ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
Лавров нападна Македонската и Украинската църкви
    #3429355 - 23.02.2018 13:57

Лавров нападна Македонската и Украинската църкви, иска да са васали на Руската и Сръбската

Нашите руски и сръбски приятели отново на пост и отново ни мислят доброто...

Тракиец само е забравил табелката Москва над Београд...

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
Re: Лавров нападна Македонската и Украинската църкви
    #3429748 - 26.02.2018 02:25 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Не е работа на политик да оценява, а още по-малко - да напада църкви! Но гледам, че бая го е засукал, та може да се тълкува многосмислено:

Цитат:

Днешното събитие символизира духовната, културна близост на нашите народи, на нашите църкви. Струва ми се особено важно да демонстрираме това единство в момент, когато Руската православна църква и Сръбската православна църква са поставени пред големи изпитания. Всички виждаме как се опитват да въвлекат Църквата в политически игри, независимо дали в Украйна, в Черна гора или в Македония.

Говори как някои се опитвали за въвлекат някъде въпросните църкви. Че църквите винаги са били част от политически игри, това е ясно и на децата ... Лавров очевидно се опитва да угоди на домакините си, но винаги съм се чудил да не би Русия да мисли, че групичката на Вранишковски е истинска църква в РМ?
Лавров трябва да вземе няколко урока от Кирил Московски, който изглежда поне засега да е по-наясно с нещата?!

mk_e_bg
ентусиаст

Регистриран: 08.07.2016
    #3430245 - 01.03.2018 04:38 [Re: Негатор]

Вижте по-долу как един про-руски агент "историк" се опитва да ви държи заложници на Русия:

http://kostadin.eu/2018/02/25/%d0%b4%d0%.../#comment-10774

Човешките жертви са толкова важни както организацията на войната, така че и украинците и руснаците са ви освободили.
През онова време цялата в цялата "Малорусия" живеят украинци които не са с руско етническо самосъзнание. Само през съветското време в Луханско и Донецко са се само-русифицирали но така или иначе, повечето войници произхождат от Одеско където тогава както и днес почти нямаше руснаци а само славяни които с украинско самоопределение.
Защо не казва нищо за анти-бг и про-сръбската роля на Русия която тя понастоящем играе в БЮРМ, така речената Македония, в полза на сръбската църква и държава?
А сърбите ше предадат - за н път - Русия и ще станат страна членка на ЕС и може би и на НАТО! Така че, докато има още време, руснаците би направили добре да си вземат и останалата част от сръбска икономика която не са я вземали до сега.

Редактирано от mk_e_bg (01.03.2018 04:44)

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3430297 - 01.03.2018 12:31 [Re: mk_e_bg]

Е вече имаше опити да се прекрои историята за Батак, сега за Трети Март...Подобни изхвърляния аз ги наричам бълвочи.
Тази теза е подобна на тезата на македонските историчари, че Илинденското въстание не било българско, а македонско. Дрън-дрън-дрън!
А кой тогава нападна България по време на управлението на цар Петър - Първото Българско Царство. Украйна или Русия!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3430298 - 01.03.2018 12:50 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

А сърбите ше предадат - за н път - Русия и ще станат страна членка на ЕС и може би и на НАТО!

Предателството в политиката е ежедневна практика. Дори не може да се нарече така, понеже в политиката няма приятели, има интереси.

Ако Сърбия влезе в НАТО и ЕС, което засега не се очертава, но ако влезе, ще го направи за собствен интерес. Малко гейовско може да ви се струва, понеже същите тези съюзи водеха нелегитимирана война срещу тях, но това е положението.

Куриозното е, че тогава 1999 единствените, които можеха да им помогнат бяха именно руснаците, но елциновата Русия не го направи под лицемерния претекст, че България Румъния и Унгария не и позволили да преминат. Като че ли руснаците някога са питали...

Така че кой кого предал, това е много дълга и завързана история.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3430299 - 01.03.2018 12:59 [Re: admiral]

За Косово се бяха разбрали американци и руснаци. Имаха нужда от арбитраж... И го получиха. Руснаците не бяха много силни в Югославия, но получиха голямо влияние в Черна Гора, Сърбия, РМ и Република Српска.

--------------------
немам доказ, али тврдам

admiralМодератор
на андорския флот

#3430301 - 01.03.2018 13:41 [Re: Елби]

Цитат:

За Косово се бяха разбрали американци и руснаци. Имаха нужда от арбитраж... И го получиха. Руснаците не бяха много силни в Югославия, но получиха голямо влияние в Черна Гора, Сърбия, РМ и Република Српска.

Затова ли Черна Гора влезе в НАТО?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Елби
lead bounder

#3430416 - 02.03.2018 16:45 [Re: admiral]

Кога влезе в НАТО? 1998? или....

--------------------
немам доказ, али тврдам

admiralМодератор
на андорския флот

#3430418 - 02.03.2018 17:06 [Re: Елби]

Искаш да кажеш, всяко разбирателство между великите е от ден до пладне?

--------------------

Елби
lead bounder

#3430447 - 03.03.2018 02:14 [Re: admiral]

Цитат:

Искаш да кажеш, всяко разбирателство между великите е от ден до пладне?

