ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409431 - 01.08.2017 19:50

Има различни мнения по поставения въпрос, но нека да започнем с оптимистите! Ето една емоционална статия, която впечатлява:

http://bgnes.com/bez-filtyr/bez-filtyr/4526698/

Предстои да видим кой е "победил" и какво ще стне по-нататък!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409434 - 01.08.2017 20:07 [Re: Негатор]

Огън и жупел против договорот!
http://infomax.mk/wp/%D0%B4%D0%BE%D0%B1%...D%D0%B8-%D0%B8/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6471
От: Дупница
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409445 - 01.08.2017 21:17 [Re: Негатор]

Рапорт од Софија: Метропола прекрасна

Од 10 таксисти кои не возеа во Софија во текот на 24 часа, ниту еден немаше појма за договорот со Македонија, ете колку сме им ние битни на Бугарите!!!

ЗНАЧИ - ГИ БОЛИ ТАСЕ!!!

Една келнерка, кога и кажавме дека сме Македонци, ни рече - А КАКО Е ВО БЕЛГРАД?!

Значи, они не ни знаат каде е Македонија и што се тоа Македонци, се што е север од граница за нив е ЈУГОСЛАВИЈА БРАТЕ МИЛИ!!!

Значи, си живеат живот европски, си шетаат пудлици и булдози, во текот на еден ден видовме едно 10.000 кучиња, што на плоштад, што по парковите, што на главната улица Витоша... Во Скопје за цела година не сум видел толку пудлици и булдози колку што видов за еден ден во Софија, што значи дека браќата Бугари добро се опариле, за да чуваш такво куче ти требаат по 500 денари дневно за храна, време, ветеринари, разни играчки, огрлици и триста курци и палци...

Улици, паркови, згради, све најново, имаат чичка ново метро со мармер кој сија, мислам дека е направено сега, во последниве 5-6 години, имаат најнови тролејбуси плаво-жути, тазе распаковани, народот дотеран, среден, кафичите светски, цените доста пристапни, крцаат со народ, значи си живеат они убав живот, нови трговски центри во амерички стил со надворешна илуминација и стакло, а не како кај нас што се, како кутии пластични безлични тие малку што ги имаме...

Град мегаломански богат, метропола прекрасна која може да се носи и со Лондон и со Њујорк. Поентата ми е дека не сме им ние потребни на Бугарите, им чуе нив за нас, туку ние имаме потреба од нив за да се закачиме на нивниот воз кој шиба кон цивилизацијата, а ние испаднавме во 19-ти век!

https://okno.mk/node/65728

Хихихи,все едно Бойко Борисов е поръчал текста

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.

Редактирано от хан Ацо (01.08.2017 21:20)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409447 - 01.08.2017 21:21 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Хихихи,все едно Бойко Борисов е поръчал текста


а кой ти казва, че не е?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6471
От: Дупница
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409448 - 01.08.2017 21:35 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Хихихи,все едно Бойко Борисов е поръчал текста


а кой ти казва, че не е?
Абе виждам аз най отдолу сред партньорите на първоизточника Макфакс да пише USAID ,най вероятно правителството на мистър Рубин стои зад "фейлетона".

BTW. Цитирам мистър Рубин:"Бъдещето на България е като мултиетническо, мултирелигиозно общество. "

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2017/03/14...shtestvo.334786

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6471
От: Дупница
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409450 - 01.08.2017 21:41 [Re: хан Ацо]

19 јули/1 август 2017 лето Господово

Оградувајќи се однапред од каква било партиска и политичка припадност, наклонетост, протежирање нечија страна и сл., како монашко братство кое повеќе од 20 години верно и служи на светата Македонска православна црква – Охридска архиепископија и на Татковината Република Македонија, би сакале и ние јавно и транспарентно да го искажеме нашиот став во поглед на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија.

Бидејќи пропагандните отрови вбризгувани во поединечната и колективна свест на македонскиот човек и народ од територијата на денешна Р. Македонија во текот на скоро еден век полека го губат своето погубно дејство, настапи време кога можеме слободно да го кажеме своето мислење за некои важни државни прашања, но и без страв и фрустрации да погледнеме во нашето национално минато и да дознаеме дека македонската самобитност и државност се крепат на подвигот и крвта на недобројните наши родољупци и херои на слободата. Лесниот и нецензуриран достап на историските извори денес, ни овозможува да проѕреме длабоко во историскиот бит на Македонецот, непосредно, лично, без никакви идеолошки призми и матрици. Затоа, крајно време е со здрави и трезвени очи да погледнеме во блесокот на нашата сјајна историја, која самата по себе, без никакви додавки, криења, извртени толкувања и сл., не прави да бидеме горди Македонци, достоинствени носители на европските цивилизациски придобивки.

Меѓутоа, културниот идентитет и националната посебност, колку и да звучи парадоксално, подразбираат и заедништво и испреплетеност со други идентитети и посебности. Пример за таква историска симбиоза се македонскиот и бугарскиот народ. Таа вродена вековна близост се пројавува во многу значајни сегменти од општественото живеење: јазик, фолклор, култура, настани, дејци… Впрочем, да не заборавиме и дека нашите два народа имаат една цивилизациска лулка, заеднички крштелен купел – имено, мисијата на Светите Браќа Кирил и Методиј и особено на нивните свети ученици, покрстувањето за време на Светиот Рамноапостолен цар Борис-Михаил и почетокот на заедничката писменост. Тоа ни дава право, или подобро кажано, обврска да го негуваме тоа духовно сродство и близина, без притоа, се разбира, да се негираме и омаловажуваме едни со други во нашите културни особености. Всушност и брат со брат се разликува, и семејство со семејство, и град со град, и област со област, и говор со говор… Но, не смееме да дозволиме различностите да станат главниот фактор во нашите меѓусебни односи и причина за омраза и раздор. Напротив, многу повеќе се нештата што не обединуваат, а и самите различности треба да ги гледаме како наследство од нашето заедничко суштествување.

Врз основа на ова, сметаме дека Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија, чиј зародиш треба да го лоцираме уште во почетоците на независната и самостојна македонска држава, е природна последица на историските текови. Тој просто не е само потпис на една влада и премиер и друга влада и премиер, туку логичен и ненаметлив исход на културните и општествени збиднувања во двете држави. Според наше мислење, договорот е срочен во духот на европското право, без двосмислени политички фрази, без никакви навреди, потценувања или превагнувања на едната или другата страна. Дополнителен аргумент за неговата полезност е и суштинската потреба да се има најблизок соработник и сосед пријател, особено за дејствување во меѓународно поле. Во контекст на ова, сметаме за потребно да потсетиме дека Р. Бугарија беше првата земја што ја призна Р. Македонија и што изврши дипломатско влијание за Русија да ја признае. Исто така, таа беше земјата што значително помогна Македонија да не дојде до финансиски крах, кога во 1994 година беше воведено трговско ембарго кон нашата држава. Дополнително, посебно значаен факт е тоа што во договорот заедничката историја се јавува не како јаболко на раздорот, ами како мост кој „ги поврзува двете држави и нивните народи“.

Замолувајќи ги сите читатели нашиот став да не биде злоупотребен за политички цели и надмудрувања, ќе завршиме со краткиот, но многу длабок и прекрасен псалм на светиот цар и пророк Давид за благословената братска љубов:

Колку е убаво и колку е мило кога браќата живеат заедно! Тоа е како миро врз главата што се лее по брадата, брадата Аронова, што се лее по полите од одеждата негова; како роса ермонска, која паѓа на горите Сионски, зашто Господ дал благослов и живот вечен (Псалм 132).

Монасите и монахињите заедно со нивниот Старец, Архимандрит Партениј,
од Свештениот Бигорски манастир.


http://bigorski.org.mk/stavovi/za-dogovorot-za-prijatelstvo-pomegju-makedonija-i-bugarija/

Ребугаризација на дело,со големи чекори

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.

Редактирано от хан Ацо (01.08.2017 21:43)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mit
ентусиаст
*****

Регистриран: 13.04.2013
Мнения: 277
От: Plovdiv
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409455 - 01.08.2017 22:26 [Re: хан Ацо]

Точно на тази дата ехти и гласът на Кремъл

Zaev reira upad Srba u Makedoniju?
„Службите за вътрешно разузнаване са получили предупреждение, че съществува сериозен риск от планирането да подклаждат напрежение между Сърбия и Македония, в които те са участвали албанци и част от властите в Скопие...“

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/pol...ba-u-Makedoniju


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409457 - 01.08.2017 22:43 [Re: хан Ацо]

Амин!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409460 - 01.08.2017 23:34 [Re: Mit]

Цитат:

съществува сериозен риск от планирането да подклаждат напрежение между Сърбия и Македония


Не звучи много логично. Напрежение между Сърбия и Македония би приближило последната към България.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409462 - 01.08.2017 23:50 [Re: admiral]

Вероятно се разбира в смисъл,че самата Влада на Заев организира това напрежение за да приближи по-безболезнено Македония към Бугария.Теория на конспирацията...

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409465 - 02.08.2017 00:05 [Re: Лаф моабет]

Не е ли малко рано?
Изборите минаха.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409466 - 02.08.2017 00:37 [Re: admiral]

Другите идат.Тука,на Балканите сме така...пътуваме от себе си към себе си.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409470 - 02.08.2017 00:47 [Re: Лаф моабет]

Мъка, мъкааааа!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409471 - 02.08.2017 02:34 [Re: Негатор]

За Договорот за пријателство помеѓу Р. Македонија и Р. Бугарија

http://bigorski.org.mk/stavovi/za-dogovorot-za-prijatelstvo-pomegju-makedonija-i-bugarija/

Да са живи и здрви духовниците бигорски!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409508 - 02.08.2017 16:18 [Re: Негатор]

Всяко нещо си има начало и край. Този договор е начало на сближението между Македония и България, и край на разделението на нашият вековен един народ живеещ понастоящем в две държави.
Да бъде!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409754 - 03.08.2017 23:37 [Re: Бяло Конче]

Впрочем,целиот демократски свет го поздрави историскиот договор помеѓу Македонија и Бугарија,како значаен исчекор кон иднината и евро-атлантските интеграции на Република Македонија.
П.С. Не чух мнението на Мария Владимировна като говорителка на Руското Външно или поне в социалните мрежи.Нещо не е активна този път.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409756 - 03.08.2017 23:45 [Re: Лаф моабет]

Цитат:


П.С. Не чух мнението на Мария Владимировна като говорителка на Руското Външно или поне в социалните мрежи.Нещо не е активна този път.Те въобще не признават правителството на Заев. Имат изявление от днес, че на Груевич Западът не му позволил да състави правителство. Всеки да го разбира както си иска. Геополитика, лайк ит ор нот, туй йе дереджето.

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409758 - 03.08.2017 23:59 [Re: Лаф моабет]

http://dnes.dir.bg/news/makedonia-rusia-nato--rusia-mik-pens-26177792?nt=4
Ето го изявлението на таваришшите

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3475
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409842 - 04.08.2017 09:01 [Re: admiral]

Страхотна статия за Вапцаров в Дневник. Просто дори не съм я дочел и ви я поствам.

http://www.dnevnik.bg/analizi/2017/08/04/3018448_vapcarov_i_makedonizmut/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6471
От: Дупница
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409843 - 04.08.2017 10:26 [Re: Пиринец]

Едностранчива статия,нема ниту еден збор за неговиот татко,кој бил врховист и бугарски шовинист, личен пријател на нај големиот бугарски империјалист царот Фердинанд

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409845 - 04.08.2017 14:36 [Re: Пиринец]

К'во толкова му е страхотното в статията?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3475
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409862 - 04.08.2017 17:34 [Re: хан Ацо]

Надявам се комисиите да направят именно това, детайелен анализ на табута от двете страни. В България също има табута - ранния македонозъм, Чуповски и прочие, ролята на българската комунистическа партия през втората световна война и така нататък. Македонския литературен кражок, точно от това имаме нужда, да падат табутата и да анализираме общото, като уважаваме различното. Македония 70 години има съвсем различна история от нашата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409875 - 04.08.2017 20:36 [Re: Елби]

Цитат:

http://dnes.dir.bg/news/makedonia-rusia-nato--rusia-mik-pens-26177792?nt=4
Ето го изявлението на таваришшите
"Уважаеми потребители,

Поради технически проблем страницата е временно недостъпна.
Екипът е уведомен и работи по отстраняване на проблема. Разчитаме на Вашето търпение и Ви очакваме отново.

Екипът на Dir"

Май нещо са насрани червенoтиквеничковчетата в ДИР. Бих им предложил да си сменят адреса на dir.ru.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409876 - 04.08.2017 21:47 [Re: Пиринец]

Типично по български...Ще създаваме комисия!Глупост голяма!И тая комисия като какъв ще определи Вапцаров?Аз го определям само като "безкрайно предан на Партията".Пишел стихове по поръчка на Цвятко Радойнов!Ама били несполучливи.Естествено,че са несполучливи!Щото са по поръчка.Ама ей т`ва е сполучливо:
Но в бурята ще бъдем пак със тебе,
Народе мой,защото те обичахме!

Пита се в заданието:
За кой народ зборува Поетот?

Не ни трябва комисия а информация.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409895 - 04.08.2017 23:47 [Re: Лаф моабет]

Яз викам дека зборува за трудовиот народ! Инаку, въпросът е ирелевантен, доколкото по това време е постоел само един народ! Вапцаров не е и сънувал дека еден ден ке има държава БЮРМ со "посебен" народ, нито некогаш е одил на нивната денешна територия!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409899 - 05.08.2017 00:23 [Re: Негатор]

Никола Јонков Вапцаров (7 декември 1909 - 23 јули 1942) — македонски писател и комунист роден во Банско, Пиринска Македонија (денес Бугарија)Бил член на Сојузот на бугарските писатели. Посмртно е добитник на почесната Меѓународна награда за мир во 1952 година.
Вапцаров бил најсилен поетски талент меѓу Македонците кои твореле на други јазици, освен на македонскиот/па кога е пишал на македонски? /. Неговата единствена стихозбирка со наслов „Моторни песни“ содржи 20 песни напишани на бугарски јазик.Нему му е доделено едно од видните места во бугарската литература, иако тој самиот и во животот и преку својата поезија недвосмислено изјавувал дека е Македонец и дека ништо друго не би можел да биде и покрај тоа што создавал на бугарски јазик.

Тука друго се зборува. В Комисията ще се замерват с вакви работи.Додека я сформират обаче,Груевски ке се върне на власт и ще разтури седенката.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409905 - 05.08.2017 01:08 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Додека я сформират обаче,Груевски ке се върне на власт и ще разтури седенката.


