ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
velinski
пристрастен

Регистриран: 04.08.2012
Re: Големият "македонски" герой Никола Вапцаров е най-обикновен предател
    #2966785 - 11.10.2012 21:12 [Re: Негатор]

Или може би всички,които са загинали за обединена България в Македония,са по-малко значими от Вапцаров,само защото не са поети?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2966789 - 11.10.2012 21:18 [Re: velinski]

Цитат:

За Македония не съм споменал и дума.

Еми тогава, що ще темата в "ПОЛИТИКА-МАКЕДОНИЯ"?

За твоя информация, между Антон Иванов и прототипа на героя от стихотворението "Балада за комуниста" няма нищо общо!

http://chitanka.info/text/12606-balada-za-komunista

Цитат:

Лято 1946 г.

в памет на моя другар партизанин Стефан Минев — Антон

Но, дори и да имаше общо, ясно е, че става дума за поетична идеализация и нищо друго!

Негатор
Античен вагабонтин

#2966790 - 11.10.2012 21:21 [Re: velinski]

Цитат:

Или може би всички,които са загинали за обединена България в Македония,са по-малко значими от Вапцаров,само защото не са поети?

Много по-достойно е да се популяризира тяхното дело, отколкото да се омаловажават тези, които по една или друга причина вече са добили популярност!

velinski
пристрастен

#2966803 - 11.10.2012 21:38 [Re: Негатор]

А,ти искаш половината истина.Тази,само фасадата,опаковката.Щом имаш претенции,че си велик поет,революционер,идеалист,пример за простосмъртните-носиш отговорност за себе си,защото ако се компрометираш,компрометираш идеята,партията,окачваш другарите си на бесилото.Доверие,знаеш ли колко тежи тази дума?И той не се е оказал на висота.И изведнъж той се оказва не толкова далечен,недостижим в таланта си,защото разбираш,че нищо човешко не му е чуждо.Талант,но липса на характер.Лесно е да умреш,трудно е да издържиш.Как да вярвам на стиховете му,след като той се е пречупил?Таланта няма нищо общо с характера на личността,както интелигентността с морала.

Негатор
Античен вагабонтин

#2966822 - 11.10.2012 22:07 [Re: velinski]

Приживе човекът не имал кое знае какви лични претенции, а е бил възвеличен години след смъртта му - и то без да го питат за това, естествено ...

Режисьорът Роман Полански е обвиняван като педофил, например, което не му пречи да си остане голям режисьор ...

Та твоето недоверие към Вапцаров в личен план не знам как точно може да "бори" македонизма?!

velinski
пристрастен

#2966836 - 11.10.2012 22:28 [Re: Негатор]

Ти да не си решил да ставаш адвокат на Вапцаров?Много късно си се родил.Той отдавна е разстрелян.А ти откъде знаеш приживе той какви претенции е имал?Стиховете му са претенциозни,за саможертва,но без житейско покритие.Ти не можеш да приемеш изневярата на Вапцаров,а тя не е първата за него.Поетите са много емоционални и им липсва реализъм.Поети,които са се самоубили - Сергей Есенин.Петя Дубарова,Пеню Пенев,Веселин Андреев.....Те са непредсказуеми.Всичко можеш да очакваш от тях.Раними са.Това е точната дума.Но им липсва борбеност.При Вапцаров това е само показност.А,забравих Яворов.Той също се е самоубил.Да не ме обвиниш,че и той по някакъв начин е свързан с Македония?Само че Яворов има смелостта сам да се самоубие,не да чака друг да му свърши мръсната работа.И нещото,в което мога да обвиня Вапцаров,това че е страхлив.

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #2966838 - 11.10.2012 22:30 [Re: Негатор]

Един път и аз да съм съгласен с Анти. Политическата ориентация на Вапцаров няма особено значение предвид творчеството му, което е оставило трайна следа в българската литература.
Иначе не виждам нищо шокиращо в тези изявления и на малките деца им е ясно, че той е искал България да е съюзник на СССР, а не на Германия. Смешно е, когато в Македония го изкарват Македонски националист, цялата му дейност е комунистическа и неговото самоопределение в кражока не е от особено значение.
Политически Вапцаров е противоречив, но литературно няма никакви съмнения в качествата му и приносът му за българската литература.

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2966841 - 11.10.2012 22:32 [Re: velinski]

Много си озлобен нещо...

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Негатор
Античен вагабонтин

#2966848 - 11.10.2012 22:39 [Re: velinski]

Цитат:

Ти да не си решил да ставаш адвокат на Вапцаров?Много късно си се родил.Той отдавна е разстрелян.А ти откъде знаеш приживе той какви претенции е имал?Стиховете му са претенциозни,за саможертва,но без житейско покритие.Ти не можеш да приемеш изневярата на Вапцаров,а тя не е първата за него.Поетите са много емоционални и им липсва реализъм.Поети,които са се самоубили - Сергей Есенин.Петя Дубарова,Пеню Пенев,Веселин Андреев.....Те са непредсказуеми.Всичко можеш да очакваш от тях.Раними са.Това е точната дума.Но им липсва борбеност.При Вапцаров това е само показност.А,забравих Яворов.Той също се е самоубил.Да не ме обвиниш,че и той по някакъв начин е свързан с Македония?Само че Яворов има смелостта сам да се самоубие,не да чака друг да му свърши мръсната работа.И нещото,в което мога да обвиня Вапцаров,това че е страхлив.

Всички поети ли ти са нещо криви тази вечер или само Вапцаров?

velinski
пристрастен

#2966850 - 11.10.2012 22:40 [Re: strawberry]

Разстреляни са хора заради него.Той да отърве кожата за тяхна сметка.Тях кучетата ги яли,той да е жив.Това няма ли значение.Остави идеологията на една страна.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 55 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1959

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.