ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
petttto
неориентиран

Регистриран: 15.01.2015
Re: Македонска граматика
    #3441161 - 06.07.2018 16:07 [Re: admiral]

и македонска граматика ли имало

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3441166 - 06.07.2018 16:33 [Re: petttto]

Всякаква граматика има на овоj бели свет!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Tigritsa
неориентиран

Регистриран: 24.08.2018
    #3444873 - 27.08.2018 14:49 [Re: Пaт]

Цитат:

Под старите се мисли не само на старословенските, туку на протословенските (тј, дј) и просто се опишуваат карактеристиките на централно-западното македонско наречје (справка Цепенков).

П.С. Може ли да си составиш календар кога те фаќа хистерија, за да знам да не се потресувам толку

Стига глупости. Пра дедо ми бе от костурско (всеки 4 в БъРГария има корени от македонския край!) и не би разбрал измисления Ви литературен македонски язик. Най южните македонски говори от беломорието, най вече на изток от Солун (напр. Сяр, Драма) са по близки до изговора в литературния БъЛГарски, БЕЛгарски, БъРГарски, БЛъГарски, който е над-диалектна форма. Всъщност изговорът на литературния БъЛГарски е по близък до македонските говори, отколкото на източните говори. В Странджа и Родопите има такива наречия, които са напълно неразбираеми, докато дори измисленият официален македонски се разбира от повечето БъЛГари без превод. Траки (което включва древните македонци) = с/к/лавени = БъЛГари. Склавено = БъЛГарите са били свободни траки, северни траки от другата страна на Дунав като мизи, гети, маса-гети, скити + БаЛКански бегълци от римските рейдове, напр. от Епир, опустошен от римляните - хаони/ (х)уни (на старо-БъЛГарски уне значи по-добър, -издръжлив, оттук във великоруския москалски - унять - удержать), абанти/ анти (крайни), долопи/ дулеби, кланът Дуло - )тия от долината, долап), курети/ кутри-гури (кутре - малък, нисък или от низкото, низината; гуро - водач, учител), бриги или фриги/ БуРГиони, което е подобно на народностното ни име БъЛГар, БЕЛгар, БъРГар (вургар), БЛъГар - бел/ бял, светъл, ярък (ярий, арий) - BhaRGa (Sanskrit), BRiGht ( English), извисен, БаЛКан(джия) (BuLK, BuLGe, Fir BoLG от Тракия в Ейре преди 2500г.), БЛаГороден, БЛаГодарен (траките ПЕЛасги - БЕЛасци?, името на Олимп/ Оу-лум-п в Илиада БЕЛус; ромеите Малала и Цеци приравняват (х)уни и БъЛГари на мирмидони, които са от Тесалия и от траките ПЕЛасги (БЕЛасци?). Това бяло име може да е свързано с проСВЕТЛението на човека първо случило се в югоизточна Европа. Тук е първата цивилизация на света. Един македонец може да бъде БъЛГарин, но един добруджанец (скит) или епирот не може да бъде македонец. Разсъединението прави безсилието!!! Още Херодот преди 2500г. е казал траките (идните склавено = БъЛГари, вкл. "македонци") били най силни на света след индусите, но никога не ще имали единство, в което всякога била слабостта им, аптали такива!!! По ДНК сме едни и същи, не само БъЛГари и "макединци", цела юго-източна Европа. Различните от (трако =) склавено = БъЛГарите са се дали на чужди влияния - на данайци )елинизация), на римляни (латинизация), татаризация, потурчване, обрусяване, оалбанчване...

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3444875 - 27.08.2018 15:02 [Re: Tigritsa]

Цитат:

БъЛГарски, БЕЛгарски, БъРГарски, БЛъГарски

Български и Блъгарски - да. Останалото ми е малко странно. В действителност е БОГ-арски, БУГ-арски,БОЛГ- арски, БУЛГ-арски, БЪЛГ-арски.
Лесно може да се види основната дума, а тя е БОГ(болг, благ) т.е. българите са Божий народ. Народ на Бог(бог-ат и благ).
А о-то минава в у, поради редукция от диалектните говори.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 41 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13545

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.