Така е при демокрацията — всекиму идва и ред и шанс.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409935 - 05.08.2017 13:19 [Re: Пиринец]

Цитат:

В България също има табута - ранния македонозъм, Чуповски и прочие,...
Какви БГ табута, какви 5 лева? Навсякъде около ранния мкедонизъм мирише на сръбски консули и на "автори", които спешно са се нуждаели от пари! То пък един дълбок академизъм трябва за да се открият тези работи, няма що!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3409966 - 05.08.2017 23:03 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

В България също има табута - ранния македонозъм, Чуповски и прочие,...
Какви БГ табута, какви 5 лева? Навсякъде около ранния мкедонизъм мирише на сръбски консули и на "автори", които спешно са се нуждаели от пари! То пък един дълбок академизъм трябва за да се открият тези работи, няма що!+1

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6471
От: Дупница
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410190 - 07.08.2017 09:19 [Re: Бяло Конче]

Безродниците атакуват,да живее Дойче веле,чичко Сорос и кинтите от фондации!

https://m.offnews.bg/news/DW_18800/Ivajlo-Dichev-Vzemete-Makedoniia-ot-istoritcite_662203.html

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410196 - 07.08.2017 12:17 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Безродниците атакуват,да живее Дойче веле,чичко Сорос и кинтите от фондации!

https://m.offnews.bg/news/DW_18800/Ivajlo-Dichev-Vzemete-Makedoniia-ot-istoritcite_662203.htmlМного противно човече е Ивайло Дичев и типично по нашенски пише за неща, от които хал-хабер си няма. Прогресивна работа

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410199 - 07.08.2017 13:29 [Re: хан Ацо]

Още едно мнение:
http://epicenter.bg/article/Makedoniya-poligon-za-dokazvane-na-predanost/133630/11/33

Кево - в ролята на хардлайнер!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410213 - 07.08.2017 16:53 [Re: хан Ацо]

Точно, типично соросоидно писание...Леко и мазно се опитва да обърне нашата история в такава удобна за манипулиране...Не се знаело що е българин през 19-ти век, Самуилова България била едва ли не само на територията на днешна Македония, било срамно да си припомняме окупацията на Македония от България по времето на Хитлер. Само тези "гениални" мисли стигат, за да се използва подобна статия за вторични суровини и нищо друго.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410215 - 07.08.2017 16:59 [Re: Негатор]

Работата си е на кантар, така или иначе. Според мен договорът си е все пак крачка напред, но да не излезе: "Прелъстена и изоставена."
Зависи си до голяма степен и от нашите политици. Мисля, че имат уникален исторически шанс.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410219 - 07.08.2017 17:14 [Re: Негатор]

Цитат:

Още едно мнение: ...
еее, ама то не брои щом не е написано във форума.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410324 - 08.08.2017 21:49 [Re: Tanya.]

Се успокоив!Церемонията по откриването на футболският мач за Суперкупот на Европа во Скопие беше семпла и много хубава.Традиционен фолклор и децата от школата за глухонеми.Се плашех,дека Ни чека връщане към античките корени.Дали ако беше Груевски би го направил?

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410329 - 08.08.2017 22:16 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Се успокоив!Церемонията по откриването на футболският мач за Суперкупот на Европа во Скопие беше семпла и много хубава....А аз току що похвалих Тофи ... уеб страница


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410331 - 08.08.2017 23:04 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Се успокоив!Церемонията по откриването на футболският мач за Суперкупот на Европа во Скопие беше семпла и много хубава.Традиционен фолклор и децата от школата за глухонеми.Се плашех,дека Ни чека връщане към античките корени.Дали ако беше Груевски би го направил?Ех, то се знаеше, що не ме пита, щеше да се успокоиш много по-рано. Няма скоро да видиш антиколюбни прояви.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410423 - 10.08.2017 17:26 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Няма скоро да видиш антиколюбни прояви.


Скука-а, скука!

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410455 - 11.08.2017 06:34 [Re: admiral]

Не е важно да е името Македония. Мизия, Тракия и Македония се е исто. И най-важното - има избор. Така, че Македония може спокойно да си смени името.
Ако се казваш Миле Йорданов Драганов - дали ще ти викат Миле или Йорданов, или Драганов - все за една личност става дума.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410563 - 13.08.2017 12:15 [Re: Бяло Конче]

Време е за шут на Груевски!

http://www.bgonair.bg/brjuksel-1/2017-08-12/ekskluzivno-v-bryuksel-1-petar-bogoyeski-ot-vmro-dpmne


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3410578 - 13.08.2017 17:16 [Re: Негатор]

Ами наистина е време. Не виждам защо нашите политици се лигавят с този отявлен антибългарин в който тече българска кръв - накратко - осъзнат предател. Шут и хайде у лево.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 1770
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411023 - 17.08.2017 20:09 [Re: Бяло Конче]

Се надевам дека поддршката на БПЦ и МПЦ на договорот за добрососедство ќе допринесе за негово брзо и доследно имплементирање и почитување...

http://www.faktor.bg/bg/articles/mneniya...atsionna-lyulka


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3923
От: Vienna
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411024 - 17.08.2017 20:16 [Re: balkanec]

Отиде си Панде Ефтимов Прочети още на: http://www.dnes.bg/obshtestvo/2017/08/13/otide-si-pande-eftimov.350195[/url]

На 85 години си отиде един от най-големите пазители на българщината в Македония Панде Ефтимов, след продължително боледуване, съобщава "Фокус".

Панде Сотиров Ефтимов е роден на 15 март 1932 г. в село Претор, Преспанска околия. Внук е на революционера и виден деятел на ВМРО Панде Суджов в Долна Преспа, убит от сръбската жандармерия на 22 март 1927 г. В спомените на Иван Михайлов се твърди, че е убит от свръхдоза морфин, инжектирана му от сръбски лекари, след раняване.

По време на образованието си, както сам казва е учил на български, на албански, на италиански и на сръбски език. Завършва Педагогика и Филология в Скопие през 1956 г. Заради отказа си да се отрече, че е българин по произход е арестуван през 1957 г. и е в затвор до 1961 г.

За втори път е арестуван през 1971 г. и лежи в затвора до 1974 г. Участва в създаването на редица патриотични организации в Македония, както и при формирането на ВМРО-ДПМНЕ през 1990 г.

Организатор е на поставянето на паметната плоча на Мара Бунева на брега на река Вардар, на отбелязването на годишнините на Тодор Александров, на подполковник Борис Дрангов и на други български национални герои, родени и свързани с Македония. Активен член е на Българският културен клуб.

Автор е на книги с поезия и разкази. Награждаван е с български ордени и медали. Българското му гражданство е възстановено през 2007 г.

"Аз не правя разлика между Македония и България. Изобщо не ги деля. Как да ги деля?" - каза той в едно от последните си интервюта., припомня БТА.

Министерството на външните работи на Република България поднесе своите съболезнования на роднините, близките и приятелите на Панде Сотиров Ефтимов.

Прочети още на: http://www.dnes.bg/obshtestvo/2017/08/13/otide-si-pande-eftimov.350195

Лека му пръст и да почива в мир!!!--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411093 - 19.08.2017 00:32 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Путинизация на ДПМНЕ или груевизация на "Единна Русия"?

http://tatkovina.info/2017/08/16/%d0%bf%...b8%d0%b7%d0%b0/

http://www.bloombergtv.bg/svetat-e-bizne...retarpya-zaguba


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411117 - 19.08.2017 15:33 [Re: Негатор]

Ангел Џамбаски, европратеникод ВМРО-БНД на Каракачанов, повторно употребува жесток национализам и агресивен говор, присвојувајќи го илинденското востание како себугарско и нарекувајќи ја борбата на илиденците борба за голема Бугарија.

http://republika.mk/812177

Ама че интересно!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411118 - 19.08.2017 15:38 [Re: Негатор]

Ето така се правят "новини" при Груевски и Ким Чен Ун!

http://kurir.mk/makedonija/vesti/angel-d...-do-tsrno-more/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411120 - 19.08.2017 16:26 [Re: Негатор]

Цитат:

Ангел Џамбаски, европратеникод ВМРО-БНД на Каракачанов, повторно употребува жесток национализам и агресивен говор, присвојувајќи го илинденското востание како себугарско и нарекувајќи ја борбата на илиденците борба за голема Бугарија.

http://republika.mk/812177

Ама че интересно!
Ова значи дека доколку некоја влада, оваа или било која идна, не го почитува капитулантскиот договор во кој Заев прифати се што Бугарија побара, а не се избори за ништо што е македонски интерес, тогаш Бугарија ќе не блокира за влез во Европската унија.


Ха ха ха, хо хо. Смешници!!! Демек без подписан договор, "Бугариjа" не може да блокира Македония?

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411122 - 19.08.2017 17:44 [Re: Simulant]

Цитат:

"Бугариjа"защо македонците изпускат буквата "л" в името на България?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411123 - 19.08.2017 17:48 [Re: Tanya.]

Цитат:

защо македонците изпускат буквата "л" в името ба България?


За да ни дразнят?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411125 - 19.08.2017 18:43 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

защо македонците изпускат буквата "л" в името ба България?


За да ни дразнят?И без това много българи произнасят Л като У.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411128 - 19.08.2017 21:28 [Re: Гай Баньо]

http://komentar.mk/archives/37676
Шо зборува овой архимандрит,бре?И црквата била на овие татариве...

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411134 - 19.08.2017 23:03 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

http://komentar.mk/archives/37676
Шо зборува овой архимандрит,бре?И црквата била на овие татариве...Кой очакваше, нали?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411143 - 20.08.2017 00:24 [Re: Гай Баньо]

Еееееех!Ми липсуват колумните на тетка Мирка - Класната!

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411144 - 20.08.2017 00:34 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Еееееех!Ми липсуват колумните ....тази вечер кой му иде в повече споменаването на руското, кой му липсва руската следа в политиката на Мк

Угодия няма.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411151 - 20.08.2017 02:12 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Еееееех!Ми липсуват колумните на тетка Мирка - Класната!Че тя и сега си вади колумни.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411158 - 20.08.2017 13:40 [Re: Гай Баньо]

Къде пише сега?От време на време намирам по някоя колумна в нет-а.Тая преди Илинден беше последното което четох от нея.Иначе е просто неотразима.Такъв език не биха използвали дори и циганите каруцари,камо ли официални медии.

Годинава, по фотографирањето на американската окупаторска војска пред триумфалната капија, по одржаната смотра на припадниците на бившата АРМ пред квислингот Радмила Шеќеринска и шефот на евнусите, нашиот Чембрлен, Црпко Заев, во отсуство на делегитимизираниот врховен командант (забравам му името), а во нападно ем вулгарно присуство на манијакот и наци-самодржец Џес Бејли, очекуваме во Крушево, на Мечкин камен и во Свети Спас, протоколарно јавно мочање врз илинденските светилишта од страна на вандалите: Учката и балист Џафери ќе блуе на Мечкин камен, Вулгарот (изворно име на денешниве словенизирани Бугари по племето Вулгари кое како придружба слугинска освојуваше и пљачкаше со Монголите, Татарите и Османлиите) и фашист Бојко Борисов со муртинскиот безр’бетен кастрат Црпко и дворот на шарените СДС трансџендери ќе му аплаудираат, а фирерот „ас сакинг“ Бејли ќе ги гледа од високо.
По рамковниот, мајскиот, пржинскиот, великоалбанскиот и бугарскиот договор, тој може да каже како Клинтонка: ДОЈДОВ ГИ КАСТРИРАВ, УБИЕНИ СЕ.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411159 - 20.08.2017 13:45 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Къде пише сега?От време на време намирам по някоя колумна в нет-а.Тая преди Илинден беше последното което четох от нея.Иначе е просто неотразима.Такъв език не биха използвали дори и циганите каруцари,камо ли официални медии.

Годинава, по фотографирањето на американската окупаторска војска пред триумфалната капија, по одржаната смотра на припадниците на бившата АРМ пред квислингот Радмила Шеќеринска и шефот на евнусите, нашиот Чембрлен, Црпко Заев, во отсуство на делегитимизираниот врховен командант (забравам му името), а во нападно ем вулгарно присуство на манијакот и наци-самодржец Џес Бејли, очекуваме во Крушево, на Мечкин камен и во Свети Спас, протоколарно јавно мочање врз илинденските светилишта од страна на вандалите: Учката и балист Џафери ќе блуе на Мечкин камен, Вулгарот (изворно име на денешниве словенизирани Бугари по племето Вулгари кое како придружба слугинска освојуваше и пљачкаше со Монголите, Татарите и Османлиите) и фашист Бојко Борисов со муртинскиот безр’бетен кастрат Црпко и дворот на шарените СДС трансџендери ќе му аплаудираат, а фирерот „ас сакинг“ Бејли ќе ги гледа од високо.
По рамковниот, мајскиот, пржинскиот, великоалбанскиот и бугарскиот договор, тој може да каже како Клинтонка: ДОЈДОВ ГИ КАСТРИРАВ, УБИЕНИ СЕ.
Дай линк да го прочитам овой "шедьовор" во оригинал. BTW шопите в Драгалевци нямат толкова каруцарски език...

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

Редактирано от Simulant (20.08.2017 13:46)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411160 - 20.08.2017 13:58 [Re: Simulant]

http://zurnal.net/?tag=%D0%BC%D0%B8%D1%8...%81%D0%BA%D0%B0

Еве,тука малко колумни от "нещото" наречено Мирка.Да си имаш за забавление през лятото.Най я харесвах кога пишуваше во Дневник.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411161 - 20.08.2017 14:10 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Къде пише сега?От време на време намирам по някоя колумна в нет-а.Тая преди Илинден беше последното което четох от нея.Иначе е просто неотразима.Такъв език не биха използвали дори и циганите каруцари,камо ли официални медии.Ами да, такива лудаци са вмороните. А Мирка сега пише в портала на Миленко, dudinka.mk. Не я чета, едно нейно изречение ми стига за да разбера колко е изкукуригала.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411163 - 20.08.2017 15:06 [Re: Гай Баньо]

Един се е фатил здраво за бай ти Ристо Никовски!

http://plusinfo.mk/mislenje/3223/dijalog...mozen-i-zaluden


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411166 - 20.08.2017 16:27 [Re: Лаф моабет]

Сетих се коя е, като я видях на снимката. Всъщност не знам това същество дали е жена, но явно страда от тежък хормонален дисбаланс отразяващ се много неблагоприятно върху психическото и здраве. Май е контингент на Бардовци...

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3923
От: Vienna
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411181 - 20.08.2017 20:51 [Re: Лаф моабет]

Ей, момчета 100 години сте по македонски форуми и се не се научихте да читате мегю редовете, ей...

