ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Лавров нападна Македонската и Украинската църкви
    #3430706 - 04.03.2018 23:09 [Re: mk_e_bg]

ОК. Мисля, че предостатъчно отделяме внимание на Украйна при положение, че форумът е Македония. Нека украинците се разберат с руснаците за общата си история. Малоруси, белоруси, великоруси - все ми е тази.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
shturman
почетен член

Регистриран: 17.12.2007
    #3430723 - 05.03.2018 00:35 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Ашмарин Н. И. Болгары и чуваши. — Казань, 1902

https://www.twirpx.com/file/1652136/

Унгарски език е с много повече "прабългарски" думи от българския.

Здравейте mk_e_bg,
Всъщност това вече ми е известно от тук:
http://www.chitatel.net/forum/topic/2014...#comment-402464
където между другото е и темата ви „Староцърковнославянски или старобългарски?”
http://www.chitatel.net/forum/topic/20078-староцърковнославянски-или-старобългарски/

Мога да ви цитирам гръцки историци и езиковеди които пишат неща твърде различни от това което проповядвате, но няма да е по темата. Аз обаче ви зададох въпроса:
„На какво основание определихте кой каква история има и кой какви териториални претенции може да има на балканите?”
Моля внимателно забележете ( в случай, че решите да отговорите), че свободни съчинения от рода на … „Унгарски език е с много повече "прабългарски" думи от българския” ( както и споменатото четиво) са безполезни и не могат да се приемат за отговор.

Поздрави,
Щурман
П.п. - За да няма повече недоразумения нека да подчертая, че няма никакви източници от които да е видно, че някакви „прабългари” са основали нова държава в североизточна Мизия в края на VII век, така че, свободни съчинения на тема „прабългари” или „прабългарски език” не ме интересуват.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3430734 - 05.03.2018 02:41 [Re: shturman]

Вярвай си в каквото искаш, но нас защо ни занимаваш?

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3430766 - 05.03.2018 10:35 [Re: Негатор]

Цитат:

Ти май се опитваш да изгониш някого...

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3430855 - 06.03.2018 00:01 [Re: shturman]

Цитат:

„На какво основание определихте кой каква история има и кой какви териториални претенции може да има на балканите?”

Традициите са вплетени в историята.

Таз тракийска ръченица на валс ми прилича.
сигур щот келтите имали царство у нази.

shturman
почетен член

#3431107 - 07.03.2018 21:46 [Re: Негатор]

Цитат:

Не става въпрос за това в какво си вярвам, а за това което е написал mk_e_bg:

„А в сравнение с Гърция вие нймате история. А да предявите териториални претенции към гръцка територия (не само вие, а и сърбите и "македонците") е наглост безкрайна. Наско и Васко, Атанас и Анастас - това са гръцки имена, София е с гърцко име, Никопол е с гръцко име и т.н.”

shturman
почетен член

#3431109 - 07.03.2018 21:53 [Re: Tanya.]

- Именно! Както традициите, така и проведените проучвания на генетичните характеристики на българите, така и най-вече неподправените свидетелства от историческите източници .
В тази връзка, тук преди време бях цитирал Акад. Гълъбов: „Изследванията показаха, че българската популация у нас е най-близо до населението на Северна Гърция, Северна и Средна Италия и това е свързано с общите ни тракийски корени”…
Поздрави

Редактирано от admiral (07.03.2018 23:44)

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3431134 - 08.03.2018 01:20 [Re: shturman]

Такива фанариотски бълнувания изобщо не заслужават вниманието на нормалните хора. Жалко, че ги има.
Представител на държава, която изобщо я е нямало на картата повече от 2000 години да ни говори на нас българите за история е смешно. Нека се поинтересува първо, коя е най-старата държава в Европа под същото име и на нея, и на народа и, та тогава пак да заповяда. Но хайде да не му влизам в тона повече. Достатъчно е.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3431164 - 08.03.2018 14:26 [Re: shturman]

Цитат:

- Именно! Както традициите, така и проведените проучвания на генетичните характеристики на българите, така и най-вече неподправените свидетелства от историческите източници .
В тази връзка, тук преди време бях цитирал Акад. Гълъбов: „Изследванията показаха, че българската популация у нас е най-близо до населението на Северна Гърция, Северна и Средна Италия и това е свързано с общите ни тракийски корени”…
Поздрави

Ако вярвате на Гълъбов за история е нормално да кредитирате някой музикант примерно Нуно Бетънкорт за генетични изследвания. Язък Ви, господине, за високопарните слова щом кълвете на такива глупотевини....

--------------------
немам доказ, али тврдам

shturman
почетен член

#3431192 - 08.03.2018 18:27 [Re: Елби]

Цитат:

Цитат:

Поздрави

Ако вярвате на Гълъбов за история е нормално да кредитирате някой музикант примерно Нуно Бетънкорт за генетични изследвания. Язък Ви, господине, за високопарните слова щом кълвете на такива глупотевини....

Мисля, че малко сте се объркали относно постига ми който коментирате. Идеята ми е, че само ако се съчетаят изследванията в посочените области : „… Както традициите, така и проведените проучвания на генетичните характеристики на българите, така и най-вече неподправените свидетелства от историческите източници ”, може да се получи пълна картина за потеклото и въобще историята на даден народ – нищо повече. А от къде ви е хрумнало това което сте написали, сам си знаете.

Не съм запознат с работите по история на Гълабов, но това което коментира във връзка проучването на генетичните характеристики, а именно: „Изследванията показаха, че българската популация у нас е най-близо до населението на Северна Гърция, Северна и Средна Италия и това е свързано с общите ни тракийски корени”… - се потвърждава и от други автори (автора на статията е Евгени Делев).
www.eurochicago.com/2010/11/parvi-ofitsialni-rezultati-za-genotipa-na-balgarite/
"ЗАКЛЮЧЕНИЕ
От получените резултати може лесно да се установи, че около 67 % от съвременните българи са потомци на старото балканско население – траките, наричани гети, и предтракийското население, наричани пелагси. Това население е живяло по нашите земи преди 10 000 години. Това са представителите на хаплогрупи I, J и E. Логичен е фактът, че потомците на тези хаплогрупи са разселени на територията на околните географски райони и не се лимитират от разположението на днешните държавни граници. Затова тестван българин от хаплогрупа Е може лесно да открие свои относително близки роднини в Македония, Албания, Сърбия и Северна Гърция. Той може да открие и по-далечни роднини на територията на цялото Средиземноморие, поради миграцията на балканското население през неолита и античния период."

Редактирано от shturman (08.03.2018 19:24)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 29 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3025

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.