ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Новини за Македония
    #3422156 - 24.12.2017 15:56 [Re: Лаф моабет]

Като казваш това - вчера много се изненадох, когато прочетох, че Груев е бил предложен от Любчо Георгиевски за шеф на ВМРО ДПМНЕ. Люпчо, който си смени името на Любчо и го имахме за наше момче - на практика дава светлина на Груйо и неговата пораза върху република Македония.
Тук мога само да спомена Гоце Делчев и неговата приказка за отцепленията и разцепленията...т.е. проблемът не е от вчера. Но днес вече е междудържавен.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3422158 - 24.12.2017 16:14 [Re: Бяло Конче]

Аз изредих само част от идеолозите на македонизма.Никола Груевски е далеч назад в класацията.Нещата тръгват много отдалеч.Груевски поне никога не е бил българин а ония са родени като такива.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3422163 - 24.12.2017 17:16 [Re: Лаф моабет]

The Greek Roots of Nikola Gruevski

https:// />

Бяло Конче
раванлия

#3422164 - 24.12.2017 17:23 [Re: Лаф моабет]

Може и да не е бил, но Люпчо, който сам се прекръсти на Любчо - определено и на 100% е наясно кой какъв е в Македония. И той да предложи Груйо т.е. да предопредели за пръв път ВМРО да бъде небългарско - при положение, че е организация създадена от българи, за да брани българщината и всичко това е прекрасно документирано...някак ме кара да вярвам в конспирацията...ако не световната, то в сърбо-македонската или гръко-македонската - за мен това си е равнозначно.
Когато македонците казват, че искали да отстоят наравно от Сърбия, Гърция и България - не са прави. Това означава само и единствено антибългарска - гръко и/или сърбоманска политика, доколкото гърците и сърбите от Първата Балканска Война са в един стегнат строй срещу българщината в Македония, а както се видя и изобщо срещу независима македонска държавност. Поне засега. Надявам се да има промяна.

--------------------

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3422186 - 24.12.2017 22:26 [Re: Бяло Конче]

Любчо Георгиевски е Македонец, винаги е бил Македонец и е защитавал интересите на Македония и Македонския език. Единственото, което той казва е, че имаме общо историческо минало и разкриване на пълните факти от историята на БМОРО/ТМОРО и прочие. Той не е наше момче, булгарофил, тоест иска да има добри отношения с България.

Весела Коледа и Щастлива Нова година на всички форумджии. Желая ви много здраве и щастие на вашите семейства, останалото ще си го купите и Бойко ще ви го открадне

mk_e_bg
почетен член

#3422194 - 25.12.2017 00:33 [Re: Пиринец]

Любчо Георгиевски вероятно е искрен българин. Това че имаше погрешна представа за това, какво етнически е бил по онова време Никола Груевски не значи нищо. Българинът Антонио Милошоски също си е сменил народността през годините за голямото учудване на български политици като Ангел Джамбазки и т.н.
Ако не беше Любчо Георгиевски нямаше да има споразумението от 1999 г. (много ненавиждан от македонистите), който, въпреки че не се спазваше от БЮРМ, е основата на сегашния договор за добросъседство и приятелство.
Относно Любчо вместо Люпчо: наистина фонетичният правопис на "македонския" (тоест пеоно-трако-илирския) "език" не се прилага навсякъде, изглежда много нелогично: леб вместо леп (хляб), град вместо грат (град), градски вместо гратски (градски), претседател вместо председател (сръпски преДседник). Този "езиковедски" произвол и фонетична безлогичност е още доказателство на несвършената работа за създаване на отделен от български език, просто показва какви "езиковеди" имат македонистите.
"Македонски" език" нито е македонски (тоест не е гръцки), нито е език. Той си е български литературен диалект.
Чрез създаването на този "език" от сърби и власи определено "сръбските" преходни торлашки говори повече не могат да бъдат окачествени като сръбски, понеже приличат много повече на язикот отколкото на сръбския стандарт, а и приличат малко повече на язикот отколкото на източния български стандарт. Те били "македонски" говори. Никой "македонски" "езиковед" обаче не е предявил претенции към тези торлашки говори защото са наемници, слуги на сърбите и същевременно български предатели.

mk_e_bg
почетен член

#3422205 - 25.12.2017 03:26 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

От друга страна обаче си мисля, че Ефтов и подобните нему не са все още за подценяване.

Точно така

Цитат:

Аз мразя този тип журналистика, в който взимаш интервю, но го редактираш и го пускаш на парчета, а между парчетата правиш анализ в студиото си, в който разясняваш на зрителя, какво гледа.
Така вадиш нещата от контекст и ги сглобяваш като аргументи за тезата, която нагласяш.

Съгласен съм. Доста голям манипулатор е.

VO CENTAR Dali Bejli ke ja vrati VMRO na vlast!?