Както винаги съм казвал за 70 години и 20 сръбски псувни, толкоз, това е цветът на фиромската нация, затова и по форумите им е пълно с интелкти.

П.С. Между-другото преди бях противник, но сега няма да е зле всяка статия към фирмски вестник да я пействаме тук със заглавие, автор и вестник. Всичките им статии са на линкове, които след 10 дни се разпадат и не съществуват, сега като се порових в сайта го установих и това се прави целенасочено. Вече сме загубили така или иначе всичко от фирмската мисла от Утрински и Дневник, както и от Нова Фиромия

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411186 - 20.08.2017 22:36 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Вече сме загубили така или иначе всичко от фирмската мисла от Утрински и Дневник, както и от Нова Фиромия
Голема щета за светската мисла!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411212 - 21.08.2017 10:57 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

П.С. Между-другото преди бях противник, но сега
... ....


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411218 - 21.08.2017 12:42 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

https://news.bg/world/sarbiya-iztegli-diplomatite-si-ot-skopie.html
Сърбите си дърпат дипломатическите представители. Руснаците няма да оставят току -така работата докато не подпалят пак Балканите.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411219 - 21.08.2017 13:36 [Re: Елби]

Мъка, мъка - иде евроинтеграцията!

http://republika.mk/812657


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411228 - 21.08.2017 15:33 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Вече сме загубили така или иначе всичко от фирмската мисла от Утрински и Дневник, както и от Нова Фиромия


Най съжалявам за материалите на г-н Момироски.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411229 - 21.08.2017 15:41 [Re: Негатор]

Иде Видовден. Сърбия няма избор. Досега Гърция я поддържаше, относно концепцията да имат обща граница за сметка на България...но самите гърци също са в затруднено положение. Москва от друга страна няма силата и възможностите да влия върху Македония по начина по който САЩ могат. Ако можеше да влияе върху събитията в екс Югославия - на първо място шеше да удари на сърбите рамо за Косово и отделно нямаше да допусне Черна Гора в НАТО.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411231 - 21.08.2017 16:05 [Re: Негатор]

Ако перифразирам Шекспир - ще се получи това: Има нещо здраво в Македония...
Цитат:

Промяната на властта в Македония няма да намали броя на хората, които желаят да получат българско гражданство. Напротив той ще се увеличава, това заяви Лазар Младенов, Български културен клуб - Скопие, в предаването "Светът е бизнес" на Bloomberg TV Bulgaria с водещ Николай Кръстев.

По думите на Младенов интересът към българското гражданство е много по-голям от всякога, но хората са спирани по някакъв начин, нормалната работа течеше до Нова година.

Прочети още на: http://www.dnes.bg/balkani/2017/08/17/bylgarshtinata-v-makedoniia-cherna-zabranena-tema.350571

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411250 - 21.08.2017 18:44 [Re: Бяло Конче]

До Нова Година работата течала нормално а после се появили спънки...Що ли си мисля,че някъде по това време в Президентството се появи Къдравата Сю...

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411273 - 21.08.2017 20:42 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Вече сме загубили така или иначе всичко от фирмската мисла от Утрински и Дневник, както и от Нова Фиромия


Най съжалявам за материалите на г-н Момироски.
Ааа, не всичко е изгубено.

http://vecer.mk/makedonija/bugarskite-tajni-sluzhbi-da-go-eliminiraat-goran-momiroski

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411291 - 21.08.2017 22:04 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Ако можеше да влияе върху събитията в екс Югославия - на първо място шеше да удари на сърбите рамо за Косово и отделно нямаше да допусне Черна Гора в НАТО.Сигурен ли си? Мислиш ли, че това, което се случи с Югославия не беше съгласувано с Русия? А не мислиш ли, че на големите им трябват повечко конфликти за арбитраж... Иначе мъниНките не слушкат... И ако нито Руската империя, нито СъюзА не са искали голяма балканска държава, защо Руската федерация да мисли по-различно. Та те използват точно Косово за прецедент за башибозущините си в републиките...

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411363 - 22.08.2017 17:14 [Re: Елби]

С това бих могъл да се съглася. Напълно логично звучи. Но доколкото не е огласено никъде - придържам се към официалната гледна точка. Иначе - да - точно тогава Русия беше затънала до гуша в Чечня, а днес в Украйна и надали ще тръгне остро да се конфронтира в Югославия.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411364 - 22.08.2017 17:16 [Re: Лаф моабет]

Съвсем сериозно не се сещам, коя е къдравата Сю и по принцип не следя откъсо нашата политика, та е възможно и да имам пропуски. А не я следя по една единствена причина - предвидима е.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411622 - 27.08.2017 21:51 [Re: Бяло Конче]

Не стихват идиотщините на вмороните и Сител...

Интервју со поранешниот претседател на БАН, академик Стефан Воденичаров за сите отворени прашања
http://sitel.com.mk/intervju-so-poranesh...oreni-prashanja
Чудя се защо академикът се е съгласил на такова идиотско интервю.

Радвам се че тези идиотщини най-после останаха изолирани извън официалната политика на Македония. Надявам се от същите идиотщини да се дистанцира и опозицията в лицето на ВМРО-ДПМНЕ, след като загубят катастрофално на предстоящите местни избори на 15 октомври и сменят ръководството си.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411624 - 27.08.2017 22:34 [Re: Гай Баньо]

Журналистът е 100%-тов дебил, а Воденичаров им се хванал на въдицата!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411625 - 27.08.2017 22:34 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Не стихват идиотщините на вмороните и Сител...

Интервју со поранешниот претседател на БАН, академик Стефан Воденичаров за сите отворени прашања
http://sitel.com.mk/intervju-so-poranesh...oreni-prashanja
Чудя се защо академикът се е съгласил на такова идиотско интервю.

Радвам се че тези идиотщини най-после останаха изолирани извън официалната политика на Македония. Надявам се от същите идиотщини да се дистанцира и опозицията в лицето на ВМРО-ДПМНЕ, след като загубят катастрофално на предстоящите местни избори на 15 октомври и сменят ръководството си.
Имат ли шанс да загубят катастрофално, защото ако не се лъжа в момента болшинството от общините са техни?

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411626 - 27.08.2017 23:09 [Re: Simulant]

Цитат:

Цитат:

Не стихват идиотщините на вмороните и Сител...

Интервју со поранешниот претседател на БАН, академик Стефан Воденичаров за сите отворени прашања
http://sitel.com.mk/intervju-so-poranesh...oreni-prashanja
Чудя се защо академикът се е съгласил на такова идиотско интервю.

Радвам се че тези идиотщини най-после останаха изолирани извън официалната политика на Македония. Надявам се от същите идиотщини да се дистанцира и опозицията в лицето на ВМРО-ДПМНЕ, след като загубят катастрофално на предстоящите местни избори на 15 октомври и сменят ръководството си.
Имат ли шанс да загубят катастрофално, защото ако не се лъжа в момента болшинството от общините са техни?
Знае се как са спечелили чак толкова общини. Да, едно време имаха истинска подкрепа, но след това си я повториха чрез изборна измама. То и на последните избори имаше такава, нищо че официално всички признават изборите за "честни и демократични". Огромна разлика прави това, че предстоящите избори са първите, които няма да бъдат организирани от тях. Има си държавна изборна комисия, има си полиция, която не контролират. Ако се опитат няма да минат ненаказано. Не ми се иска бившите комунисти да спечелят огромен контрол върху държавата, както стана с Груйо през 2008. Но глупостите, които правят груевци дори от позицията на опозиция, водят към подобно нещо. А след това и СДСМ може да аздисат по същия начин.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411629 - 27.08.2017 23:57 [Re: Гай Баньо]

Чудя се защо академикът се е съгласил на такова идиотско интервю.
Ами щото е идиот и мрънкало!Седнал срещу тоя дебил и се оправдава като ученичка.
- Ама Ние бяхме петима,па трима от нас бяха с потекло от Македония...А бе,льольо!Какъв по-голям доказ,че става дума за един и същи народ до 1944г.Деветдесет на сто от македонските национални герои са погребани в България.Роднините на който си поискаш македонски национален герой живеят в България.В смотан град като Зарата има цели два македонски квартала:Акарджа и Чомлека,какво остава за огромните населби в София,Бургас и т.н.Разнебитената от Ньойския договор България приема само през 1919г. над сто хиляди бежанци от Македония и Беломорието/Сегашната Ни "модерна"държава не може да се оправи с хиляда талибана/.Тия хора да вървят да питат какви са.И същия този дебил,журналиста да си помести задника от терасата край езерото и да иде в Пиринско да си намери там малцинството.ГолЕм смЕх ке падне.Чудя се...защо няма наплив пред македонската амбасада во София за македонски пасоши?Бая българи много лесно могат да докажат,че произхождат от Вардарска Македония.Да правят кампания за възстановяване на македонското гражданство.Язък,че не мога да се възползвам.Нашият род е от Костурско.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411631 - 28.08.2017 00:04 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

защо няма наплив пред македонската амбасада во София за македонски пасоши?В интерес на истината Македония не предлага такива. Законът и' за гражданство е съвсем различен от този на България.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411633 - 28.08.2017 00:12 [Re: Гай Баньо]

Язък!Що интелигенция загубихте.Те,затуй албанците ке Ви развалат демографската состойба.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411636 - 28.08.2017 00:28 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Язък!Що интелигенция загубихте.Те,затуй албанците ке Ви развалат демографската состойба.Това е болна тема. Точно под техен натиск е променен законът по време на предишното управление на СДСМ.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411638 - 28.08.2017 00:40 [Re: Гай Баньо]

Глей ти!Това изобщо не го знаех!Пустите му шиптъри.Явно много умело си играят картите.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411639 - 28.08.2017 00:44 [Re: Лаф моабет]

Досега да сме зели македонски пасоши, а некои да бевме веке членови на МАНУ!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411640 - 28.08.2017 00:49 [Re: Негатор]

Мани,мани.Ке бидовме колеги со Влахов-Мицов или Мицов-Влахов/обърках се веке/.Апропо...тоя куманин как взе македонски пасош?

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411642 - 28.08.2017 01:02 [Re: Лаф моабет]

Ке си го изкарваме лесно лебот со пишуванья на глупости - исто како Мицо Влаот!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411649 - 28.08.2017 03:39 [Re: Гай Баньо]

Изгледах го интервюто. Много - много убран и предпазлив беше акад. Воденичаров. На практика не каза нищо против Македония, но не се и хвана на правокациите на журналиста. По-принцип добре, но от друга страна не знам как подобно меко отношение ще се изтълкува в Македония.
Но така е съветвал и Ляпчев - со кротко, со благо...и со малце кютек...ма най-накрая.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411650 - 28.08.2017 03:46 [Re: Лаф моабет]

Като каза това за малцинството в Пиринско. Ма то там няма хора с македонско самосъзнание, дори за цяр. Случи се, че съм заедно с един куп хора точно от Петрич и Първомай - голямо село до Петрич. Подкачам ги леко на тази тема, но те са си по-българи и от нас. Иначе си жулят здраво на техния си диалект, кекат си...но това си е нормално...и аз си шекам... Казват, че когато отидат в Струмица често ги бъркат с техните хора...по един и същ начин си приказват.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411656 - 28.08.2017 14:04 [Re: Бяло Конче]

Дипломацията към Скопие - седем пъти мери, един път режи

http://www.faktor.bg/bg/articles/mneniya...-edin-pat-rezhi

+1

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411657 - 28.08.2017 15:37 [Re: Simulant]

Да. Добра си е статията. Само си мисля доколко ще са балансирани и отговорни нашите политици спрямо последващото развитие на договора за добросъседство.
Ако само ще се почесва и, ще чакат някой друг - от Запад да им свърши работата, а ако не се получи да се оправдават с Русия - няма да е добре.

П.П.Тук правя аналогия със Съединението на България. Русия отново е била против и всички наши съседки - също, но ние го правим с цената на война срещу Сърбия т.е. България поема цялата отговорност. А днес? Русия е с много по-малко влияние на Балканите, а Западът е много по благосклонен към нас, докато Сърбия е в немилост и може да прави само циркове, като този с изтеглянето на посланиците си от Македония.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411669 - 28.08.2017 21:07 [Re: Бяло Конче]

Ми се чини дека "Нова Македония" веке втори ден не ги менува новините.Да не я следи судбината на Дневник-от и Утро-то?Сал едно "Македонско сонце" ни остана.Ама гледам и там,един луд си говори сам.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Редактирано от Лаф моабет (28.08.2017 21:42)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3411682 - 29.08.2017 04:54 [Re: Лаф моабет]

Днес говорих с едно приятелче от Петричко. Питах го не се интересува, какво се случва в република Македония и изобщо за политиката свързана с нея, а той ми обясни, че никак не се интересува от политика, а да има добра работа и да си осигури семейството...Мъдър човек.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3412073 - 05.09.2017 16:44 [Re: Негатор]

Цитат:

... и какво ще стне по-нататък!иде 6 септември - Ден на Съединението
Чакат се поздравления от всички съседи.

Не знаех, че е и ден на Пловдив, Чирпан, Камено, Чипровци.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3412457 - 09.09.2017 20:11 [Re: Tanya.]

Борисов кон Ципрас: За нас е „Република Македонија“
http://tatkovina.info/2017/09/08/%D0%B1%...BB%D0%B8%D0%BA/

Борисов очи в очи со Ципрас: За нас е Република Македонија
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetail?...67-d502ce082b53


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3412459 - 09.09.2017 20:21 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Добро би било во скоро време парламентите и на другите соседни земји со посебна резолуција да ја признаат посебноста и постоењето на македонскиот народ.
Хехе - къде го чукаш, къде се пука!
Секой со мечтите си!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3412461 - 09.09.2017 20:39 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Добро би било во скоро време парламентите и на другите соседни земји со посебна резолуција да ја признаат посебноста и постоењето на македонскиот народ.
Хехе - къде го чукаш, къде се пука!
Секой со мечтите си!
Пу, пу, изпревари ме. Тъкмо щах да изкоментирам, че няма да е "Нова Македония", ако не пльосне накрая нещо, като споменатото изречение.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3412468 - 09.09.2017 21:52 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Добро би било во скоро време парламентите и на другите соседни земји со посебна резолуција да ја признаат посебноста и постоењето на македонскиот народ.
Хехе - къде го чукаш, къде се пука!
Секой со мечтите си!
Хах! Не забелязах това.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3412474 - 09.09.2017 23:32 [Re: Гай Баньо]

Като цяло - добре! Все пак Нова Македония пише позитивно за България. И този пуст идендитет...Всеки да си го утвърждава, но без да създава проблеми на останалите...Така е най-добре.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 1770
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413164 - 18.09.2017 14:29 [Re: Бяло Конче]

Полека одиме напред, се продлабочува соработката и се зголемува поддршката од РБ за РМ.