Не точно, параметрите му се променят, но като цяло в 98% от случаите е налице, дори когато изглежда, че отсъства, в останалите 2% следва пълна катастрофа....

--------------------
немам доказ, али тврдам

Негатор
Античен вагабонтин

#3430470 - 03.03.2018 04:57 [Re: Елби]

Ние не можеме да предвидиме какви ќе бидат решенијата, но во секој случај Руската црква со внимание и со длабок интерес го набљудува процесот на преговори, изјави Волков.

http://plusinfo.mk/волков-од-рпц-желбата-на-мпц-да-добие-ц/

mk_e_bg
ентусиаст

#3430499 - 03.03.2018 11:34 [Re: Бяло Конче]

Това с Украйна или Русия вече е изяснено. Киевска Рус не е руска държава, точно както РИМката Империя не е РУМъния.

Бяло Конче
раванлия

#3430501 - 03.03.2018 12:02 [Re: mk_e_bg]

Как пък е изяснено и от кой? Има си наука история все пак.
Първо няма такава държава Киевска Русия(както е нямало и държава под името Византия). Държавата е само Русия. Второ - по онова време няма изобщо държава Украйна. Украйна в съвремениия си вид е творение на болшевиките. И ако Русия не е руска държава, то коя държава е руска. Хайде да не изпадаме на нивото на някои украински "историци", които решиха, че Златната Орда било руската държава.
Нали по същия начин македонските "историци" решиха, че българите били татари и цар Самуил не бил цар на българите.

--------------------

mk_e_bg
ентусиаст

#3430614 - 04.03.2018 11:44 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Как пък е изяснено и от кой? Има си наука история все пак.
Първо няма такава държава Киевска Русия(както е нямало и държава под името Византия). Държавата е само Русия. Второ - по онова време няма изобщо държава Украйна. Украйна в съвремениия си вид е творение на болшевиките. И ако Русия не е руска държава, то коя държава е руска. Хайде да не изпадаме на нивото на някои украински "историци", които решиха, че Златната Орда било руската държава.
Нали по същия начин македонските "историци" решиха, че българите били татари и цар Самуил не бил цар на българите.

Има и украински историци, не само руски "историци".
Това с дъжравата на Самуил наистина изглежда да бъдеш прав за това.
Но преди царството на Самуил имаше държавата съсредоточена в днешна България (под управлението на цар Симеон например), не в днешна БЮРМ. Също и за Киевска Рус съсредоточена в днешна Украйна, държавата която предхожда всичките държави съсредоточени в днешна Русия. Същото и за Римската Империя и Италия.

А за "бугарите-татари" би трябвало да проведете кампания за осъзнаване на всичките народи от жълта порода (например казахи, монголи, китайци, японци, корейци и т.н.) за това че "македонците" са расисти и ги презират. Ако не вие то гърците и албанците.

Бяло Конче
раванлия

#3430617 - 04.03.2018 12:05 [Re: mk_e_bg]

Този раговор вече го водихме тук. Няма смисъл да се потаряме. И да, има украински "историци", както и македонски историчари, които се опитват с късна дата да променят историята, за да може да се откъснат от държавата майка по-убедително.
И ако приемем, че това за руската история е вярно(че тя е украинска), то по сходен начин можем да кажем, че древна Елада няма общо с днешна Гърция, нали така?

--------------------

mk_e_bg
ентусиаст

#3430620 - 04.03.2018 12:36 [Re: Бяло Конче]

Няма смисъл да говоря повече с тебе.
Според твоята "логика" Римската Империя била румънска държава.
Най-руските руснаци са беларусите и русините в Украйна и Словакия. Това е първо.
Второ: през 19. век украинците са ви освободили а вие сте изключително непризнателни към тях.
Трето: древна Елада е на същата територия с днешна Елада. Древна Елада няма столица в Цариград например, това е само Византия, тоест много по-късно.
А в сравнение с Гърция вие нймате история. А да предявите териториални претенции към гръцка територия (не само вие, а и сърбите и "македонците") е наглост безкрайна. Наско и Васко, Атанас и Анастас - това са гръцки имена, София е с гърцко име, Никопол е с гръцко име и т.н.
Вашите историци са почти толкова лоши колко румънските, сръбските и малко по-добри от "македонците". Отдавна е доказано, от руски историци и езиковеди че така наречените "прабългари" са били от жълта порода, както и техния език е тюркско. А вие почти нямате връзка с тях, както руснаците нямат връзка с германските учредители на Киевска Рус. Славяните бяха много повече от "прабългарите", за това говорите сега славянски език а не тюркски. Въпреки че те бяха покорени и подчинени от тюрките славяните от български род са успели да си наложат езика. Никой руснак не се гордэ със своята скандинавщина, никой украинец, никой беларус.

