ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
Re: Лавров нападна Македонската и Украинската църкви
    #3432998 - 29.03.2018 13:02 [Re: mk_e_bg]

Правителството се крепи на гласовете на Патриотите и те веднага биха предизвикали вот на недоверие,който ще доведе до падане на правителството.Алтернативата в лицето на Корнелия,Иво Христов,Жаблянов и сие повече ли ти харесва?

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3433001 - 29.03.2018 14:36 [Re: Лаф моабет]

Русија се најде силно погодена од протерувањето на нивниот дипломат и јасното определување на Македонија кон НАТО и ЕУ па продолжи со заканите за одвраќање на Македонија од членство во тие институциии. После јасното ставање на знаење од наша страна дека некакви санкции од страна на Русија се скоро невозможни кон Македонија затоа што и онака и економските и дипломатските односи се на евидентно ниско ниво а Русија никогаш ништо и не направила за Македонија освен обидите за дестабилизација и задржување на дпмне на власт како и поставувањето пречки во решавањето на спорот со името при тоа јасно заземајки прогрчки став, се што им остана е да се закануваат со евентуални воени последици во случај на воен судир со НАТО.

Цитат:

Шчербак: Македонија ќе биде легитимна цел на Русија во случај на конфликт со НАТО

Русија останува на ставот дека Македонија не треба да стане членка на НАТО, а позицијата на Москва по ова прашање Шчербак долго ја објаснуваше на прес-конференцијата. Меѓу другото, тој аргументира дека „НАТО е остаток од Студената војна“, кој на Македонија нема да ѝ донесе зголемена безбедност и сигурност. Напротив, Шчербак вели дека во случај на воен конфликт, Македонија ќе стане легитимна цел за напад од страна на Русија.

http://www.dw.com/mk/%D1%88%D1%87%D0%B5%...0%BE/a-43181791

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3433008 - 29.03.2018 16:43 [Re: balkanec]

В случая с Македония и по принцип руската политика отчита най-вече своите си интереси. Ясно е, че в тази ситуация, те не съвпадат с българските и с македонските, а повече със сръбските. Но, където има съвпадение, добре е да се работи за взаимен интерес, а където няма - ние за нас си, те за тях си. Важното е мир да има.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3433012 - 29.03.2018 17:05 [Re: balkanec]

Наглостта на руснаците в последните години вече прерастна в агресия.Постът ми ще стане цял чаршаф ако взема да изреждам какво надробиха само последните десет години...Нахлуването в Грузия,Източна Украйна,Крим,намеса чрез хакерски атаки в избори и референдуми по цял свят,свалянето на малайзийския самолет в опит да се натопи друга държава,директните убийства на Березовски/самоудушил се с навързани носни кърпички в банята?/,Литвиненко/обичал чай с полоний?/,Перепелични/любител на отровни супи/,до цялото семейство на Скрипал/вкл. жена му,дъщеря му и сина му и то само в рамките на пет-шест години/.И на този фон руснаците се държат нагло и на дипломатическо ниво.Особено в малки държави като Македония и България.Там заплахите са директни от "вие ще станете наша цел!"/като,че ли досега не бяха/ до "ще ви спрем газта!"/все едно не си я плащаме а я получаваме даром/.
Тях не ги плаши нищо друго освен удар по джоба.Тереза Мей кво се прави на ощипана мома все едно не знае,че откраднатите от руския народ пари се перат в Лондон от олигарси близки до Путин.Такива като Абрамович например.Германците пък онзи ден издадоха всички разрешителни за строеж на "Северен поток 2".Дипломатически бойкот руснаците не ги плаши.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Бяло Конче
раванлия

#3433024 - 29.03.2018 19:27 [Re: Лаф моабет]

Интересът клати феса в крайна сметка.
Тереза Мей се опитва да седи на три стола. Хем да има всички предимства от ЕС, но хем да не е в него и да прави, каквото си иска, хем да е най-близката държава със САЩ с екстрите от това положение.
Англия ми падна в очите много след години кампания срещу българи и румънци, като втора ръка европейци...въпреки, че и ние сме си в ЕС, както и те.
Германия ми се вижда много по-прагматична държава...Е, леко се поиздъни с бежанците, но и това се случва...

--------------------

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3433136 - 30.03.2018 23:12 [Re: Бяло Конче]

Заедно ќе ја прославиме 1000-годишнината на Охридската Архиепископија.