Цитат:

Шекеринска – Каракачанов: Бугарија е подготвена да и помогне на Македонија да стане членка на НАТОhttp://faktor.mk/shekerinska--karakachanov-bugarija-e-podgotvena-da-i-pomogne-na-makedonija-da-stane-chlenka-na-nato />Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413182 - 18.09.2017 18:54 [Re: balkanec]

Пред бистата на Михайло Апостолски - ха ха ха!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413184 - 18.09.2017 20:35 [Re: Негатор]

Цитат:

Пред бистата на Михайло Апостолски - ха ха ха!
И до бистата стои знамето на ЕС - циркус.

BTW, признавам си, че не знаех, че лафа: „Немам доказ, али тврдам“ е негов патент. А титлата на брат му направо кърти мивки:

"...а брат му, който е страстен рибар, е обявен за „професор по ихтиология“.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%...%81%D0%BA%D0%B8

И шо праиме сега? Баш Македонецот Апостолски и той со бугарски корени.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413206 - 19.09.2017 00:48 [Re: Simulant]

Еден од најгласните негатори на македонскиот идентитет и македонското малцинство во Бугарија, Красимир Каракачанов, денеска во Скопје во улога на министер за одбрана, избегна да одговори дали го променил своето идеолошко размислување по потпишувањето на добрососедскиот договор. 

http://alfa.mk/News.aspx?id=123866#.WcA-JrpuIXQ

Айде па сега - нема по-голем Негатор од мене!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413221 - 19.09.2017 18:01 [Re: Негатор]

Цитат:

Айде па сега - нема по-голем Негатор од мене!Pекламираш българското от Изток на Запад?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 1770
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413258 - 19.09.2017 23:09 [Re: Tanya.]

Одлична иницијатива, се надевам дека ќе биде реализирана брзо и успешно.

http://iportal.mk/svet/vladata-vo-bugarija-najavuva-dobivanje-na-bugarsko-drzhavjanstvo-za-6-meseci/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413259 - 19.09.2017 23:27 [Re: balkanec]

а обратното - за колко време става?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413291 - 20.09.2017 12:50 [Re: balkanec]

Няма да забравя - отдавна беше - преди около 20-ет години бях в Охрид, като турист. Тогава, ние българите бяхме посрещани там много топло, особено от по-старите охридчани. Един старец ни черпи кафе, само защото бяхме от България, а една стара жена, която поддържаше един от многото манастири там ни каза, че много се надява да можем да си ходим - ние там и те при нас.
Минаха години, не знам, дали това го мислят младите македонци...доколкото младите българи ми се виждат нихилистично(обратното на патриотично) настроени...
Но най-естественото би било България и Македония да поддържаме тесни, приятелски връзки.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 1770
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413304 - 20.09.2017 16:09 [Re: Tanya.]

Морам да признаам дека не ја знам ниту процедурата ниту пак времетраењето на истата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 1770
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413313 - 20.09.2017 16:32 [Re: Бяло Конче]

Коњче, во Македонија ќе бидеш дочекан пријателски. Верувај ми, освен грујовистите кои од инает се бунат за потпишувањето на договорот затоа што веројатно им е криво што тоа тие не го потпишаа од страв да не им падне рејтингот, никој не ги спомнува Бугарија и бугарскиот народ во негативен контекст. Напротив решавањето на разликите и зближувањето на двата народи беше прифатено неочекувано добро а денот кога ќе го дочекаме отстранувањето на физичките граници, најверојатно со влез на РМ во ЕУ ќе биде празник верувам за сите нас.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413401 - 20.09.2017 21:25 [Re: balkanec]

Дай Боже! Между другото съм общувал с хора от всички балкански народи и с никой не съм имал проблеми. Имах гърци състуденти, когато следвах, а с турци, румънци, сърби и албанци съм имал вземане-даване във връзка с работата ми. Отделно често ходя в Румъния...Проблемите обикновенно ги създават политиците.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413412 - 20.09.2017 21:45 [Re: balkanec]

Бе,не знам...Мои приятели ходиха в Скопие на мача за Суперкупата на Европа.
На връщане на едно кръстовище в Скопие направили грешката да питат за пътя за България.Човека им казал уверено:
- Надясно и само направо!
И след малко видели табелите с надписи "Охрид"...
П.С. Викам им:Абе,аланкоолувци!Думата "България" не е препоръчителна все още за употреба в Македония.Да бяхте питали за пътя за Белград!

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413415 - 20.09.2017 21:50 [Re: balkanec]

Цитат:

Морам да признаам дека не ја знам ...
бива да е реципрочна.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413721 - 22.09.2017 23:06 [Re: Лаф моабет]

Аз лошо или подигравателно отношение не видях от никого...Напротив доста отзивчиви ми се видяха.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3413956 - 25.09.2017 22:41 [Re: Елби]

И от моята камбанария е така - в професионален план добре се сработваме от години.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414335 - 29.09.2017 21:46 [Re: Tanya.]

Десетици илјади луѓе во ʺСкопјеʺ сакаат бугарски пасоши – Каква „Македонија“? Таму е…. Бугарија
http://tatkovina.info/2017/09/25/%d0%b4%...b0%d0%ba%d0%b0/

Яба-даба-ду! И гърците негираат!
А пропо, как върви работата с гражданствата?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414341 - 29.09.2017 22:21 [Re: Негатор]

Цитат:

Яба-даба-ду! И гърците негираат!Гърците "негират" за да подкрепят тезата си, че нямаме право да се наричаме "Македония". Дори утре всички задружно да обявим "българи сме", това отнема ли правото ни да наричаме родната си страна така, както си я наричаме сега? Ако питаш гърците е ясно - за тях и това е "иредентизъм". Аз нямам против да я преименуваме на "Вардарска Македония", но гърчетата обръщат внимание на българските гражданства точно сега с цел да оправдаят претенциите си името ни въобще да не съдържа думата "Македония".

Цитат:

А пропо, как върви работата с гражданствата?Зле. Вратата дефакто се затваря.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414389 - 30.09.2017 08:35 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Дори утре всички задружно да обявим "българи сме", това отнема ли правото ни да наричаме родната си страна така, както си я наричаме сега?+1000 Никога не съм разбирал спора за името.
А вратата за гражданства се затваря, защото някой иска да си внася работна ръка в подчинено положение. Особено видно е в туризма.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414391 - 30.09.2017 09:21 [Re: Елби]

Цитат:

Цитат:

Дори утре всички задружно да обявим "българи сме", това отнема ли правото ни да наричаме родната си страна така, както си я наричаме сега?+1000 Никога не съм разбирал спора за името.
А вратата за гражданства се затваря, защото някой иска да си внася работна ръка в подчинено положение. Особено видно е в туризма.Никой от Македония няма да напусне дома си за да дойде да работи за сходна на македонска или незначително по-висока заплата. Имам предвид работните места и заплатите за неквалифициран кадар (сервитьори и прочие).


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414395 - 30.09.2017 11:50 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Ако питаш гърците е ясно - за тях и това е "иредентизъм".А не е ли? Всичко, що е МАК, е наше!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3475
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414434 - 01.10.2017 15:35 [Re: Гай Баньо]

Гърците са прости кълки, на голям страх лежат, защото имат проблеми да осъзнаят историята си, но да са живи и здрави.

Днес Испания загуби Каталония, потресен съм колко глупаво реагира правителството в Мадрид, вместо да организират референдум след 2 години и с аргументи да го спечелят, те влезнаха в образа на мачкащия фашист. Референдум ще има със сигурност и Мадрид със сигурност ще го загуби.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414445 - 01.10.2017 20:44 [Re: Пиринец]

И като как я виждаш независима Каталуния?Естествено,че испанското правителство ще реагира така.Естествено,че държавите от ЕС ще са пас.Ако сега се направим на демократи,след колко време мислите ще се случи референдум в Кърджалъка например.Ще водим войни за да раздробим Европа на Бавария,Гаскония,Фландрия,Истрия....Каталуния,призната от Косово,Дарфур и Еритрея и с визи за целия свят.Каталуния,къде ще си изнася производството след като основния пазар е за Испания?Или мислите,че Франция,Италия,Великобритания и Германия ща им ръкопляскат?Да!Най-добре беше да ги оставят да си проведат тъпия референдум.Но е противоконституционно.Все едно да проведем референдум за откъсването на Източна Румелия и правителството да блее одобрително.Те даже меко пипат.Авторите на противоконституционния плебисцит вероятно трябваше да са вече арестувани ама хайде да не разбутват допълнително кошера.Има време.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414450 - 01.10.2017 21:45 [Re: Лаф моабет]

Не си прав. Можеха да си оставят провокаторите да си направят референдума и да не го признаят след това. Онези търсеха точно тази глупава реакция на официална Испания. Доколкото знам лагера на сепаратистите са под 40 % от цялото население на Каталуня, но и поддръжниците на единството в тази област не са били против т.нар. "референдум".
Фактът, че каузата на т.нар. "сепаритисти" е смешна и бакалска е съвсем отделен въпрос. По подобен начин стои въпросът и с шотландските и фландрийските "националисти", но това няма никакво отношение към факта, че испанците се изложиха здравата.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414451 - 01.10.2017 21:54 [Re: Елби]

В Каталуния лагера на сепаратиститe може и да е 40%,но в Баския е винаги над 50%.Отваря се опасна врата,даваща път на всякакви конюнктурни идиоти да се изживяват като революционери.И дори примерите с разрешените референдуми в Квебек или Шотландия тук не са валидни.Просто Каталуния е пропуснала по една или друга причина навремето да има своя държава и сега никой не ги чака с цвете.А сега гледаме само края на цирка.Имам приятел,който работи в Барселона и твърди,че всички които са против отцепването на Каталуния са подлагани на жесток тормоз от известно време насам по медиите,на работните си места и там където живеят.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Редактирано от Лаф моабет (01.10.2017 22:20)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6471
От: Дупница
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414467 - 02.10.2017 08:08 [Re: Лаф моабет]

Малко за Каталуния

https://m.offnews.bg/news/Analizi-i-Komentari_65/Kakvo-iskat-kataluntcite_666297.html?page=1

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414468 - 02.10.2017 09:30 [Re: Лаф моабет]

И с палките, казваш... ще станат по-спокойни нещата.... Спокойно можеха да спечелят референдума тези, които са против отделянето. Стига да нямаш пълни малоумници и страхливци за централна власт.

Баските също отдавна мирясаха, въпреки, че на тях по им отиваше независима държава, по ред причини, които са офтопик.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414482 - 02.10.2017 16:22 [Re: Елби]

Всеки който чертае нови граници вътре в ЕС,според мен е за диагноза.Широка автономия но в рамките на един ЕС,това - да!Да - трябва да има палки,защото другото е лавина от референдуми които ще разсипят Евросъюза.В момента в Европа друга алтернатива не виждам.Поощряването на сепаратизъм вътре в ЕС,прикрит под формата на демокрация и право на изказване на мнението е глупаво.В света оцеляват само големите държави и съюзи.
Колкото до бракята македонци...Гледам,че се правят и те по техните медии на големи демократи.Хеле пък Миленко сълзи лее за независна Каталуния.Мечтае си как македонците от Гърция щели да се отцепят от елините. И през ум не му минава,че албанците в Македония ще ги изпреварят ако каталунския референдум мине.
П.С.Испанското правителство защитава целостта на страната а за раните по главите на хората спокойно могат да отговарят и лидерите на Каталуния.Апропо...Ако Рахой организира един референдум в Испания с въпрос:"Подкрепяте ли Каталуния да остане част от Испания?" и отговорът е "НЕ",тогава е друга работа.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Редактирано от Лаф моабет (02.10.2017 16:37)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414504 - 02.10.2017 21:44 [Re: Лаф моабет]

Що смяташ, че на Миленко не му минава през ума за албански референдум. Може точно затова да говори... Не знаеш за какво му плащат от сръбското посолство....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414512 - 02.10.2017 22:15 [Re: Елби]

А...не е прост той.Ама си играе с огъня и първо той ще изгори.Хайде за него ме боли оная работа но Македония е в не по-малко сложна ситуация от Испания.Само,че няма нейната тежест в световната политика и някак си не върви да се равнява с големите.Само трябва да си отстояват до колкото могат националните интереси.И да се пазят от патаклами.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3923
От: Vienna
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414700 - 04.10.2017 08:14 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Естественото място на Сърбия е в ЕС. Между нас не може да стои държава, неприета в Съюза. Затова всички ние работим по процеса по присъединяване на Сърбия в ЕС и това той да бъде ускорен.
Това от Винету, а от руските патриотари ни вопъл ни стон.

Само 4 месеца след като Горан Живалиевич организира погрома в Скопие и после в интервю топтан, каза че причината е подобряването на българо-македонските отношения. Само година след опита за преврат в Черна Гора, по-малко от годиня след:
Цитат:


Надяваме се, че такъв конфликт никога няма да се повтори, но ако някой е толкова луд, че да даде въздушното си пространство на трета страна (като България през 1999 г.), желаеща да нападне Сърбия, имаме ракета, която може да достигне до всички стратегически градове в региона
след:

Цитат:

Иван Николов: Пред очите на българския вицепрезидент унищожават Западните покрайнини

Босилеград се задушава през последните 16 години и е на път да издъхне след един век безмилостна борба
http://www.faktor.bg/bg/articles/ivan-ni...nite-pokraynini

След всичко това Банкянският цървул оказва подкрепа на шумадийците за ЕС, а от руските патреоти от ВМРО, НФСб и Атака нито ред

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3923
От: Vienna
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414701 - 04.10.2017 08:16 [Re: Лаф моабет]

В друга новина ВМРО НП няма да участва на локалните избори и всички ще се коалират по места. Или Любчо е клекнал пред ДПМНЕ или при лош резултат ще се опита да ги превземе и в двата случая ного лош стратегически ход...

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3923
От: Vienna
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414702 - 04.10.2017 08:18 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

3-то и не на последно място Адмирале, времето за баниране и ограничаване бе когато двуклетъчната амеба пускаше по 50 линка на ден и уби форума и доста читави хора го напуснаха.

Сега след дъжд-качулка да го ограничаваш, когато вече е мъртъв е смешно...

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414705 - 04.10.2017 09:23 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

ВМРО-НП и ОМ (на Любе Бошкоски) ще гласуват за СДСМ.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414753 - 04.10.2017 22:36 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

3-то и не на последно място Адмирале, времето за баниране и ограничаване бе когато двуклетъчната амеба пускаше по 50 линка на ден и уби форума и доста читави хора го напуснаха.

