ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Внимание!Говори Институт за македонски јазик „Крсте Мисирков„
    #3430096 - 28.02.2018 12:33 [Re: bambaa]

ОК но тази твоя тема рано или късно ще бъде заключена и тези неща ще потънат в забвение. Защо не ги слагаш тук?

Извори, документи, свидетелства, текстове от първа ръка - част 2

Темата е закарфичена и ще бъде видима независимо от датата на последните постинги в нея.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3430112 - 28.02.2018 14:17 [Re: bambaa]

Македонската држава, нација и култура се измислени во рамките на Југославија

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3430131 - 28.02.2018 16:00 [Re: Негатор]

Цитат:

Македонската држава, нација и култура се измислени во рамките на Југославија

Измислени са по-рано, все пак идеята за македонска нация е хрумвала и преди това. Но са създадени в рамките на Югославия, и аз не виждам нищо грешно или срамно в това. Този проект едва ли щеше да е толкова успешен ако и самата България не беше казала на македонците "от днес вече не сте българи, оправяйте се". Но като се има предвид, че България е сред поразените страни във ВСВ, едва ли може да я обвиняваме, че просто е зарязала и "предала" македонските българи. Особено при хищници като Сърбия и (особено) Гърция, с които си е имала работа. И СССР.

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3430132 - 28.02.2018 16:17 [Re: Гай Баньо]

Патак гледай да не ти отнемат първото гражданство.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3430133 - 28.02.2018 16:24 [Re: admiral]

Цитат:

Патак гледай да не ти отнемат първото гражданство.

Пфффф.... "първото".

Негатор
Античен вагабонтин

#3430134 - 28.02.2018 16:28 [Re: Гай Баньо]

Т.нар. ранен македонизъм, както и коминтерновският македонизъм, направо си намирисват на българщина. Да не забравяме, че Коминтернът сътворява македонистката си концепция когато Вардарско е под сръбския ботуш и населението се смята за "южни сърби" ... На този фон, коминтерновският македонизъм се явява като някакъв уж невинен компромис, който все пак подронва сръбското господство ... Обаче, лъжи и компромиси от такъв тип винаги водят до крайности - справка - войнстващия (югославски или античен) македонизъм от по-ново време!

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3430135 - 28.02.2018 16:34 [Re: Негатор]

Тая помия комунистическа си я заври къде слънце не огрява. Това ли е новата опорна точка на БСП за държавните предателства, че македонизма миришел на българщина? БСП кога ще се извини за Македонизацията в Пиринско?

Първо, коминтернския македонизъм не мирише грам на българщина, а е агресивна антибългарщина. Не случайно всичките македонисти между двете световни войни са крайни комунисти и под властта на Москва. Идеята се развива, защото позволява на Москва достъп и контрол едновременно в България, Сърбия и Гърция. След ВСВ е много категорична позицията, защото гражданската война в Гърция позволява на Москва да потъпче договори с Великобритания и САЩ и да има претенции към територии през Македонизма в Гърция. Там отново всички македонисти са комунисти и антибългари, защото българщина точно след ВСВ се води фашизъм. Дори най-ранните македонисти - Димитър Благоев гордо заявава в парламента, че не е българин, а славянин от Македония.

Та коминтерския македонизъм не мирише на българщина, а е антибългарщин. Не е нужно да си фашист, за да си българин, но е задължително да си антибългарин, ако си комунист.

Редактирано от Пиринец (28.02.2018 16:35)

Негатор
Античен вагабонтин

#3430137 - 28.02.2018 16:50 [Re: Пиринец]

Щом казваш, значи е така - то потомците на македонизираните най-добре ги разбират тези работи!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3430149 - 28.02.2018 18:09 [Re: Пиринец]

За Коминтерна е ясно. Всеки знае за какво иде реч. Но в един по-ранен етап наистина си я има чисто българската идея - да се създаде държавата Македония, но българската държава Македония - по подобие на българската Източна Румелия.
Знае се, каква е била целта. В един по-късен етап - обединяване на Македония с България по подобие на Съединението на Княжество България и Източна Румелия или създаване на втора българска държава на Балканите.
Уви, засега този план е неуспешен. Но кой зае как ще се завъртят нещата в република Македония по нататък.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3430157 - 28.02.2018 19:11 [Re: Бяло Конче]

Македонизма не е движение за създаване на държавата Македония. Македония е идеология, която обеснява, че Македонската нация няма нищо общо с българската.

Това, че редица дейци са смятали, че мулти етническа Македония трябва да бъде автономна държава, съвсем не е равно, на коминтернските творби в Москва.

Виж Конче, Москва е център на власт, като Вашингтон, Лондон и сие. Този център на власт може да смени идеологията, която продава - Руска Империя - славянизация, интернационален комунизъм на класова основа или новата пропаганда за православни цености и прочие. Ние исторически винаги сме облъчвани от този център. Лондон е друг център на власт - британски империя, англосаксонска доминация - всяка империя обвива в приемлива идеология експанзията си, както САЩ говори за свобода и демокрация, а в историята си е подкрепяла десетки диктатори.

Нищо ново под слънцето, важно е ние какво правим при облъчването.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 33 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3524

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.