ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
Re: Грција на Македонија ќе и го предложи името Вардарска Македонија
    #3409216 - 29.07.2017 04:28 [Re: Негатор]

Бре, що става тука?
http://www.iarex.ru/articles/54068.html
Цитат:

Мы, русские православные эксперты, считаем македонцев болгарами, так думают и многие другие ученые. Так, как украинцы и белорусы - русские, черногорцы - сербы, а киприоты – греки. Я согласен с Юрием Венелиным (им специально занимаюсь), что македонцы - болгары и ничего другого. Он между прочим родился в Подкарпатской Руси и был воспитателем в доме братьев Аксаковых. Под его влиянием Иван Аксаков развивал свои панславистские идеи, основал Славянский Комитет и призвал освободить всех болгар: от Охридского Озера до Черного Моря и от реки Дунай до Эгейского Моря. Пары однородных держав на Балканих должны объединиться. Это единственная формула православного единства и справедливого мироустройства. Македония и Болгария - одно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
неориентиран

Регистриран: 08.07.2016
    #3409218 - 29.07.2017 08:17 [Re: Негатор]

Такива руски анти-БЮРМ-ски становища служат само на македонистите при антибългарската им прогаганда им в Запада. Ако искате да разберете добре, ако не искате също добре, но тогава да не се чудите защо западни "езиковеди" или "историци" пишат антибългарски/антигръцки книги и статии в полза на БЮРМ, например:

Macedonian Folk Song in a Bulgarian Urban Context: Songs and Singing in Blagoevgrad, Southwest Bulgaria, Karen Ann Peters, University of Wisconsin--Madison, 2002

Добре за вас е че Путин скоро каза че славянската писменост идва от "македонските" земи. Не знам как това се е приело в Гърция, защото онези земи не са нито "бюрмски", нито български а гръцки (не само от сегашна гледна точка). Това изявление на Путин можете да я ползвате в полза на България, надявам се че това вече се е случило.

mk_e_bg
неориентиран

#3409219 - 29.07.2017 08:21 [Re: Негатор]

http://republika.mk/804899

"Така, ако внимателно го слушате обраќањето на в.д. градоначлникот на Струмица Костадин Костадинов од 14 јули годинава, на годишнината од убиството на Мучето, ќе увидите дека и тој, како и вандалите на споменикот, ги цензурира деловите каде што се споменуваат „бугарски окупатори“, „бугарски фашисти“… и место тоа зборува за неидентификувани „окупатори“ и „фашисти“, кои убивале и измачувале македонски патриоти."

"Или, поконкретно, истата ревидирана историја со избришани делови каде што се споменуваат „бугарски окупатори“ и „бугарски фашисти“ што ја читаше Костадинов, ја читал и претседателот на Советот на Општина Струмица, Јосиф Христов на сите претходни годишнини од 2014 година до лани. За разлика од нив, пак, поранешниот претседател на Советот на Општина Струмица, Марјан Дасковски во 2012 година и во 2013 година ги чита историските факти без никакви корекции и вели: од раката на домашните предавници и бугарската фашистичка полиција, беше ѕверски убиен непокорливиот слободар Благој Јанков – Мучето."

"Домашните предавници" вероятно бяха по-многобройни от истинските предавници, тези с македонско етническо самосъзнание, така че предателите са точно македонистите.
Вероятно по онова време мнозинството от "етническите македонци" бяха всъщност власи, не говоря за Струмица, не знам дали там има власи или не, говоря за Вардарска Македония като цяло.

"Местните българи и куцовласи, които живеят в пределите на Македония СЕ НАРИЧАТ САМИ МАКЕДОНЦИ и околните народи ги зовът тъй. Турците и арнаутите не се казватъ македонци, но попитани от къде са, отговарятъ: от Македония."
Даденият цитат е от книгата на Васил Кънчов, “Орохидрография на Македония”, Пловдив, Печатница Хр. Г. Данов, 1911 г.

http://www.narodnavolja.com/articles2008/07/txt05.asp

Тъпите македонисти не забелйзват че и власите и някои от славяните са се наричали "македонци", тоест не може да става дума за етническо-македонски народ, а за народ като белгийците и швейцарците или, тоест мултиетнически и мултилигвистичен народ. Това важеше само за времето на пътуването на Васил Кънчов, само за началото на 20. век. През средата на 19. век обаче македонците още не бяха влезли в същия народ с власите, а се наричали себе си "българи", както се вижда от народните им песни събрани не само от "българизираните" братя Миладинови, но и от сърбина Веркович, който нямаше защо да фалшификува, да българизира народните песни на македонците. В текстовете на тези песни, местното население на сегашниата БЮРМ се нарича себе си "българи".
И сега сред най-българофобските жители на БЮРМ са власите, но не знам дали те се наричат себе си "етнически македонци" или "етнически аромуни от Македония" или за тях етнически аромуни е същото нещо с "етнически македонци". Може би те се смята себе си за истинските македонци, а българоезичните македонци ги считат за неистински македонци, тоест за бивши българи, което всъщност (говоря само за "(бивши) българи") и са. Истинските македонци не са нито власите, нито македонските българи, а гърците.