Сега след дъжд-качулка да го ограничаваш, когато вече е мъртъв е смешно...Само не ме убевдажай, че 50-те линка на ден са те прокудили немил-недраг, та се мяркаш сега срамежлижо от дъжд на вятър ж Македония.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414842 - 05.10.2017 23:50 [Re: Гай Баньо]

Цитат:


Зле. Вратата дефакто се затваря.Това наистина не е добре. Означава само едно: Киряк Стефчовците управляват България. А Иван Вазов е описал прекрасно в романа си "Под игото" що за човек е Киряк Стефчов.
Цитат:

Образът му е еднопланово отрицателен. Безчестен към своя народ, Стефчов е безчестен и в личния си живот и специално в отношенията си с жените. Според съобщеното от Вазов Кириак Стефчов има свой прототип сред сопотските жители.http://znam.bg/com/action/showArticle;js...%B7%D0%BE%D0%B2
П.П. Да се надяваме, че срещу Киряк Стефчовците отново ще застанат младите Бойчо Огняновци.
Цитат:

“Под игото”, Вазов съобщава: “Бойчо Огнянов е синтеза от Левски и Заимов, който също беше избягал от един анадолски затвор, но не от Диарбекир”. Но това определение трябва да се разбира само в най-общ външен план – като използване на отделни факти и случки от живота на двамата революционери.http://znam.bg/com/action/showArticle;js...%B7%D0%BE%D0%B2
П.П. Правя паралели, доколкото историята се повтаря отново и отново...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414843 - 05.10.2017 23:56 [Re: Пиринец]

Съжалявам, но подобни референдуми, ако и да изразяват 90% от народната воля - не са приети нормално. Има само изключения от правилото, като Косово и Крим, но при тях освен волята на народа я има и силата на оръжието. Както казва Марио Пузо:
Цитат:

Когато имаш опрян пистолет до слепоочито си винаги се съгласяваш с мнението на този, който държи пистолета.
--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414844 - 06.10.2017 00:03 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Айде с'я оправдания. Не пишеш, защото някой ти пречи!? В глобален мащаб - руснаците, в личен план - троловете...
А по-сериозно - да те светна - форум не умира, заради тролове, но поради липса на такива може и да умре. Казвам го във връзка с това, че форумът се казва "Македония" и беше много жив, докато имаше истински македонски тролове, които ни обединяваха...Но, когато те си заминаха - ние, като истински българи започнахме да се караме за тъпа политика т.е. за нещо, което не зависи от никой от нас - сигурен съм...ако и възможно е да има хора, които да се вземат толкова сериозно, та да си мислят, че от тях зависи кой ще управлява България и как ще се нареди тя на геополитическата сцена.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3923
От: Vienna
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414898 - 06.10.2017 14:39 [Re: Гай Баньо]

Сега са само с Любе Бошковски ли? Генералот со двете црвени къде остана? П.С. В софия съм до края на месеца ако си тук пиши на лични да пием по едно пиринско

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414916 - 06.10.2017 17:14 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Кенчето се прави в Сърбия
П.С. Извинете за намесата.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414990 - 07.10.2017 11:49 [Re: Елби]

На 15 октомври луѓето ќе се произнесат дали се за ваков договор со Бугарија каков што се потпиша, а кој се уште не е поминат на Парламент, и за кој се уште има време и народот ќе си каже на 15 октомври дали подржува ваков вид на договор со Бугарија, во кој се откажуваат од македонското малцинство во Бугарија, во кој пишува дека имаме заедничка историја, во кој стои дека ќе се менуваат учебниците по историја во Македонија и во учебниците ќе стои дека Гоце Делчев, Даме Груев, Никола Карев и останатите биле Бугари, дека Илинденското востание не било македонско, туку бугарско. На 15 октомври еве шанса народот да излезе и да каже како било, што било и што тие чуствуваат и во што веруваат.

http://tatkovina.info/2017/10/06/%d0%b3%...5-%d0%ba%d0%b0/

Луд умора няма!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3414995 - 07.10.2017 15:38 [Re: Негатор]

Таман мислев дека веке нема ништо за негиранье!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415053 - 08.10.2017 17:00 [Re: Негатор]

Между другото днес сутринта гледах един доста положителен репортаж на Андрей(продуцент на ТВ предавания, напоследък "Фермата", заедно с Иван) в Скопие относно отношенията България - Македония.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3923
От: Vienna
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415119 - 09.10.2017 13:31 [Re: Елби]

Цитат:

Кенчето се прави в Сърбия
П.С. Извинете за намесата.
Доколкото видях бутилката е от Балгоевград или Шумен, ще проверя за кенчето, ако е така то влиза в черния ми списък

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415122 - 09.10.2017 14:00 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Аз на "Карлсберг" нещата ги спрях преди години. Един от шоковете, които изживях освен развалянето на вкуса на всички бири от групата в България беше, когато се зачетох на кен на "Пиринско" и "Шуменско" и видях произведено я в Ниш, я в Пирот, вече не помня,а и няма значение. Успели са да зацапат и "Златен Даб" в Македония, и повечето бири в Сърбия. На тях специално им викам "ВрагЪ". Каквото не са купили, това не са развалили като бира.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415160 - 09.10.2017 21:21 [Re: Елби]

Цитат:

Аз на "Карлсберг" нещата ги спрях преди години. Един от шоковете, които изживях освен развалянето на вкуса на всички бири от групата в България беше, когато се зачетох на кен на "Пиринско" и "Шуменско" и видях произведено я в Ниш, я в Пирот, вече не помня,а и няма значение. Успели са да зацапат и "Златен Даб" в Македония, и повечето бири в Сърбия. На тях специално им викам "ВрагЪ". Каквото не са купили, това не са развалили като бира.В последните няколко месеца имах три любими бири, които развалиха една след друга: Загорка ретро, Бургаско, а сега и Пиринско. Аман!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415161 - 09.10.2017 21:22 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Сега са само с Любе Бошковски ли? Генералот со двете црвени къде остана? П.С. В софия съм до края на месеца ако си тук пиши на лични да пием по едно пиринскоСега видях това. Ще ти пиша на лични.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415173 - 09.10.2017 22:30 [Re: Гай Баньо]

лагери
Radeberger - бутилка и наливно
Cernovar - бутилка
Bakalar - бутилка
Ариана - наливна, на "Гюрлата"
Veltins - парти кег и кен
Скопско - бутилка
Gallagher - Варненска, невероватно добра. Няма я по заведенията. Поръчвам си я за вкъщи.

Вайс -
Weihenstephaner Dunkel Weiss - тъмен вайс.
Schneider Weiss - таp 7 бутилка, Doppel Bock-a им също, но е 8-9 процента
Schoferhofer - бутилка, кен и парти кег
Paulaner - Наливен и бутилка
Еdel Weiss - Тофи, това пиете ли го Виената?

Porter/Stout
Всички ирландски, без малка бутилка Guiness

Тъмен Eйл
Chimay bleue - белгийска абатска без царевичен сироп.

Повечето ЕSB -та също ми харесват.

Крафтове и царевичак избягвам. Обичам бира, а не подправки.

Мързи ме да си оправям правописните грешки по имената, но това е в общи линии


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415180 - 10.10.2017 00:45 [Re: Елби]

Рекламите тук са забранени!

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415203 - 10.10.2017 12:02 [Re: admiral]

Нищо не рекламирам. Става въпрос за вкус и предпочитания. По тях приятели - няма. А, че "Карлсберг" са враг не е точно реклама. Каквато и бира да купят, слагат в нея царевичен грис и става все една и съща гадост. Това тяхното не може да се нарече бира в Германия например. Най-големите смешници са белгийците с хилядолетна традиция ... с "царевица". Старите абати сигурно са били индианци
Не мога да разбера защо не е окей да правиш сирене с палмово олио, а е ок да пробутваш за бира ферментирал царевичен грис...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3923
От: Vienna
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415208 - 10.10.2017 16:25 [Re: Елби]

На повечето ви писах на лични за bira ya сряда вечерта, ако имате време де. За бирите вайцена ми е люжимата като предпочитам Еделвейс и Льовенброй, чат пат и Пауланера и Францисканера, но тук ги няма.

От австрийските Ципфера. От чешките Старопрамен, старобърно, Пилснерквелето, зубъра, козела и най-харесваната от мен Самсон от пивоварната в Будьовице.

От българските ми харесваше ретрото, но сега е отвратителна и съм на Пиринско или София вайс

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415217 - 10.10.2017 17:17 [Re: Гай Баньо]

Между другото Karlsberg Export е много добра бира, но не съм я виждал в България. Датчаните си я правят за износ в Западна Европа.
А чешка бира произведена в България не ми харесва особено - не е същата, като оригинала, който обожавам - Пилзен Уркел и Czech beer(произвежда се в Чехия от Старопрамен за износ). За мен добри бири са италианската Перони, и испанската Естрея, и пр.
Иначе от българската бира, като че нямам вече любима, ако и да имах преди време - допада ми Столично-то, което всъщност си е Bock beer. Прилично е направена.
А прясната наливна наша българска бира не е зле - независимо от марката и стига да е от ечемик.
П.П.Иначе за мен бирата си е тази бира, която се прави от ечемик - и аз не харесвам царевична, пшенична и подобни бири...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415218 - 10.10.2017 17:19 [Re: admiral]

Няма да се получи всъщност реклама на бира тук, защото на вкус и цвят - приятели няма.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415305 - 11.10.2017 12:08 [Re: admiral]

Това ще да е антично-македонска бира!

Хайде нещо по-релевантно!
http://bgnes.com/video/video/4541301/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415318 - 11.10.2017 19:00 [Re: Негатор]

Някак тъжно ми става, като чета за клоните от Българското дърво, които съхнат. Такива са и Егейска (Южна Македония), и Северна Добруджа, и Вардарска Македония и пр.
Същото е, когато счупиш един клон от дървото и го отделиш - той в повечето случаи изсъхва.
От друга страна, ние българите сме длъжни да пазим родовата си памет - за всяка една наша клонка - жива или мъртва.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415324 - 11.10.2017 19:48 [Re: Негатор]

Свежа новина!
Цитат:

Албанското правителство призна българите за малцинствоhttps://www.24chasa.bg/novini/article/6491889

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415325 - 11.10.2017 19:54 [Re: Негатор]

Цитат:

Предстои да видим кой е "победил" и какво ще стне по-нататък!И какво стана?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415331 - 11.10.2017 21:21 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Свежа новина!
Цитат:

Албанското правителство призна българите за малцинствоhttps://www.24chasa.bg/novini/article/6491889
Миленко и ко., МАНУ и цялата банда на Груйо ще откачат.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415333 - 11.10.2017 21:40 [Re: Simulant]

Всъщност,за един ден под петиция за признаване на българско малцинство са се подписали над 3000 души,албански граждани.За последно този въпрос е стоял между двете страни по времето на правителството на Кимон Георгиев,ама не отечествено-фронтовското.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415351 - 11.10.2017 22:59 [Re: Simulant]

На сръбските началници на Миленко и Груевски също не им е весело.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415353 - 11.10.2017 23:03 [Re: Лаф моабет]

Как ще го делиме сега нашето малцинство в Албания с Република Македония? Май македонското малцинство там ще остане толкова, колкото е и в Пиринска Македония.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415608 - 13.10.2017 18:22 [Re: Бяло Конче]

Step by step ...
http://tatkovina.info/2017/10/13/%d1%80%...8%d0%b0-%d0%bf/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415642 - 13.10.2017 22:55 [Re: Негатор]

Ваше Величество,
Черни дълги години делят поробените села и градове, откъснати чрез несправедливите тежки договори от майка България и придадени към страни, чиито нрави, характери, обичаи и разбирания в някои случаи (Ромъния, Гърция и др.) мъчно съвпадат с благородната душа на българина. Живяхме под гнета на бившата албанска управа, чиито тормози мъчеха нас поробените сирачета да забравим светостта на своя рожден произход, да приклоним ниско главите си и забрави историята на минали.светли за нас времена, когато гордо и открито носехме името българи. Но доживяваме времето когато колелото на живота пак разгръща за нас нови дни на надежди, дни на спасение. Велика Италия, покровителка на унижените поробени души, зае мястото на бившето полугръцко албанско управление, освободени от тежките вериги, всички ония, които носеха товара на техните долни разбирания -да унищожиш светостта [на] българщината и създадеш от нея друга душа. Обръщаме се към Вас, майко на всички българи, към Вас, в чиито жили тече благородната кръв на Краля Император Виктор Емануел III, Ваш баща и покровител на онези българи, останали да живеят под покривите на малка Албания. Вас молиме да ходатайствувате пред светлейшия си отец да ни се даде малкото право да можеме в храмовете божии да слушаме евангелието и свещените книги на езика на нашите деди. Да ни се даде правото в малкото училища, които имаме в селата си, да учим децата си на езика, който са учили нас нашите бащи и деди. Нека в душите на тези малки същества живее светлият лъч на българщината, нека се закорави в тях мисълта, че те са българи и че ще доживеят деня, когато с гордост ще носят пак безнаказано името българи. Като поднасяме на Ваше Величество най-почтително изразите на горещата ни признателност за Вашето мощно посредничество и като се ласкаем с надеждата, че то ще даде така горещо желаните от нас благотворни резултати, подписаните представители на селата с българско население в Албания - надлежно изброени по-долу, с означение на всяко село по отделно числото на семействата и членовете им - молим Ви, семилостивейше да благоволите да приемете Уверенията ни в дълбоката ни почит и безпределна преданост към Ваше Величество.

Най- ми харесва пасажа за благородната душа на българина цъфтяща и ухаеща на рози сред лошавите съседи...И като цяло е доста силно. Не искат много - искат в църквите и училищата - на български. След 1944г. нашите ги препращат към бракята от СФРJ.
Все пак сме страна загубила войната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415647 - 13.10.2017 23:15 [Re: Елби]

Цитат:

Най- ми харесва пасажа за благородната душа на българина цъфтяща и ухаеща на рози сред лошавите съседи...И като цяло е доста силно.


Нищо не разбираш и ти от поезия.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415650 - 13.10.2017 23:43 [Re: Лаф моабет]

Току-що по БНТ съобщиха, че албанският парламент е признал българското малцинство там. Честито! Очаквам сега античките да откачат.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415743 - 15.10.2017 00:33 [Re: Simulant]

Ехехе, негирането не ще загине!

http://vecer.mk/zabavna/bugarite-go-poka...sham-kaj-shumat

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415744 - 15.10.2017 01:14 [Re: Негатор]

Оваа песма сум я слушнал уште от малък/а то беше много отдавна/,за да ми разправя нек`ъв,дека в Бугария се е появила едва ли не онзи ден или дори преди осум години.Споровете за песни са напълно безпредметни.По-важното е дека утре ВМРО-то ке вземе повеке проценти от СДСМ-то.Тогаз ке "зашумат буките"...

