ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Името, името и пак името!
    #3440096 - 16.06.2018 16:13 [Re: Негатор]

Аха, сега нашата езикова норма стана диалект. Всъщност може, всичко зависи от гледната точка.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
ентусиаст

Регистриран: 08.07.2016
    #3440103 - 16.06.2018 19:45 [Re: Бяло Конче]

1. Българите нямате никакви исторически права към т.н. (от вас) Егейска Македония. Не само това, но нямате никакви такива права и към юго-източната днешна България, където гърците са изконно население.
а) Историческите права са единствените истински права на даден етнос към дадена територия. Демографските, икономическите и т.н. са без релевантност.
б) Съвестните български историци и географи от края на 19. век и началото на 20. са признали че гърците по онова време бяха не само най-старият етнос а и единствения автохтонен, тоест изконен, тоест притежаващ континюитет по южното крайбрежие на тогавашната царска България.
Прочетете книгата на Стоян Романски "Народописна карта на нова ромънска [=румънска] Добруджа" където той пише че гърците в Южна Добруджа не са изконни, за разлика от онези в Несебър и т.н. Също и статия на Иширков Ромънска Добру(д)жа (Добро(д)жа?) (в 2 части) във вестник Български Преглед, от края на 19. век.
Румънска Добруджа. Географски очерк. // Български преглед кн. 3. 1898. с. 69 – 92.
Румънска Добруджа. Географски очерк. // Български преглед кн. 4. 1898. с. 71 – 99.
После няма(ше) съвестни български историци/географи, така че няма и признание подобно.
Това че гърците повече не са автохтонни в Добруджа няма никакво значение или релевантност. Те са най-старото добруджанско население, няма значение дали с продължителност или не.
Чрез пълен геноцид или пълно изгонване един етнос може да де-автохтонизира (раз-автохтонизира) друг и да стане той изконното население на дадена територия, стига да е достатъчно силен.
в) Това че имаше размяна на население между Бг. и Гърция не означава че понастоящем няма нито един автохтонен грък в Бургаско. Твърде малко са в днешно време ама това не е аргумент във ваша полза.
(Апропо, щом се пише "бургазлия" правилно би било да се изпише Бургаз, а не Бургас).
2. "Северна Македония" дава основания на териториални претенции и към Пиринска "Македония", и към гръцката Македония, и към албанските села и градове които принадлежили на така наречената "Вардарска Македония", всъщност Пеония (+ нищожна част от античната/истинска/древно-гръцка Македония (Македон), за разлика от Нова Македония. Например Нова Зэландия няма териториални претенции към нидерландската провинция Зэландия (Зэланд) докато Южна Корея има такива към Северната и обратно. Западната Германия (Федералната) имаше териториални претенции към Източната (Демократичната) и т.н.

Редактирано от mk_e_bg (16.06.2018 19:50)

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3440106 - 16.06.2018 20:19 [Re: mk_e_bg]

Автохтонен може да си само в собствения си апартамент!

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #3440109 - 16.06.2018 21:36 [Re: Негатор]

Какъв е смисъла от това подписване ,като нито Заев може да го пробута в парламента ,нито има мнозинство за конституционните промени ,каквото е едно от основните изисквания ,нито е ясен изхода от раферендума ,нито от ратификацията в гръцкия парламент ....а нашата Захариева вече бърза, като пърле пред майка си и вече е готова с приемането в НАТО следващия месец....
Или си викат Заьо и Ципрас -абе ние да пробваме пък каквото стане ...

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3440113 - 16.06.2018 22:45 [Re: mk_e_bg]

Нищо лично, но след Първата Балканска Война, самата Гърция даде на България Беломорска Тракия и по-голямата част от Егейска Македония. Така, че "историческите права" нека си останат за тези, които са неграмотни и знаят историята до толкова, до колкото им е казано за нея.
Проблемът на България не е в историческите права - ние си ги имаме в много по-голяма степен от тези на Гърция, която я нямаше на картата на Европа повече от 1000 години, когато България беше Империя. Проблемът е в неправилното позициониране в геополитическата реалност. Далеч не някакви гръцки права им дават властта над Егейска Македония и Беломорска Тракия, а само благоволението на великите сили. Незнанието на това може да доведе до катастрофа, така, както я претърпя България през миналия век. Така, че "историческите права" и патерното право не са сериозни аргументи, а смешни изблици на крайни шовинисти.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3440117 - 16.06.2018 23:32 [Re: Негатор]

Цитат:

Има и скептични реалисти …

http://epicenter.bg/article/Bivshi-diplo...DEO-/156939/2/0

Най-хубавото на тези договори между Македония и България е,че никой повече няма да обръща внимание на подобни досадници като Васил Василев,Велизар Енчев,Саше Дебелио и подобни на тях примати от македонска страна.Разните му там Миленковци,бай Ристо Никоски,Ефтим Клетниковци,Панде Колемишевци,Джордже Атанасоски и тетки Мирки.За тая,последната съм леко притеснен.Да не е нещо болна или да се е гътнала?За какви дреболии пишеше епични исторически и изпълнени с мъдри мисли статии а сега странно мълчание.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Негатор
Античен вагабонтин

#3440120 - 17.06.2018 00:58 [Re: Лаф моабет]

И уште еден аспект не смее да се заборави. Тој член во договорот е навистина мигот на декларативното меѓународно признавање на македонскиот јазик и македонската националност. Тој, имено, ги обврзува и сите други соседи на Македонија. Што значи, ја обврзува и Бугарија. Но, и Србија и Албанија. Никој повеќе не би смеел да говори дека Македонците се „измислена“ нација, дека македонскиот јазик бил само нечиј дијалект.

https://plusinfo.mk/за-името-македонија-за-договорот/

Бря, да му се не види? Обвързувало ме и мене?!

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3440124 - 17.06.2018 01:51 [Re: Негатор]

Брей!Тивкиот и мудар Конески и големиот политик Киро Глигоров.Двама от малоумниците дето насадиха македонците до положение да "целуват ръка",меко казано.Бах`ти югоносталгията,бах`ти чудото.Тая Кица да не е новият Сашо Донски?

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

#3440128 - 17.06.2018 03:43 [Re: Лаф моабет]

Мъка, мъкаааа …

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3440139 - 17.06.2018 13:34 [Re: Негатор]

Затворањето на спорот е успех

Иако се трудам максимално да одбегнувам дневна политика, сепак ми падна во очи еден (речиси) едногласен заклучок кој се протнува низ нашиве медиуми: РЕШЕНИЕТО на спорот со името е во полза на Грција?!
Добро бе мајка му стара, како може да има полза Грција од ЗАТВОРАЊЕ на прашањево, кога таа го има(ше) буквално сето време на овој свет?
Ние сме тие кои немаат ниту време ниту сојузник во овој спор кој само наизглед е бизарен, а во суштина крајно серизен.
Не резултатот (Северна Македонија), туку ЗАТВОРАЊЕТО на спорот е УСПЕХ.

Рубин Кантар, Фејсбук, 14.06.18.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 27 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4559

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.