Лошо е че "градоначелникот" все още говори за окупатори и фашисти, въпреки че му е страх да изговаря думата "български". Въобще не би трябвало да му се позволи да говори за окупатори и фашисти. Надявам се че, след влизането в сила на договора за добросъседство, това няма да се случи.

След влизането в сила на договора вестник "Народна" Воля, който нагло се нарича "народна", когато в Пиринска Македония македонистите са крайно малко а народът почти изцяло български, този вестник трябва да бъде закрит, заедно с ОМО Илиндедн.

Редактирано от mk_e_bg (29.07.2017 08:56)

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #3409222 - 29.07.2017 09:08 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Добре за вас е че Путин скоро каза че славянската писменост идва от "македонските" земи. Не знам как това се е приело в Гърция, защото онези земи не са нито "бюрмски", нито български а гръцки (не само от сегашна гледна точка).

Малякис, много рано си се превъзбудил нещо, толкова бяха и са били гръцки тези земи, че 90% от андартите са били от Крит, а останалите 10% от местните бяха "славофонни".

Колкото Мала Азия, беше гръцка, толкова и Македония е била. За да стане гръцка, всичките маляки дето не се издавиха в Измир бяха заселени в Егейска Македония и Тракия, а "славянофонните" ги принуждаваха да сменят имената си с гръцки...

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #3409223 - 29.07.2017 09:21 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

"Домашните предавници" вероятно бяха по-многобройни от истинските предавници, тези с македонско етническо самосъзнание, така че предателите са точно македонистите.
Вероятно по онова време мнозинството от "етническите македонци" бяха всъщност власи, не говоря за Струмица, не знам дали там има власи или не, говоря за Вардарска Македония като цяло.

Малякис има податоци, чети Каравангелис, да видиш колко са били "славянофонните" и срещо кой са се били андартите. Малце да те открехна - андарти, турци и сърби заедно са се борили срещу ВМОРО, като гърци и сърби са били толоква "многобройни", че всичките им "капитани" били от Крит и "Стара Гърция".

Както "великият" ви андарт Мелас и той вносен македонец казва, аз се боря с турците срещу българите, може да видиш и картичката с "Българин да не остане", толкова сте били много маляките по тия места.

Цитат:

Истинските македонци не са нито власите, нито македонските българи, а гърците.

Жалко, че гърците ги нямало много по тия места и трябвало да ги внасят или да им припомнят, че са били гърци, ама си забравили езика.

Жалко, че и маляките не направили нито едно въстание по тия места, а по време на Илинденското помагали на турците, като истински "македонци", той и Ацко Големиот си падал малце педер... нещо, което останало като наследствена черта на всички маляки, та до ден днешен.

Сега малко сте се издигнали, вече покрай педерастлъка просите и пари от цяла Европа...

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

mk_e_bg
неориентиран

#3409230 - 29.07.2017 12:09 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Древните македонци са били гърци, това се признава и от честни български историци. Например Божидар Димитров.
Македонизмът, който краде история и от българи и от гърци и нуждата да се докаже колко той представлява фалшива теза, основа на фалшификуване на история, са принудили български историци да признаят че древните македонци бяха гърци, за да се докаже по-добре че днешните "македонци" са българи.
Ако древните македонци не бяха нито гърци, и нито славяни, то нямаше македонзимът да бъде толкова фалшив, толкова крадлив, защото тези негръцки неславянски древни македонци са изчезнали. Ако се признае че те са били гърци, значи по-лесно може да се каже че македонизмът е кражба, не само на българска, а и от гръцка история. Кражба на история на изчезнал народ не би била толкова сериозна, като кражбата на историята на жив народ (гърци).

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3409231 - 29.07.2017 12:47 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Древните македонци са били гърци...

Дневните гърци с техните градове-държави по ми се струва, че биха градили съюзи, а не империя.

Негатор
Античен вагабонтин

#3409232 - 29.07.2017 13:08 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Въобще не би трябвало да му се позволи да говори за окупатори и фашисти.

Защо пък не? Може би има предвид сърбите?!

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3409240 - 29.07.2017 15:54 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

...тези негръцки неславянски древни македонци...

До преди време тук-таме в българската литература ги наричаха "македони". Не знам защо се отказаха, това си беше добър метод за диференциране.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Негатор
Античен вагабонтин

#3409313 - 30.07.2017 20:06 [Re: Гай Баньо]

Eто ти и един скептичен глас от БГ!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 29 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5132

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.