е може би най-точно

Цял живот хората са били възпитавани с МАКЕДОНСКО възпитание, разказвало им се е за МАКЕДОНСКИТЕ революционери, всичко македонско ...

И Ванчо Михайлов има заслуга за това /види я темата за Катехизиса/

Та хората се чувствали като субетнос, обособена част.

Като ги питат
Македонец ли си или българин, отговарят македонец, което не значи, че не е българин. Но е особен вид българин.

Сега ако ги питат помаците дали са българи или помаци сигурно няма да отговорят, че са българи.

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2965357 - 08.10.2012 22:36 [Re: Taridin]

Цитат:

Сега ако ги питат помаците дали са българи или помаци сигурно няма да отговорят, че са българи.

Няма, факт. Но с помаците ми се струва, че е малко по-друга случката. Работил съм с помаци преди години, между другото - по разни експедиции.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
    #2965370 - 08.10.2012 23:01 [Re: Taridin]

Цитат:

Ама защо не се помъчиш да покажеш някакво насилие през 1956 г., вместо да правиш разсъждения върху нищото?

От твоите предложения, първото е може би най-точно

Цял живот хората са били възпитавани с МАКЕДОНСКО възпитание, разказвало им се е за МАКЕДОНСКИТЕ революционери, всичко македонско ...

И Ванчо Михайлов има заслуга за това /види я темата за Катехизиса/

Та хората се чувствали като субетнос, обособена част.

Като ги питат
Македонец ли си или българин, отговарят македонец, което не значи, че не е българин. Но е особен вид българин.

де го чукаш - де се пука ...
не мога да разбера защо настояваш да показвам нещо за някакво насилие след като и за мен най-вероятното обяснение е първото. Вероятно в някаква комбинация с 5 и 6.
Отделно от това тезата ти за т.нар. субетнос е откровена глупост.
Тръгваш от една напълно грешна предпоставка - тази за съществуване на монолитен "македонски народ". Такова нещо обаче няма - имаш части на българския народ, които в периода след Балканските войни имат много различно политическо развитие и съдба. Вземи например населението на Пиринска Македония, което е в една държава с голямата маса останали българи и има много повече общо с българите от стара България отколкото с тези от Вардарска и Егейска Македония. Същото важи и за македонската емиграция в България.
Освен тези регионални развития могат да се правят разрези и да се намират различия при различните поколения (специално за Вардарска Македония) - по старото екзархийско (ВМРО-вско) поколоние и по-младото преминало през сръбските училища. И не на последно място идеологеческите различия между различните интелектуални и идеологически елити - ВМРО, комунистите и всякави други междинни групи.
А аргумента ти за И.Михайлов и катехизиса е несериозен - последният е просто патриотично-агитационен материал със силен емоционален заряд, който най-малкото показва нещата които ти твърдиш (освен ако не го интерпетираш буквалистки).

Taridin
Kasnakoski
**

#2965382 - 08.10.2012 23:16 [Re: nereza]

В общи линии не възразявам, само подчертавам, че хората са били възпитавани да обичат Македония и македонското, и най-много от ванчо-михайловистите.

И когато Ванчо те е учил да си македонец преди всичко и да се бориш За Македония и да си готов да умреш за нея, защо си мислиш, че неговата пропаганда не е хванала дикиш?

Тука имаме една ситуация

КАКВА Я МИСЛЕХМЕ, КАКВА СТАНА.

Редактирано от Gueorguieff (08.10.2012 23:17)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 57 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3348

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.