Цитат:

Главата на Македонската православна църква – Охридска архиепископия архиепископ Стефан покани официално българския патриарх Неофит да участва в празненствата по повод 1000-годишнината от създаването на Охридската архиепископия, предаде репортер на БГНЕС. Поканата до българския патриарх е отправена в писмо, подписано лично от архиепископ Стефан. В него се казва още, че ако духовният глава на БПЦ не може да посети Република Македония, за да участва в празненствата, той може да изпрати свой представител на необходимото ниво Поканата, отправена от МПЦ-Охридска архиепископия, идва само броени дни, след като българският патриарх Неофит заяви пред БГНЕС на Благовещение, че „ако има покана, ще изпратим“ делегация за честванията.

http://www.bgnes.com/bylgariia/politika/4576772/

Бяло Конче
раванлия

#3433166 - 31.03.2018 11:18 [Re: balkanec]

Това е много добре. Какво има толкова да се дели? А от друга страна е интересно как се повтаря историята. Да видим до къде.

--------------------

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3433184 - 31.03.2018 16:48 [Re: Елби]

Цитат:

руснаците се опитват да подклаждат противопоставянето между Турция и Запада, ми се струва доста необмислено.

Противоречията се подклаждат от самата Турция и нео-османизма и илсямизма й.
Каква признателност когато повечето освободили Бг. войници бяха украинци?
Каква признателност когато "руският" княз Святослав е унищожил независима България?

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3433186 - 31.03.2018 16:52 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Елби е отговорил, само искам да ти напомня, че в момента най-големите съюзници на България от съседите са Гърция и Румъния.

По отношение на Румъния това съвсем не е истинско.
По отношение на Гърция това може би е истинско но трябва да се положат усилия за Гърция да спре със своята подкрепа за Сърбия.
Тоест вие да спрете с всички териториални претенции към Гърция, които нямат никакво основание.
Нещо забавно и "тревожно" от Румъния: вчера, 30.03.2018 беше излъчен репортаж или документарче по Националната Румънска Телевизия, 1. канал (ТВР1), в рамките на предаването Пулсул Зилей (Пулсът на деня) за косово-албанските ислямисти които се сражават в Сирия като членове на Ислямска държава и Ал-Кайда (Ал-Нусра). Репортажът беше с много отрицателно отношение към тези албански ислямисти а за косовските власти подтекстът беше че не правят нищо за да предотвратят разпространяването на ислямизма сред техните граждани. Очевидно става въпрос за румънско отмъщение за това че Албания и Косово застанаха зад България.
Изводи?
1. Румъния никак не се е примирила с "българската кражба на Южна Добруджа" и най-вероятно никога няма да го направи докато не бъде териториално наказана, тоест докато не изгуби още земи.
2. България трябва да положи всички възможни за нея усилия за Гърция да не стане неин враг и съюзник на Румъния. Румъния претендира от Гърция да признае нейното "румънско малцинство". Не само че позицията на Гърция (а и на България и Франция) е че не могат да се признаят "национални малцинства", понеже това би означавало отдаване колективни (етнически) права но в Гърция няма нито "румънско етническо малцинство", нито "румънска общност", с изключение на малък брой гастарбайтери. Там има аромуни които са романизирани (не румънизирани!) гърци и които се самоопределят или като гърци, или като аромуни не-румънци (или не-румънски аромуни). Те говорят самостоятелен романски език, които е много по-различен от румънския отколкото български е от т.н. "македонски". Дори РУСински език (всъщност украински диалект) прилича повече на белаРУСки отколкото АРОМунския на РУМънски. Тоест има 2 различни, отделни народа въпреки че имената/етнонимите им съдържат и двете корена "рус-" и въпреки близостта на съответните езици.
Как така признаването на национално малцинство означава даване колективни права? Например: след признаването на албанското национално малцинство в БЮРМ ("Македония") се създадоха етнически албански партии, 3-4 на брой (може и да греша точния брой, може би те са 5-6, няма значение). В БЮРМ има 5-600 000 етнически албанци, тоест няма 5-600 000 етнически албански политически партии, тоест всяка една от тях представлява интересите на повече от един етнически албанец (зависи от партията), тоест албанците са представлявани колективно, тоест имат колективни етнически права.
"Разбира се" че Румънската Национална Телевизия не прави репортаж за румънците в Сърбия и ужасното им положение а винаги се е интересувала само от румънците в Молдова, Украйна, България (това са страните съдържащи територии от бившата велика румъния) и, в по-малка степен, Унгария. А сега от косоварите. А защо се интересува тази институция от румънците в Унгария? Защото унгарците имат (основани) териториални претенции към Румъния. Също Приднестровието което не е било част от Велика Румъния обект на нейния интерес.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3433187 - 31.03.2018 16:59 [Re: mk_e_bg]

Не знам какво да те посъветвам - да си увеличиш дозата от квото вземаш там, или да я намалееш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 42 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3027

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.