ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Новини за Македония
    #3422064 - 22.12.2017 11:55 [Re: Пиринец]

В сегашното време по моето скромно мнение - най-доброто за България и Македония, а и за Западните Балкани си е Европейския Съюз.
Но старите национални вражди са като плевелите - продължават да оцеляват и живеят.
Може би за това, колкото и да не одобрявам ГЕРБ - политиката на Борисов спрямо съседните ни държави ми допада.
Единствено не съм много сигурен, какви точно ги мъти с Турция. И точно тя продължава да си е най-опасният ни съсед.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

#3422065 - 22.12.2017 12:10 [Re: Гай Баньо]

Колкото и да не ми харесва, но на практика развитието на република Македония следваше и развититието и отношенията между останалите балкански държави т.е. беше и е зависимо от тях.
Гърция, Сърбия от една страна, Турция от друга, и съответно - Румъния, Албания и България - всяка за себе си.
Фазите са:
1.Турция(Османската Империя) срещу всички.
2.България срещу всички.
3.Сърбия, Гърция и Румъния срещу България и Турция.
4.Сърбия и Гърция срещу България и Румъния.
При всичките тези етапи се забелязва една константа - Сърбия и Гърция са все заедно - във всички войни и противостояния.
От тук и може лесно да се направи извода за Македония - кой как играе. Очевадно - Сърбия и Гърция срещу България, като Албания е сама за себе си. Въпреки, че в определени моменти българи и албанци са заедно срещу сърби - Охридското въстание.
Днес имаме един добър посредник - ЕС, който може да ни е от полза за да се тушират най-после вековните напрежения около Македония. Съответно може да се използва и политиката на САЩ на Балканите, но най-прагматично и предпазливо.

--------------------

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3422066 - 22.12.2017 13:19 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Денко МАЛЕСКИ

Она од што најмногу се плашеа Грците на почетокот од нашата независност, а немаше основа во тогашната реалност, самите го предизвикаа со својата реторика: стравот од посегање по античкото македонско наследство го произведе „Скопје 2014“, а стравот од доближување до Бугарија, Договорот за пријателство и соработка

То не е ли много често така?

--------------------
немам доказ, али тврдам

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3422109 - 23.12.2017 11:42 [Re: Елби]

Миражи са проблемите на Балканите.
Балканите - оазис на Европа са.

Спомням си в една книга на Стайнбек прочетох, че
американците наричали разпокъсаността на Щатите - балканизация.

Бяло Конче
раванлия

#3422128 - 23.12.2017 21:58 [Re: Бяло Конче]

Днес честваме Св. Наум Преславско-Охридски. Предполагам всеки българин знае за неговото дело и повечето от нас са посетили манастира му на Охридското езеро.
Цитат:

Честваме Св. Наум Преславско-Охридски
Св. преподобни Наум Охридски бил българин от благороден произход. Като оставил всичко, последвал славянските равноапостоли св. Кирил и Методий в Моравия и Рим...

Прочети още : https://www.actualno.com/celebrate/chestvame-sv-naum-preslavsko-ohridski-news_651154.html
© Actualno.com

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3422131 - 23.12.2017 23:10 [Re: Бяло Конче]

Свърши антиквизацията!Сега шчо ке праиме со споменикот на Аце?

Аз - от името на правителството - се отказвам от твърдението, че Македония е единственият наследник на Александър Велики, който е стигнал до Персия, до Индия и т.н. Отказвам се вероятно и от Александрия, Египет, защото кралството на Александър Македонски се е простирало навсякъде, каза Заев в интервю за телевизия Телма.

Историята принадлежи не само на нас, а и на Гърция, на България и на много други страни, добави македонският премиер.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3422133 - 23.12.2017 23:46 [Re: Лаф моабет]

Не, историята на древната Македония принадлежи на Гърция и само твърде малко на БЮРМ. Територията на БЮРМ е била на пеони, траки и илири и само малко на древно-гръцките македонци. Езикът на древните македонци е древен гръцки говор. Територията на Пиринска "Македония" беше населена от траки.

Бяло Конче
раванлия

#3422146 - 24.12.2017 11:12 [Re: Лаф моабет]

На Балканите - история да искаш. Що им трябваше на нашите братлета да се занимават точно с две толкова ясно документирани истории, като българската и гръцката, още повече, че българската е и тяхна и няма смисъл да се дели на две.
Ето - ние българите освен, че сме славяни и прабългари - съвсем официално сме и траки. Но не правим капитал от тази работа - освен от златните съкровища, разбира се. Предполагам, че нямаше да се променим много - също и като египтяните. Говорил съм с египтяни и гърци по този въпрос - казват - едно е античността, друго е съвремието и са прави.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3422147 - 24.12.2017 11:13 [Re: mk_e_bg]

Абсолютно точно!

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3422150 - 24.12.2017 15:16 [Re: Бяло Конче]

Що им трябваше на нашите братлета да се занимават точно с две толкова ясно документирани истории

Защото лидерите им са ТИТОВИСТИ!Какво очаквахме от хамелеон като Кирил Благоев Григоров,после сменил името си на Кирило Глигорович и накрая за да е пълен абсурда стана Киро Глигоров.От "честен и благонадежден българин" до "бранител на идентитетот".В биографията си "Македония е се що имаме" лъже на всяка втора дума!Ей Ви откъсче...
„В махалата където живеех в Щип още като дете, която се казва Стар конак, имаше едно разширение, като малък площад, и тука всеки ден се събираха децата, особено след часовете, или когато почваше да пада мрака, и разбира се си играеха. Аз не съм слушал нито едно от децата, нито пък от техните родители, които често пъти идваха да видят какво правят децата, че някой се чувствува, или че се вика българин …
Първото му посещение в България беше срамно и високомерно.Направо се чудя как го изтърпяха!Другия пребоядисан ренегат...Лазар Мойсов.От здраво българско семейство от Тиквешко.Генерала историк Михайло Апостолски от Щип."Дъртия българин"/както на присмех го нарича Тито/ - Димитър Влахов.За мишоци като Кръсте Цървенковски и посланика им в Белград,Славко Милисавлевски даже и не отварям приказка.
Първо българи,после сърби,та югославяни и накрая македонци.И то антични!За такива хора е нищо работа да фалшифицират история,да ликвидират хора несъгласни с тяхната политика,да издигат в култ един хитрец като Тито...Ама щели да загробят държавата като се изпокарат с всички край тях!Голяма работа!Те така са научени от Тито.Затова и Титова Югославия се разпадна в пожарите на междуетническите конфликти.Замалко същото щеше да се случи и на Македония.За това как сърбите се гавреха с тях говори само фактът,че кралството носи името "Кралство на Сърби,Хървати и Словенци".От македонците които са към два и половина - три милиона няма дори и "М".

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 70 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4525

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.