ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Правописът на "македонски" "език" поправен
    #3423603 - 10.01.2018 10:08 [Re: admiral]

Да, определено имаш право. Ако шопския беше взет за език и на българите, и на сърбите - днес щяхме да си говорим на един език с тях.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3423604 - 10.01.2018 11:00 [Re: Бяло Конче]

ЦСКА-София не е Литекс. ЦСКА-София е чисто нов клуб, ръководството му опита да го представи като Литекс на УЕФА, но УЕФА отказа и каза, че това е нов клуб, 3 години аут от ЕВРОПА и без история в официалните регистри на УЕФА.

хан Ацо
рекордьор

Регистриран: 05.05.2012
От: Дупница
    #3423605 - 10.01.2018 12:43 [Re: Пиринец]

Цитат:

ЦСКА-София не е Литекс. ЦСКА-София е чисто нов клуб, ръководството му опита да го представи като Литекс на УЕФА, но УЕФА отказа и каза, че това е нов клуб, 3 години аут от ЕВРОПА и без история в официалните регистри на УЕФА.

Където е текло пак ще тече.Напред към 32-та!
КЗЛ

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.

Бяло Конче
раванлия

#3423608 - 10.01.2018 13:17 [Re: Пиринец]

Само не мога да разбера, защо един нов клуб да няма право да играе в евротурнирите.

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3423615 - 10.01.2018 14:04 [Re: Бяло Конче]

Един вид преграда срещу умишлени фалити на клубове.Трупаш дългове,фалираш отбора,не плащаш на футболисти и кредитори,регистрираш нов клуб с близко до старото име/пр. ФК Атлетико вместо ФК-Атлетико/ и си готов.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3423651 - 10.01.2018 21:15 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Да, определено имаш право. Ако шопския беше взет за език и на българите, и на сърбите - днес щяхме да си говорим на един език с тях.

Ми след третата ракия не си ли говорим на един език?

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Бяло Конче
раванлия

#3423665 - 10.01.2018 22:40 [Re: Simulant]

Повечето българи нямаме езиков проблем със сърбите. Всеки си говори езика и се разбираме. А с ракия разбирателството достига на 100%.
Навремето в един софийски ресторант се бяхме събрали с едни брача сърби. Естествено разговора стигна и до Македония. Събеседниците ни бяха лекари - интелигентни хора. За пръв път от тях научих, че крал Стефан Душан бил коронясан в Скопие. Но въпреки този факт и това, което аз им обясних за Македония, което те не знаеха не се стигна да свада, нищо подобно. Живели! и Напред!

--------------------

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3423849 - 12.01.2018 14:13 [Re: Бяло Конче]

Щом има "собитие" и "возможно" и т.н. защо да не покажат малко дух за добросъседство и липса за целенасочено, намерено отдалечаване от български език и не започват да използват тези думи вместо сръбските или диалекталните??? Тогава ще личи още по-добре колко язикот е български диалект.
Всъщнос' дух е българска дума, на "чист македонски" би трябвало да е дув.
Или може би в БЮРМ тази дума се смята за "старочерковнославянска"/"старомакедонска"???

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3423851 - 12.01.2018 14:17 [Re: mk_e_bg]

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3423855 - 12.01.2018 14:30 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Повечето българи нямаме езиков проблем със сърбите. Всеки си говори езика и се разбираме. А с ракия разбирателството достига на 100%.
Навремето в един софийски ресторант се бяхме събрали с едни брача сърби. Естествено разговора стигна и до Македония. Събеседниците ни бяха лекари - интелигентни хора. За пръв път от тях научих, че крал Стефан Душан бил коронясан в Скопие. Но въпреки този факт и това, което аз им обясних за Македония, което те не знаеха не се стигна да свада, нищо подобно. Живели! и Напред!

И ние румънците нямаме проблем със сърбите, например те даже ни дават гражданство:
Най-новият гражданин на Сръбско: бивхия румънски премиер Виктор Понта, убиец на хора (убил е неговия колега прокурор Кристиан Панаит)

http://tatkovina.info/2018/01/12/%d1%80%...b0%d0%b2%d1%98/

https://web.archive.org/web/201208010416...t-11832870.html

Victor Ponta hatte sich 2002 als junger Staatsanwalt der sozialdemokratischen PSD angeschlossen. Damals ereignete sich einer von jenen mysteriösen Todesfällen, die sich in der Ära Nastase auffällig häuften. Pontas Kollege Cristian Panait, der sich mit Korruptionsaffären im Umfeld Nastases befasste, kam unter nie geklärten Umständen beim Sturz aus dem Fenster seiner Wohnung ums Leben. Rasch war von einem Suizid die Rede. Den Recherchen der rumänischen Journalistin Ela Simona Fica zufolge war dem Sturz ein Streit zwischen Ponta und Panait vorausgegangen, weil Ponta seinen Kollegen zur Einstellung seiner Ermittlungen bewegen wollte. Ponta hatte Panait kurz vor dem tödlichen Sturz als letzter besucht, angeblich in der Absicht, sich mit ihm zu versöhnen. Bei der Obduktion Panaits wurden Spuren von Drogen festgestellt. Ein Staatsanwalt, der in dem Fall ermittelte, wurde von einem Auto überfahren und getötet, der Täter wurde nie gefasst. Zu dieser Zeit trat Ponta als Staatssekretär in die Regierung Nastase ein. Der Staatsanwalt, der das Verfahren damals einstellte, steht nun selbst im Fadenkreuz der Ermittlungen der Antikorruptionsbehörde DNA und wurde suspendiert. Er steht unter dem Verdacht, sich gegen den Austausch von geheimen Informationen für Spitzenpositionen in der Justiz in Stellung gebracht zu haben, unter anderem bei einem Treffen mit dem neuen Ministerpräsidenten, seinem alten Freund Ponta.

ЖИВели!!!

Или по-правилно било да се каже МРТВели/УБили???

Редактирано от mk_e_bg (12.01.2018 14:31)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 29 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4273

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.