ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
Re: Лавров нападна Македонската и Украинската църкви
    #3431356 - 09.03.2018 23:58 [Re: shturman]

Очевидно сте твърде убеден, уважаеми господине, за типичния ДНК профил на никога несъществували народи като траките и тяхната връзка с населението на Италия. Опитах да Ви споделя опасението си, че използването на генетични изследвания по средата на Евразия за установяване на произход или родство с древни народи не се различава в същината си от опитите с пръдня да се направи боя или друга алхимична процедура. Гълъбов може да е голям учен, но да го слушате как обяснява какви траки, гордокраки или брендифуковци сме е да речем меко казано съмнително занимание.

--------------------
немам доказ, али тврдам

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
shturman
почетен член

Регистриран: 17.12.2007
    #3431387 - 10.03.2018 12:40 [Re: Елби]

Цитат:

Очевидно сте твърде убеден, уважаеми господине, за типичния ДНК профил на никога несъществували народи като траките и тяхната връзка с населението на Италия. Опитах да Ви споделя опасението си, че използването на генетични изследвания по средата на Евразия за установяване на произход или родство с древни народи не се различава в същината си от опитите с пръдня да се направи боя или друга алхимична процедура. Гълъбов може да е голям учен, но да го слушате как обяснява какви траки, гордокраки или брендифуковци сме е да речем меко казано съмнително занимание.

Мисля, че малко пресилвате нещата. Или не сте прочели това което съм написал, или не искате да го разберете - проблема е у вас.
Названието „Траки” е преходно, както и други названия известни от историята, променят се времената, а с тях се променят и названията ( дори за един и същ народ), поради различни обективни (и субективни) причини. Това обаче, не означава, че са изчезнали съответните народи и на тяхно място да са се появили нови.
Това обстоятелство трудно се „зацепва” днес, поради което от учебниците изчезват „ траки”, „македонци”, „мизи” (те дори се обявяват за несъществували!?) и на тяхно място се появяват „българи”.
Всъщност, ако преди приблизително 1000 години Фулко ( Fulkconis – LIBI III стр. 111) пише:- „Оттук поели път през земите на българите, които назовават траки – според предишните паметници” – какво значение може да имат твърденията днес, че траките не са съществували!?
Поздрави,
Щурман.

Редактирано от shturman (10.03.2018 14:20)

Елби
lead bounder

#3431464 - 11.03.2018 12:07 [Re: shturman]

Принадлежността към един народ, уважаеми господине, не е въпрос на произход, а дори ако по неразбирани от мен причини се приеме обратното, траките, които никога не са били народ, трябва да са живели в скафандри по средата на Евразия за няколко хиляди години, за да се твърди, че с българите са един и същ народ на база прословутия произход, "потвърждаван" с генетични изследвания.
Поздрави,
Lead Bounder

--------------------
немам доказ, али тврдам

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3431578 - 13.03.2018 10:21 [Re: Елби]

Няма как Самуиловата държава да е била "македонска" държава. Хората там продължаваха да се нарекат себе си българи, а не македонци. Освен това тая държава не е първата българска държава, първата е със седалище в Плиска. За разлика от Киевска Рус' която е първата "руска" държава и (почти) цялата й територия сега е в Украйна. Така че Киевска Рус' е украинска държава докато Самуиловата държава си е българска.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3431582 - 13.03.2018 11:31 [Re: mk_e_bg]

Поляците и руснаците пък ще ти кажат съвсем друго за Украйна, така че да не се разпростираме в теми, които не засягат България и Македония.
Всъщност и за Македония е същото - едно казват сърбите, друго албанците, трето турците и гърците, докато ние българите си имаме свое виждане по въпроса.
Идеята в крайна сметка е, въпреки противоречията - да има разбирателство. Другите варианти не са добри.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Елби
lead bounder

#3431583 - 13.03.2018 11:36 [Re: mk_e_bg]

Преполагам просто се "закачаш" за последния пост, защото нищо от написаното от мен няма отношение към Самуил или Рус.

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3432986 - 29.03.2018 10:27 [Re: Елби]

