ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
mk_e_bg
неориентиран

Регистриран: 08.07.2016
Re: Грција на Македонија ќе и го предложи името Вардарска Македонија
    #3409326 - 30.07.2017 22:45 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

"Местните българи и куцовласи, които живеят в пределите на Македония СЕ НАРИЧАТ САМИ МАКЕДОНЦИ и околните народи ги зовът тъй. Турците и арнаутите не се казватъ македонци, но попитани от къде са, отговарятъ: от Македония."
Даденият цитат е от книгата на Васил Кънчов, “Орохидрография на Македония”, Пловдив, Печатница Хр. Г. Данов, 1911 г.

http://www.narodnavolja.com/articles2008/07/txt05.asp

Тъпите македонисти не забелйзват че и власите и някои от славяните са се наричали "македонци", тоест не може да става дума за етническо-македонски народ, а за народ като белгийците и швейцарците или, тоест мултиетнически и мултилигвистичен народ. Това важеше само за времето на пътуването на Васил Кънчов, само за началото на 20. век. През средата на 19. век обаче македонците още не бяха влезли в същия народ с власите, а се наричали себе си "българи", както се вижда от народните им песни събрани не само от "българизираните" братя Миладинови, но и от сърбина Веркович, който нямаше защо да фалшификува, да българизира народните песни на македонците. В текстовете на тези песни, местното население на сегашниата БЮРМ се нарича себе си "българи".
И сега сред най-българофобските жители на БЮРМ са власите, но не знам дали те се наричат себе си "етнически македонци" или "етнически аромуни от Македония" или за тях етнически аромуни е същото нещо с "етнически македонци". Може би те се смята себе си за истинските македонци, а българоезичните македонци ги считат за неистински македонци, тоест за бивши българи, което всъщност (говоря само за "(бивши) българи") и са. Истинските македонци не са нито власите, нито македонските българи, а гърците.

След влизането в сила на договора вестник "Народна" Воля, който нагло се нарича "народна", когато в Пиринска Македония македонистите са крайно малко а народът почти изцяло български, този вестник трябва да бъде закрит, заедно с ОМО Илиндедн.

В Румъния власите-аромуни (не власите-румънци!) разговорно, "колоквиално" са наречени макидонь или македонь от околното румънско население. "Аромынь" е другото румънско име за тях, но обикновените хора ги наричат макидонь.
Възможно е и те сами да се нарекат така, тоест "македонци", а не само "аромуни" (армынь на езика им).

Доколкото разбрах понастоящем трудно се сдобива човек с македонско гражданство, понеже албанците не искат техният процент от населението на БЮРМ да се намали в резултат на масово даване гражданство на "етнически македонци" от други страни. Ако в бъдеще обаче македонците успеят да сменят закона (което не е чак толкова вероятно, ако се има предвид албанците) ще има 100-200 граждани с двойно гражданство българско и македонско в Пиринска Македония и тогава БЮРМ ще може да се намеси във вътрешните работи на България в защита на "македонското малцинство".

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3409334 - 31.07.2017 00:15 [Re: Негатор]

Болен човек, пелтечеше като луд. Надявам се подобни субекти и от двете страни все по-рядко да получават платформа да сеят омраза.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3409335 - 31.07.2017 00:18 [Re: Пиринец]

Ти пък никого не харесваш!

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3409341 - 31.07.2017 00:57 [Re: Пиринец]

Кво очакваш от Велизар Енчев?Ами човека си е рубладжия.Бая елементарен човек а навремето минаваше за котиращ се журналист.По интересно ми е,кои точно депутати отсъстваха при гласуването на Договорът с Македония?Ония прочути 34 души.Желю Бойчев например,там ли беше?

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Негатор
Античен вагабонтин

#3409342 - 31.07.2017 01:09 [Re: Лаф моабет]

Повърхностна ти е информацията! Доколкото знам, въпросният Желю е ходил на Каймкчалан с военните, когато са "щурмували" БЮРМ от гръцка територия!

http://armymedia.bg/archives/67107
http://www.focus-news.net/opinion/2016/0...i-na-varha.html

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3409343 - 31.07.2017 01:27 [Re: Негатор]

Кой тогава чете декларацията оня ден от името на БСП,против Договорот?Тоя ще надмине и Божо по "патриотизъм".
Клипчето...много добро!Миленко тва паметниче ли строши со чукот,бре?Голем героизъм!Ще ми липсват всичките тия простаци!Миленко,Мирка,бай Ристо,бай Ефтим,Велизар,Божо и слични...Форумов върви на закриване.Нема дразнители просто.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Редактирано от Лаф моабет (31.07.2017 01:36)

Негатор
Античен вагабонтин

#3409344 - 31.07.2017 02:34 [Re: Лаф моабет]

Не сте први за Велизар! Той единствен громеше Милошевич от екрна на БНТ всяка вечер - точно по времето, когато оня беше на самия връх и беше президент на съседна държва! Затова и го уволниха от телевизията, а Петър Стоянов го прати посланик в Хърватия ...
Велизар може да е "кон с капаци", но категорично не е корумпиран, а още по-малко е "рубладжия", оти и на ония не им цепи басма!

Негатор
Античен вагабонтин

#3409348 - 31.07.2017 02:46 [Re: Лаф моабет]

Изявлението, за което говориш, беше от Жаблянов и Иво Христов - последният бил со македонско потекло от демирхисарско (както сам се похвали)!

Негатор
Античен вагабонтин

#3409350 - 31.07.2017 03:25 [Re: Негатор]

Я каква парламентарна идилия!

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3409357 - 31.07.2017 11:11 [Re: Негатор]

Цитат:

Велизар може да е "кон с капаци", но категорично не е корумпиран, а още по-малко е "рубладжия", оти и на ония не им цепи басма!

А-а, не с тия номера.
В България има само рубладжии и евроатлантици. Трето положение не съществува.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4629

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.