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415784 - 15.10.2017 13:56 [Re: Лаф моабет]

„Бугарски воз“ во Аеродром
http://plusinfo.mk/vest/129278/bugarski-voz-vo-aerodrom-ne-rabotat-liftovi-vo-kulite-vo-naselbata

Тццц! Пак нещо со БГ да се замеси?!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415820 - 15.10.2017 23:10 [Re: Негатор]

Цитат:

Ехехе, негирането не ще загине!

http://vecer.mk/zabavna/bugarite-go-poka...sham-kaj-shumatпалячовци

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415863 - 16.10.2017 11:37 [Re: Елби]

Заев разби Груевски на местните избори в Македония!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415890 - 16.10.2017 15:48 [Re: Негатор]

Дааа...След, като тяхното ВМРО доказа, че не е точно наследника на истинското ВМРО, а само сръбска проекция, то хората трева не пасат. Разбрали са, надявам се.
Пътят на Македония, естествения такъв, си е заедно с България, а не със Сърбия. Да не говорим, че сърбите не са в нашия лагер...На практика те не са и в никой лагер. Пробват старите си номера - който им даде повече - с него да са, но баламите умряха. Вече ни Запада дава, ни Русия за едни черни очи.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 29462
От: Съзаклятието
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415914 - 16.10.2017 21:48 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Дааа...След, като тяхното ВМРО доказа, че не е точно наследника на истинското ВМРО


още нещо, по което си приличаме с братчедите оттатък ридот.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415931 - 17.10.2017 00:17 [Re: admiral]

Да! И Гоце Делчев го е знаел. Всъщност той има още една актуална мисъл, освен тази за отцепленията и разцепленията:
Цитат:

Другари, не виждате ли, че сега вече не сме роби на разпадащата се турска държава, а сме роби на европейските велики сили, пред които Турция подписа своята пълна капитулация в Берлин. Затова трябва да се борим за автономията на Македония и Одринско, за да ги запазим в тяхната цялост, като един етап за бъдещето им присъединяване към общото Българско отечество.
--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415934 - 17.10.2017 00:31 [Re: Бяло Конче]

http://www.bgnes.com/bez-filtyr/bez-filtyr/4542261/

Разбира се!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3415939 - 17.10.2017 00:52 [Re: Негатор]

Това е според мен и квинтесенцията на всичко за което говори Королов:

Цитат:

Има толкова много исторически факти, които свързват двете държави. До съвсем скоро център на вниманието бяха различията между двете държави, а не това, което ги свързва
Прочети още на: http://www.bgnes.com/bez-filtyr/bez-filtyr/4542261/

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 1770
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416220 - 18.10.2017 18:54 [Re: Бяло Конче]

Анализа на проблемите, лоцирање на клучните моменти, конструктивна критика и дадено решение за правецот на развивање на меѓусебните односи во иднина во само 3 минути. Просто генијално. Би сакал само да додадам дека отстранување на физичката граница помеѓу нас во денешните геополитички околности е можно само со влез на РМ во ЕУ, а една од клучните улоги за остварување на таа цел има БГ. Нејзиниот придонес по тоа прашање може да биде одлучувачки.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416249 - 18.10.2017 20:38 [Re: balkanec]

Сега топката е в нашето поле и се надявам да не бъде пропуснат шанса да се помогне на Македония да влезе в ЕС и НАТО възможно най-бързо, за да сме заедно - в един лагер, което ще е от взаимна полза. Дай Боже!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416266 - 18.10.2017 21:44 [Re: balkanec]

Балканец, за ЕС решават, тия които плащат. Те поръчват музиката. България, за съжаление, не е от тях

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416378 - 19.10.2017 11:43 [Re: Елби]

Цитат:

Балканец, за ЕС решават....:Задачата каква е?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416379 - 19.10.2017 12:03 [Re: Tanya.]

Напоследък лекциите станаха платени!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416380 - 19.10.2017 12:10 [Re: Негатор]

Питах за да предложа семпло решение. Без хонорар.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416487 - 20.10.2017 08:32 [Re: Tanya.]

Задачата е обичайната... за "до края" и "в рая"
Математическо програмиране. Оптимизационни задачи. Да не говорим, че последните години станаха за "оптимално разкрояване на материалите".


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416519 - 20.10.2017 17:42 [Re: Елби]

Цитат:

Задачата е обичайната...
Говориш ми като на един виден математик. Какъвто имам потенциал да съм.

Има ли ни в пъзела на Европа. Фактор сме.
А ще ни има...
За Рая не знам, ама на Земата - да.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416537 - 20.10.2017 20:27 [Re: Tanya.]

Еми посочил съм ти вида на задачата.... Не мога да ти кажа, решавай, щото няма да я решаваш ти. Пък и вярвам в недопустимостта на заданието също толкова, колкото и че на тая олимпиада се явяват гора от гимназисти с доктринерен патриотичен плам в очите, готови да подпалят сградата на училището по средата на надпреварата.

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416542 - 20.10.2017 21:23 [Re: Елби]

Цитат:

Еми посочил съм ти вида на задачата.... Не мога да ти кажа, решавай, щото няма да я решаваш ти.
само ако условието с сбъркано, само тогава няма решение.

А иначе .. за решаването, българи и македонци могат да си подсказват.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3923
От: Vienna
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416582 - 21.10.2017 17:31 [Re: Tanya.]

http://www.svest.mk/2017/10/09/%D1%93%D0...E-%D1%9C%D0%B5/


Ѓекна још није умрла ал ускоро ќе!
09.10.2017 svest.mk 0 Comments колумни, ламбе арнаудов

Ова е оригиналниот наслов на култната црногорска телевизиска серија од раните осумдесетти години на минатиот век. Во неа многу порано од било кој и да претпоставуваше прецизно со космичка точност беше предвидено распаѓањето на Југославија на начин и редослед токму како и што се случи.

Со брилијантната изведба на актерите во улога на обични луѓе, рурални јунаци со вродена народна мудрост, со извонредно сценарио и мајсторска режија преку силна симболика во која главната улога ја толкуваше Ѓекна претопена во кристално јасна персонификација на поранешната држава.

Додека ова го пишувам ерупивно почнува да се распаѓа во исти стил една друга многу поголема, но исто така сразмерно неправедна Унија заснована на патерналистичка форма, со народи кои меѓу себе не можат да се поднесат еден со друг, држави со ограничен суверенитет (чудно, зошто автор на теоријата за ограничен суверенитет е Леонид Брежњев) предводени од неспособни лидери и корумпирани Влади.

И оваа Ѓекна ја очекува истата судбина од истите причини, а тоа се: неправеден распоред на доходот на штета на оној кој го создава, а во корист на трутови кој го трошат, што од друга страна предизвикува нерамномерен развој на сите делови на Унијата.

Најглавната причина сепак ќе биде недостатокот на демократија која во Југославија беше маскирана во поимот демократки централизам, а кај овие во вид на реформи пред кои секогаш стои најомразениот атрибут во вистинската демократија “мора’’. Мора ова, мора она, мора така, мора сега, мора после. Дека не сум единстениот кој мисли вака денеска се огласи и директорот на Музејот Аушвиц со својата драматично предупредувачка анализа дека, Европа денеска се наоѓа во потешка ситуација отколку пред Втората Светска војна. Причините што ги наведе за таквите состојби се енормниот раст на национализам, популизам, антисемитизам и ксенофобија.

Сето ова влезе на голема врата во државите таканаречени чувари на демократијата и човековите права и слободи. Во ваква ситуација најзагрозени се државите кои немаат дооформен, ограничен или никаков суверенитет и со тоа стануваат многу лесен плен на блиското и подалечно опкружување. Го молам Господ само тоа да помине без крвопролевање, но според она насилство што го видов во Барселона не е исклучена ниту таа можност. Само сум многу зачуден што таканаречените “чувари на демократија’’ воопшто не го коментираа овој случај.

Од тука, како што реков и погоре мене нема да ми беше воопшто гајле што се случува таму, ако ваквите состојби немаа директна импликација врз мојата татковина. Сериозно сум загрижен за неизвесната судбина на мојата Ѓекна.

Сигурно и затоа последниве денови постојано пред очиве ми излегува една стара илустрација според некои хералдичари грб, на кој Македонија е представена како прекрасна стројна девојка облечена во бела невестинска руба што симблизира невиност и со развиорен бајрак во рацете на кој пишува слобода или смрт.

Това е знамето на Охридските въстаници, в която девойка е вдигнала българското знаме с извезаните "Свобода или Смъртъ"

Е, таа убава, вита, чедна девица наскоро треба да биде силувана обесчестена и посрамотена. Силувана и обесчестена од на сите нам познат силувач, а посрамотена за жал од своите родители кои после грозоморниот чин на обесчестување наместо да го осудат ќе се согласат девојката да се омажи за силувачот. Поточно, да стане една од триесетината жени во харемот на силувачот, но овој пат не како законска сопруга туку како безимена конкубина која ќе раѓа потомство без корен, без потекло и идентитет. Да се потсетиме дека конкубинат е див брак непризнаен од законот многу распростанет во стариот Рим помеѓу патрициј и плебејка во кој таа, плебејката колку и да е убава и паметна нема никакви права за себе и за своето непризнато потомство.

Кум на овој брак од пеколот треба да биде едно ништовно превртливо министерче, префарбано со сите бои од шарената револуција, омразено дури и внатре во самото семејство на СДСМ. Кукавичето се осмелило да го јавне досега нескротениот коњ и да ја превземе улогата на непознатиот петти јавач на апокалипсата врз својот народ и татковина. Како ли само помислил дека ќе го јава тој нескротлив коњ. Се обиделе да го јавнат и многу појаки и повешти јавачи , но биле треснати на земја. Затоа ти порачувам јавај си таму каде што те прилега, на старо магаре свртен со своето безличие кон опашката.

Вие господа, стројници и сватови кој имате намера да направите ваква свадба во вторник, сте на лизгав терен. Нема да ви успее. Во не така дамнешно време кога наместо денешното декадентно живеење царуваше честа, моралот и еснафот ваквите насилни свадби без љубов црквата одбиваше да ги венча и да ги благослови во недела на Христовото воскресение за наук и за одвраќање.

Лажното алиби кое си го подготвивте за утеха на вашата потоната совест веднаш ќе ви се распадне. Народот нема да ви ги прифати застрашувањата за моќта на силувачот заради која мора тој да се слуша. Народот добро знае дека од храброста што сега ќе ја покаже ќе зависи иднината на нивната татковина. Исто така народот знае дека храброста не е привилегија или ексклузивност на поединци туку е сознание и освестување дека опасноста што му виси над главата го протерува стравот.

Светот низ својата историја има многу примери каде послабите, но со силна вера ги победуваат вообразените насилници. На сите нам ни е позната библиската приказна за Давид и Голијат.

Веројатно ретко кој од вас ја имаат слушнато оваа современа вистинска сторија за малиот против големиот. Секој од нас при споменувањето на областа Амазонија првата асоцијација што допира до нас се големи води, непроодни прашуми и деноноќно пеење, гракање и врескање на многуте птици кои заедно во исти хор ја пеат секој својата песна како знае и умее. Само во еден момент целата Амазонија ја обзема гробна тишина. Тоа се случува само тогаш кога втората најситна птица во светот, само неколку милимери поголема од колибрите ќе ја запее својата песна, за која оние што имале чест да ја слушнат се согласуваат дека е најубавата мелодија што воопшто ја слушнале. А таа мала птица која ја замолкнува целата Амазонија која патем кажано е поголема од Европа пее само еднаш во својот живот. И тоа кога? Тогаш кога го гради своето гнездо, својот сигурен дом за своето потомство.

Како во примерот со оваа птица ќе го слушнете истиот глас од оние кои веќе го имаат изградено својот дом полн со духовни и материјални добра за да го одбранат од вас гракачите и врескачите. Тоа бидете сигурни дека е гласот на народот. Ќе ви ја отпее најубавата песна, ќе ве натпее и ќе ве замолчи овој пат засекогаш.

Сега можеме да поразговараме и за вистинската храброст на овие простори. И затоа сакам да ви поставам неколку хипотетички прашања тебе Петре, Диме, Коста, Славе…. Теодора, Марица, Николина, Кристина…

Прво. Дали помниш дека некогаш и надвор од твојата татковина твоите предци и твојот народ се бореле против послаби од себе? Никогаш.

Второ. Дали помиш дека истото ова го правеле против силни? Никогаш.

Трето. Дали помниш дека ова го правеле и против посилни од себе? Колку и да ти е чудно одговорот е пак ист, никогаш.

Четврто. Дали помиш дека твоите предци и твојот народ некогаш и надвор од својата татковина се бореле против најсилни? Секогаш!

Секогаш драг мој пријателе, твоите предци и твојот народ се бореле против најсилните, големи империи, насилно изградени кралства, сојузи и пактови засновани на крв, оган и смрт, квазидемократски унии предводени од групни сили и поединечни велесили.

Друго си е во Шумадиската Бановина

Ете затоа твоите предци и твојот народ се посебни и поинакви од другите а тебе како личност те прават горд на своето потекло. Затоа ти сега не смееш да потфрлиш, сега, кога е многу полесно и речиси безопасно да бидеш храбар и да го раскрчмиш она што не си го создал.

Трудно, някой можеше да създаде по-голям бановински бантустан-зоопарк по светот. Зошто Георгиевски толку зборуваше против ДПМНЕ не ми е ясно

За наследство што го уживаме ние денес положени се многу млади животи и заради тоа ти си должен со своето однесување да покажеш голем пиетет кон нивното дело. За да се увериш во ова доволно е да ги посетиш најголемите гробишта покрај кои секојдневно поминуваш, а не ги забележуваш. Стотици илјади гробови се сместени тука покрај нас, а ние се правиме дека не ги гледаме. А, толку е едноставно. Во подрумите на Државниот историски архив се гробовите на сите наши доброчинители со полно име и презиме. Прашај било кој од нив и ќе го добиеш истиот одговор. На епитафите запишани на нивните надгробни плочи стои одговорот зошто живеел, за кого се борел,Во бановината освен Бог, веке и умрелите им говорат, кога не бришат името бугари се разбира

како умрел и на која возраст. Се ќе ти биде јасно. Посети ги за да не паднат во заборавав. А ти воспостави ја репродукциската врска со оваа благородна лоза за да не се претвориш во сорта на изумирање. Посети ги и затоа што ако не го направиш тоа ќе станеш многу лесен плен на петтокласни белосветски скулптори кои ќе го изделкаат твојот вистински лик до степен на карикатура. Ај што другите нема да те препознаат туку и сам нема да се препознаеш.

