ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
GStojanov
Македонец
**

Регистриран: 10.03.2011
Reasons why Macedonia can't have normal relations with Bulgaria
    #2966400 - 10.10.2012 23:05

Although one can certainly come up with several fold more reasons why Skopje and Sofia have not been able to normalize their relations, here are ten that come to mind right from the start.

1. Macedonians at home spent majority of their WW2 fighting against Bulgarian soldiers. Macedonian partisans engaged the Germans mostly in major battles outside of Macedonia, in other parts of the then Yugoslavia.

2. In 1913 Macedonia was split in 3 parts (Vardar, Pirin, Aegean). Due to the split, the remains of one of the greatest Macedonian revolutionaries Goce Delcev (died 1903) found itself on the 'other' side, in present Bulgaria. Official Sofia in 1946 sent Delcev's remains to the rightful owners, the Government of Macedonia in Skopje. Today official Sofia claims him as "Bulgarian". Why give him up if he is your own, and equally important, why claim him 60 years later?

3. Bulgaria while protecting their Jewish minority, was responsible for rounding up and sending to concentration camps the Jewish population from Macedonia and Thrace (present Greece). Macedonia lost 98% of its Jewish population. All of the gold, art and jewelry was stolen by Bulgarian soldiers and sent to Sofia. Just a fortnight ago (October 7th), Jewish leaders from Israel told the Bulgarian Government in Sofia that "saving your own Jews but murdering others still makes you a murderer". There goes Sofia's hope that everyone has amnesia.

4. Official Bulgarian census in 1946 listed 252,908 Macedonians living in Bulgaria. Official census in 1956 somehow listed less, 187,789 ethnic Macedonians, concentrated in the Pirin region. In 2011, official Sofia counted 1,600 Macedonians! For the next census, Sofia will follow Athens and claim it has no minorities.

5. When visiting Bulgaria, in particularly major holiday destinations , one is able to view dozens of TV channels from all of Bulgaria's neighbors. The only channels missing (scrambled) are those from Macedonia.

6. Just like in Greece, Bulgaria too does not allow Macedonians to register a political party and take part in Parliament elections. The Macedonians have taken Bulgaria to Human Rights court in Strasbourg twice, won both times, but still cannot register their party.

7. Bulgaria first recognized Macedonia, at the same time did not recognize the language which automatically created tensions between the two countries.

8. Bulgaria wanted to help Macedonia during the Greek embargo and opened its port in Burgas to Macedonian companies. This nice gesture was conditioned - official Skopje must stop its communication with Macedonians in Bulgaria.

9. After 2000, Bulgaria decided to create a "minority" in Macedonia, Serbia, Moldavia (even Albania) by issuing passports and citizenships to Macedonians. According to Macedonians and Serbs who have received Bulgarian passports, the entire procedure was done in less than two months involving little to no documentation at all.

10. A typical court case of divorced parents seeking a custody of their daughter turned into a circus case because the mother (Spaska Mitrova) had recently received a Bulgarian passport. Mitrova's new passport meant the bombastic arrival of two dozen journalists from Sofia at a small court house in Gevgelija to cover the case and cheer on Spaska Mitrova.

http://macedoniaonline.eu/content/view/21987/49/

Број 5 вистина ли е? Може ли во Бугарија да се следат македонски телевизии?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
d4b3
новак

Регистриран: 25.09.2012
Re: Reasons why Macedonia can't have normal relations with Bulgaria
    #2966405 - 10.10.2012 23:08 [Re: GStojanov]

плюс това за нормални отношения трябват преводачи
или барем един Македонско - Български речник

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2966413 - 10.10.2012 23:12 [Re: GStojanov]

Извадка от правилата на форум Македония:
1. Официалния език на форумите е българският. Препоръчва се мненията да са написани на кирилица, но се приемат и мнения на латиница.

За да не затлачваш форума с боклуци и да отговаряшщ на правилата - Пиши на български!

Ти ли си този който ще каже на българите какви телевизии да пускат на своя територия бе, наглец.
Колко български канала се ретранслират в БЮРМ? Я да те чуя какво ще отговориш?

Редактирано от Opk (10.10.2012 23:16)

velinski
пристрастен

Регистриран: 04.08.2012
    #2966419 - 10.10.2012 23:19 [Re: GStojanov]

Ето го истинският убиец на евреите от "Македония"Той също е евреин.Ето този разпарчедоса България и тя трябваше да влиза във всякакви военни конфликти.Иначе щеше да стои неутрална и нямаше тогава германците да пращат тези евреи на смърт.И много "македонци" щяха да останат живи,защото нямаше срещу кого да се бият.

