ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
velinski
пристрастен

Регистриран: 04.08.2012
Re: Големият "македонски" герой Никола Вапцаров е най-обикновен предател
    #2966768 - 11.10.2012 20:46 [Re: Негатор]

Говоря зя предателството му в полицията.За предателството му към съратниците си.Защото те умират заради него.За нелегалните,които той е предал.За отношението му към Македония,ако си забелязал,в тази тема още не съм писал.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен

Регистриран: 18.04.2012
    #2966769 - 11.10.2012 20:46 [Re: Негатор]

Защо да го фиромизира-Вапцаров умира като българин-както и живее, няма нищо общо с Македония на бЛажетата.
Дали е бил предател на другарите си-комунисти, не мога да твърдя-не съм прокурор, нито пък адвокат. Може и да е - много хора се счупват при извънредни обстоятелства като арест и мъчения, разбираемо е. От друга страна-ако е предател, защо това (показанията и сътрудничеството на полицията) не е смекчило съдбата му, а са го разстреляли като куче??
Че е голям поет е, голям е; че комунизмът е в най-добрия случай симпатична илюзия, а в най-лошия: глупост и кървав терор, така е.
Така че какъв е проблемът?
Ще замоля автора на темата да резюмира многото цитати които е дал до размера на няколко точки като твърдения, за да стане ясно тезата и основанията които стоят зад нея, ако има такива-за да се прецени доколко е сериозна работата, или не е...

Редактирано от Zabergan (11.10.2012 20:48)

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2966770 - 11.10.2012 20:47 [Re: Негатор]

Цитат:

Не гледам някой да протестира против "излизането" на разни неща, които естествено нямат отношение към поезията!

Разни неща излизат всякакви. Живеем във века на информацията и толкова по-добре.
За мен Вапцаров не престава да бъде голям български поет заради това, че не е бил "не човек, а желязо" като онзи изрод Душко или къв беше, дето убил приятеля на баща си, когато искал да му каже да се прибере вкъщи.
Сега очаквам Дубиалния да каже "Ами ето, Вацпаров си е предал другарите, оти са били бугари, па той е ист македонец"

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2966774 - 11.10.2012 20:51 [Re: velinski]

Цитат:

Говоря зя предателството му в полицията.За предателството му към съратниците си.Защото те умират заради него.За нелегалните,които той е предал.За отношението му към Македония,ако си забелязал,в тази тема още не съм писал.

Нали досега беше упрекван, че предал тогавашната държава, а сега пък - че предал другарите си, които работели против нея ...
Излиза значи, че предавайки другарите си, той помага на тогавашната държавна машина ...
Та къде точно беше грехът му, че нещо се забърках вече?

velinski
пристрастен

#2966775 - 11.10.2012 20:52 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Опитвам се да не вадя от контекста нищо.Имам познат,който е бил голям шеф в полицията.Сега е пенсионер,но е и писател.Каза ми за делото на Вапцаров,че се съхранява в момента в архива на МВР.И в момента е там.Вапцаров просто е бламиран при разпитите.Подвели са го.Че всичко се знае.Изброили са му някои факти,както и хипотези.Че той е предаден вече от негови хора и сътрудничеството му само ще облекчи положението.Хванал се е на въдицата.

velinski
пристрастен

#2966776 - 11.10.2012 20:53 [Re: Негатор]

Ти пиян ли си в момента?

Негатор
Античен вагабонтин

#2966778 - 11.10.2012 20:54 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Цитат:

... Вапцаров умира като българин-както и живее, няма нищо общо с Македония на бЛажетата.
Дали е бил предател на другарите си-комунисти, не мога да твърдя-не съм прокурор, нито пък адвокат. Може и да е - много хора се счупват при извънредни обстоятелства като арест и мъчения, разбираемо е. От друга страна-ако е предател, защо това (показанията и сътрудничеството на полицията) не е смекчило съдбата му, а са го разстреляли като куче??

+1

Yuf Gaskew Junior
непотребен

Регистриран: 18.04.2012
    #2966779 - 11.10.2012 20:55 [Re: velinski]

Еми-и така да е, случва се-никой не е застрахован от грешки.
Което не означава че трябва да го оплюем дружни-не се знае ние в такава ситуация колко пъти щяхме да напълним гащите...така че не е добре да съдим от гледна точка на Вечността.
Идеалисти като него после, след победата на социализма, се самоубиха (Пеньо Пенев например; в СССР-Маяковски)...та не се знае знае ли се.

Негатор
Античен вагабонтин

#2966780 - 11.10.2012 20:58 [Re: velinski]

Цитат:

Ти пиян ли си в момента?

Още заглавието на темата подсказва, че искаш да "заклеймиш" македонизма, заклеймявайки поета Вапцаров като предател, което е (меко казано) доста контрапродуктивен подход!

velinski
пристрастен

#2966783 - 11.10.2012 21:10 [Re: Негатор]

Просто излагам фактите,че е предал другарите си комунисти.И някои от тях са разстреляни по негова вина.За Македония не съм споменал и дума.Антон Иванов също е предател...Ти дена го били,ни вопъл ни стон,но устата сама сгрешила,промълвила Антон.Своето име им казал....По памет цитирам.Антон Иванов за две шишета ракия предава също другарите си.Той македонец ли е?Или трябва да крием,защото Веселин Андреев го издига като идол,като пример на комунистическия идеализъм,морал...Хайде да не продължавам нататък.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 21 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1947

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.