ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Грција на Македонија ќе и го предложи името Вардарска Македонија
    #3406024 - 26.06.2017 16:26 [Re: Пиринец]

Република Македония си е най-първоначален български вариант с идеята за обединяването на българите в една българска държава, поради невъзможност за присъединяване към България. Тази идея е пропаднала, но Тито взаимства от нея с желанието си да прилапа Егейска и Пиринска Македония към Югославия, но титовата Македония практически е антибългарска, макар не съвсем с оглед на това, че тогавашните македонски българи са съумели да пробутат българинът Гоце Делчев за национален герой, както и Илинден за национален празник. Неща, които на практика продължават да ни държат свързани с Македония. Както и запазването на езика, ако ще и да е диалект. Можеше спокойно да си наложат сръбския, както в Нишко и Пиротско например...
Но така или иначе обстановката е променена и трябва да се реагира адекватно. На мен също най ми харесва Македония, но трябва да си запазим и приятелството с гърците, което е стратегически важно, според мен, за България. Така, че трябва да има някакъв компромис. Няма начин, както и навремето цар Фердинанд е трябвало да направи компромис с гърците, но той дори не е искал да преговаря с тях.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

#3406025 - 26.06.2017 16:33 [Re: Лаф моабет]

Албанците, доколкото съм разговарял с македонски албанци в Охрид се смятат не за македонци или тракийци, а подобно на хърватите за илирийци. Един вид наследници на древна Илирия, макар, че на практика в Средновековието Византия ги изселва от Кавказ в тези земи, които са си били български до тогава - например Драч(Дуръс), а и още има етнически българи в Албания, както и такива изселени от тези земи към България - например Арбанаси - Велико Търново - нарича се така на името на изселниците от Арбанашката земя т.е. Албания.
Това е, което аз знам по въпроса, но не знам, доколко го налагат политически. Май, като цяло си се съобразяват с държавата майка - Албания и геополитиката на великите държави за разлика от нашите български македонци. За това и албанците имат такава тежест днес в тази държава. Имат пълната поддръжка от Албания, а също и те си я поддържат.

--------------------

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3406031 - 26.06.2017 16:52 [Re: Негатор]

Република Вардария.

потребител
ветеран

Регистриран: 12.01.2013
    #3406042 - 26.06.2017 18:39 [Re: Tanya.]

За съжаление или за радост на някои името вече е заето. Преди завладяването от османските турци Византия е докарала отнякъде тюрки-християни, наричани вардариоти.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3406045 - 26.06.2017 19:48 [Re: потребител]

Цитат:

За съжаление или за радост на някои името вече е заето.

Ами тогава някакво красиво, ама исторически необременено име.

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3406047 - 26.06.2017 19:51 [Re: потребител]

Цитат:

За съжаление или за радост на някои името вече е заето. Преди завладяването от османските турци Византия е докарала отнякъде тюрки-християни, наричани вардариоти.

Иде реч за маджари май.... Или за перси, не си спомням. В хрисовула се говори за турци, ама на турците им викат перси в изворите. А колкото до албанците на коня, това дето Визанития ги преселила от Кавказ са приказки от света на диска.... Нищо общо няма между Кавказка Албания и Шкиперията.....

Бяло Конче
раванлия

#3406159 - 27.06.2017 14:37 [Re: Елби]

Оффф! С този диск. Ма кой живее на него не е ясно. Албанците са толкова автохонно население по тези земи, колкото и ние, и румънците, и гърците, и са толкова преселенци, колкото и ние сме. Направи си труда да направиш елементарна справка преди да репликираш заядливо.
Има различни теории за произхода на албанците. Иначе съвсем официално албанците се водят потомци на илирите, румънците потомци на даките, гърците потомци на елините - съвсем, съвсем официално - следователно тези древни племена по периферията на Балканите не са измрели, но ние които сме в центъра на Балканите не сме потомци на траките, защото траките били умрели - гътнали се преди Хан Апарух, който на практика не е бил хан и е преплувал Дунава с остатъците от разгромената си армия от хазарите, но за това пък тази разгромена армия разгромила могъщата армия на Източната Римска Империя т.е. Романия.
Дисковете са много и политиците си ги възпроизвеждат според интересите си. Така ли беше?

--------------------

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3406385 - 29.06.2017 16:21 [Re: admiral]

Што бараше тоа си доби...

Цитат:

Колкава цена ќе платиме за НАТО и за ЕУ?

КОЛУМНИ 29.06.2017 13:52

Кога пред десетина дена авторот на овие редови во интервју преку „Скајп“ за телевизијата „Нова“ кажа дека не би сакал да биде во кожата на премиерот Заев во поглед на очекувањата на народот за влез во НАТО и ЕУ доби сериозни критики (да не речам закани) од негови приврзаници и симпатизери, кои ваквиот став во оценија како нарачана вмровска атака на новата влада. За тие што го поддржуваат Заев, а не ги познаваат добро околностите во соседството, според првичните реакции од Атина и од Софија мојата анализа може да се смета за неточна. Заев во Софија и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во Атина беа пречекани коректно, од устите на Коѕијас и на Борисов течеше мед и млеко, а домашната антивмровска јавност е егзалтирана, небаре Македонија со едната нога е веќе во НАТО, а со другата први чекори од седум милји кон ЕУ. Но, реално, што, навистина, се случи и имаме ли причина да се радуваме на посетите на Софија и на Атина, како што се обидуваат да ни прикажат дел од медиумите и провладините креатори на јавното мислење?

Остатокот од кполумната ОВДЕ

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3406387 - 29.06.2017 16:38 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Дисковете са много и политиците си ги възпроизвеждат според интересите си. Така ли беше?

Точно така, важното е DJ да е окумуш.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3406391 - 29.06.2017 17:13 [Re: Бяло Конче]

Вместо да оФкаш и да пъшкаш, кажи има ли сериозен учен да твърди, че има каквото и да било общо между Кавказка Албания и тази на Балканите? Просто говориш наизуст и когато някой ти обърне внимание се започва едно пъшкане....не знам само какво ще се роди от него....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 33 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5125

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.