shturman
почетен член

Регистриран: 17.12.2007
    #3430651 - 04.03.2018 19:08 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Няма смисъл да говоря повече с тебе.
Според твоята "логика" Римската Империя била румънска държава.
Най-руските руснаци са беларусите и русините в Украйна и Словакия. Това е първо.
Второ: през 19. век украинците са ви освободили а вие сте изключително непризнателни към тях.
Трето: древна Елада е на същата територия с днешна Елада. Древна Елада няма столица в Цариград например, това е само Византия, тоест много по-късно.
А в сравнение с Гърция вие нймате история. А да предявите териториални претенции към гръцка територия (не само вие, а и сърбите и "македонците") е наглост безкрайна. Наско и Васко, Атанас и Анастас - това са гръцки имена, София е с гърцко име, Никопол е с гръцко име и т.н.
Вашите историци са почти толкова лоши колко румънските, сръбските и малко по-добри от "македонците". Отдавна е доказано, от руски историци и езиковеди че така наречените "прабългари" са били от жълта порода, както и техния език е тюркско. А вие почти нямате връзка с тях, както руснаците нямат връзка с германските учредители на Киевска Рус. Славяните бяха много повече от "прабългарите", за това говорите сега славянски език а не тюркски. Въпреки че те бяха покорени и подчинени от тюрките славяните от български род са успели да си наложат езика. Никой руснак не се гордэ със своята скандинавщина, никой украинец, никой беларус.

Във връзка с:
„Отдавна е доказано, от руски историци и езиковеди че така наречените "прабългари" са били от жълта порода, както и техния език е тюркско.”

Нищо подобно не са доказали въпросните руски историци и езиковеди. Откровени измислици са и писанията за „славяните от български род” и как те „са успели да си наложат езика”.

На какво основание определихте кой каква история има и кой какви териториални претенции може да има на балканите ?

За да правите сравнение между историята на Гърция и тази на другите балкански народи е необходимо преди всичко да отделите типично гръцките елементи от присвоеното от другите и едва тогава да сравнявате. Вие това не можете да направите и едва ли ви отърва, защото в един прекрасен момент, така наречената гръцка история (и култура) ще се озове като гол циганин насред мeгдана на балканската история и култура.

Поздрави.

Бяло Конче
раванлия

#3430652 - 04.03.2018 19:11 [Re: mk_e_bg]

Съжалявам, но наистина няма смисъл. Има наука история. Общоприетата история е и валидната история.
Това, което казваш, че Украйна е водила война с Османската Империя е пълна безмислица. Войната се казва Руско-Турска, защото се води между Руската и Османската Империя.
А за гръцката история, ако си мислиш, че една история от преди две хиляди години е нещо с което да се закичиш - реалността показва, че не е така. Американците нямат дълга история, а са най-великата нация днес.

mk_e_bg
ентусиаст

#3430692 - 04.03.2018 21:36 [Re: Бяло Конче]

Щом князът Святослав бил руснак а не украинец, поне според вас, то значи той е унщожил българската държавност и нЯма защо да бъдете признатели за 1878 г. Просто тогава "руснаците", всъщност украинците ви освобождават а това е само поправяне на стореното от тях през 971 г.
Повечето войници са украинци от Одеско и други крища на днешна Украйна. Не са руснаци и по-добре разбират полски, да не говорим за беларуски, от руски език.
Малоруси е руското име на украинците. Според тебе, нямало украинци въобще през 1878 г., само малоруси. Обаче през онова време имаше преобладаващо украинско население и в района на Кубан, не само в Луханско и Донецко.
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%...%B0%D0%BD%D1%96
А за про-сръбската и анти-бг. роля на Русия в Македония няма какво да добавя: тя е общоизвестна. От изявлението на Путин за „македонщината“ на братя Кирили и Методий до изказването на Лавров в Белград преди няколко дни в подкрепа на сръбската църква в БЮРМ и Черна Гора и против „схизматичната“ Охридска Архиепископия.
През 1878 г. отдавна имаше 3-4 различни народи: украинци, белоруси, руснаци и русини.

Редактирано от mk_e_bg (04.03.2018 21:47)

mk_e_bg
ентусиаст

#3430695 - 04.03.2018 21:49 [Re: shturman]

Ашмарин Н. И. Болгары и чуваши. — Казань, 1902

https://www.twirpx.com/file/1652136/

Унгарски език е с много повече "прабългарски" думи от българския.

Бяло Конче
раванлия

#3430706 - 04.03.2018 23:09 [Re: mk_e_bg]

ОК. Мисля, че предостатъчно отделяме внимание на Украйна при положение, че форумът е Македония. Нека украинците се разберат с руснаците за общата си история. Малоруси, белоруси, великоруси - все ми е тази.

--------------------

shturman
почетен член

#3430723 - 05.03.2018 00:35 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Ашмарин Н. И. Болгары и чуваши. — Казань, 1902

https://www.twirpx.com/file/1652136/

Унгарски език е с много повече "прабългарски" думи от българския.

Здравейте mk_e_bg,
Всъщност това вече ми е известно от тук:
http://www.chitatel.net/forum/topic/2014...#comment-402464
където между другото е и темата ви „Староцърковнославянски или старобългарски?”
http://www.chitatel.net/forum/topic/20078-староцърковнославянски-или-старобългарски/

Мога да ви цитирам гръцки историци и езиковеди които пишат неща твърде различни от това което проповядвате, но няма да е по темата. Аз обаче ви зададох въпроса:
„На какво основание определихте кой каква история има и кой какви териториални претенции може да има на балканите?”
Моля внимателно забележете ( в случай, че решите да отговорите), че свободни съчинения от рода на … „Унгарски език е с много повече "прабългарски" думи от българския” ( както и споменатото четиво) са безполезни и не могат да се приемат за отговор.

