ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Новини за Македония +
    #3423856 - 12.01.2018 14:31 [Re: mk_e_bg]

Нещо си в грешка. Няма славяни, прабългари и траки(обиден гръцки термин спрямо северните им съседи). Има само българи. Онези трите се използват за удобство на нашите историци. Та коренът на българите си е тракийски - никакъв друг. Славяни е политически и езиков термин, но не е етнически. Няма етнос славяни. И по генетично изследване, и по етнография - традиции и обичаи - ние сме местни. Останалото е добавки - преброени са към 44 различни етноса, които са дошли на Балканите и са влели кръвта си в нашия народ.
А да не би гръцката кръв да е по-стара и по-малко гърците да са смесени с други народи? Ако беше така - да се бяха изродили според науката генетика. Колкото по-отворен е един народ, толкова по-жизнеспособен е той.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

#3423857 - 12.01.2018 14:34 [Re: Бяло Конче]

Наясно съм, че в България има и славянофили, и туркофили, и иранофили, и азиатофили, и ще скочат "на бой" да се защитават. Лошо няма. Но всички те да чуят още веднъж полякът Доналд Туск, какво им казва.

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3423907 - 12.01.2018 21:44 [Re: Бяло Конче]

Не е толкова страшна смяната на името.Ето например каква трансформация в името си претърпя самата Сърбия.Югославия,Сърбия и Черна гора,Сърбия.И то само за двадесет години.Е,територията понамаля доста.Изпокараха се с довчерашните си братя.Но малко по-малко взеха да схващат,че светът не се върти около тях.Така,че...здраве да е!Аз съм за Вардарска Македония.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3423917 - 12.01.2018 22:16 [Re: Лаф моабет]

Да, но нашите политици идиоти май ще изберат Нова Македония.

Бяло Конче
раванлия

#3423919 - 12.01.2018 22:21 [Re: Лаф моабет]

Проблемът тук обаче е, че гърците не искат да има думата Македония изобщо в новото название на република Македония, докато македонистите също не искат да правят компромис и да си запазят старото име, което леко усложнява нещата. Борбата е за името Нова Македония, доколкото разбирам.
Нови имена и нови държави в Европа, колкото си искаш. Изненадан съм да разбера, че точно България е най-старата европейска държави с едно и също име.
Ето - нашите съседи:
1. За Сърбия вече каза.
2. Държава Гърция до 19-ти век не е имало. В античността е имало разни гръцки градове държави и държавата на Александър Мегалос, която обаче се е казвала Македония и от там и проблемът между Гърция и днешна република Македония(БЮРМ).
3. Турция също не е имало до 20-ти век(имало е Османска Империя).
4. Румъния не е имало. Имало е Романия, но така се е казвала Източната Римска Империя.

--------------------

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3423922 - 12.01.2018 22:24 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Да, но нашите политици идиоти май ще изберат Нова Македония.

Туй ми звучи като весникот.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Гай Баньо
комшията

#3423923 - 12.01.2018 22:26 [Re: Бяло Конче]

Кон, де бе егати, я се информирайте малко и ти и "румънският" #$^$@#^ преди да се заемате да казвате нещо. Гърция приема думата Македония в името. Въпрос е колко искрено е възнамерявала да го приеме и да затвори този спор с нас, обаче такава е позицията и', която декларира официално от доста години. Значи преговаря се за това кое да е прилагателното преди думата Македония в името. Само че този път вероятно е натисната от САЩ и ЕС да бъде конструктивна и да реши спора, вместо да се дърпа, чакайки да изчезнем като държава.

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3423926 - 12.01.2018 22:29 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Кон, де бе егати, я се информирайте малко и ти и "румънският" #$^$@#^ преди да се заемате да казвате нещо. Гърция приема думата Македония в името, това е официалната и' позиция от доста години. Преговаря се за това кое да е прилагателното преди думата Македония в името. Точка по въпроса.

Щом нещата са опрели до прилагателното а думата "Македония" е извън съмнение, значи до три месеца спора ще бъде решен.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3423932 - 12.01.2018 22:35 [Re: Бяло Конче]

А бе,не може изобщо да няма "Македония"!Додавката отпред ясно определя,че тя е нещо различно от старата историческа Македония на Александър Велики.Те,утре гърците могат да поискат и да не използваме термина "Пиринска Македония".Учудва ме обаче нещо.Смята се,че до шест месеца трябва да се реши проблема с името.Преди срещата на НАТО.Би трябвало в Македония да има дебати по въпроса.Мнения на експерти по външна политика,по история...Хората в крайна сметка трябва да бъдат убедени,че името което ще се даде е приемливо за всички.Нищо такова не чета.Договарят се двете страни.Това е името и точка!

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Гай Баньо
комшията

#3423934 - 12.01.2018 22:40 [Re: Simulant]

Цитат:

Цитат:

Кон, де бе егати, я се информирайте малко и ти и "румънският" #$^$@#^ преди да се заемате да казвате нещо. Гърция приема думата Македония в името, това е официалната и' позиция от доста години. Преговаря се за това кое да е прилагателното преди думата Македония в името. Точка по въпроса.

Щом нещата са опрели до прилагателното а думата "Македония" е извън съмнение, значи до три месеца спора ще бъде решен.

Леко редактирах коментара си. От години заявяват, че приемат "сложено име со географска одредница" преди думата Македония. Всъщност най-шумни в декларирането на тази позиция бяха по времето на Груйо (демек "ето, отстъпихме от първоначалната си позиция, ние сме конструктивни"), вероятно защото знаеха, че момчето няма да приеме и че работи в тяхна полза. Проста тактика. Но няма връщане назад, това е официалната и' позиция. Освен това, през всичките тези години членове на СИРИЗА (основната партия която управлява Гърция днес) са заявявали, че даже нямат нищо против името Република Македония. Всъщност те са първата партия в Гърция, която още през 1992 е предлагала да се разберем за някакво име с прилагателно.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 30 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5370

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.052 seconds in which 0.033 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.