ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
Re: Договорот и по него- един друг поглед
    #3437275 - 15.05.2018 08:45 [Re: Елби]

След руски натиск Св. синод блокира процеса БПЦ да стане майка на Македонската църква

Скандалните решения са взети след визитата на ген. Решетников в България

българска църковна делегация няма да участва на тържествата по случай 1000 години от създаването на Охридската архиепископия. Духовници коментират, че обявеното решение е ясен знак, че процесът за признаването на МЦ от Българската е приключил.

Освен това е решено на 24 май да няма общ молебен на Българската и Македонската църква на гроба на Св. Кирил в Рим, когато там ще са и премиерите на двете държави – Борисов и Заев. Синодът е решил и да не се позволи на разколническия архиепископ Стефан на МЦ да посети старите центрове на българското християнство. Все още за тези решения няма официална информация на църковния сайт и вероятно няма да бъдат осветени, но дори и само бойкотът на честванията в Охрид, ясно подсказва пътя, по който е поела нашата църква.

Според запознати причината за тези крайни и скандални решения са, че Русия няма да позволи признаването на Македонската църква от България, след като има подобен проблем с Украинската църква. Действията на църковния клир са изцяло антинародни и в угода единствено на Руската и Сръбската църкви и Вселенската патриаршия.

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #3437276 - 15.05.2018 08:56 [Re: Елби]

Цитат:

Не мисля, че мястото й обаче е сред флагманите срещу Русия именно поради липсата на интерес от напрежение. Буферни държави като България съществуват само докато големите имат интерес от това.

Къде пък видя България да е флагман срещу Русия - напротив България е Троянския кон на Русия навсякъде, начело с вожда на гражданите за евроазиатско развитие. Няма нито една проруска инициатива дето да не сме на първо място, хората си идват в Задунайската, тук ще им се изтъркат челата и кръстовете от лакейство и угодничество, докато назидателно им тропкат по масата...

Цитат:

В този смисъл между Турция, Сърбия и Русия не е нужно да се зъбиш излишно. Няколко урока имаме само от ХХ век, кой от кой по-горчиви.

Тук пак нещо си прекалил, проблемите на България започват когато се доверява на Русия и слага най-рубладжийското правителство начело с Данев, който продава всичко, което може и не може да се продаде вярвайки на бащицата...

Да се снишим другари, да изчакаме да отмине...

Това трябва да ни е мотото на Народното събрание.

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3437277 - 15.05.2018 09:17 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Действията на църковния клир са изцяло антинародни и в угода единствено на Руската и Сръбската църкви и Вселенската патриаршия.

Няма как да не се съглася точно с това. Много жалко наистина. Всъщност добре започнаха, като се съгласиха да бъдат църква майка на македонската църква, а сега дават назад. Възпитанието ми не позволява да давам квалификации, иначе си заслужават.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3437280 - 15.05.2018 12:28 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Нито съм казал, че България е флагман на действия срещу Русия, нито, че от тях може да очакваме нещо добро. Чети внимателно.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3437816 - 20.05.2018 15:25 [Re: Елби]

Цитат:

Чети внимателно.

Тофи, чети внимателно.
Учи се от мени.

Българо-македонските отнощения следва да са еталон,
модел за съвременна благонадеждна политика.
И Светът от нази да се учи. ...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5950

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.