Ако ги посетиш сите добиваме, а ако не одиш ќе изгубиш само ти.

Од твојата татковина грабал и присвојувал кој ќе стигнел. Грабал се и сешто територија, идентитет, култура, наледство, јазик…
Па до 1941г бевте храбри Бановинци, по Тито станавте Македонци, по Груевски Антички Фиромци, многу е гъвкав фиромскиот идентитет, но константата е 20 српски иминя, пцовки и турбофолкот - голема култура, история и идентитет


Тешко дека сега тоа може да се врати. Затоа сега не е важно што ти одзеле, туку дали знаеш што ќе правиш со тоа што останало.

Повикај го оној кој народот секогаш го повикувал кога му било тешко. Само ВМРО знае што да направи од тоа што останало. ВМРО знае да направи многу и од ништо.Малиии - овие са наследниците на "исконското ВМРО", малце язикот и идеите се други ама нейсе...

Сиве овие години опстојувањето на македонскиот народ особено во најмрачниот и најкрвав век во историјата на човештвото нераскинливо и судбински е поврзано со делото на ВМРО. Овој пат не мораш ни да го повикаш ВМРО е секогаш тука.

Малку ли зборува за оваа вечна поврзаност помеѓу ВМРО и народот, записот од почетоков на дваесеттиот век што се наоѓа во мојата матична црква во Охрид. Тогашниот свештеник за малку ќе бил расчинет затоа што надвор од предвиденато со Канон пеење при обредите на погребување додавал. Цитирам ,, Господи боже наш, во овие тешки, мрачни и тажни времиња кога нашите најдобри синови паѓаат како класје пред остар срп, знам дека е голема гужва од нив пред Твоите рајски порти. Чунки, тие што го дале она најскапоценото што Ти си им го вдахнал, го положиле за доброто на својот народ и со тоа заслужуваат нивните души да се населат кај праведниците. Господи ако немаш место во рајот Те молам врати ни ги назад ќе Ти бидат благодарни затоа што нивниот рај е нивната борба, а и нас ќе ни помогнеш полесно да ги издржиме овие тешки страдања на напатениот македонски народ.

ВМРО ги креваше и ги водеше ослободителните востанија, формираше селски заштитни милиции, организираше речиси регуларни воени единици низ планините.

Да можеше фиромецът и да посочи кое ВМРО, с кой устав и език и кои са хората в това ВМРО, пък и един линк към техните мисли, или собственоръчно написани спомени...


ВМРО го бранеше својот народ и за време на балканските војни и за време на двете светски војни и во периодот меѓу нив.Фиромецът срамежливо е пропуснал да каже на коя страна са били ВМРО и кого са бранили, да не говорим за 11 пехотна Македонска дивизия, за периодот мегю нив е още по-контроверзно...


АСНОМ кој многу го сметаат за втемелувач на државноста во Република Македонија и првиот президиум беа составени од луѓе на кои идеологијата им беше доминантно вмровска. Друга работа е што одредени измеќари по налог од надвор сосем исто како и сега извршија истовремено и воен и државен удар и Македонија од самостојна и независна држава ја вовлекоа во водите на омразениот федерализам.

Но, ВМРО никогаш не се предава дојде 1990 година. И тогаш во новоформираната политичка партија ВМРО ДПМНЕ во која беа вградени принципите, критериумите и начелата на изворното ВМРОТи да видиш ДПМНЕ Бановинско било наследник на изворното ВМРО, доколкото си спомням Иван Михайлов беше още жив, а неговате секретарка Вида Боева и до днес е жива и не съм чул да е намерила връзка между бановинците и ВМРО...

повторно ја воскресна идејата за независна, самостојна и суверена Македонија и најмногу по негови заслуги и ја оствари. ВМРО ДПМНЕ исто така се докажа дека е секогаш со својот народ и во периодот од 1998 до 2002, а и последниве десетина години додека беше на власт посветено и со љубов работеше за доброто на својот народ за што доби заслужена сатисфакција со постојаното завземање на високи места во горниот дел на табелите за унапредување на севкупниот живот на граѓаните.

Ти да видиш последните 10 години ДПМНЕ работило за своют народ и постигнало небивали успехи, па зошто ги ручаше жабетата Георгиевски

Мора да кажа, че тука има и известна доза вистина - народот бе Груевски, Миленко, Драган, Гордана и Боркица. малце имаше и демографски дебакел ама нейсе...


А не ретко го запоседнуваше и самиот врв на некои табели.Човеку, можеш да се прикажуваш секако и ваков и таков, но никогаш нема да дознаеш од каква градба си направен ако не застанеш во одбрана на својот народ и својата татковина. Не заборави дека покрај тебе секогаш е времето кое е најобјективен судија и свидетел кој секогаш ја зборува вистината. Изборот е твој. Само од тебе зависи дали времето од тебе ќе направи музеј или ќе го зграпчиш во свои раце да биде твое најсилно оружје со кое ќе станеш современик на времето, што ќе значи безвременост и за тебе. Бирај.

Изрод не е тој што не си го познава татка си, туку тој што се одродил од својот народ.

Е тука измет фиромска потполно се согласувам, дай Боже да си получите всичко заслужено барабар с лихвите измекяри шумадийски

На крај нешто и за оние мрзливи читатели што ги читаат само заглавијата. Некој, вмровците ги прават националисти, шовинисти дури и фашисти. Неточно. Вмровците се само чесни патриоти кои неизмерно го сакаат својот народ исто толку колку и сите народи.Тоя фиромец е от ВМРО НП - партията на Любчо Георгиевски, аз нещо се секирам, че ВМРО НП излезе със слогана "Европа сега", пък сега се оказа, че Европа била силувач на Македония...

Скоро се очекува новата серия на Любчо, многу сам добар политичар, али не ме барайте за люгето... ова ми е слабото место.

Денеска гледам и ДПМНЕ шумадиско се кренало против договорот и сака референдум. Сега и тоя индивид, еве бракя фиромце най-добре си ви е во Бановината, но скоро ке се собудите во Илирида...

Албанците ке ви плакят за всичко. Да сложим гордия двуглав орел, че ми е кеф да го гледам...

П.С. Балканец от "ВМРО" - НП нема ли скоро да укинете договорот со фашистичкиот окупатор, гледам многу добро ви било последните десет години во Бановината.--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 1770
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416584 - 21.10.2017 18:39 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Дел од раководството на ВМРО-НП се купени или уценети. На пример Ламбе беше помилуван од фикусот во 2009 година, и ова не му е прв истап во корист на политиките на дпмне. За да не дојде до раскол, или додека не стане појасно што ќе се случува понатаму и како ќе се распоредат силите Љубчо одлучи да не се излегува на локалните избори, а одлуката кого ќе поддржи ја остави на членството. Тоа всушност би бил некаков внатрешен референдум. Членството јасно зазеде страна на овие избори и ја поддржа опцијата за европска Македонија. Сите општински комитети јавно повикаа на поддршка за СДСМ и дел од успехот на локалните избори на владеачката партија се должи и на таа поддршка. Исто и утре, кога ќе се одржи вториот круг од локалните, гласовите од ВМРО-НП ќе одат на контото на СДСМ. Општинските комитети и во овој круг излегоа со повик до членството да се гласа за СДСМ. Мислам дека тоа јасно го покажува односот на членството и кон потпишувањето на договорот со Бугарија и оваа поддршка се должи и на тој потег на СДСМ. Во меѓувреме е потврдена коалиција помеѓу СДСМ и ВМРО-НП за локалните и на централно ниво.

http://www.libertas.mk/li2017zaev-koalitsijata-so-vmro-np-vo-vtor/

Редактирано от balkanec (21.10.2017 18:41)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
liubo_iotoff
McAroff
***

Регистриран: 25.10.2005
Мнения: 10825
От: явлен
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416593 - 21.10.2017 20:11 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

http://www.svest.mk/2017/10/09/%D1%93%D0...E-%D1%9C%D0%B5/


Ѓекна још није умрла ал ускоро ќе!
09.10.2017 svest.mk 0 Comments колумни, ламбе арнаудов

Ова е оригиналниот наслов на култната црногорска телевизиска серија од раните осумдесетти години на минатиот век. Во неа многу порано од било кој и да претпоставуваше прецизно со космичка точност беше предвидено распаѓањето на Југославија на начин и редослед токму како и што се случи.

Со брилијантната изведба на актерите во улога на обични луѓе, рурални јунаци со вродена народна мудрост, со извонредно сценарио и мајсторска режија преку силна симболика во која главната улога ја толкуваше Ѓекна претопена во кристално јасна персонификација на поранешната држава.

Додека ова го пишувам ерупивно почнува да се распаѓа во исти стил една друга многу поголема, но исто така сразмерно неправедна Унија заснована на патерналистичка форма, со народи кои меѓу себе не можат да се поднесат еден со друг, држави со ограничен суверенитет (чудно, зошто автор на теоријата за ограничен суверенитет е Леонид Брежњев) предводени од неспособни лидери и корумпирани Влади.

И оваа Ѓекна ја очекува истата судбина од истите причини, а тоа се: неправеден распоред на доходот на штета на оној кој го создава, а во корист на трутови кој го трошат, што од друга страна предизвикува нерамномерен развој на сите делови на Унијата.

Најглавната причина сепак ќе биде недостатокот на демократија која во Југославија беше маскирана во поимот демократки централизам, а кај овие во вид на реформи пред кои секогаш стои најомразениот атрибут во вистинската демократија “мора’’. Мора ова, мора она, мора така, мора сега, мора после. Дека не сум единстениот кој мисли вака денеска се огласи и директорот на Музејот Аушвиц со својата драматично предупредувачка анализа дека, Европа денеска се наоѓа во потешка ситуација отколку пред Втората Светска војна. Причините што ги наведе за таквите состојби се енормниот раст на национализам, популизам, антисемитизам и ксенофобија.

Сето ова влезе на голема врата во државите таканаречени чувари на демократијата и човековите права и слободи. Во ваква ситуација најзагрозени се државите кои немаат дооформен, ограничен или никаков суверенитет и со тоа стануваат многу лесен плен на блиското и подалечно опкружување. Го молам Господ само тоа да помине без крвопролевање, но според она насилство што го видов во Барселона не е исклучена ниту таа можност. Само сум многу зачуден што таканаречените “чувари на демократија’’ воопшто не го коментираа овој случај.

Од тука, како што реков и погоре мене нема да ми беше воопшто гајле што се случува таму, ако ваквите состојби немаа директна импликација врз мојата татковина. Сериозно сум загрижен за неизвесната судбина на мојата Ѓекна.

Сигурно и затоа последниве денови постојано пред очиве ми излегува една стара илустрација според некои хералдичари грб, на кој Македонија е представена како прекрасна стројна девојка облечена во бела невестинска руба што симблизира невиност и со развиорен бајрак во рацете на кој пишува слобода или смрт.

Това е знамето на Охридските въстаници, в която девойка е вдигнала българското знаме с извезаните "Свобода или Смъртъ"

Е, таа убава, вита, чедна девица наскоро треба да биде силувана обесчестена и посрамотена. Силувана и обесчестена од на сите нам познат силувач, а посрамотена за жал од своите родители кои после грозоморниот чин на обесчестување наместо да го осудат ќе се согласат девојката да се омажи за силувачот. Поточно, да стане една од триесетината жени во харемот на силувачот, но овој пат не како законска сопруга туку како безимена конкубина која ќе раѓа потомство без корен, без потекло и идентитет. Да се потсетиме дека конкубинат е див брак непризнаен од законот многу распростанет во стариот Рим помеѓу патрициј и плебејка во кој таа, плебејката колку и да е убава и паметна нема никакви права за себе и за своето непризнато потомство.

Кум на овој брак од пеколот треба да биде едно ништовно превртливо министерче, префарбано со сите бои од шарената револуција, омразено дури и внатре во самото семејство на СДСМ. Кукавичето се осмелило да го јавне досега нескротениот коњ и да ја превземе улогата на непознатиот петти јавач на апокалипсата врз својот народ и татковина. Како ли само помислил дека ќе го јава тој нескротлив коњ. Се обиделе да го јавнат и многу појаки и повешти јавачи , но биле треснати на земја. Затоа ти порачувам јавај си таму каде што те прилега, на старо магаре свртен со своето безличие кон опашката.

Вие господа, стројници и сватови кој имате намера да направите ваква свадба во вторник, сте на лизгав терен. Нема да ви успее. Во не така дамнешно време кога наместо денешното декадентно живеење царуваше честа, моралот и еснафот ваквите насилни свадби без љубов црквата одбиваше да ги венча и да ги благослови во недела на Христовото воскресение за наук и за одвраќање.

Лажното алиби кое си го подготвивте за утеха на вашата потоната совест веднаш ќе ви се распадне. Народот нема да ви ги прифати застрашувањата за моќта на силувачот заради која мора тој да се слуша. Народот добро знае дека од храброста што сега ќе ја покаже ќе зависи иднината на нивната татковина. Исто така народот знае дека храброста не е привилегија или ексклузивност на поединци туку е сознание и освестување дека опасноста што му виси над главата го протерува стравот.

Светот низ својата историја има многу примери каде послабите, но со силна вера ги победуваат вообразените насилници. На сите нам ни е позната библиската приказна за Давид и Голијат.

Веројатно ретко кој од вас ја имаат слушнато оваа современа вистинска сторија за малиот против големиот. Секој од нас при споменувањето на областа Амазонија првата асоцијација што допира до нас се големи води, непроодни прашуми и деноноќно пеење, гракање и врескање на многуте птици кои заедно во исти хор ја пеат секој својата песна како знае и умее. Само во еден момент целата Амазонија ја обзема гробна тишина. Тоа се случува само тогаш кога втората најситна птица во светот, само неколку милимери поголема од колибрите ќе ја запее својата песна, за која оние што имале чест да ја слушнат се согласуваат дека е најубавата мелодија што воопшто ја слушнале. А таа мала птица која ја замолкнува целата Амазонија која патем кажано е поголема од Европа пее само еднаш во својот живот. И тоа кога? Тогаш кога го гради своето гнездо, својот сигурен дом за своето потомство.

Како во примерот со оваа птица ќе го слушнете истиот глас од оние кои веќе го имаат изградено својот дом полн со духовни и материјални добра за да го одбранат од вас гракачите и врескачите. Тоа бидете сигурни дека е гласот на народот. Ќе ви ја отпее најубавата песна, ќе ве натпее и ќе ве замолчи овој пат засекогаш.

Сега можеме да поразговараме и за вистинската храброст на овие простори. И затоа сакам да ви поставам неколку хипотетички прашања тебе Петре, Диме, Коста, Славе…. Теодора, Марица, Николина, Кристина…

Прво. Дали помниш дека некогаш и надвор од твојата татковина твоите предци и твојот народ се бореле против послаби од себе? Никогаш.

