ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22749
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409010 - 26.07.2017 01:31 [Re: Лаф моабет]

Мъка, мъкааааа!

https://www.mkd.mk/kolumni/zoshto-bugarite-nemaat-pravo-na-zaednichka-proslava-na-ilinden
https://www.mkd.mk/kolumni/treta-majka-za-chestvuvanje-na-ilinden

Тежко лято за македонизмот!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Han_Solo
тук-там скачащ харадъгър
***

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 8403
От: София
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409024 - 26.07.2017 15:59 [Re: Негатор]

Цитат:

На заседанието обаче Борисов обяснява, че в договора се използва терминът "общата ни история", с който "казваме, че историята ни обединява, а не ни разединява."
http://www.dnevnik.bg/sviat/2017/07/26/3...ata_propaganda/

Така си и мислех, заедничка история има в договора.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6499
От: Дупница
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409025 - 26.07.2017 16:18 [Re: Han_Solo]

Хахаха

http://kurir.mk/magazin/tvitovi/dhaferi-...e-od-drzhavava/

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6499
От: Дупница
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409028 - 26.07.2017 17:19 [Re: хан Ацо]

Генерал-губернатора Рубин е доволен,явно текста на договора за добросъседство е писан в краварското посолство.

"Посланик Рубин доволен: Разбрахте се с Македония!"

http://www.dnes.bg/usa/2017/07/26/poslanik-rubin-dovolen-razbrahte-se-s-makedoniia.348457

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6499
От: Дупница
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409030 - 26.07.2017 17:28 [Re: хан Ацо]

Владата го објави договорот што ќе биде потпишан на 1 август меѓу премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, и бугарскиот премиер, Бојко Борисов. Со договорот, меѓу другото, Бугарија се обврзува дека нема да и стави вето на Македонија за влез во ЕУ и НАТО.

Во членовите што беа третирани како контроверзии во јавноста стои дека ќе се формира заедничка мултидисциплинарна комисија за историја и за образовни прашања, која ќе даде толкување на историските настани засновани од историски извори. Таа ќе поднесува извештај еднаш годишно пред владите на двете земји.

Со заемна соглансот двете страни ќе организираат чествувања историски настани и личности. Ниту една од страните нема да поттикнува и поддржува дејства насочени против другата земја, кои имаат непријателски карактер. Нема да пројавуваат територијални претензии една кон друга. Во договорот исто така стои правото да ги застапуваат интересите на своите државјани во другата земја, со потврда од Македонија дека ништо во нејзиниот Устав не треба да се толкува како мешање во внатрешните работи во Бугарија, со цел да го заштити статусот на лицата што не се државјани на Македонија, што се однесува на нашето малцинство во таа земја.

Двете земји ќе формираат меѓувладина комисија која еднаш годишно ќе организира средби, со напомена дека договорот што се потпишува може да биде изменет, а може да биде и целосно повлечен ако една од земјите го побара тоа.

Договорот ќе биде потпишан на македонски јазик во согласност со Уставот на РМ.

http://makfax.com.mk/daily-news/заев-го-објави-договорот-со-бугарија/

На първо четене изглежда че ние няма да им правим проблеми за влизането им в ЕС и НАТО,а те ще продължават да се държат арогантно и обидно към България и българите.Тенкю мистър Рубин,тенкю мистър Борисоф.

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6499
От: Дупница
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409031 - 26.07.2017 17:51 [Re: хан Ацо]

https://youtu.be/s0ydlFSKcAs


Пресконференция на Зоран Заев относно договора

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Han_Solo
тук-там скачащ харадъгър
***

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 8403
От: София
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409036 - 26.07.2017 18:57 [Re: хан Ацо]

От думите на Заев излиза, че в договора ще има формулировка "подписано на македонски език, според конституцията на РМ" и няма да има наше искане за отказ от грижи на Македония за правата на македонците в България. Тоест, ще изпълним всички техни искания, а в замяна ще получим неясната формулировка "общата ни история", без да е ясно дали под това не се разбира само времето на двете световни войни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Han_Solo
тук-там скачащ харадъгър
***

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 8403
От: София
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409037 - 26.07.2017 19:08 [Re: Han_Solo]

А, ето, и журналята така са го разбрали Заев.

Цитат:

На пресконференция Заев каза още, че договорът "ще се подпише на македонски език съгласно конституцията на Македония и на български език съгласно конституцията на България. Ще бъде в два екземпляра, на македонски и български". Той увери, че със сключването да проточилото се с години споразумение двете държави се задължават да работят заедно "срещу словото на омразата и провокациите" и да се противопоставят на негативните кампании.

Според министър-председателя договорът също така ще защитава интересите на македонското малцинство в България.
http://www.dnevnik.bg/allnews/today/

Само Александър Македонски остана да им признаем и сме им топ-приятели.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7095
От: Журче
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409038 - 26.07.2017 19:13 [Re: Han_Solo]

Айде айде, стига се паникьосвате, ето текста на договора:
http://plusinfo.mk/vest/121639/dogovorot...ija-integralno-

Е много страшен тоя договор, "само" 8 години отне съставянето му.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6499
От: Дупница
Re: Какво стана с общите празници?
    #3409039 - 26.07.2017 20:08 [Re: Han_Solo]

Това особено ме нервира,приемаме тезата на македонизма че македонците са отделен народ.Трябваше формулировката да бъде:"гражданите на Република България и гражданите на Република Македония.
Цитат:

интересите на народите на Република Македонија и Република Бугарија,
--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 47 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10874

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.