Поздрави,
Щурман
П.п. - За да няма повече недоразумения нека да подчертая, че няма никакви източници от които да е видно, че някакви „прабългари” са основали нова държава в североизточна Мизия в края на VII век, така че, свободни съчинения на тема „прабългари” или „прабългарски език” не ме интересуват.

Негатор
Античен вагабонтин

#3430734 - 05.03.2018 02:41 [Re: shturman]

Вярвай си в каквото искаш, но нас защо ни занимаваш?

admiralМодератор
на андорския флот

#3430766 - 05.03.2018 10:35 [Re: Негатор]

Цитат:

Ти май се опитваш да изгониш някого...

--------------------

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3430855 - 06.03.2018 00:01 [Re: shturman]

Цитат:

„На какво основание определихте кой каква история има и кой какви териториални претенции може да има на балканите?”

Традициите са вплетени в историята.

Таз тракийска ръченица на валс ми прилича.
сигур щот келтите имали царство у нази.

shturman
почетен член

#3431107 - 07.03.2018 21:46 [Re: Негатор]

Цитат:

Не става въпрос за това в какво си вярвам, а за това което е написал mk_e_bg:

„А в сравнение с Гърция вие нймате история. А да предявите териториални претенции към гръцка територия (не само вие, а и сърбите и "македонците") е наглост безкрайна. Наско и Васко, Атанас и Анастас - това са гръцки имена, София е с гърцко име, Никопол е с гръцко име и т.н.”

shturman
почетен член

#3431109 - 07.03.2018 21:53 [Re: Tanya.]

- Именно! Както традициите, така и проведените проучвания на генетичните характеристики на българите, така и най-вече неподправените свидетелства от историческите източници .
В тази връзка, тук преди време бях цитирал Акад. Гълъбов: „Изследванията показаха, че българската популация у нас е най-близо до населението на Северна Гърция, Северна и Средна Италия и това е свързано с общите ни тракийски корени”…
Поздрави

Редактирано от admiral (07.03.2018 23:44)

Бяло Конче
раванлия

#3431134 - 08.03.2018 01:20 [Re: shturman]

Такива фанариотски бълнувания изобщо не заслужават вниманието на нормалните хора. Жалко, че ги има.
Представител на държава, която изобщо я е нямало на картата повече от 2000 години да ни говори на нас българите за история е смешно. Нека се поинтересува първо, коя е най-старата държава в Европа под същото име и на нея, и на народа и, та тогава пак да заповяда. Но хайде да не му влизам в тона повече. Достатъчно е.

--------------------

Елби
lead bounder

#3431164 - 08.03.2018 14:26 [Re: shturman]

Цитат:

- Именно! Както традициите, така и проведените проучвания на генетичните характеристики на българите, така и най-вече неподправените свидетелства от историческите източници .
В тази връзка, тук преди време бях цитирал Акад. Гълъбов: „Изследванията показаха, че българската популация у нас е най-близо до населението на Северна Гърция, Северна и Средна Италия и това е свързано с общите ни тракийски корени”…
Поздрави

Ако вярвате на Гълъбов за история е нормално да кредитирате някой музикант примерно Нуно Бетънкорт за генетични изследвания. Язък Ви, господине, за високопарните слова щом кълвете на такива глупотевини....

--------------------
немам доказ, али тврдам

shturman
почетен член

#3431192 - 08.03.2018 18:27 [Re: Елби]

Цитат:

Цитат:

Поздрави

Ако вярвате на Гълъбов за история е нормално да кредитирате някой музикант примерно Нуно Бетънкорт за генетични изследвания. Язък Ви, господине, за високопарните слова щом кълвете на такива глупотевини....

Мисля, че малко сте се объркали относно постига ми който коментирате. Идеята ми е, че само ако се съчетаят изследванията в посочените области : „… Както традициите, така и проведените проучвания на генетичните характеристики на българите, така и най-вече неподправените свидетелства от историческите източници ”, може да се получи пълна картина за потеклото и въобще историята на даден народ – нищо повече. А от къде ви е хрумнало това което сте написали, сам си знаете.

Не съм запознат с работите по история на Гълабов, но това което коментира във връзка проучването на генетичните характеристики, а именно: „Изследванията показаха, че българската популация у нас е най-близо до населението на Северна Гърция, Северна и Средна Италия и това е свързано с общите ни тракийски корени”… - се потвърждава и от други автори (автора на статията е Евгени Делев).
www.eurochicago.com/2010/11/parvi-ofitsialni-rezultati-za-genotipa-na-balgarite/
"ЗАКЛЮЧЕНИЕ
От получените резултати може лесно да се установи, че около 67 % от съвременните българи са потомци на старото балканско население – траките, наричани гети, и предтракийското население, наричани пелагси. Това население е живяло по нашите земи преди 10 000 години. Това са представителите на хаплогрупи I, J и E. Логичен е фактът, че потомците на тези хаплогрупи са разселени на територията на околните географски райони и не се лимитират от разположението на днешните държавни граници. Затова тестван българин от хаплогрупа Е може лесно да открие свои относително близки роднини в Македония, Албания, Сърбия и Северна Гърция. Той може да открие и по-далечни роднини на територията на цялото Средиземноморие, поради миграцията на балканското население през неолита и античния период."