Второ. Дали помиш дека истото ова го правеле против силни? Никогаш.

Трето. Дали помниш дека ова го правеле и против посилни од себе? Колку и да ти е чудно одговорот е пак ист, никогаш.

Четврто. Дали помиш дека твоите предци и твојот народ некогаш и надвор од својата татковина се бореле против најсилни? Секогаш!

Секогаш драг мој пријателе, твоите предци и твојот народ се бореле против најсилните, големи империи, насилно изградени кралства, сојузи и пактови засновани на крв, оган и смрт, квазидемократски унии предводени од групни сили и поединечни велесили.

Друго си е во Шумадиската Бановина

Ете затоа твоите предци и твојот народ се посебни и поинакви од другите а тебе како личност те прават горд на своето потекло. Затоа ти сега не смееш да потфрлиш, сега, кога е многу полесно и речиси безопасно да бидеш храбар и да го раскрчмиш она што не си го создал.

Трудно, някой можеше да създаде по-голям бановински бантустан-зоопарк по светот. Зошто Георгиевски толку зборуваше против ДПМНЕ не ми е ясно

За наследство што го уживаме ние денес положени се многу млади животи и заради тоа ти си должен со своето однесување да покажеш голем пиетет кон нивното дело. За да се увериш во ова доволно е да ги посетиш најголемите гробишта покрај кои секојдневно поминуваш, а не ги забележуваш. Стотици илјади гробови се сместени тука покрај нас, а ние се правиме дека не ги гледаме. А, толку е едноставно. Во подрумите на Државниот историски архив се гробовите на сите наши доброчинители со полно име и презиме. Прашај било кој од нив и ќе го добиеш истиот одговор. На епитафите запишани на нивните надгробни плочи стои одговорот зошто живеел, за кого се борел,Во бановината освен Бог, веке и умрелите им говорат, кога не бришат името бугари се разбира

како умрел и на која возраст. Се ќе ти биде јасно. Посети ги за да не паднат во заборавав. А ти воспостави ја репродукциската врска со оваа благородна лоза за да не се претвориш во сорта на изумирање. Посети ги и затоа што ако не го направиш тоа ќе станеш многу лесен плен на петтокласни белосветски скулптори кои ќе го изделкаат твојот вистински лик до степен на карикатура. Ај што другите нема да те препознаат туку и сам нема да се препознаеш.

Ако ги посетиш сите добиваме, а ако не одиш ќе изгубиш само ти.

Од твојата татковина грабал и присвојувал кој ќе стигнел. Грабал се и сешто територија, идентитет, култура, наледство, јазик…
Па до 1941г бевте храбри Бановинци, по Тито станавте Македонци, по Груевски Антички Фиромци, многу е гъвкав фиромскиот идентитет, но константата е 20 српски иминя, пцовки и турбофолкот - голема култура, история и идентитет


Тешко дека сега тоа може да се врати. Затоа сега не е важно што ти одзеле, туку дали знаеш што ќе правиш со тоа што останало.

Повикај го оној кој народот секогаш го повикувал кога му било тешко. Само ВМРО знае што да направи од тоа што останало. ВМРО знае да направи многу и од ништо.Малиии - овие са наследниците на "исконското ВМРО", малце язикот и идеите се други ама нейсе...

Сиве овие години опстојувањето на македонскиот народ особено во најмрачниот и најкрвав век во историјата на човештвото нераскинливо и судбински е поврзано со делото на ВМРО. Овој пат не мораш ни да го повикаш ВМРО е секогаш тука.

Малку ли зборува за оваа вечна поврзаност помеѓу ВМРО и народот, записот од почетоков на дваесеттиот век што се наоѓа во мојата матична црква во Охрид. Тогашниот свештеник за малку ќе бил расчинет затоа што надвор од предвиденато со Канон пеење при обредите на погребување додавал. Цитирам ,, Господи боже наш, во овие тешки, мрачни и тажни времиња кога нашите најдобри синови паѓаат како класје пред остар срп, знам дека е голема гужва од нив пред Твоите рајски порти. Чунки, тие што го дале она најскапоценото што Ти си им го вдахнал, го положиле за доброто на својот народ и со тоа заслужуваат нивните души да се населат кај праведниците. Господи ако немаш место во рајот Те молам врати ни ги назад ќе Ти бидат благодарни затоа што нивниот рај е нивната борба, а и нас ќе ни помогнеш полесно да ги издржиме овие тешки страдања на напатениот македонски народ.

ВМРО ги креваше и ги водеше ослободителните востанија, формираше селски заштитни милиции, организираше речиси регуларни воени единици низ планините.

Да можеше фиромецът и да посочи кое ВМРО, с кой устав и език и кои са хората в това ВМРО, пък и един линк към техните мисли, или собственоръчно написани спомени...


ВМРО го бранеше својот народ и за време на балканските војни и за време на двете светски војни и во периодот меѓу нив.Фиромецът срамежливо е пропуснал да каже на коя страна са били ВМРО и кого са бранили, да не говорим за 11 пехотна Македонска дивизия, за периодот мегю нив е още по-контроверзно...


АСНОМ кој многу го сметаат за втемелувач на државноста во Република Македонија и првиот президиум беа составени од луѓе на кои идеологијата им беше доминантно вмровска. Друга работа е што одредени измеќари по налог од надвор сосем исто како и сега извршија истовремено и воен и државен удар и Македонија од самостојна и независна држава ја вовлекоа во водите на омразениот федерализам.

Но, ВМРО никогаш не се предава дојде 1990 година. И тогаш во новоформираната политичка партија ВМРО ДПМНЕ во која беа вградени принципите, критериумите и начелата на изворното ВМРОТи да видиш ДПМНЕ Бановинско било наследник на изворното ВМРО, доколкото си спомням Иван Михайлов беше още жив, а неговате секретарка Вида Боева и до днес е жива и не съм чул да е намерила връзка между бановинците и ВМРО...

повторно ја воскресна идејата за независна, самостојна и суверена Македонија и најмногу по негови заслуги и ја оствари. ВМРО ДПМНЕ исто така се докажа дека е секогаш со својот народ и во периодот од 1998 до 2002, а и последниве десетина години додека беше на власт посветено и со љубов работеше за доброто на својот народ за што доби заслужена сатисфакција со постојаното завземање на високи места во горниот дел на табелите за унапредување на севкупниот живот на граѓаните.

Ти да видиш последните 10 години ДПМНЕ работило за своют народ и постигнало небивали успехи, па зошто ги ручаше жабетата Георгиевски

Мора да кажа, че тука има и известна доза вистина - народот бе Груевски, Миленко, Драган, Гордана и Боркица. малце имаше и демографски дебакел ама нейсе...


А не ретко го запоседнуваше и самиот врв на некои табели.Човеку, можеш да се прикажуваш секако и ваков и таков, но никогаш нема да дознаеш од каква градба си направен ако не застанеш во одбрана на својот народ и својата татковина. Не заборави дека покрај тебе секогаш е времето кое е најобјективен судија и свидетел кој секогаш ја зборува вистината. Изборот е твој. Само од тебе зависи дали времето од тебе ќе направи музеј или ќе го зграпчиш во свои раце да биде твое најсилно оружје со кое ќе станеш современик на времето, што ќе значи безвременост и за тебе. Бирај.

Изрод не е тој што не си го познава татка си, туку тој што се одродил од својот народ.

Е тука измет фиромска потполно се согласувам, дай Боже да си получите всичко заслужено барабар с лихвите измекяри шумадийски

На крај нешто и за оние мрзливи читатели што ги читаат само заглавијата. Некој, вмровците ги прават националисти, шовинисти дури и фашисти. Неточно. Вмровците се само чесни патриоти кои неизмерно го сакаат својот народ исто толку колку и сите народи.Тоя фиромец е от ВМРО НП - партията на Любчо Георгиевски, аз нещо се секирам, че ВМРО НП излезе със слогана "Европа сега", пък сега се оказа, че Европа била силувач на Македония...

Скоро се очекува новата серия на Любчо, многу сам добар политичар, али не ме барайте за люгето... ова ми е слабото место.

Денеска гледам и ДПМНЕ шумадиско се кренало против договорот и сака референдум. Сега и тоя индивид, еве бракя фиромце най-добре си ви е во Бановината, но скоро ке се собудите во Илирида...

Албанците ке ви плакят за всичко. Да сложим гордия двуглав орел, че ми е кеф да го гледам...

П.С. Балканец от "ВМРО" - НП нема ли скоро да укинете договорот со фашистичкиот окупатор, гледам многу добро ви било последните десет години во Бановината.


смяташ ли, че някой друг освен теб ще прочете цялата тази логорея?
провери ли за правописни грешки?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416596 - 21.10.2017 20:36 [Re: liubo_iotoff]

Любо какъв такъв тоз твой цитат-чарщаффф?
Тофи се дразни от такива цитати.пп. местна тайна весела закачка.
И Тофи я знае.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5028
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416599 - 21.10.2017 21:32 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:смяташ ли, че някой друг освен теб ще прочете цялата тази логорея?
провери ли за правописни грешки?
Тази "логорея" не е предназначена за тебе. Ти си гледай "Военната тайна" и кюти на плоската земя.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
liubo_iotoff
McAroff
***

Регистриран: 25.10.2005
Мнения: 10825
От: явлен
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416601 - 21.10.2017 21:44 [Re: Tanya.]

Цитат:


Тофи се дразни от такива цитати.


аз нарочно


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
liubo_iotoff
McAroff
***

Регистриран: 25.10.2005
Мнения: 10825
От: явлен
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416603 - 21.10.2017 21:48 [Re: Simulant]

Цитат:Тази "логорея" не е предназначена за тебе.
тя логореята за когото и да е предназначена - все си е логорея
а военната тайна е предназначена именно за такива като тебе, но ти пък не я гледаш
на човек насила можеш да му вземеш всичко, но да му дадеш насила - никога

Редактирано от liubo_iotoff (21.10.2017 21:52)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 15599
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416615 - 21.10.2017 23:37 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:


на човек насила можеш да му вземеш всичко, но да му дадеш насила - никогаДа.
Ама се и култивира човек - и насила не му взема на другия.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 1770
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416696 - 23.10.2017 21:09 [Re: Tanya.]

Засега полека но сигурно сигурно се движиме во позитивен правец. Единствените незадоволници од тоа се лажните патриоти и грујовистичките мегафони.

http://netpress.com.mk/dimitrievski-od-s...-istorija-foto/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416703 - 23.10.2017 22:11 [Re: balkanec]

Мдаааа!
http://tatkovina.info/2017/10/22/%D0%BE%...81%D0%BA%D0%B8/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416705 - 23.10.2017 22:23 [Re: Негатор]

И малка възстановка!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416712 - 23.10.2017 23:54 [Re: balkanec]

Цитат:

Засега полека но сигурно сигурно се движиме во позитивен правец. Единствените незадоволници од тоа се лажните патриоти и грујовистичките мегафони.

http://netpress.com.mk/dimitrievski-od-s...-istorija-foto/Тој се поклони пред местото каде е даден единствениот отпор кога влегла бугарската војска во Втората Светска војна, но градоначалникот на СДСМ очигледно на овој ден не гледа како на нешто кое треба да го одбележи Македонија, туку како настан важен за Бугарија на која тој одлучил да присуствува.

Мдааам

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5361
От: ОЧЗ
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416714 - 24.10.2017 00:00 [Re: balkanec]

Баси, ако човек не се осведоми какво се е случило, ще реши, че са се поклонили на загинали от македонски партизани български войници Къв отпор, кви пет лева ги тресе тия патологични лъжци, не мога да разбера. Надминаха Радио Москва и други авторитетни фентъзи канали.

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416752 - 24.10.2017 12:49 [Re: balkanec]

Много добре! Но не виждам, какъв е проблема, че македонци са се поклонили в Страцин под българско знаме. Нали под такова са и воювали и проливали кръвта си. А бугарските войници - са били и от днешна Македония. Регионалният шовинизъм, който днес виждаме и в Европа - Испания, Италия и пр. не е нещо добро, още повече, че в случая - България-Македония, говорим и за един народ!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 6970
От: Журче
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416757 - 24.10.2017 13:17 [Re: Бяло Конче]

До сега при всички български мероприятия в Македония е имало две знамена - българското и македонското, което си е коректно, така трябва да бъде. Ако сега не е имало македонското знаме, то аз съм преди всичко изненадан. Но далече от това да споделям хистерията на зомбираните вморони. Те и ако имаше македонско знаме щяха да се оплакват за унижение на знамето, че е било използвано в такъв контекст - типично за фалшива и компрометирана опозиция като тях. Но знамето трябваше да си го има и вината е изцяло на македонските управляващи.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416766 - 24.10.2017 15:40 [Re: Гай Баньо]

Всъщност споделям твоето мнение. Коректно е наистина в Македония, а и в България, ако се наложи на подобни общи мероприятия и празници да ги има и двете знамена, но ако случайно липсва някое от двете, а всичко останало е на шест - да не се прави проблем. Едното знаме трябва да замества другото, ако се наложи...То и ние си имаме знаме(наше, регионално) - в нашия край и си го веем по празниците...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416780 - 24.10.2017 17:22 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Но знамето трябваше да си го има и вината е изцяло на македонските управляващи.Разбира се! Местните участници трябваше да донесат едно знаме на РМ и готово. Би било малко странно някой да го мъкне от София.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416813 - 24.10.2017 21:13 [Re: Негатор]

Вечна им памет!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416825 - 24.10.2017 21:28 [Re: Негатор]

Някакъв индивид от дпмн-то се сликал с " внука " на Тодор Александров и се наежил от гордост ...ма внука автентичния е починал в 2013г. в София и се казваше Тодор Коев ...интересно вече и внуци ментета има там ....глей какво нещо !!
https://forum.kajgana.com/threads/%D0%A2...37#post-8213618

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Редактирано от vargo (24.10.2017 21:29)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 24729
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416832 - 24.10.2017 21:46 [Re: Негатор]

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22065
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416836 - 24.10.2017 21:51 [Re: vargo]

Во РМ "внук" се вика на "племенник"! Тоя "внук" вероятно е някой N-ти племенник, ако случайно не е менте!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4559
От: негде овде
Re: Договорът с Р. Македония - ново начало или параван за македонизма?!
    #3416843 - 24.10.2017 22:04 [Re: vargo]

Тодор Коев е син на дъщеря му Мария.Тодор Александров има и син Александър.Той е починал през 60-те години от рак.Да не би да е имал някакви наследници,че сега баш не ми се рови из Гуглето.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
1 регистрирани и 58 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7560

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.15 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.