ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Договорот и по него
    #3422757 - 02.01.2018 09:11 [Re: balkanec]

Дай Боже да се получи! След, като можем добре да си живеем с гърците с които сме били врагове и сме водили много войни, защо да не можем да живеем по-подобен начин, а и още по-добре с македонците с които не само не сме водили войни, но все сме воювали в една армия срещу общ враг.
Въпросът е да се вземе поуката от лошите неща и напред!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3422762 - 02.01.2018 11:09 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

защо да не можем да живеем по-подобен начин, а и още по-добре с македонците с които не само не сме водили войни

Чеки ся, нали уж ги бяхме окупирали преди време...

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3422764 - 02.01.2018 15:53 [Re: admiral]

Тази "окупация" е за читанките. Да окупираш собствената си земя е интересна тема. Войниците от българската армия "окупирала" Македония са били родом от там, а също и офицерите, че и генералите. Тези назначени във властта - също.
А сърбите, които идват в Македония, където не е живеел кьорав сърбин, заедно с чужда армия и един куп колонизатори - не ги смятат за окупатори.
Ясно е, че "окупацията" е съшита с бели конци от сърбославското лоби.
Наскоро гледах някакъв озверял македонист, който в спор за Македония се аргументираше основно с това, че България не е добра държава и е заселена основно с непризнати македонци бежанци, които неизвестно защо - сами себе си наричат българи.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

admiralМодератор
на андорския флот

#3422789 - 02.01.2018 20:11 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Тези назначени във властта - също.

А!?
Значи ние сме били окупираните!

Цитат:

в спор за Македония се аргументираше основно с това, че България не е добра държава

Бе, че не сме цвете, не сме, ама и те не са цъфнали...

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3422808 - 02.01.2018 23:07 [Re: admiral]

Анти-гръцки, анти-български репортаж:

http://www.euronews.com/2017/12/31/bulgaria-takes-up-eu-presidency

Значи ли това че сте загубили подкрепата на Запада (всъщност: на евреите) за отношенията ви с БЮРМ?
Няма провинция Пиринска Македония. Само гръцката Македония е Македония и твърде малка част от БЮРМ.
Няма "македонско малцинство" в България. Няма национални малцинства въобще в България. Има прецеденти за това: Франция и Гърция където също няма национални малцинства. Няма и общност на "етхнически македонци", правителството на БЮРМ се е отказало от 200-300-те объркани "етнически македонци" в Благоевградско чрез договора. Като общност на "етнически македонци", не "македонско национално малцинство", могат да се посочат само скорошните имигранти от БЮРМ които са се приселили там и още притежават гражданството на БЮРМ. Надявам се че вече сте регистрирали договора в ООН, иначе бъдещите правителства на БЮРМ ще се отказат от него.

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3422809 - 03.01.2018 00:02 [Re: mk_e_bg]

И какво ако се откажат от договорът?България какво ще изгуби от това?Губят само македонците.Просто нямат сметка да не го спазват.Навремето първият им президент Киро Глигоров когото днес гледам,че величаят всъщност минира за години напред бъдещето на Македония.Всичко можеше да се реши елегантно още тогава през 1992 година в София.Имаше "мек" вариант за името предложен от гърците:Република Македония/Скопие/.Де да го имаше и сега!Отхвърлиха го!Дойде в София само за да покаже,че няма да работи с България.Капризи и простотии на всяка крачка.Без преводач няма да разговарям с Вас!Президента Желев да чака,че имам среща с роднините си в София!Правата на македонците в Пиринско и т.н.И когато на другия ден си отиде и в България дойде веднага Сали Бериша се сети да се разреве:Ама те заговорничат зад гърба ни!Това,да заложиш на "сръбската карта" и то пред прага на разпада на Югославия.Да вярваш наивно,че си толкова значим за Балканите и Европа.Да се държиш високомерно с Гърция и България при условие,че зад гърба ти вече я няма голямата Югославия.Това е политическо късогледство.Да не мислите,че Заев подскача от радост задето се целува с бат`Бойко?Просто вече ги притиска времето.Сума ти нерешени междудържавни проблеми стояха нерешени.Сега всичко наведнъж идва малко нагорно.После ще има и още...Гарантирам Ви,че след време ще направят сами езикова реформа и толкова омразното им "българско Ъ" ще се върне в азбуката.
Не виждам с какво един договор става по-значим ако е регистриран в ООН?Те ако не искат да го спазват,няма да го спазват.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

admiralМодератор
на андорския флот

#3422810 - 03.01.2018 00:19 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Гарантирам Ви,че след време ще направят сами езикова реформа и толкова омразното им "българско Ъ" ще се върне в азбуката.

Бъди сигурен, че няма да направят нищо, за което не ги задължава договорът. А той не ги задължава имено с нищо.

Цитат:

Не виждам с какво един договор става по-значим ако е регистриран в ООН?Те ако не искат да го спазват, няма да го спазват.

Виж как знаеш.

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3422811 - 03.01.2018 00:23 [Re: mk_e_bg]

Справчица за чорбаджиите (газдите) на Юронюз!
https://en.wikipedia.org/wiki/Euronews

mk_e_bg
почетен член

#3422813 - 03.01.2018 02:05 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Не виждам с какво един договор става по-значим ако е регистриран в ООН?Те ако не искат да го спазват,няма да го спазват.

Българското правителство настояваше през известно време за това, не знам юридически какво точно предполага това.
Ще се откажат от договора едва след като БЮРМ стане членка от ЕС.

mk_e_bg
почетен член

#3422814 - 03.01.2018 02:08 [Re: Негатор]

Винаги съм си мислил че Юронюз е официален печатен орган на ЕС.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 68 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4409

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.