ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
Re: Името, името и пак името!
    #3437970 - 22.05.2018 17:20 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Покрай важността на отношенията си със Сърбия, мисля че точно оправянето на отношенията между Македония и България е една от причините, че гърците изведнъж станаха по-сговорчиви и мотивирани в търсенето на решение за името ни.

Ахам.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3438013 - 23.05.2018 00:06 [Re: Гай Баньо]

Гърция се старае Македония да не влезе в ЕС преди Сърбия. А ако Сърбия влезе в ЕС преди Македония...

Никога не съм чул какво е мнението на сърбите по въпроса с гръцко-македонските преговори за името.Ако Гърция се старае в полза на Сърбия то предполага се,че сърбите се стараят два пъти повече.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3438014 - 23.05.2018 00:14 [Re: Гай Баньо]

И всичко това по мое мнение доказва, колко е важен бил наистина въпроса с признаването на Македония и как изобщо не им се искаше на Гърция и Сърбия да я има Македония.
Сега вече са поставени пред свършен факт и трябва да преговарят за нещо различно от преговорите за подялба.
При сегашната политическа ситуация не виждам никакво предимство на Сърбия пред Македония за влизане в Европа. Точно обратното. Само трябва гърците да играят най-после, като съюзник на България, какъвто на практика са.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3438015 - 23.05.2018 00:24 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Сега вече са поставени пред свършен факт и трябва да преговарят за нещо различно от преговорите за подялба.

Звучи ми наивно.
От 200 години насам подялбите в Европа се решават от великите.
Дори руско-турската война от 1877-78 е била с тяхното съгласие.

Цитат:

При сегашната политическа ситуация не виждам никакво предимство на Сърбия пред Македония за влизане в Европа.

Има.
Икономиката.

Цитат:

Само трябва гърците да играят най-после, като съюзник на България, какъвто на практика са.

Туй пък отде го измисли?
Това, че в момента нямаме открити противоречия още нищо не значи.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3438016 - 23.05.2018 00:44 [Re: admiral]

Цитат:

От 200 години насам подялбите в Европа се решават от великите.

Това си мислех, че се подразбира и няма нужда да се споменава. Точно поради днешната геополитическа обстановка си правя изводите за Македония.
И най-важното - клипчето, което е постнал Шматак "Иван Мирчевски и Роберт Поповски во „Само вистина“ 22.05.2018" показва, че република Македония наистина има намерение и желание да реши проблема с името и да тръгне по пътя на европеизацията на Македония.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3438020 - 23.05.2018 03:10 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Никога не съм чул какво е мнението на сърбите по въпроса с гръцко-македонските преговори за името.Ако Гърция се старае в полза на Сърбия то предполага се,че сърбите се стараят два пъти повече.

Има си колкото щеш различни мнения при сърбите. Има немалка част, които нямат разбиране за гърците. Има и такива, които по принцип нямат или някога в миналото не са имали разбиране за гърците, но ги гледат като по-важен стратегически партньор, или са започнали да ги гледат така след като Македония призна Косово. Демек с това сме ги разочаровали. Някои пък въпреки това разбират, че сме били под натиска на САЩ и че не сме имали избор. Зависи от много неща - някои сърби наблягат на личните си чувства и на това кого чувстват по-близък по дух и култура, като това е решаващо в мнението им за гърко-македонските отношения. За някои сърби решаваща е студената (гео)политика. Гърция и Сърбия имат доста силни политически отношения и между тях има огромно доверие, но на битово равнище сърбите са по-близки с македонците - факт. Обаче не сме наивни да разчитаме на тази сърдечност и в политиката на държавата им. Преди доста години бях чул за единечен случай, в който гърци се сбили със сръбски туристи - гърците били пияни и им казвали "славоцигани". Но тази високомерност си е характерна за всяко дете, чието материално превъзходство не е спечелено, а подарено. До сега не съм чувал за сбиване на национална или етническа основа между македонци и сърби. Всъщност не съм чул и за сбиване между македонци и българи, а според твърденията на някои българи ние ви мразим.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3438030 - 23.05.2018 05:23 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

До сега не съм чувал за сбиване на национална или етническа основа между македонци и сърби. Всъщност не съм чул и за сбиване между македонци и българи, а според твърденията на някои българи ние ви мразим.

Не е имало поводи за това, а то иначе удбашите си имат стари традиции в биенето на хората с БГ самосъзнание поединично и скрито!

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3438042 - 23.05.2018 12:58 [Re: Гай Баньо]

Патак, имаш ли представа колко македонци живеят понастоящем в Сърбия?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3438046 - 23.05.2018 14:02 [Re: Гай Баньо]

Ако толкова ни мразите, значи добре го криете. С жена ми ни гледаха като писани яйца навсякъде в Македония. Ако говорим за блогери и други бълвогери, все едно да си правиш изводите за българското обществено мнение от Ивайло Дичев, Божидар Димитров или някой пещерен русофилистик.

--------------------
немам доказ, али тврдам

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3438049 - 23.05.2018 14:47 [Re: admiral]

Цитат:

Патак, имаш ли представа колко македонци живеят понастоящем в Сърбия?

Нямам представа. Защо? Има стари изселници от времето на бивша Югославия, които днес представляват признато македонско малцинство, предимно във Войводина. Няма нови вълни отправящи се към Сърбия македонски изселници, освен разни там студенти, специализанти и пр.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3213

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.