Съюзничката на България, тоест Унгария (уж русофилска страна) е взела решение да изгони руски дипломат. Вие защо не го направите?
А и "Македония", тоест БЮРМ направи същото, докато България и Гърция не.
"Македонското" правителство очевидно иска подкрепа от Запада против Гърция, а и срещу България. Най-вероятно представителите му ще кажат на западняците, американски и европейски: вижте колко лоялни сме ние към вас докато лошите Гърция и България са толкова про-руски настроени. Помогнете ни срещу тези 2 държави!
Този вид на пропаганда отдавна и много пъти е използван от Румъния против България, а може би и против Гърция. С какъв успех, не знам.
Например, при случая с натиска над България да затвори реакторите на АЕЦ Козлодуй.
Например, при случая с натиска над България да затвори реакторите на АЕЦ Козлодуй. Истинско е че там интересите на някои страни от Запада съвпадаха с румънските, така че не моога да кажа с какъв успех румънците използват този пропаганден "аргумент" против България.
Очевидно е че Русия си избра страната и застана твърдо зад Сърбия и срещу България. Русия много подкрепя българофобската част от елита на БЮРМ.
Убиването на Оливер Иванович и последното (за сега) събитие с този Джурич са само продължението на предишните сръбски провокации, като изпращането на сръбски влак към Косово с "Косово е Сърбия", написано в много езици (включително и руски). Сърбите (с руска подкрепа) или се опитват с тези провокации да спечелят максимално много от преговорите с албанците (подкрепени от Запада) или, по-вероятно искат война понеже видяха че Запада няма да се съгласи с предложеното от тях решение за "косовския случай" (нещо повече от автономия и по-малко от независимост; всъщност това нещо въобще не съществува). Нито е Западът съгласен с автономно Косово, лишено от вече придобита независимост, която е призната и от България, Хърватско, Унгария, Черна Гора, Словения, дори и от БЮРМ, но не и от Румъния (Гърция и Кипър).
Шамаруването на България от руския патриарх и шамаруването на България и Гърция от Путин ("Кирилицата идва от 'македонските' земи", тоест от земите към които "македонците", тоест македонистите, тоест българските предатели от БЮРМ имат териториални претенции: северна Гърция) са в полза на анти-българската част от "македонските" политици, независимо дали македонисти или сърбофили/сърбомани.
Това че албанците провокират Сърбия за да признае независимостта на Косово са сръбски приказки и руски лъжи.
Не знам какво е по-ужасно: че Вучич и Дачич убиха съ-сърбина им или че сърбите вярват тяхната лъжа че албанците направиха това.
Що се отнася до гърците трябва да им се напомни че сърбите имат апетит и към Северна Гърция, така наречената "Егейска Македония" която и политиката на БЮРМ на омраза и териториални претенции към Гърция активно е подкрепена от Белград.

Елби
lead bounder

#3432988 - 29.03.2018 11:16 [Re: mk_e_bg]

Постът ти се състои от две недотам свързани части.
По отношение на първата:
Изключително мъдро и правилно решение да не се гони руския посланик. България няма никакъв интерес от каквото и да било напрежение с Русия. България граничи с Турция, която е нахлула във всички съседни нея държави с изключение на България и Гърция. Руснаците никога не са търсели съюзници, а послушници, каквито ние се надявам, да не сме, но да заставаш като враг на Русия, в момента, в който руснаците се опитват да подклаждат противопоставянето между Турция и Запада, ми се струва доста необмислено. Малките държави, кретащи между големи империи съществуват единствено като буфери, и жизненоважно за тях е да не станат съвсем излишни. Това, което ни пази от евентуално турско нахлуване, липсата на интерес у руснаците от понататъшно засилване на Турция, като държава държаща проливите. Проявяването на излишна враждебност към Русия от страна на България е извънредно глупаво.

По отношение на втората част от поста ти:
Русия винаги е стояла зад Сърбия и Сърбославия. Дори, в години, когато България беше 16-та република. Така е и така ще бъде. Колкото по-скоро го разберат хората в България, толкова по-добре. Трябва да си много сляп, за да не проумееш, че при положение, че гарант на договорките между Сърбия и България преди Балканската война например е руският цар, нарушаването им, не може да стане например без категоричното му позволение, ако не и лично инициирано от него решение. За цирка с Берлинския конгрес и македонщината след ПСВ и ВСВ мисля, че темата е предъвкана достатъчно. Руснаци и българи имат противоречиви интереси на Балканите и това е доста видно поне от средата на 19 век. Посоченото не променя факта, че дължим съществуването си като независима държава и избягването на геноцид с мащабите на арменския именно заради освободителната война от 1877-1878г., заради което - вечна признателност, без каквито и да било илюзии. Учил съм история по времето на комунизма и в интерес на истината, в моето училище не ги криеха тези работи.

Бяло Конче
раванлия

#3432993 - 29.03.2018 11:46 [Re: Елби]

+1
П.П. Интересно, но същото бих го казал и аз.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3432994 - 29.03.2018 11:51 [Re: mk_e_bg]

Елби е отговорил, само искам да ти напомня, че в момента най-големите съюзници на България от съседите са Гърция и Румъния. Смятам, че нашата политика, българската го отчита това много добре.
Иначе историята си е история, шовинисти има във всяка страна. Едно е да спорим на историческа тематика, друго са днешните политически реалности.
П.П.На Балканите всяка държава се счита за най-великата измежду останалите...Добре е да го знаеш!

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2753

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.