Редактирано от shturman (08.03.2018 19:24)

Елби
lead bounder

#3431356 - 09.03.2018 23:58 [Re: shturman]

Очевидно сте твърде убеден, уважаеми господине, за типичния ДНК профил на никога несъществували народи като траките и тяхната връзка с населението на Италия. Опитах да Ви споделя опасението си, че използването на генетични изследвания по средата на Евразия за установяване на произход или родство с древни народи не се различава в същината си от опитите с пръдня да се направи боя или друга алхимична процедура. Гълъбов може да е голям учен, но да го слушате как обяснява какви траки, гордокраки или брендифуковци сме е да речем меко казано съмнително занимание.

--------------------
немам доказ, али тврдам

shturman
почетен член

#3431387 - 10.03.2018 12:40 [Re: Елби]

Цитат:

Очевидно сте твърде убеден, уважаеми господине, за типичния ДНК профил на никога несъществували народи като траките и тяхната връзка с населението на Италия. Опитах да Ви споделя опасението си, че използването на генетични изследвания по средата на Евразия за установяване на произход или родство с древни народи не се различава в същината си от опитите с пръдня да се направи боя или друга алхимична процедура. Гълъбов може да е голям учен, но да го слушате как обяснява какви траки, гордокраки или брендифуковци сме е да речем меко казано съмнително занимание.

Мисля, че малко пресилвате нещата. Или не сте прочели това което съм написал, или не искате да го разберете - проблема е у вас.
Названието „Траки” е преходно, както и други названия известни от историята, променят се времената, а с тях се променят и названията ( дори за един и същ народ), поради различни обективни (и субективни) причини. Това обаче, не означава, че са изчезнали съответните народи и на тяхно място да са се появили нови.
Това обстоятелство трудно се „зацепва” днес, поради което от учебниците изчезват „ траки”, „македонци”, „мизи” (те дори се обявяват за несъществували!?) и на тяхно място се появяват „българи”.
Всъщност, ако преди приблизително 1000 години Фулко ( Fulkconis – LIBI III стр. 111) пише:- „Оттук поели път през земите на българите, които назовават траки – според предишните паметници” – какво значение може да имат твърденията днес, че траките не са съществували!?
Поздрави,
Щурман.

Редактирано от shturman (10.03.2018 14:20)

Елби
lead bounder

#3431464 - 11.03.2018 12:07 [Re: shturman]

Принадлежността към един народ, уважаеми господине, не е въпрос на произход, а дори ако по неразбирани от мен причини се приеме обратното, траките, които никога не са били народ, трябва да са живели в скафандри по средата на Евразия за няколко хиляди години, за да се твърди, че с българите са един и същ народ на база прословутия произход, "потвърждаван" с генетични изследвания.
Поздрави,
Lead Bounder

--------------------
немам доказ, али тврдам

mk_e_bg
ентусиаст

#3431578 - 13.03.2018 10:21 [Re: Елби]

Няма как Самуиловата държава да е била "македонска" държава. Хората там продължаваха да се нарекат себе си българи, а не македонци. Освен това тая държава не е първата българска държава, първата е със седалище в Плиска. За разлика от Киевска Рус' която е първата "руска" държава и (почти) цялата й територия сега е в Украйна. Така че Киевска Рус' е украинска държава докато Самуиловата държава си е българска.

Бяло Конче
раванлия

#3431582 - 13.03.2018 11:31 [Re: mk_e_bg]

Поляците и руснаците пък ще ти кажат съвсем друго за Украйна, така че да не се разпростираме в теми, които не засягат България и Македония.
Всъщност и за Македония е същото - едно казват сърбите, друго албанците, трето турците и гърците, докато ние българите си имаме свое виждане по въпроса.
Идеята в крайна сметка е, въпреки противоречията - да има разбирателство. Другите варианти не са добри.

--------------------

Елби
lead bounder

#3431583 - 13.03.2018 11:36 [Re: mk_e_bg]

Преполагам просто се "закачаш" за последния пост, защото нищо от написаното от мен няма отношение към Самуил или Рус.

mk_e_bg
ентусиаст

#3432986 - 29.03.2018 10:27 [Re: Елби]