https:// />

Гледайте този Ефтов как си излага че е сръбски агент. Използва "у" вместо "македонската" дума "во". Защо обаче не нарича предаването си "У центар"?
"Сърбинът", всъщност торлашкият сърбизиран българин Иван Стоилкович не знае как по-незабелязано да направи слалом между подкрепата си за Русия и предателството към нея: според него нямало никакво руско влияние в "Македония" (минут 57:40 и след това, особено след 59:00)
Гледайте как манипулира Ефтов (58:30 минута): Заев знаел от приятели че Русия ще се опитва да го свали от властта, както беше направила с Джуканович в Черна Гора, подвеждайки че Заев имало високопоставени руски приятели, когато всъщност най-вероятно става дума за черногорски приятели или приятели от "македонското" или, може би, българското разузнаване.
Това че Русия иска БЮРМ да бъде транзитна страна на Турски Поток няма никакво значение.
Ако Ефтов е прав то вие сте загубили подкрепата на САЩ при отношенията с БЮРМ и американците ще върнат ВМРО на власт. Може би не съм разбрал правилно, може би това е wishful thinking-ът на Ефтов.
Внимавайте! България трябва да продължи с про-американската си външна политика но това не е достатъчно. Ако нямате подкрепата на албанците и гърците най-вероятно няма да успэте да се присъедините с БЮРМ. Сърбия, Русия и Турция ще направят всичко възможно това да не стане но подкрепата на албанците и гърците може да бъде спечелена. Това очевидно означава подялбата на БЮРМ с албанците. Що се отнася до гърците: трйбва да напълно да се откажете от териториалните претенции към Гърция и също да проведе анти-сръбска пропаганда сред тях. Знае се че крайната цел на Сърбия е да завоюва БЮРМ, Черна Гора а и цялата Егейска Македония.
Също така България да се съгласи с Гърция че думата "Македония" няма как да бъде използван при решаването на спора за името, включително и като съставен елемент: например "Нова Македония" няма как да бъде приемнливо за България защото една независима (ключова дума "независима") страна с името Македония (макар и с пълното име Нова Македония) би могла в бъдеще да предяви териториални претенции към Пиринска "Македония", с "аргумента" че тази българска територия също е нова за разлика от Егейската Македония която е стара, тоест географически първоначална и че там живеят етнически "(ново)македонци".
Гледайте глупакът сърбин както се отнася към гърците, уж съюзници на сърбите (1:02:18): министърът на външните работи на БЮРМ вместо да брани интересите на "Македония" бил ги предал на България и Гърция!!! Тоест сърбинът взема анти-гръцка позиция!!!
Интересно е и че този Васко Ефтов (и презимето и името са гръцки, нали? чисто езиковедски казано) пренебрегва кирилицата. Всъщност в БЮРМ кирилицата е много по-малко използвана отколкото в България, въпреки че "македонистите" казват че Св. Св. Кирил и Методий били "етнически македонци".

Редактирано от mk_e_bg (25.12.2017 04:35)

Бяло Конче
раванлия

#3422211 - 25.12.2017 09:49 [Re: Бяло Конче]

И от мен Честито Рождество и весело посрещане на Новата Година на всички форумджии!!!
Здраве и Щастие за всички!

--------------------

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3422217 - 25.12.2017 16:22 [Re: mk_e_bg]

Категорично не съм съгласен с тезите ти. Как може РМ да има териториални претенции към България, когато а) е по-слаба икономически, веоенно и геополитически б) при какъвто и да е референдум 99.9% ще гласуват да останат в България. България може да изживее украйнски сценария от турска страна, защото Турция е 10 пъти по-мощна от България, но България е 4 пъти по-мощна от Македония. България няма страхове от имена, все пак призна РМ първа.

Желая на македонците 2018 година да влезнат в НАТО и да започнат преговорите за присъединяване към ЕС. Пътят е дълъг и трънлив, но това ще гарантира териториална цялост, а когато намалеят атаките от албанците, историческата истина ще изплува.

mk_e_bg
почетен член

#3422224 - 25.12.2017 17:34 [Re: Пиринец]

1. България нэднократно е казала че Северна Македония не е добър за име на БЮРМ защото и Пиринска "Македония" е северна, само Егейската е южна. Знам че първи сте признали БЮРМ като независима държава под името Македония но това беше в миналото. Какво казва договора за добросъседство и приятелство? Бг. ще помогне на БЮРМ да стане член на ЕС и НАТО а БЮРМ ще се откаже от "македонското малцинство" в Благоевградско.
2. Ако Гърция се върне към първоначалната си позиция че името на БЮРМ трябва да не съдържи думата Македония и че Централна Балканска Република (например) е единствено приемнлив за тях име, тогава много по-бързо "централнобалканците" ще станат българи отколкото някои "новомакедонци". Така Гърция би допринасяла за по-бързото връщане на "етническите македонци" към българщината.
3. БЮРМ винаги е имало териториални претенции към България въпреки че е по-слаба икономически, военно и геополитически. Сегашното правителство изглежда наистина да се е отказал от тях но не се знае какво ще направят бъдещите правителства. Може и да се отказат от договора, ако той не бъде регистриран в ООН, както беше предложението на Бг. Геополитически обаче в недалечното минало (преди да стане ясно че Груевски е диктатор) БЮРМ беше доста промовирана от големите западни страни, като "оръжие" срещу про-руските (по онова време) Гърция и България.
Неслучайно излизаха книги от западни "учени" от рода:
Macedonian folk song in a Bulgarian urban context : songs and singing in Blagoevgrad, Southwest Bulgaria (Karen Ann. Peters); Thesis (Ph. D.)--University of Wisconsin. Става дума за докторска теза (!!!) за песните на някакви "етнически македонци" в България.
По-слаба БЮРМ или не, все пак Бг. имаше нужда от декларацията за приятелство и добросъседство от 1999 г. и от договора от 2017, точно поради бившата западна подкрепа за БЮРМ, включително и за сепаратизма на ОМО Илинден и другите.
Албанците и гърците са най-старите балкански народи. Има спор сред учените дали те са илири или траки. Територията на БЮРМ обаче беше населена и с траки и с илири през древността. В БЮРМ те са твърде много и няма как България да се отървава от тях. Това се опитаха да направят сърбите, знаят се резултатите.

Редактирано от mk_e_bg (25.12.2017 17:36)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 32 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4364

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.