ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Новини за Македония +
    #3422977 - 04.01.2018 17:18 [Re: mk_e_bg]

Да. И аз мисля така. По-голямата част от нашите традиции са си останали от траките - кукерите, нестинарството, змийските празници, пеперудата, Трифон Зарезан и т.н.
И най-ми е смешно, когато някой наш "историчар" изръси, че траките измрели. Традициите ги има, а народа умрял. Как става това? Или малко преди да издъхне, последния трак е обяснил едно друго за мартениците, кукерите и пр. и с треперещ глас казал:"Моля ви, почитайте ги тези традиции, че ние вече сме измрели."

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3423039 - 05.01.2018 00:22 [Re: Бяло Конче]

Из "История на Болгария"

Значи ние довтасахме на Балканския полуостров само защото за тракийските колесници из азиатските степи се носеха легенди.Четири коня,ускорение от 0-100 км/ч за 17 сек,кожен салон,махагоново дърво,сребърна емблема,камшик със златна дръжка,всяка година нов модел и прочие.Вместо с хляб и сол,тия тарикати ни посрещнаха с вайкане.
- Айде ве,прабългари,къде ходите?30 века вече ви чакаме!
-А бе,докато се наканим те вековете си вървят - мънкаме ние.А иначе как я карате?
-Мани!Не е както преди.Знаете ли какво беше преди 20 века?На всеки ъгъл-златарско ателие.Глад за малка пластика.Без хляб сме били,но без изкуство-никога.Като влезе нашият трак в златарското ателие-3 кила накити за жената,30 кила за любимата,златни яйца за децата - докато не си напълни колесницата не излиза.И не се пазари като циганин.Когато ние инкрустирахме златни клечки за чистене на уши,египтяните още си строяха пирамидките от пясък.Ама култура имаше тогава,култура.
- Златото,хубаво!Ще го намерим и закопаем пак!Ами колесниците къде са?
- Като ни превзе Филип.На Ацето Големиот,татко му,всичко изпотроши.Караше като луд!Господ да го убие!Каквото остана го досъсипаха римляните.
- Тия пък кога ви превзеха?
- Първи век ли беше,втори ли?Не помним вече!Славяните още ги нямаше.Ама и вие докато се наканите.
- А бе три века се карахме кой да ни води!После три века накъде да вървим - извиняваме се ние.Все пак не остана ли нещо и за нас?
- Всичко е по гробници.Вижте там,ако можете нещо да си сберете-викат ни тракийците.
Още в първата гробница - колесници втора употреба!Полуоски,шарнири и докъдето ти стига погледът - гробница до гробница!Ооооо,гробницата на човечеството!Таман като за нас!
- То се е видяло,че тук ще се прави държава - вика водачът ни Аспарух.Ами да вземем да говорим със славяните дето са ни обградили от всички страни,дали искат да ги присъединим към нас...

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Бяло Конче
раванлия

#3423079 - 05.01.2018 09:16 [Re: Лаф моабет]

Така де. На това прилича цялата работа.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3423080 - 05.01.2018 10:39 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

- А бе три века се карахме кой да ни води!После три века накъде да вървим - извиняваме се ние.

да, това сме ние.

Ти ли си го писал това? Ако ли да, стана ми интересно, с коя група се идентифицира един зааралия.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3423203 - 06.01.2018 21:31 [Re: admiral]

"История на Болгария" от Иван Кулеков.А иначе хората от старозагорско най-добре са описани от Чудомир.Та както той казва:
- Смеси ли се тракийска кръв със загорска или голям човек става или голямо магаре!

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3423204 - 06.01.2018 21:38 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Смеси ли се тракийска кръв със загорска...

чеки ся, тва не е ли едно и също?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3423209 - 06.01.2018 22:27 [Re: admiral]

Сакън!Загорците са шепа богоизбрани!Тука едно време е бил "пъпа на Света".Столицата на траките в Севтополис а столицата на келтите в Туле.

--------------------

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3423220 - 07.01.2018 00:47 [Re: Лаф моабет]

Неверојатна е глупоста на груевистичките медиуми кои верувале или не до скоро беа креатори на јавното мислење во Македонија.

Бяло Конче
раванлия

#3423221 - 07.01.2018 00:47 [Re: admiral]

Още от ученик бях впечатлен, че почти всеки български град е бил първо тракийски, след това римски, след това български. Интересно нещо се получава според историчарите - траките първо се романизират т.е. стават римляни, след това изчезват, но римляните си остават.
Отделно идват славяните(без визи и паспорти) и славинизират всичко по пътя си, и отново на свой ред изтрепват траките, но явно само тези в България - романизираните траки остават в тила им на север от Дунава и в Албания. Естествено елините изобщо не са докоснати ни от романизация, ни от славянизацията.
След това идват българите, които били многобройни, като песъчинките на пясъка, както ги описват, строят бели градове, носители са на култура и разни бойни умения, но мигом си сменят езика със славянския и се разтопяват в това славянско море - чудо и жив трак не видели - може би само последните издъхващи траки.
Както и да е. Не искам отново да споря с носители на правата вяра за чудодейното изчезване на най-големия народ на земята след индийците, както казва Херодот - траките.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3423222 - 07.01.2018 00:48 [Re: balkanec]

На Марс!?

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 46 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5476

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.