Съюзничката на България, тоест Унгария (уж русофилска страна) е взела решение да изгони руски дипломат. Вие защо не го направите?
А и "Македония", тоест БЮРМ направи същото, докато България и Гърция не.
"Македонското" правителство очевидно иска подкрепа от Запада против Гърция, а и срещу България. Най-вероятно представителите му ще кажат на западняците, американски и европейски: вижте колко лоялни сме ние към вас докато лошите Гърция и България са толкова про-руски настроени. Помогнете ни срещу тези 2 държави!
Този вид на пропаганда отдавна и много пъти е използван от Румъния против България, а може би и против Гърция. С какъв успех, не знам.
Например, при случая с натиска над България да затвори реакторите на АЕЦ Козлодуй.
Например, при случая с натиска над България да затвори реакторите на АЕЦ Козлодуй. Истинско е че там интересите на някои страни от Запада съвпадаха с румънските, така че не моога да кажа с какъв успех румънците използват този пропаганден "аргумент" против България.
Очевидно е че Русия си избра страната и застана твърдо зад Сърбия и срещу България. Русия много подкрепя българофобската част от елита на БЮРМ.
Убиването на Оливер Иванович и последното (за сега) събитие с този Джурич са само продължението на предишните сръбски провокации, като изпращането на сръбски влак към Косово с "Косово е Сърбия", написано в много езици (включително и руски). Сърбите (с руска подкрепа) или се опитват с тези провокации да спечелят максимално много от преговорите с албанците (подкрепени от Запада) или, по-вероятно искат война понеже видяха че Запада няма да се съгласи с предложеното от тях решение за "косовския случай" (нещо повече от автономия и по-малко от независимост; всъщност това нещо въобще не съществува). Нито е Западът съгласен с автономно Косово, лишено от вече придобита независимост, която е призната и от България, Хърватско, Унгария, Черна Гора, Словения, дори и от БЮРМ, но не и от Румъния (Гърция и Кипър).
Шамаруването на България от руския патриарх и шамаруването на България и Гърция от Путин ("Кирилицата идва от 'македонските' земи", тоест от земите към които "македонците", тоест македонистите, тоест българските предатели от БЮРМ имат териториални претенции: северна Гърция) са в полза на анти-българската част от "македонските" политици, независимо дали македонисти или сърбофили/сърбомани.
Това че албанците провокират Сърбия за да признае независимостта на Косово са сръбски приказки и руски лъжи.
Не знам какво е по-ужасно: че Вучич и Дачич убиха съ-сърбина им или че сърбите вярват тяхната лъжа че албанците направиха това.
Що се отнася до гърците трябва да им се напомни че сърбите имат апетит и към Северна Гърция, така наречената "Егейска Македония" която и политиката на БЮРМ на омраза и териториални претенции към Гърция активно е подкрепена от Белград.

Елби
lead bounder

#3432988 - 29.03.2018 11:16 [Re: mk_e_bg]

Постът ти се състои от две недотам свързани части.
По отношение на първата:
Изключително мъдро и правилно решение да не се гони руския посланик. България няма никакъв интерес от каквото и да било напрежение с Русия. България граничи с Турция, която е нахлула във всички съседни нея държави с изключение на България и Гърция. Руснаците никога не са търсели съюзници, а послушници, каквито ние се надявам, да не сме, но да заставаш като враг на Русия, в момента, в който руснаците се опитват да подклаждат противопоставянето между Турция и Запада, ми се струва доста необмислено. Малките държави, кретащи между големи империи съществуват единствено като буфери, и жизненоважно за тях е да не станат съвсем излишни. Това, което ни пази от евентуално турско нахлуване, липсата на интерес у руснаците от понататъшно засилване на Турция, като държава държаща проливите. Проявяването на излишна враждебност към Русия от страна на България е извънредно глупаво.

По отношение на втората част от поста ти:
Русия винаги е стояла зад Сърбия и Сърбославия. Дори, в години, когато България беше 16-та република. Така е и така ще бъде. Колкото по-скоро го разберат хората в България, толкова по-добре. Трябва да си много сляп, за да не проумееш, че при положение, че гарант на договорките между Сърбия и България преди Балканската война например е руският цар, нарушаването им, не може да стане например без категоричното му позволение, ако не и лично инициирано от него решение. За цирка с Берлинския конгрес и македонщината след ПСВ и ВСВ мисля, че темата е предъвкана достатъчно. Руснаци и българи имат противоречиви интереси на Балканите и това е доста видно поне от средата на 19 век. Посоченото не променя факта, че дължим съществуването си като независима държава и избягването на геноцид с мащабите на арменския именно заради освободителната война от 1877-1878г., заради което - вечна признателност, без каквито и да било илюзии. Учил съм история по времето на комунизма и в интерес на истината, в моето училище не ги криеха тези работи.

Бяло Конче
раванлия

#3432993 - 29.03.2018 11:46 [Re: Елби]

+1
П.П. Интересно, но същото бих го казал и аз.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3432994 - 29.03.2018 11:51 [Re: mk_e_bg]

Елби е отговорил, само искам да ти напомня, че в момента най-големите съюзници на България от съседите са Гърция и Румъния. Смятам, че нашата политика, българската го отчита това много добре.
Иначе историята си е история, шовинисти има във всяка страна. Едно е да спорим на историческа тематика, друго са днешните политически реалности.
П.П.На Балканите всяка държава се счита за най-великата измежду останалите...Добре е да го знаеш!

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3432998 - 29.03.2018 13:02 [Re: mk_e_bg]

Правителството се крепи на гласовете на Патриотите и те веднага биха предизвикали вот на недоверие,който ще доведе до падане на правителството.Алтернативата в лицето на Корнелия,Иво Христов,Жаблянов и сие повече ли ти харесва?