Особена важност по време на правителството на Дизраели добива Източният въпрос. Разгърналата се в тази връзка борба между Великите сили в много отношения определя отношенията на Англия с водещите европейски държави и преди всичко с Русия.
Източният въпрос възниква във връзка с това, че през 19 в. икономическото, социалното и културното развитие на поробените от Османската империя народи от Балканския полуостров достига такова равнище, че те започват да вдигат въоръжени въстания против османското господство. Политическите виждания на Дизраели са изиграли съществена роля против усилията на българския народ, борещ се за националното си освобождение след средата на 19 век. Бенджамин Дизраели се стреми да затвърди влиянието на английската държава в Османската империя и на Проливите. Политиката на неговото правителство е да защитава целостта на империята и да се обявява срещу националноосвободителните движения на балканските народи. Ето защо, въпреки пламенните призиви на Уилям Гладстон в защита на българите, той омаловажава жестокостите на турците при потушаването на Априлското въстание през 1876 г.
В края на Руско-турската освободителна война (1877-1878 г.) Дизраели изпраща английски военен флот в Дарданелите, за да предотврати пълния разгром на Турция и превземането на Цариград.
Дизраели е един от инициаторите за свикването на Берлинския конгрес през 1878 г. и за ревизията на Санстефанския мирен договор от 1878 г. На Берлинския конгрес той настоява заедно с други свои искания българските граници да минават по билото на Стара планина, а също така градовете Варна и София да останат извън пределите на Княжество България. Второто искане поражда негодувание у канцлера на Германската империя Ото фон Бисмарк и той се застъпва за българо-руската кауза, осуетявайки откъсването на два от най-големите градове на княжеството. [2]
След Берлинския конгрес Великобритания получава от Турция правото да управлява Кипър в замяна на обещанието, че ще използва острова като военна база при евентуална руска агресия срещу Отоманската империя [3]. За постиженията си на Берлинския конгрес Дизраели е удостоен с Ордена на жартиерата [1]. Няколко години след това Великобритания влиза в Египет. Продължават английските опити за проникване в Персия и Афганистан, където през 1879 г. започват военни действия. В резултат Англия получава Хайберския проход на границата между Индия и Афганистан. През 1877 английското правителство анексира Трансваал и Оранжевата свободна република под предлог да защити бурите от зулусите, което по-късно води до Англо-бурските войни.
Дизраели умира на 19 април 1881 г.

nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
    #2966426 - 10.10.2012 23:26 [Re: GStojanov]

всъщност всички точки да откровени лъжи или полуистини. само за точка пет не съм сигурен ...
иначе аз не виждам никакви пречки да има искрено приятелство между двата народа стига да ги няма платените драскачи, които лъжат и сеят омраза и недоверие.

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2966432 - 10.10.2012 23:31 [Re: velinski]

За евреите от македонско хиляди пъти съм го казвал и няма да се уморя да го повтарям:
Виновни за депортирането им са техните непосредствени съседи, т.е. родителите на днешните жители на БЮРМ. Точно те са тези, които са предали на германския окупационен корпус съседите си с мръсната цел да заграбят макар и малко от изоставеното от скопските евреи имущество. Това е факт! Няма как в София да са знаели кой в Скопие е евреин и кой - не.

Логично е сега, 70 години след събитието, днешните бюрмски управници да опитат да прехвърлят вината за това гнусно деяние върху България. Родителите им са предатели и те днес са също гнусни предатели.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Редактирано от Opk (10.10.2012 23:35)

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2966437 - 10.10.2012 23:36 [Re: GStojanov]

Аланколу, а защо в докладите на ЕК за напредъка на БЮРМ винаги пише, че отношенията с БГ били добри?
Защо лъжете Европа за това, а тука ми пущаш точно обратните дивотийки?!

d4b3
новак

Регистриран: 25.09.2012
    #2966450 - 10.10.2012 23:44 [Re: nereza]

Моята класация защо не може е малко по различна

1. даркО
1. МАНУ
1. Миленко
1. Янко Бюрека
1. Латас
1. Утрински
1. Ристески
1. Груевски
1. Ефтов
1. Донски

с втора точка - друг път

Редактирано от d4b3 (10.10.2012 23:47)

stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
    #2966476 - 11.10.2012 00:19 [Re: d4b3]

Аз пък бих дал следната класация

1.M
2.A
3.C
4.E
5.D
6.O
7.N
8.I
9.S
10.M

КОГАТО ТАЯ ГАДОСТ ИЗЧЕЗНЕ ТОГАВА И ЩЕ ИМА ДОБРИ ОТНОШЕНИЯ И НОРМАЛНОСТ !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
    #2966481 - 11.10.2012 01:21 [Re: GStojanov]

1. ЛЪЖА

2.Тракия е разделена между България,Гърция и Турция.Добре,че е далеч от Тито...
Да не ти казвам пък Сахара между колко държави е поделена

3.Това изобщо пък не е ваша работа,при условие,че пръст не сте си мръднали!

4.1600,ама друг път-107 са!Преди '45та колко бяха македонците на преброяванията?

5.Че то в Македония има ли телевизия? ЛЪЖА!МКТВ се излъчва по кабелната телевизия във Варна откакто съществува!Предполагам,че и в останалите градове.

6.Като не могат да съберат хора за един белот кой им е виновен?

7.И френски,английски,телугу и дзонг-ке също не сме признали!

8....абе що ли си губя времето с глупости?...

9.Раздавайте и вие македонски паспорти!Кой ви спира?

10.С това съм съгласен!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 42 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 738

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.