ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Новини за Македония +
    #3422639 - 31.12.2017 10:18 [Re: Негатор]

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3422645 - 31.12.2017 12:07 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

а самата тя - счита себе си за неантична

ми, опак народ, татари, ко да праиш...

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

#3422652 - 31.12.2017 14:39 [Re: admiral]

Не, ве! Друга е причината. Друго е България от София до Пекин и Пакистан, а друго е България само на Балканите от секогаш. Първото ни прави космополити, които били навсякъде вече, но си живеят на Балканите, само защото там най им харесало, а второто - некво балканско тесногръдие.
По-добре е хем да си античен, хем да не си, каквито сме ние - и татари, и славяни, и траки, и още ++ екстри. Гъвкава работа. Наскоро четох материал от Дойче Веле, където пишеше, че българите се определят според интереса си - в един момент са повече славяни, в друг повече траки, в трети - повече прабългари( волжски българи - татари). Гъвкава работа. Кеф ти риба, кеф ти паламуд. Да не отварям приказка и за Иран.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3422653 - 31.12.2017 15:20 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Да не отварям приказка и за Иран.

искрено благодаря.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

#3422657 - 31.12.2017 17:52 [Re: admiral]

За Нова Година, може ли? Идва...Скоро ще пристигне!

--------------------

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3422659 - 31.12.2017 19:37 [Re: Бяло Конче]

Днеска си играех с детето в парка, ваканция, и до нас дойде един дядо и една баба с две близначета на годинка и половина. Ооо ама ние вика се разбираме, говорихме си, от Делчово човека, работил в Швейцария дълго, прибрал се в Македония, сега пенсионер, но сина му останал и живее тук. Пълно е с Македонци около нас, сигурно и при адмирала. Ако не слагаш табелки - български, македонски и прочие невъзпитани неща, говориш с тях прекрасно, разбираш се прекрасно и като цяло навсякъде тук много се радват, като чуят, че съм Българин. Квото и да си говорим, езика е меко казано сходен и извън политическите простотии, хората се радват, че могат да се разбират на него, останалото е политическа простотия. Повечето политици ги гледам с презрение, посредствени и некомпетентни хора, които биха рили в кофите, ако не се бяха закрепили към някоя гарнитура.

Пожелавам на всички форумджий много здраве през следващата година, всичко останало е суета.

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3422681 - 01.01.2018 00:25 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Щуротия е. Между другото тъкмо прочетох една интересна информация за географската област Македония:
Цитат:

В изданието на Енциклопедия Британика от 1911 г. са посочени следните статистически данни за населението на Македония:
Българи: 1 150 000, от които, 1 000 000 православни и 150 000 мюсюлмани (българи мохамедани)
Гърци: 250 000, от които 240 000 православни и 10 000 мюсюлмани
Албанци: 120 000, от които 110 000 мюсюлмани и 10 000 православни

Виждаме, че сърби няма, а Сърбия 1912г окупира 25 000 кв.км. от тази област(цялата е 67 000 кв.км. Гърция окупира по същото време лъвския пай 34 177 кв.км. Ясно е, колко остава за България - област Благоевград.
П.П. Интересно ми е, какво би станало, ако Тито беше решил да прави не република Македония, а република Илирия?

Местни сърби няма, това е очевидно, там има само българи торлаци като изконно население. Сърби има само в градове където всички са дошли след като са окупирали Повардарието през 1913 г.

Сърбия си има и ще остане притежател на Западните Покрайнини, така че на сърбите им е удобно да говорят за помирение с България (не и за помирение с Косово и Албания). Не изоставете откраднатите от Сърбия български територии, Западните Покрайнини и Поморавието! Искате ли да бъдете народ, съставен от предатели, каквото са например румънците които не въобще не искат да се грижат за румънците в Сърбия??? Румънците не искат да бъдат напълно обкръжени от народи врагове, каквито са унгарците, българите и украинците, така че изключително много се страхуват от Сърбия, както България се страхува от Турция. Но България няма защо да се страхува от Сърбия.
Вече има прецедент: Словения си е спечелила територии от Хърватия при положение че и двете са съ-членки в ЕС. Така че България, които има много по-угодно положение като член от ЕС би могла да наложи вето към Сърбия ако тази страна не ви върне Западните Покрайнини.

Редактирано от mk_e_bg (01.01.2018 00:25)

Бяло Конче
раванлия

#3422700 - 01.01.2018 09:36 [Re: Пиринец]

Честита Нова Година на всички от форума! За много Години!

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #3422701 - 01.01.2018 09:43 [Re: Бяло Конче]

Честита Нова година!

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Бяло Конче
раванлия

#3422702 - 01.01.2018 09:47 [Re: mk_e_bg]

Специално румънците и българите сме исторически един народ - както и с македонците. Това съм го чувал и от румънски историци, и от български. Разделя ни само езика на практика, който се налага по Влашко едва 19-ти век, а в Северна Добруджа - 20-ти век. Така, че най-глупавото нещо е да сме врагове.
Аз съм от Южна Добруджа и прекрасно знам това. Лошото е, че обикновенните хора не го знаят.
П.П.Иначе историческата Румъния или по-правилното Романия е била на юг от България - това е Източната Римска Империя(Византия) - там са живели историческите власи - преселвани от нашите царе в Седмоградско(Влашко) през Средновековието при войните ни с Византия- за съжаление и тогава е имало етнически прочиствания...Но исторически или не - власите са румънизирани, латинизирани траки(даки, мизи), които също са важен компонент и на българската народност. Така е според официалните историци.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 22 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2296

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.