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3433001 - 29.03.2018 14:36 [Re: Лаф моабет]

Русија се најде силно погодена од протерувањето на нивниот дипломат и јасното определување на Македонија кон НАТО и ЕУ па продолжи со заканите за одвраќање на Македонија од членство во тие институциии. После јасното ставање на знаење од наша страна дека некакви санкции од страна на Русија се скоро невозможни кон Македонија затоа што и онака и економските и дипломатските односи се на евидентно ниско ниво а Русија никогаш ништо и не направила за Македонија освен обидите за дестабилизација и задржување на дпмне на власт како и поставувањето пречки во решавањето на спорот со името при тоа јасно заземајки прогрчки став, се што им остана е да се закануваат со евентуални воени последици во случај на воен судир со НАТО.

Цитат:

Шчербак: Македонија ќе биде легитимна цел на Русија во случај на конфликт со НАТО

Русија останува на ставот дека Македонија не треба да стане членка на НАТО, а позицијата на Москва по ова прашање Шчербак долго ја објаснуваше на прес-конференцијата. Меѓу другото, тој аргументира дека „НАТО е остаток од Студената војна“, кој на Македонија нема да ѝ донесе зголемена безбедност и сигурност. Напротив, Шчербак вели дека во случај на воен конфликт, Македонија ќе стане легитимна цел за напад од страна на Русија.

http://www.dw.com/mk/%D1%88%D1%87%D0%B5%...0%BE/a-43181791

Бяло Конче
раванлия

#3433008 - 29.03.2018 16:43 [Re: balkanec]

В случая с Македония и по принцип руската политика отчита най-вече своите си интереси. Ясно е, че в тази ситуация, те не съвпадат с българските и с македонските, а повече със сръбските. Но, където има съвпадение, добре е да се работи за взаимен интерес, а където няма - ние за нас си, те за тях си. Важното е мир да има.

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3433012 - 29.03.2018 17:05 [Re: balkanec]

Наглостта на руснаците в последните години вече прерастна в агресия.Постът ми ще стане цял чаршаф ако взема да изреждам какво надробиха само последните десет години...Нахлуването в Грузия,Източна Украйна,Крим,намеса чрез хакерски атаки в избори и референдуми по цял свят,свалянето на малайзийския самолет в опит да се натопи друга държава,директните убийства на Березовски/самоудушил се с навързани носни кърпички в банята?/,Литвиненко/обичал чай с полоний?/,Перепелични/любител на отровни супи/,до цялото семейство на Скрипал/вкл. жена му,дъщеря му и сина му и то само в рамките на пет-шест години/.И на този фон руснаците се държат нагло и на дипломатическо ниво.Особено в малки държави като Македония и България.Там заплахите са директни от "вие ще станете наша цел!"/като,че ли досега не бяха/ до "ще ви спрем газта!"/все едно не си я плащаме а я получаваме даром/.
Тях не ги плаши нищо друго освен удар по джоба.Тереза Мей кво се прави на ощипана мома все едно не знае,че откраднатите от руския народ пари се перат в Лондон от олигарси близки до Путин.Такива като Абрамович например.Германците пък онзи ден издадоха всички разрешителни за строеж на "Северен поток 2".Дипломатически бойкот руснаците не ги плаши.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Бяло Конче
раванлия

#3433024 - 29.03.2018 19:27 [Re: Лаф моабет]

Интересът клати феса в крайна сметка.
Тереза Мей се опитва да седи на три стола. Хем да има всички предимства от ЕС, но хем да не е в него и да прави, каквото си иска, хем да е най-близката държава със САЩ с екстрите от това положение.
Англия ми падна в очите много след години кампания срещу българи и румънци, като втора ръка европейци...въпреки, че и ние сме си в ЕС, както и те.
Германия ми се вижда много по-прагматична държава...Е, леко се поиздъни с бежанците, но и това се случва...

--------------------

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3433136 - 30.03.2018 23:12 [Re: Бяло Конче]

Заедно ќе ја прославиме 1000-годишнината на Охридската Архиепископија.

Цитат:

Главата на Македонската православна църква – Охридска архиепископия архиепископ Стефан покани официално българския патриарх Неофит да участва в празненствата по повод 1000-годишнината от създаването на Охридската архиепископия, предаде репортер на БГНЕС. Поканата до българския патриарх е отправена в писмо, подписано лично от архиепископ Стефан. В него се казва още, че ако духовният глава на БПЦ не може да посети Република Македония, за да участва в празненствата, той може да изпрати свой представител на необходимото ниво Поканата, отправена от МПЦ-Охридска архиепископия, идва само броени дни, след като българският патриарх Неофит заяви пред БГНЕС на Благовещение, че „ако има покана, ще изпратим“ делегация за честванията.

http://www.bgnes.com/bylgariia/politika/4576772/

Бяло Конче
раванлия

#3433166 - 31.03.2018 11:18 [Re: balkanec]

Това е много добре. Какво има толкова да се дели? А от друга страна е интересно как се повтаря историята. Да видим до къде.

--------------------

mk_e_bg
ентусиаст

#3433184 - 31.03.2018 16:48 [Re: Елби]

Цитат:

руснаците се опитват да подклаждат противопоставянето между Турция и Запада, ми се струва доста необмислено.

Противоречията се подклаждат от самата Турция и нео-османизма и илсямизма й.
Каква признателност когато повечето освободили Бг. войници бяха украинци?
Каква признателност когато "руският" княз Святослав е унищожил независима България?

mk_e_bg
ентусиаст

#3433186 - 31.03.2018 16:52 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Елби е отговорил, само искам да ти напомня, че в момента най-големите съюзници на България от съседите са Гърция и Румъния.

По отношение на Румъния това съвсем не е истинско.
По отношение на Гърция това може би е истинско но трябва да се положат усилия за Гърция да спре със своята подкрепа за Сърбия.
Тоест вие да спрете с всички териториални претенции към Гърция, които нямат никакво основание.
Нещо забавно и "тревожно" от Румъния: вчера, 30.03.2018 беше излъчен репортаж или документарче по Националната Румънска Телевизия, 1. канал (ТВР1), в рамките на предаването Пулсул Зилей (Пулсът на деня) за косово-албанските ислямисти които се сражават в Сирия като членове на Ислямска държава и Ал-Кайда (Ал-Нусра). Репортажът беше с много отрицателно отношение към тези албански ислямисти а за косовските власти подтекстът беше че не правят нищо за да предотвратят разпространяването на ислямизма сред техните граждани. Очевидно става въпрос за румънско отмъщение за това че Албания и Косово застанаха зад България.
Изводи?
1. Румъния никак не се е примирила с "българската кражба на Южна Добруджа" и най-вероятно никога няма да го направи докато не бъде териториално наказана, тоест докато не изгуби още земи.
2. България трябва да положи всички възможни за нея усилия за Гърция да не стане неин враг и съюзник на Румъния. Румъния претендира от Гърция да признае нейното "румънско малцинство". Не само че позицията на Гърция (а и на България и Франция) е че не могат да се признаят "национални малцинства", понеже това би означавало отдаване колективни (етнически) права но в Гърция няма нито "румънско етническо малцинство", нито "румънска общност", с изключение на малък брой гастарбайтери. Там има аромуни които са романизирани (не румънизирани!) гърци и които се самоопределят или като гърци, или като аромуни не-румънци (или не-румънски аромуни). Те говорят самостоятелен романски език, които е много по-различен от румънския отколкото български е от т.н. "македонски". Дори РУСински език (всъщност украински диалект) прилича повече на белаРУСки отколкото АРОМунския на РУМънски. Тоест има 2 различни, отделни народа въпреки че имената/етнонимите им съдържат и двете корена "рус-" и въпреки близостта на съответните езици.
Как така признаването на национално малцинство означава даване колективни права? Например: след признаването на албанското национално малцинство в БЮРМ ("Македония") се създадоха етнически албански партии, 3-4 на брой (може и да греша точния брой, може би те са 5-6, няма значение). В БЮРМ има 5-600 000 етнически албанци, тоест няма 5-600 000 етнически албански политически партии, тоест всяка една от тях представлява интересите на повече от един етнически албанец (зависи от партията), тоест албанците са представлявани колективно, тоест имат колективни етнически права.
"Разбира се" че Румънската Национална Телевизия не прави репортаж за румънците в Сърбия и ужасното им положение а винаги се е интересувала само от румънците в Молдова, Украйна, България (това са страните съдържащи територии от бившата велика румъния) и, в по-малка степен, Унгария. А сега от косоварите. А защо се интересува тази институция от румънците в Унгария? Защото унгарците имат (основани) териториални претенции към Румъния. Също Приднестровието което не е било част от Велика Румъния обект на нейния интерес.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3433187 - 31.03.2018 16:59 [Re: mk_e_bg]

Не знам какво да те посъветвам - да си увеличиш дозата от квото вземаш там, или да я намалееш.

mk_e_bg
ентусиаст

#3433188 - 31.03.2018 17:16 [Re: Гай Баньо]

http://www.focus-news.net/news/2018/03/3...zoran-zaev.html

http://www.ekathimerini.com/227272/article/ekathimerini/news/positive-signals-from-vienna

"The same sources said that Athens would consider it ideal if Skopje revised the wording of Article 49 of its constitution, which refers to diaspora citizens of FYROM, so that there are no hints of irredentism."

Аз си мислих че този член 49 вече беше отстранен преди подписването на договора за добросъседство с България, така че няма нужда от гръцки отстъпки. А конституцията винаги можде да бъде променена и да се върнат териториалните претенции към съседите, не само към Гърция, а и към България и Албания.

Бяло Конче
раванлия

#3433210 - 01.04.2018 03:08 [Re: mk_e_bg]

Четеш някаква друга история. Нито една от малките балкански държави не е в позицията да се прави на по-велика от останалите. Когато се е опитвала е получавала своята си национална катастрофа и тук няма изключения(без значение от колко хиляди години преди Христа датира историята си). И ако отново опита - отново ще се случи същото, гаранция.
П.П.А това, че руския(РУСинския) език бил диалект на украинския, няма изобщо да го коментирам.

--------------------

mk_e_bg
ентусиаст

Руските агенти "историци" от рода на Иво Христов отново в "екшън":
    #3434070 - 13.04.2018 00:17 [Re: Бяло Конче]

Това съобщение и последвалите реплики са преместени като нова тема в подфорум "политика"

Редактирано от admiral (13.04.2018 00:34)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 76 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3097

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.